8794 відвідувача онлайн

Іноземні миротворці можуть з’явитися в Україні лише після підписання мирної угоди, - Стубб

миротворці

Війська "Коаліції охочих" можуть бути направлені в Україну лише після заключення мирної угоди. 

Про це заявив президент Фінляндії Александр Стубб, інформує Цензор.НЕТ із посиланням на РБК-Україна.

"Багато людей плутають умови і терміни. Тому ми повинні розглядати це питання у два етапи", - сказав він.

Перша фаза, за словами Стубба, це припинення вогню, а другий етап - це фактична мирна угода.

"Отже, для припинення вогню потребуються певні гарантії. Це означає, що ви можете допомогти в повітрі, на морі, можливо, на суші. Саме таким плануванням зараз займаються наші військові. І політичні рішення, які ми ухвалюємо тут, в Парижі, є частиною цього першого етапу", - зазначив він.

Другий етап, як підкреслює Стубб, це коли мир підтримується і узгоджується.

"Саме тоді ви вводите війська з врегулювання кризових ситуацій або миротворчі війська на основі міжнародного мандата. Отже, це дві абсолютно різні речі. Припинення вогню - це все ще стан війни, тоді як мирна угода - це коли починається мир", - додав він.

Нагадаємо, раніше повідомлялося, що Велика Британія може відправити в Україну 10 тис. військових.

Миротворчі сили в Україні

Нагадаємо, раніше повідомлялося, що президент Франції Емманюель Макронобговорить з прем'єр-міністром Польщі Дональдом Туском розгортання миротворчих сил в Україні у разі укладення угоди про припинення поточної фази війни між Росією та Україною.

Прем'єр-міністр Польщі Дональд Туск спростував інформацію про відправлення польських військ в Україну після припинення вогню.

Висока представниця ЄС з питань закордонних справ і політики безпеки Кая Каллас оцінила можливість відправки європейської миротворчої місії до України.

Міністр оборони Італії Гвідо Крозетто висловив готовність підтримати миротворчу місію в Україну, якщо миру буде досягнуто.

Своєю чергою голова МЗС Італії Антоніо Таяні назвав ці дискусії "передчасними".

Німеччина спільно з партнерами розглядатиме можливе розміщення миротворців в Україні в рамках "гарантій безпеки" лише після того, як для цього будуть створені умови, а саме - припинення вогню з РФ.

У МЗС України заявляли, що наразі вже декілька країн розглядають участь у потенційному контингенті західних союзників в Україні. Однак конкретні плани щодо розміщення іноземних військових перебувають на стадії обговорення.

Топ коментарі
+6
Ну тобто ОБСЄ, тільки в профіль. Сидіти в умовному Тернополі та тинятися по ресторанах. Коротше,світла в кінці тунелю немає.
показати весь коментар
29.03.2025 16:09 Відповісти
+5
Замкнуте коло, яке не має вирішення.
показати весь коментар
29.03.2025 16:15 Відповісти
+5
Поліція обіцяла приїхати тільки після того, як нападники вгамуються.
показати весь коментар
29.03.2025 16:44 Відповісти

Завантаження...