3391 відвідувач онлайн

Мелітополь був основою контрнаступу у 2023 році, але Сирський захотів відбити Бахмут, - NYT

Олександр Сирський

У 2023 році Сили оборони повинні були зосередити основні контрнаступальні сили в напрямку Мелітополя у Запорізькій області, як пропонував ексголовком ЗСУ Валерій Залужний. Однак тодішній командувач Сухопутних сил Олександр Сирський наполіг на поверненні Бахмуту Донецької області, що змінило стратегію.

Про це йдеться в розслідування New York Times, передає Цензор.НЕТ.

Зазначається, що Залужний та британці підтримували варіант, що контрнаступ має бути спрямований на Мелітополь, оскільки цей маневр перекриє сухопутні маршрути постачання російських військ у Криму.

Зрештою, вони погодилися на двоетапну атаку, щоб заплутати російських командирів, які, згідно з американською розвідкою, вважали, що в українців вистачить сил і техніки лише на один наступ.

Видання пише, як на Ставці Залужний вирішив, що генерал Олександр Тарнавський отримає 12 бригад і більшу частину боєприпасів для головного удару — на Мелітополь. Тоді ще командувач морської піхоти генерал-лейтенант Юрій Содоль мав здійснити маневр на Маріуполь, Сирський очолить допоміжний удар на сході навколо Бахмуту.

Для цього йому були потрібно більше особового складу і боєприпасів. Зрештою, Зеленський наказав розділити боєприпаси порівну між Сирським і Тарнавським, а також віддати командувачу Сухопутних військ 5 із 12 бригад, які готували для наступу на Мелітополь.

Про все це не повідомили американським партнерам, і вони дізналися про це лише зі звітів розвідки, яка помітила, що українські війська рухаються в напрямках, які не відповідали узгодженому плану. Зрештою, Залужний зізнався американським генералам, що план змінили, вирішивши наступати одразу в трьох напрямках.

"Для українців ця перемога поставила питання: чи не є бій за Маріуполь перспективнішим, ніж наступ на Мелітополь? Але атака зупинилася через брак людей. Проблема була очевидна на карті бойових дій в офісі генерала Агуту: наступ Сирського на Бахмут виснажував українську армію", - йдеться у матеріалі.

Агуту закликав Сирського відправити бригади й боєприпаси на Південь для атаки на Мелітополь. Але Сирський не поступався, за словами американських та українських посадовців.

Він також не змінив позицію, коли Євген Пригожин, чий "Вагнер" допоміг росіянам захопити Бахмут, повстав проти Путіна й відправив сили до Москви.

Розвідка США оцінила, що повстання може підірвати моральний дух і згуртованість росіян; перехоплення показали, що російські командири дивувалися, чому українці не тиснуть сильніше на слабко захищений Мелітополь, сказав американський розвідник.

Але Сирський вважав, що повстання підтверджує його стратегію посіяти розкол, знищуючи російських окупантів у Бахмуті.

"Я мав рацію, Агуту. Ти помилявся", — згадує американський чиновник слова Сирського, який додав: "Ми дійдемо до Луганська".

Відчайдушно намагаючись врятувати контрнаступ, Білий дім дав дозвіл на таємне транспортування невеликої кількості касетних боєголовок з радіусом дії близько 100 миль.

"Останньою рекомендацією американців було доручити генералу Сирському очолити бій за Токмак. Це відхилили. Тоді вони запропонували генералу Содолю відправити своїх морпіхів до Роботиного, щоб прорвати російську лінію. Але натомість генерал Залужний наказав морпіхам вирушити до Херсону, щоб відкрити новий фронт в операції, яку американці вважали приреченою на провал — спробі перетнути Дніпро й просуватися до Криму.

Морпіхи переправилися через річку на початку листопада, але в них закінчилися люди й боєприпаси. Контрнаступ мав завдати нищівного удару. Натомість він завершився ганебно", - додає NYT. 

Топ коментарі
+36
я бачив ті сили 2023 року на Оріхівському напрямку. їх явно було замало, 12 бригад там точно не було. За лінією суровікіна у орків більше нічого і нікого не було, то ж прорив на Мелітополь міг бути вдалим, і Енергодар би попав в оточення ЗСУ, що було б великим здобутком.
Повторю, розпорошення сил призвело взагалі до пшику.
показати весь коментар
30.03.2025 16:02
+28
Якщо правда - то це ідіотизм від Сирського. Просто розпорошувати і так малі сили на різні ділянки це завжди погано. Результат контрнаступу 2023 р тому яскравий доказ.
показати весь коментар
30.03.2025 15:51
+25
Що це сьогодні за вкиди пішли від NYT? Розслідування вони якісь там проводили ... Хто там і що розслідував? Творожніков звісно лайно...Але щось ці всі статейки смердять провокацією.
показати весь коментар
30.03.2025 15:47
Коментувати
Сортувати:
Сторінка 2 з 2
Шашличний віддавав накази Сиру повз Залужного ще спочатку 2023 року, після того, як на Залужного, Наєва і Шапталу завели карну справу в ДБР про державну зраду через втрату південних областей. Тому недавно Наєв у своєму резонансному інтерв'ю розставив усі крапки по підготовці до вторгнення і бездіяльність керівництва у ті часи.
показати весь коментар
30.03.2025 19:23 Відповісти
Не здивували. Після того як ревнивий зебіл звільнив професійне командування ЗСУ.
показати весь коментар
30.03.2025 17:10 Відповісти
До тих пір , поки військове командування буде лизати дупу політичному керівництву , буде йти негативний відбір і армія буде перетворюватись на армію жополизів командирів і рабів солдат. Така армія приречена на поразку. Саме цю задачу виконує влада і вже майже виконала по завданню Кремля. Доки ми не змінимо владу , не усунемо командирів -жополизів і не поставимо справжніх професіоналів-патріотів , яких усунули , ми все швидше і швидше будемо бігти до капітуляції. А далі чистки , страти , заслання в Сибір , і усі ці дописи у соцмернжах буде проаналізовано ФСБ , а скоріш всього вже проаналізовано , автори будуть виявлені і знищені або перевербовані. От що нас чекає. І все тому що - не на часі. Не на часі виганяти зрадників і негідників , війна все спише і так далі. Так що ми можемо далі сперечатись , обзивати ухилянтами тих хто не хоче гинути задарма ,іпсошниками тих хто говорить правду та зрадниками тих хто називає зрадниками владу. Але це не змінить ситуацію. Ми все це вже робили і стає тільки гірше. Можемо продовжувати робити те саме і отримаємо той самий результат. Є ще варіант всім з 18 до 70 побігти у ТЦК, пройти 45 днів підготовки , яка нічого не вартує у сьогоднішній війні , бо вчать по 100 літнім методичкам , піти у ДШБ і героїчно загинути , а потім кацапія перепише історію і всі ми станемо терористами , а вони білими і пухнастими. В будь якому разі без радикальних і загальних змін Україна приречена зникнути.
показати весь коментар
30.03.2025 17:12 Відповісти
Американці не цікавляться українською музикою, тому і не знають, що потужному дуже сподобався музичний кліп "Фортеця Бахмут" групи "Антитіла".
показати весь коментар
30.03.2025 17:29 Відповісти
NYT намагається перекласти відповідальність за нерішучість США, яка на пів-року за рішенням Байдена загальмувала постачання озброєнь в кінці 2022 року, що дало змогу росіянам побудувати тришарову лінію оборони на сході, на Україну. Дід дуже боявся, що, в разі вдалого наступу ЗСУ, кремль застосує "ЯЗ"...
показати весь коментар
30.03.2025 17:38 Відповісти
а що заважало Зельоній Гниді з 2019 року будувати захист . а не готуватись до травневих шашликів та не роздивлюватись "мир" в очах пуйла ?
показати весь коментар
30.03.2025 17:41 Відповісти
Ну скажу що частину сил що провели підготовку на цьому напрямку, самі відпустили з під вогневого котла на Херсонщині, 2 тижня звідти ночами виїзджала техніка і по переправам ніхто не бив...
А потім вони окопались на лінії, маючи багато часу... Якби їх рознесли на херсонському напрямку, не було б стільки засобів щоб готувати лінію оборони...

Ну і нагадаю що тоді був шалений брак снарядів, привіт міністрам оборони і 30 млрд. невиконаних контрактів... Що заважало наносити удари по будівельній техніці, і не було чим рити окопи та лити бетон... заважало тільки відсутність чим це робити...
показати весь коментар
30.03.2025 18:08 Відповісти
Ці американці не захотіли нам укріплення побудувати або передати літаками разом зі зброєю - у всьому винні американці
показати весь коментар
30.03.2025 18:18 Відповісти
А зєля нєвіноват?
показати весь коментар
30.03.2025 17:51 Відповісти
мама Рімма сказала що Вова - геніальний мальчік, ні в чем віноват нікада )
показати весь коментар
30.03.2025 18:53 Відповісти
Спілкувався з прямим учасниками контрнаступу, вони виділили наступні головні причини, щільне мінне загородження і замало засобів розмінування у нас, пробивали вузькі коридори де техніка немогла маневрувати і орки як в тирі рострілювали колони Птурами з посадок та артилерією... Ще часто давали трал, якого найпершого виводили з ладу і вся колона застрявала у вузькому коридорів.

Друге відсутність реб, орки мали багато ударних та фпв дронів і вибивали ними техніку.

Третє орківська авіація, в тому числі і гелікоптери.... та її відсутність у нас...

Четверте старі 30 річні мардери, у яких клинили автоматичні гармати під час бою....
показати весь коментар
30.03.2025 18:00 Відповісти
Хіба це новина, що Сир є улюбленцем Шашличного і він надавав йому накази напряму, не попереджаючи Залужного. Скоро ми дізнаємося ще більше цікавих фактів
показати весь коментар
30.03.2025 18:01 Відповісти
Ну ничего,1 апреля брони закончатся-наловят дедов с заводов,заводы станут,потом грузоперевозки фурами и т.д. и т.п...создадут новые бригады из пенсионеров и ....грустно и страшно...А новости на Цензоре и везде должны начинаться пожизненное или повешены наводчики ракет на города и типа Крупы из ВЛК и т.д.и т.п.
показати весь коментар
30.03.2025 18:48 Відповісти
Який висновок можно, зробити, що кацапи, нас бояться, та дуже не впевнені в своїх силах, того і використовують інші допоміжні засоби, як диверсії, саботаж, обманні маневри. Якби в Україні армією командував справжні стратег і було достатньо техніки західної, територія завойована ворогом була б як мінімум вдвічі менша.
показати весь коментар
30.03.2025 18:08 Відповісти
Всьо ідьот па плану *****
показати весь коментар
30.03.2025 18:11 Відповісти
Все таки Зе треба було слухатися Залужного а не гидити йому.. тоді б ситуація на Фронті була б геть інша...але недополєон вирішив по своєму...тож маєм те що маєм...😢
показати весь коментар
30.03.2025 18:24 Відповісти
Куда ему до Наполеона или хотя бы Недонаполеона?
показати весь коментар
30.03.2025 18:51 Відповісти
З якою метою це зараз вспливає? Готується заміна Сирського і всю вину на нього повішають, а зєлєнскоє недрозуміння знову невинне?
показати весь коментар
30.03.2025 18:25 Відповісти
Випливає, щоб показати, що Шашличний з Сиром мали свій план, який провалився, а винним зробили Залужного. Американцям Сир не цікавий
показати весь коментар
30.03.2025 18:37 Відповісти
Так Валодька ж по любому нє віновєн, навіть закон такий веніславський прийняв
показати весь коментар
30.03.2025 18:41 Відповісти
Поставлено задачу обісрати Сирського і змінити. Тільки ми всі пам'ятаємо слова Залужного, що "контрнаступ" (слово недоречне в цьому контексті) ЗСУ не ведуть в одному напрямку, а пробують де зможуть знайти слабку оборону. І виявилось, що слабкого міста в обороні орків немає. Для Залужного стало новиною сплошні міні поля. Це звісно дивно, що Головком не знав про мінування тому, що орки на постановку мін виходили, як на посадку картоплі. І нарешті за мелітопольський напрямок: згадайте на скільки ми просунулися в Роботино, скільки там поклали вмотивованих бійців і техніки, а все тому, що наступ не був підготовлений. Залужний розпочав наступ на вимогу Зеленського щоб Зеленський на саміті НАТО зміг з'явитись в ореолі переможця. А тепер Сирський крайній.
показати весь коментар
30.03.2025 18:38 Відповісти
Звичайно сирський хороший, а усі інші погані. У нього ж за плечами блискуча операція в Курській області, друга, після Дебальцево.
показати весь коментар
30.03.2025 19:37 Відповісти
у мене питання- відбив ті руїни, де був Бахмут?
показати весь коментар
30.03.2025 18:41 Відповісти
Як на мене - повна брєдятіна
показати весь коментар
30.03.2025 19:02 Відповісти
Не бредятина,ще під час Бахмуту нам союзники говорили що краще зайняти оборонні позиції на висотах за Бахмутом а основні сили зосередити на півдні.Зеленський відповів що треба зупинити цю поступову здачу територій.Зупинив?
показати весь коментар
30.03.2025 19:47 Відповісти
В Інтернеті сторінки не горять-https://1zahid.com/info/soyuznyky-radyat-********-pereklyuchytysya-z-oborony-bahmuta-na-nastup-na-pivdni-cnn/
показати весь коментар
30.03.2025 20:05 Відповісти
це так і є
повне перекручення змістів
і ніхто навіть не згадує про 06 червня. Яке було після 04
показати весь коментар
31.03.2025 04:56 Відповісти
"источники" нйт, это в самом лучшем случае солдаты ВСУ проходящие сейчас лечение в США. Что может знать солдат/сержант/младший офицер о замыслах генштаба, штаба группы войск, штаба направления или штаба бригады хотя бы? Ничего. В самом лучшем случае ему , в общих чертах, известно что задумывает командир роты. Все остальное это домыслы солдат получивших тяжелые, изменившие всю ихнюю жизнь ранения.
показати весь коментар
30.03.2025 19:06 Відповісти
В Інтернеті сторінки не горять-https://1zahid.com/info/soyuznyky-radyat-********-pereklyuchytysya-z-oborony-bahmuta-na-nastup-na-pivdni-cnn/
показати весь коментар
30.03.2025 19:51 Відповісти
ну так опять, "источники" - непоименованные "должностные лица".
показати весь коментар
30.03.2025 21:28 Відповісти
А що Сирський хотів повертати коли керував котлом в Дебальцево
показати весь коментар
30.03.2025 19:10 Відповісти
Зеленський наказав розділити ********** порівну Джерело: https://censor.net/ua/n3544063
ось де "успіх" нашого командування. та мавпа вже навіть ********** розділяє.
показати весь коментар
30.03.2025 19:35 Відповісти
Як казав Наполеон, один поганий командир краще двох добрих.
показати весь коментар
30.03.2025 19:36 Відповісти
Головна причина невдач в тому що Сирський мав би давно сидіти за Дебальцеве до часу контрнаступу, Содоль з Тарнавським до нього долучитися. А так непокаране зло зробило ще більше зло і продовжує це робити зараз.
показати весь коментар
30.03.2025 20:02 Відповісти
Сирского агент єрмак саме для провалу контрнаступу призначив. І вони всі досі "керують", а потім ще й дивуються що мало бажаючих служити під їх керівництвом. Вони ж здають! То тут, то там.
показати весь коментар
30.03.2025 20:12 Відповісти
висновок:
Сирсикий поганий, тому його підвищили і поставили на місце Залужного (він теж поганий)
гра пристолів...
показати весь коментар
30.03.2025 20:24 Відповісти
тупый сысркий думать сам не может. там совок московский. или где там учился.
показати весь коментар
30.03.2025 20:25 Відповісти
Пшел на йух, здесь водки нет
показати весь коментар
31.03.2025 05:59 Відповісти
Це доказ того, що сирок працюэ на орків, ця потвора повинна відповісти за все що накоїла. Зараз воно зливає Україну!!!!
показати весь коментар
30.03.2025 20:48 Відповісти
Так как наши бывшие союзники поставляли оружие, то может лучше было вообще не наступать. Людей больше б сберегли.
показати весь коментар
30.03.2025 20:54 Відповісти
цей нут відкриває істини, які відомі всім, навіть мені - сержанту совєцькой армії:

план контрнаступу мав бути:
1 фортифікація а ля суровікін від Харкова до Вугледара з глухою обороною
2. максимальна концентрація всіх сил та засобів на Мелітополь-Маріуполь,

бо саме на Півдні можна було чогось досягти

але два обосраних чувака - ЗЄля та СИря забажали реваншу за втрачену фортецю Бахмут
показати весь коментар
30.03.2025 22:00 Відповісти
Просто пустая болтавня от NYT:нам потрібні пруфи?Де пруфи?типа,план был хороший,но "тупые украинцы"все заппроли? Та идите вы нахер,помошники заокеанские...Оружие надо было давать вовремя и больших колличествах.И лучше удар было наносить в Курской области с выходом к курской АЭС.Но амереканские серуны боялись "эскалации" -будет вам дебилам эскалация в китайских морях и будите драпать ,как во время корейской войны...стратеги херовы
показати весь коментар
30.03.2025 23:10 Відповісти
ніколи в планах США небуло перемоги українців,надавалося все по мінімуму з таким постачанням жодна американська бригада не взялася б виконувати такі завдання, а взагалі їх непокоїть поразка рф і що на цьому виросте КНР.
показати весь коментар
31.03.2025 00:09 Відповісти
то все байден винен, адназначна...
показати весь коментар
30.03.2025 23:34 Відповісти
Зрештою, Зеленський наказав

Зеленський наказав, а військові виконали. А якби Зеленський наказав усім повистрибувати у вікно з високого поверху - то теж виконали би? От і все, що треба знати про ЧЕСТЬ і ГІДНІСТЬ офіцерів - пустоголовий нікчемний клоун наказав - вони виконали....
показати весь коментар
30.03.2025 23:46 Відповісти
провал,бо за невдалі рішення немає жодної відповідальності..
показати весь коментар
31.03.2025 00:04 Відповісти
Ви як у тому єврейському прислів'ї : "Хотів би я бути таким розумним, як моя теща потім"

Після років, що минули, всі такі стратеги перед монітором, що куди там . . . "А я би то зробив краще!!!" А у вирі війни, коли іде суперечлива інформація, недостатньо даних розвідки, потрібно приймати складні рішення - вони можуть бути успішними (у Сирського тоді вийшло під Харковом, до того під Києвом), а можуть бути і не успішними. Наперед неможливо бути впевненим, який варіант спрацює краще, який гірше, бо мільйон факторів різних. Підеш у наступ - погано, бо провалився, не підеш у наступ - чому не звільняємо територію, даємо оркам окопатися і замінувати, а ще гірше - підготуватися до власного наступну. Всяко недобре. А командиру треба прийняти рішення і відправити людей на смерть.

Війна - це не завжди лише перемоги, це і втрати, і бувають відступи та поразки.
Тому вгамуйтеся, полководці диванні. Най армія і керівництво країни роблять свою справу.
Ви краще платіть податки повністю і донатьте на ЗСУ. Маєте сили - ідіть воюйте.
А то розкудахталися. Тим більше з приводу статті у проросійській Нью-Йорк Таймс.
показати весь коментар
31.03.2025 00:18 Відповісти
Жах
,,Таємна співпраця США та України: NYT розкрив масштаб та головні моменти,,

https://www.unian.ua/war/viyna-v-ukrajini-tayemna-viyskova-spivpracya-ssha-ta-ukrajini-bula-duzhe-masshtabnoyu-12961038.html
показати весь коментар
31.03.2025 00:59 Відповісти
Слідами нашумілої статті в NYT: як у Вісбадені будували, а в Києві знищили нашу стратегію перемоги…
https://www.youtube.com/watch?v=ZIXxpwdg-eU
показати весь коментар
31.03.2025 01:01 Відповісти
якщо б пішлои на бахму де билася 3 штурмова усими силами що зпрямували на південь то досягнень було б більше..та мабуть навіть дуже більше нас там не чекали там навіть 3 штурмова досягла тоді багато відбивши клєщіївку та практично курдюмівку
показати весь коментар
31.03.2025 01:08 Відповісти
Вже настав час о}[уітельних історій від New York Times?

Вони не хочуть щось пописати на злобу дня, ну наприклад що робити Трампу зараз?
Чи історія допомоги і ролі США вже в минулому - і це було про поради куди малювати стрілочки і відправляти наших морпіхів?

Після драматичного "Відчайдушно намагаючись врятувати контрнаступ, Білий дім дав дозвіл на таємне транспортування невеликої кількості касетних боєголовок з радіусом дії близько 100 миль." (оце ж відчайдушне рішення!) - ледь не покатилася скупа сльоза.

А після "...Останньою рекомендацією американців було доручити генералу Сирському очолити бій за Токмак. ... Тоді вони запропонували генералу Содолю відправити своїх морпіхів до Роботиного, щоб прорвати російську лінію"
стало просто соромно - Як же ж такі потужні поради не послухали.
показати весь коментар
31.03.2025 04:33 Відповісти
Зеленського потроху зливають.
показати весь коментар
31.03.2025 06:09 Відповісти
Ну як же,, фортеця Бахмут,,. Захотілося слави найвеличнішому генералісімусу. Покомандував.....
показати весь коментар
31.03.2025 06:26 Відповісти
А операція в Курській області - це ропорошування сил чи що це було?
показати весь коментар
31.03.2025 07:07 Відповісти
Сирський - відступант
показати весь коментар
31.03.2025 08:12 Відповісти
А верховний головнокомандувач тоді де був? Узяв відгули? По логіці Сирський повинен був виконувати накази Залужного, а виходить, що він міг діяти самостійно. Ну тоді ми отримали закономірний результат.
показати весь коментар
31.03.2025 15:04 Відповісти
Сторінка 2 з 2