9068 відвідувачів онлайн

Ексгенпрокурор Костін став послом України в Нідерландах

Андрій Костін призначений послом України в Нідерландах

Президент Володимир Зеленський у понеділок, 7 квітня, призначив колишнього генерального прокурора Андрія Костіна послом України в Нідерландах, а також постійним представником України при Організації із заборони хімічної зброї.

Відповідні укази № 212/2025 і № 213/2025 опубліковано на сайті Офісу президента, інформує Цензор.НЕТ.

Два укази про призначення Костіна на посади датовані 7 квітня.

У документах зазначається, що Андрій Костін став послом України в Нідерландах і за сумісництвом постійним представником України при Організації із заборони хімічної зброї.

Раніше українські ЗМІ повідомляли, що колишнього генерального прокурора Андрія Костіна призначать послом України у Нідерландах.

Звільнення Костіна

22 жовтня 2024 року Генпрокурор Андрій Костін подав у відставку. Це відбулося на тлі розслідувань у зв’язку з поширенням інформації про те, що 50 прокурорів Хмельницької області незаконно отримали статус інвалідності.

28 жовтня президент Зеленський вніс до Ради проєкт постанови про звільнення Генпрокурора.

29 жовтня Верховна Рада підтримала звільнення Костіна.

31 жовтня президент Зеленський підписав указ про звільнення Андрія Костіна з посади Генпрокурора.

Топ коментарі
+38
Це зараз покарання таке в Україні - за пройоби призначають послом!
показати весь коментар
07.04.2025 21:21 Відповісти
+30
прискорений курс нідерландської мови пройшов успішно. А професійні дипломати хай почекають до наступної каденції, бо не лояльні.
показати весь коментар
07.04.2025 21:22 Відповісти
+27
Все последовательно: никто из липовых инвалидов-прокуроров не уволен, генеральный послом в Нидерланды(в Руанде видимо занято кадровым дипломатом).
показати весь коментар
07.04.2025 21:22 Відповісти
Коментувати
Сортувати:
як чудово!!!!!!!!!!!!!!!!!!
показати весь коментар
07.04.2025 21:19 Відповісти
Безвідходний процес.
показати весь коментар
07.04.2025 22:16 Відповісти
Це чудово, що бидло яке обурене більше ніж суспільство за корупцію в прокуратурі буде продовжувати корупцію на дипломатичному рівні.
Карабас Каламойович з Буратіном рулять!
показати весь коментар
08.04.2025 09:14 Відповісти
Це зараз покарання таке в Україні - за пройоби призначають послом!
показати весь коментар
07.04.2025 21:21 Відповісти
А чим завинила болгарська сексологиня?😂
показати весь коментар
07.04.2025 21:25 Відповісти
Мабуть,когось погано обслужила.
показати весь коментар
07.04.2025 21:36 Відповісти
А чим завинила болгарська сексологиня вінідіктава?....
показати весь коментар
07.04.2025 22:47 Відповісти
Все последовательно: никто из липовых инвалидов-прокуроров не уволен, генеральный послом в Нидерланды(в Руанде видимо занято кадровым дипломатом).
показати весь коментар
07.04.2025 21:22 Відповісти
Щоб Ви і не сумнівалися.

Яцюк Вячеслав Вікторович

Надзвичайний і Повноважний Посол України в Республіці Руанда

Дипломатична кар'єра:

07.1995-07.1997 - аташе, третій секретар відділу політичних питань Управління міжнародних організацій Міністерства закордонних справ України

07.1997-11.2000 - третій секретар, другий секретар, перший секретар Постійного представництва України при ООН, м. Нью-Йорк

у 1997-1998 роках - радник з політичних питань Голови 52-ї сесії Генеральної Асамблеї ООН

у 2000-2001 роках - альтернативний представник України в Раді Безпеки ООН

12.2000-09.2002 - головний консультант, заступник керівника Управління по роботі з представництвами України та міжнародної інформації Головного управління з питань зовнішньої політики Адміністрації Президента України

09.2002-09.2004 - заступник керівника, керівник Управління з питань європейської та євроатлантичної інтеграції Головного управління з питань зовнішньої політики Адміністрації Президента України
09.2004-12.2005 - заступник керівника Головного управління з питань зовнішньої політики Адміністрації Президента України

у 2000-2005 роках - член Комітету з питань співробітництва між Україною та ЄС, Українсько-Американського комітету з питань зовнішньої політики, Українсько-Британського консультативного механізму, деяких інших міждержавних структур
12.2005-12.2009 - радник, радник-посланник Посольства України у Великій Британії, м. Лондон

12.2009-08.2012 - радник-посланник Посольства України в Російській Федерації, м. Москва

08.2012-06.2014 - директор Політичного департаменту Міністерства закордонних справ України

у 2012-2014 роках - керівник Робочої групи з підготовки та забезпечення головування України в ОБСЄ у 2013 році; секретар міжвідомчого організаційного комітету з підготовки проведення Київського міністерського засідання ОБСЄ; координатор Робочої групи Міністерства закордонних справ України з підписання Угоди про асоціацію між Україною та ЄС

06.2014-06.2016 - Посол з особливих доручень Міністерства закордонних справ України

06.2016-08.2022 - Надзвичайний і Повноважний Посол України в Королівстві Норвегія

08.2022-10.2023 - директор Департаменту міжнародної безпеки Міністерства закордонних справ України.

Указом Президента України від 21 грудня 2024 року призначений Надзвичайним і Повноважним Послом України в Республіці Руанда.

Нагороджений орденом Данила Галицького (2004), медаллю «За працю і звитягу» (2008), відзнакою МЗС України - нагрудним знаком «За відданість дипломатичній службі» (2013).

У 1995 році закінчив з відзнакою Інститут міжнародних відносин Київського національного університету імені Тараса Шевченка за спеціальністю «міжнародні відносини».

Володіє англійською та французькою мовами, має базові знання норвезької мови.
показати весь коментар
07.04.2025 22:43 Відповісти
прискорений курс нідерландської мови пройшов успішно. А професійні дипломати хай почекають до наступної каденції, бо не лояльні.
показати весь коментар
07.04.2025 21:22 Відповісти
Живий анедот" не по темі: В Росії внесли на розгляд законопроект про заборону продажу спиртного у вихідні дні!!! Питання: "А чё делать тагда? ! В-вых-хадной же - для набух-хаться!..."
показати весь коментар
07.04.2025 21:29 Відповісти
ета падрив устоєв, на каторих зіждуцца скрєпи. Ета проіскі іноагєнтав.
показати весь коментар
07.04.2025 22:34 Відповісти
Да. А потом мы еще удивляемся дипломатическим "успехам" нашего "величайшего" политика современности на всех фронтах. Хотя - уже мы ничему не удивляемся, а просто констатируем прое@ за прое@ом.
показати весь коментар
07.04.2025 22:11 Відповісти
мої здивування закінчились взимку 2019-го. Далі я вже все сприймав як данність, в якій треба існувати.
показати весь коментар
07.04.2025 22:31 Відповісти
Что касается прое@ов, то это с какой стороны посмотреть. Если представить вариант фантастический, что шут обдолбанный вдруг стал патриотом Украины, то да, это действительно прое@ы. Но если не фантазировать, а принять действительность такой, какая она есть, то мы наблюдаем успех за успехом. Правда, эти успешные действия на благо ********* - не дело рук торчка хрипатого, он для этого слишком глуп, его руками уничтожают Украину другие, умные и взрослые. Хотя, надо отдать должное гундосу, он не возражает.
показати весь коментар
08.04.2025 17:07 Відповісти
Не те ,що нелояльні. А дуже розумні. Позакінчували міжнародні відносини, знають мови різні... Зелені комплексують.
показати весь коментар
07.04.2025 22:46 Відповісти
це звичайна какістократія, і комплекси тут ні до чого.
показати весь коментар
07.04.2025 22:57 Відповісти
Жах. От ми дожилися. Спочатку президент-крадій шапок, а тепер - какістократ.
показати весь коментар
07.04.2025 23:04 Відповісти
какістократія - це стан суспільства, а не хвороба конкретного якогось фодоровича чи олександровича, чи там спірідоновича. Статистика виборів вам це ясно доводить.
показати весь коментар
07.04.2025 23:10 Відповісти
Очередного зеленого гельминта Зеля спрятал за дипломатической неприкосновенностью. А чего же вдруг стало так сцикотно величайшему?
показати весь коментар
07.04.2025 21:23 Відповісти
Прибирає свідків на майбутньому судовому процесі - щоб не розказали, як він Генпрокурорів пробував "ламать через коліно" - щоб вони "Пороха" посадили...
показати весь коментар
07.04.2025 21:26 Відповісти
Именно так. Все просто. Таран, Венедиктова, Гусев, Костин - этих Зелиных холуев никто не имеет права трогать пока они имеют дипломатический иммунитет. Зеленский так прячет людей из ближайшего круга, разговорчивость которых может стоить ему очень длительного заключения.
показати весь коментар
07.04.2025 21:29 Відповісти
ФІгню Ви пишете. Вони мають недоторканість від іноземних судів. Тобто, якщо наш посол, щось наприклад , украде за кордоном, то його не посадять там, а оголосять персоною нон грата. А від украінських злочинів вони не мають імунітету. Мають приїжджати на суд і cідати у в'язницю, як і інші громадяни Украіни.
показати весь коментар
07.04.2025 23:12 Відповісти
А где хоть слово написано про наши суды? При Зеленском в наших судах им и так ничего не грозило и не грозит.
показати весь коментар
07.04.2025 23:20 Відповісти
Ви ж писали про дипломатичний імунітет
показати весь коментар
07.04.2025 23:49 Відповісти
показати весь коментар
08.04.2025 10:05 Відповісти
Пздц...посол - це обличча держави, це вища кар'єрна планка для професійних дипломатів, які цьому вчилися і все життя досвіду набиралисях - якого біса ці довбограї призначають послами не-дипломатів???
показати весь коментар
07.04.2025 21:23 Відповісти
Непрофесіонали завжди призначають непрофесіоналів. Адже їм самім не потрібні ані знання, ані досвід. Тож для їх підлеглих це взагалі є перешкодою для призначення.
показати весь коментар
07.04.2025 22:24 Відповісти
а ще це гарна схованка для "вірних солдатів".
показати весь коментар
07.04.2025 23:03 Відповісти
Це пониження чи підвищення у статусі?
показати весь коментар
07.04.2025 21:24 Відповісти
Пониження.
показати весь коментар
07.04.2025 23:13 Відповісти
Нахапався і замаскувався. Але ліхтар все бачить.
показати весь коментар
07.04.2025 21:25 Відповісти
Просрав в Украіні свою посаду і чухнув в Нідерланди - ОПа вже зовсім злетіла з котушок?
показати весь коментар
07.04.2025 21:25 Відповісти
Тільки за такі призначення наших очільників потрібно дубасити - бо він має таке відношення до дипломатичноі служби як морська свинка до моря
показати весь коментар
07.04.2025 21:41 Відповісти
Сексологині у завхоза закінчилися,
показати весь коментар
07.04.2025 21:25 Відповісти
чи орієнтація завхоза після шаленств із віслюком?
показати весь коментар
08.04.2025 10:08 Відповісти
Це той що ніби звільнили за прокурорів "інвалідів"добре покарання. ,три роки тому призначили Венедіктову в Швейцарії справжні "провесіонали",це в той час де мали б бути фахові дипломати ,але це влада невігласів,сам президент проросійський клоун, чого можна чекати?
показати весь коментар
07.04.2025 21:26 Відповісти
у нього зараз приватний бізнес.
показати весь коментар
08.04.2025 00:06 Відповісти
Та хоч ослом - виродилась дипломатична служба при єрмаку у зборище аматорів!
показати весь коментар
07.04.2025 21:29 Відповісти
До речі ,так колись і в совітів було ,проштрафифшихся чиновників теж відправляли послами в країни Африки ,так що костіну ще повезло.
показати весь коментар
07.04.2025 21:35 Відповісти
Украв,випив,посол 😀
показати весь коментар
07.04.2025 21:37 Відповісти
Мало вкрав - у тюрму. Багато вкрав - нормально поділився - у посли.
Потужна і незламна українська дипломатія відставних зелених ворюг.
Хтось іще дивується, що зелені все просирають на дипломатичному "фронті" ?
показати весь коментар
07.04.2025 21:38 Відповісти
А він інвалід , чи ще ні ?
показати весь коментар
07.04.2025 21:39 Відповісти
Немножко і давно!
показати весь коментар
07.04.2025 22:18 Відповісти
Яка несподівавка! «Какая прелесть!»((((
показати весь коментар
07.04.2025 22:15 Відповісти
Украл, попался, в посли. Романтіка!
показати весь коментар
07.04.2025 22:24 Відповісти
А що робити інваліду, десь гроші витрачати треба, да і економія яка, поки зрозуміють що дурень, він з родиною, на халяву, за кордоном поживе, а потім там можна і за свої гроші залишитися. І одне-єдине питання він яку додаткову мову, крім материної знає
показати весь коментар
08.04.2025 06:37 Відповісти
Єрмак щедро вірність оплочує
показати весь коментар
07.04.2025 22:25 Відповісти
гнати треба гундосу почвару...
показати весь коментар
07.04.2025 22:28 Відповісти
Лярва Венедіктова у Швейцарії, цей у ... ненайгірші країни вони вилизують своє службою МАРОДЕРАТУ
показати весь коментар
07.04.2025 22:40 Відповісти
ліньки шукати новину про звільнення костіна, та чомусь думаю там було багато ясновидців які пророчили цьому звільнювачу інвалідів з прокурорськими ксівами тепленьке посольське місце.
показати весь коментар
07.04.2025 22:49 Відповісти
Судячі з роздачею вакансій послів ,то зеленский буде послом десь у Чумацькому Шляху.
показати весь коментар
07.04.2025 22:52 Відповісти
Ви там з дуба рухнули? НЛ хоч і не США, але теж конкретно допомогає. Нашо всяке гімно слати? У вас там нормальні люди закінчилися?
показати весь коментар
07.04.2025 23:36 Відповісти
Все вказує на те, що якщо в оточенні Зеленського хтось буде виявлений, як канібал, гвалтівник, серійний вбивця та божевільний, (причому все це одночасно), то максимум що йому загрожує - посада посла десь в Ізраїлі чи США.
Черговий сигнал для усіх - якщо ти палко лижеш зад Зеленському, то це абсолютне звільнення від будь-якого покарання. А якщо, ні - кримінальна справа, на основі якихось фото валіз знятих на фотоапарат 1910 року випуску.
показати весь коментар
07.04.2025 23:37 Відповісти
Раньше я платил городовому на углу Крещатика и Прорезной пять рублей в месяц, и меня никто не трогал. Городовой следил даже, чтоб меня не обижали. Хороший был человек. Фамилия ему была Небаба, Семен Васильевич. Я его недавно встретил. Он теперь музыкальный критик.

(И. Ильф, Е. Петров, "Золотой теленок")
показати весь коментар
07.04.2025 23:54 Відповісти
Клас, дипломатів нормальних позвільняв а замість них послами стають, ************, менти, банкіри, і всяка шалупень!!! Результат, ніхто з цих не вміє вести перемовини!!! зЄлєпукін, що ти **** витворяєш???!!!
показати весь коментар
07.04.2025 23:55 Відповісти
Все в країні робиться через ж@пу. Одна бусифікація "по Закону".
показати весь коментар
08.04.2025 00:07 Відповісти
Навіщо ти інвалідів перераховуєш, країні важко їх утримувати, ось і знайшли вихід
показати весь коментар
08.04.2025 06:42 Відповісти
кідараса послали до голубих
показати весь коментар
07.04.2025 23:59 Відповісти
интересно, там вообще есть какие-то минимальные критерии, конкурс список достижений\про*бов? все же госдолжность, а не "избранные" люди без совести, мозгов и образования. или как начали генпрокурором без юридического образования, так решили гулять на все? с министрами наверняка такая же х*рня. понабирали д*билов и радуются. и результат почему-то война, госдолг под уровень ввп и вообще - все ожидаемо.
показати весь коментар
08.04.2025 00:04 Відповісти
Бугага. Та він же інвалід. Чи вже ні?
показати весь коментар
08.04.2025 00:05 Відповісти
тёпленько.....
показати весь коментар
08.04.2025 00:33 Відповісти
були прокурори-інваліди, тепер - посли...?
показати весь коментар
08.04.2025 01:24 Відповісти
Кто бы сомневался.
показати весь коментар
08.04.2025 01:40 Відповісти
Чергового ескортника зелена шваль призначає послом. Така й дипломатія в нас буде - квартальний балаган. Щоб ви повиздихали, зелені мерзотники!
показати весь коментар
08.04.2025 02:58 Відповісти
При зеленському как прі т.леніне ,каждая домохозяйка может управлять государством,цікаво коли цей ******* цирк закінчиться.
показати весь коментар
08.04.2025 06:57 Відповісти
ну тепер ввесь персонал посольства в нідерландах отримає другу групу інвалідності
показати весь коментар
08.04.2025 07:22 Відповісти
ні, тепер ми від Нідерландів отримаємо члін обрізаний, зебіл замінює лише у адекватних партнерів що нам допомагають.
показати весь коментар
08.04.2025 10:36 Відповісти
Це просто вже якийсь мем. От скажіть мені як можна призначати послами людей, які взагалі не є дипломатами??? Що буде в такому випадку з зовнішньою політикою? Хоча, вже бачимо що
показати весь коментар
08.04.2025 08:15 Відповісти
талановитапідла людина підла у всьому.
показати весь коментар
08.04.2025 10:33 Відповісти