4872 відвідувача онлайн

На Сумщині в населених пунктах у 17-кілометровій зоні від кордону запроваджено евакуацію, - ОВА

Евакуація на Сумщині

У Сумській області ухвалили рішення щодо збільшення кількості населених пунктів, які підлягають евакуації. Це населені пункти на відстані до 17 кілометрів від кордону.

Як передає Цензор.НЕТ, про це розповів начальник Сумської ОВА Володимир Артюх в ефірі марафону у третю річницю звільнення Сумщини від російських окупантів.

"На останньому засіданні Ради оборони ми прийняли рішення щодо збільшення населених пунктів, які підлягають евакуації. Це населені пункти на відстані до 17 кілометрів від кордону, де, за інформацією військових, можуть бути зроблені з боку ворога інтенсивні обстріли", – розповів Артюх.

Також він зауважив, що заходи з евакуації були проведені в області завчасно.

"199 населених пунктів наразі введено в план евакуації. З населених пунктів 5-кілометрової зони населення практично повністю евакуйоване. 49 населених пунктів віддано під керівництво й управління Збройними Силами", - додав начальник ОВА.

Так, за його словами, за останні три місяці 2025 року найбільшими заходами евакуації, які були включені до плану евакуації, стали заходи у Краснопільській, Миропільській, Юнаківській, Хотінській громадах.

"Там близько 15 тисяч населення було евакуйовано. І сьогодні ця робота триває. Залишилось в цих громадах по 3-4% мешканців, які не бажають евакуюватись поки що. Але практично 100% дітей з цих громад евакуйовано на сьогодні", - додав Артюх.

Топ коментарі
+10
Курська операція пройшла з великим успіхом. Вдячність жителів Сумщини не піддається опису.
показати весь коментар
11.04.2025 14:57 Відповісти
+7
Курська операція виконала своє завдання
показати весь коментар
11.04.2025 14:22 Відповісти
+5
"Все йде за планом!"(с)
показати весь коментар
11.04.2025 14:27 Відповісти
Коментувати
Сортувати:
Курська операція виконала своє завдання
показати весь коментар
11.04.2025 14:22 Відповісти
А яке було завдання?
показати весь коментар
11.04.2025 14:41 Відповісти
щоб кацапи не атакували сумську обл
показати весь коментар
11.04.2025 14:46 Відповісти
Ну? Тоді кацапи і не атакували сумську область.
Що не так?
Нагадаю вам пане - що кацапи в 2022 році оточили не лише Суми, а й Києв.
показати весь коментар
11.04.2025 14:48 Відповісти
І Вам нагадаю що після деокупації і до операції по Сумам було десяток прильотів за два роки і то половина після рейду РДК в квітні 2024. Ви звідкись краще знаєте що в нас тут робиться?
показати весь коментар
11.04.2025 14:52 Відповісти
Очевидно росія за два роки змінила тактику - обстрілу прикордоння - наростила кількість бпла та авіабомб.
Але це ніяким чином не звязано з курською операцією.
Уряд України все вірно робить - на деескалацію фронту - вводить евакуацію.
Що не так?
Взагалі - я хотів би почути від вас пропозицію - що треба робити?
показати весь коментар
11.04.2025 14:57 Відповісти
Ви крім себе щось чуєте? До рейду РДК в квітні 2024 року прикордоння НЕ ОБСТРІЛЮВАЛОСЬ. Ви це розумієте? А з початком операції почалося знищення ближньої території біля кордону а останні два місяця постійна канонада чується за 35 км від кордону. Давайте сюди , може реальність позитивно на Вас подіє а не зелені казки . Де ви такі беретеся, за Дніпром?
показати весь коментар
11.04.2025 15:09 Відповісти
Обстрілювалось . Просто вам , про це , не розповідали ...
показати весь коментар
11.04.2025 15:18 Відповісти
Де конкретно і коли? В зелених казках?
показати весь коментар
11.04.2025 15:29 Відповісти
ліліпутін віддав наказ створити "санітарну зону" на сумщині та харківщині.
він цей наказ НЕ ВІДМІНЯВ.
Тому жителі прикордоння чують канонаду.
Йде наступ кацапів на сумщину та харківщину згідно наказу ліліпутіна.
Що знову не зрозуміло?
показати весь коментар
11.04.2025 15:19 Відповісти
Що саме вірного зробив уряд України розпочавши Курську операцію? З Донецької обл. Були виведені боєздатні частини які знаходились на своїх позиціях довгий час,знали кожен метр своєї оборони,результат втрата теріторій,втрата ос,розтягнуту ще більшу лінію фронту,про втрату ос та техніки у Курьській авантюрі,які могли захищати лінію фронту на той час, взагалі можна не писати,бо з довбнями які дивляться бидломарафон немає сенсу сперичатись.
показати весь коментар
11.04.2025 16:14 Відповісти
Ти щось попутав - Уряд України не розпочинав курську операцію - це не в їх компетенції.
Звідки тобі відомо хто куди перекидав військові частини? Ти працюєш в генштабі?
Лінія фронту - це весь кордон України з територією що контролює росія - під час війни вона змінюється звичайно - хто цього не розуміє?
показати весь коментар
11.04.2025 16:33 Відповісти
Не КиЄв, а Київ!
показати весь коментар
11.04.2025 16:24 Відповісти
Створення санітарної зони в прикордонні Сумщини. Залишилось ще 18 км і нас звідси, можливо, попросять теж.
показати весь коментар
11.04.2025 14:49 Відповісти
Це війна.
Лінія фронту рухається ів залежності від сил воюючих сторін.
При курські операції - лінія фронту посунулась в глиб росії...
Зараз - стала на кордоні...
Що буде через рік - ніхто не знає.
показати весь коментар
11.04.2025 14:52 Відповісти
До чого лінія фронту, тут жили відносно терпимо сотні тисяч людей до цієї авантюри яка в військовому плані нічим хорошим не закінчилась.
показати весь коментар
11.04.2025 14:57 Відповісти
Тебе, селюка, послухати так ти готовий кацапам на кордоні - ви сюди не йдіть, йдіть в обхід на Житомирську. Ми тут відносно гарно жили, хочемо і далі. Твоя хата з краю. Бажаю тобі щоб з краю прірви
показати весь коментар
11.04.2025 16:26 Відповісти
Тим на скільки просунулась лінія фронту в глиб сросії ,не смішить людей,не соромте себе,окрім втрати боєздатних підрозділів ця авантюра нічого Україні не принесла,і не треба писати " це війна" бо ви від війни,судячі з ваших коментів,ви дуже далекі.
показати весь коментар
11.04.2025 16:17 Відповісти
Однозначно курська операція була результативною:
1. зупинили план ліліпутіна по створенню "санітарної зони".
2. занесли війну на територію росії - відтягнувши війська рф на захист ВСЬОГО кордону.
3. сильно поповнили обмінний фонд.
4. ... далі сам.
показати весь коментар
11.04.2025 16:38 Відповісти
не принесла, бо тупый сысркий и зеленый стоять на высших постах. и сейчас ЗСУ отступают, бо зеленский и сысркий угробили ВСЕ, за что бы не взялись.
показати весь коментар
12.04.2025 21:24 Відповісти
завдання Курської операції було створити Сумський напрямок
показати весь коментар
11.04.2025 18:24 Відповісти
"Все йде за планом!"(с)
показати весь коментар
11.04.2025 14:27 Відповісти
Курська операція пройшла з великим успіхом. Вдячність жителів Сумщини не піддається опису.
показати весь коментар
11.04.2025 14:57 Відповісти
Тобто медійне приниження кацапів, топтання землі "другої" армії світу з ядеркою, взяття в полон майже 1000 підарів, знищення десятків тисяч руснявого лайна, віддягування військ від Покровська та ще багатьох напрямків, це тобою не рахується? Чи твоє завдання - в будь-якій ситуації волати - фсьо пропало?
показати весь коментар
11.04.2025 16:31 Відповісти
Сумчанам та переселенцям до ср*ки медійне приниження кацпні! Мабуть ви зелений ідіот або рашистка потвора! На Донбасі кожного дня здають села, вже наближаються до Дніпропетровській області, а мою Сумщину перетворюють в руіни... Суми постійно в червоній зоні тривог... Потужно, що скажеш...
показати весь коментар
11.04.2025 18:12 Відповісти
"Курська операція" поклала Воїнів кращих бригад і знищила кращу західну техніку

замість того, щоб побудувати фортифікації на Сумщині і вберегти людей.
показати весь коментар
11.04.2025 18:29 Відповісти
А це ти з яких моїх слів зробла свій висновок, що я зелений чи рашистська потвора? Може то ти тут провокатором підробляєш кося під сумчанина? А на Донбасі, що під Україною, не такі самі люди живуть, як на Сумщині? Якби не курська операція, то там би напевно вже могли проломити фронт і ситуація стала б набагато гіршою, а ти все про себе ниєш, як рашистський провокатор!
показати весь коментар
11.04.2025 20:21 Відповісти
Пока, пока... Не розумієте, той не треба...
показати весь коментар
11.04.2025 23:47 Відповісти
Таня, ты дура ? на Донбассе рф кидает кабы и фабы, каким образом боездатные могли стабилизировать фронт под кабафии фабами? авиаци рф не уничтожена. скажи каким Х можно людьми воевать против техники ? 1.5 года рф кидает кабы и никто их не сбивает, дроны не сбивают. бо зельке сказали все ппо уничтлжить. и отвечать запрещено.
показати весь коментар
12.04.2025 21:27 Відповісти
Що скаже ЦПД, після того як вони заперечували Головкома?
Це ще іпсо, чи вже ні?
показати весь коментар
11.04.2025 15:08 Відповісти
А деякі, в Україні «СРАТЬєхі від совка», збиралися будувати заглиблені командні пункти для ОДА, уздовж кордону з московією!
Навмисно чи убогості розуму!!??
Сидіння на посаді, розуму не добавляє! Те, що батько заштовхав, з тим і живуть!
показати весь коментар
11.04.2025 17:11 Відповісти
Докомандувалися зелені мерзотники. Докерувалися... Виберемо їх знову?
показати весь коментар
11.04.2025 18:10 Відповісти