7706 відвідувачів онлайн

​РФ використала для обстрілу лише 7 бортів Ту-95 та Ту-160: вперше за 8 місяців завантажила їх майже максимально, - Defense Express

Масований удар 6 червня: Росія використала лише сім Ту-95 і Ту-160

Російські війська використали для комбінованого удару по Україні вночі 6 червня лише сім стратегічних бомбардувальників, які довелося завантажити майже до максимальної кількості крилатими ракетами Х-101. Це доводить високі втрати Росії серед стратегічної авіації внаслідок операції "Павутина".

Про це інформує Цензор.НЕТ із посиланням на Defense-Express.

За даними джерел видання, росіяни змогли залучити до нічного масованого удару по Україні лише п’ять літаків Ту-95МС та два Ту-160, з яких випустили 36 крилатих ракет. Таким чином, кожен літак в середньому ніс по п’ять ракет.

Тоді як раніше борти завантажували максимум однією-трьома ракетами для зменшення навантаження на них і продовження строку служби.

Зазначається, що востаннє максимальна завантаженість авіації РФ ракетами фіксувалася у серпні 2024 року, коли російські війська випустили по Україні 77 крилатих ракет з 11 літаків Ту-95МС.

Defense Express припускає, що ворог запустив по Україні більше, ніж 36 ракет, які внесли у статистику Повітряні сили ЗСУ. Але не всі з них долетіли, враховуючи, що частина ракет іноді падає на території РФ.

Також аналітики підкреслили друге поспіль використання дефіцитних літаків Ту-160, які обстрілювали Україну й під час минулого масштабного удару 26 травня.

Причиною може бути намагання противника забезпечити велику потужність ракетного залпу, попри брак стратегічних бомбардувальників.

"Якщо РФ захоче підтримувати аналогічний темп та потужність залпу крилатими ракетами повітряного базування, то альтернатив, окрім постійно ганяти обмежену кількість літаків із повним навантаженням, у них не проглядається. Як мінімум, у короткостроковій перспективі", - додає видання.

Топ коментарі
+26
Знач треба Павутина2,0
показати весь коментар
06.06.2025 14:03 Відповісти
+20
Однозначно.

Але треба зрозуміти важливе з новини. Новина нам показує наступне: вже декілька років засрашка навантажувала літаки Ту-95МС лише на 20-30% від штатного наряду (такий літак може нести 12 ракет Х-101, а останні роки запускали не більше 4). Сподіваюсь, всі розуміють, що це не від хорошого життя і безмежних ресурсів, а з-за того, що цим літакам по 70 років і вони вже випрацювали свій ресурс майже в 0.

І для сьогоднішньої нічної "показухи" вони вимушені були підняти рівень завантаження літаків АЖ до 50%. Тобто, фактично вдвічі.

І це є непрямим доказом того, що Україна, під час операції "Павутина", знищила до 50% робочої стратегічної авіації засрашки. І тепер знос цих літаків буде ще реактивніший, бо зменшити ракетні обстріли прямо зараз вони не можуть - перемовини ж, а ресурса ніхєра немає.
показати весь коментар
06.06.2025 14:17 Відповісти
+12
Можна і про підводний флот рашки подумати. А там і до пускових шахт добратися.
показати весь коментар
06.06.2025 14:07 Відповісти

Завантаження...