10059 відвідувачів онлайн

Українські біженці генерують 2,7% ВВП Польщі та сприяють економічному зростанню, - ООН

біженці,кордон,чоловіки

Українці, які перебувають у Польщі, зробили значний внесок у економічне зростання країни і не завдали шкоди місцевому ринку праці.

Про це свідчить спільний звіт консалтингової компанії Deloitte та Управління Верховного комісара ООН у справах біженців (УВКБ), інформує Цензор.НЕТ із посиланням на RMF FM.

Згідно зі звітом "Аналіз впливу біженців з України на економіку Польщі", у 2024 році біженці з України забезпечили 2,7% польського ВВП. Рівень зайнятості серед українців працездатного віку в Польщі досягає 69%, тоді як для поляків цей показник становить 75%.

Автори дослідження наголошують, що масовий приплив біженців з України не спричинив зростання безробіття або зниження реальних заробітних плат у Польщі. Навпаки, присутність українців стимулювала зростання зайнятості серед поляків і підвищення продуктивності підприємств та працівників.

Водночас Deloitte і УВКБ ООН встановили, що багато біженців з України працюють не за фахом: лише третина українців з університетськими дипломами займає посади, які потребують вищої освіти.

Окрім того, на працевлаштування впливає володіння польською мовою: українці, які вільно нею розмовляють, заробляють у середньому на 700 злотих більше щомісяця порівняно з тими, хто володіє польською на початковому рівні.

Звіт Deloitte і УВКБ ООН ґрунтується на моделі, яка враховує комплексний вплив на економіку та всі державні витрати - від ПДВ до внесків у фонди медичного та соціального страхування.

Топ коментарі
+15
Українці:
- захищають Польщу
- генерують польський ВВП

пшеки:
- ми вас не пустимо в ЄС бо валинская різня бєнзапілой 🤡
показати весь коментар
10.06.2025 17:47 Відповісти
+12
І більшість із них в зелено- смарагдовий рай вже не повернеться.
показати весь коментар
10.06.2025 17:49 Відповісти
+5
Та не може бути, тут в комментарях прийнято вважати що всі лиш їдуть смоктати гроші і треба їх терміново відправляти назад, бо вони зрадники
показати весь коментар
10.06.2025 18:23 Відповісти
Коментувати
Сортувати:
Українці:
- захищають Польщу
- генерують польський ВВП

пшеки:
- ми вас не пустимо в ЄС бо валинская різня бєнзапілой 🤡
показати весь коментар
10.06.2025 17:47 Відповісти
І більшість із них в зелено- смарагдовий рай вже не повернеться.
показати весь коментар
10.06.2025 17:49 Відповісти
Так як і люба поважаюча себе людина після клоунади з паспортами
показати весь коментар
10.06.2025 19:56 Відповісти
Нічого, Навроцький прийшов - порядок наведе.
показати весь коментар
10.06.2025 17:49 Відповісти
Хто з руками і головою, тому нема чого робити у Пшекії. Німеччина, Чехія, Норвегія, Португалія більш привадливі країни. У всякому випадку в ціх країнах не знищують українське зерно і не провокують істричні конфлікти
показати весь коментар
10.06.2025 17:51 Відповісти
Та не може бути, тут в комментарях прийнято вважати що всі лиш їдуть смоктати гроші і треба їх терміново відправляти назад, бо вони зрадники
показати весь коментар
10.06.2025 18:23 Відповісти
Коли українці повернуться і ці 2.7% станут не + а -, поляки почнут звинувачувати нас в падінні ввп! Біда почнеться коли ті хто все життя там проробив і на старість вертається на рідну землю, там пенсіі не дадуть бо ти не громадянин, а тут будуть вимагати шоб їм платили, і наші ****** будуть це робити, но тому хто пропрацював всі роки тут в Україні *** за щоку, бо 35 років стажу не має!
показати весь коментар
10.06.2025 18:24 Відповісти
Не обязательно быть гражданином(ВНЖ или ПМЖ), чтобы получать пенсию за границей, главное, стаж. Чехия и Украина заключили соглашение о социальном обеспечении в 2001 году. Если кто-то работает в Чехии в течение несколько лет,то он получает пропорциональную часть своей пенсии, начисляемую Чешской Республикой. Каждая сторона исчисляет размер пенсии за стаж, приобретенный на ее территории, с применением определенных положений договора между Чехией и Украиной. Таковы правила, действующие с 2001 года.
Какие условия в Польше не знаю.
показати весь коментар
10.06.2025 19:07 Відповісти
В Польщі потрібно від 20 років стажу щоб отримати мінімальну в розмірі десь приблизно 18000 гривень, в цей стаж може бути зараховано 8 років за диплом бакалавра, 6 років за народження двох дітей, тобто на роботу достатньо ходити тільки 12 років, а в Україні 35 років і 3000 тисячі
показати весь коментар
10.06.2025 21:54 Відповісти
Як вони там об'єднані ..? Чи є якась координація цій кількості людей ?
показати весь коментар
10.06.2025 18:45 Відповісти
Украинская национальная идея - свалить из Украины. Шо сейчас, шо 150 лет назад. Читаешь, как украинцы поднимают экономику Польши, Чехии, еще чего-то там и думаешь - а действительно, нужна ли нам наша же страна??
показати весь коментар
10.06.2025 19:05 Відповісти
А чого ти розкаркався за українців? Ні мова ,ні прізвище,ні написане не ототожнюють тебе з Україною! Нєхер тут кацапопропаганду сіяти !
Тож ,це такі як ти Україні не потрібні !


показати весь коментар
10.06.2025 20:32 Відповісти
Ахламон, хорошо, шо твое призвыще ототожнюе тебя с Украиной. Прям вот четко.
показати весь коментар
10.06.2025 20:36 Відповісти
Не потій,я тут в полеміку з дурниками не вступаю,зразу рекомендую тримати курс за руцьким коритом.
показати весь коментар
10.06.2025 20:41 Відповісти
А може вже повернутися до ріальності?
Три роки тому дійсно була загроза Україні. Дякуємо західу про надання ім допомоги в перший рік.
АЛЕ!
Зараз в Україні сітуація стабілізувалуся.
Вважаю, що зараз західу потрібно ПОВНІСТЬЮ припинити підримку тих українців, хто не повертається на неньку.
Нехай кошти, котри витрачає на перебування в перший рік, вітрачає на підримку збройних сил України!
показати весь коментар
10.06.2025 20:03 Відповісти
А Польща підтримує тільки немічних жінок ,дітей та інвалідів. Всі інші вже давно працюють ,заробляють на себе і сплачують податки
Хочете повернути в Україну тисячі інвалідів, дітей та немічних ? Без проблем - але утримувати будемо коштом вашим та подібних вам розумників
показати весь коментар
10.06.2025 21:55 Відповісти
польські пахаті не ціняться і не розуміють за що поплятяться
показати весь коментар
10.06.2025 20:05 Відповісти
І ці КЛЯТІ ЛЯХИ ще підло висипають на землю зерно, вирощене під обстрілами??? Та якби не УКРАЇНЦІ, не розвинулась би КЛЯТА польща в ЄС!!! Бо самі, СУКИ ПИХАТІ, ліниві, мов ті москалі....
показати весь коментар
10.06.2025 20:21 Відповісти
Це приклад того ,як держава встановила прозорі та чіткі правила гри ,бореться з корупцією та людяно ставиться навіть до негромадян.
А в Україні наразі - приклад совка,що переміг,любітєлєй сралінської сильної руки і власної безвідповідальності ,що прикривається вишиванковим паатріотизмом
показати весь коментар
10.06.2025 21:58 Відповісти