9642 відвідувача онлайн

Група, яка відстежує викрадення Росією українських дітей, закривається через скорочення фінансування адміністрацією Трампа, - CNN

Закривається група

The Ukraine Conflict Observatory Лабораторії гуманітарних досліджень Єльського університету, яка відстежувала російські воєнні злочини, зокрема, викрадення Росією українських дітей готується до закриття. Причина - скорочення фінансування адміністрацією президента США Дональда Трампа.

Про це пише CNN, інформує Цензор.НЕТ.

The Ukraine Conflict Observatory Лабораторії гуманітарних досліджень Єльського університету фінансувалась Державним департаментом США. Цю ініціативу було розпочато у травні 2022 року з метою "зібрати, проаналізувати та зробити широкодоступними докази воєнних злочинів та інших звірств, скоєних Росією в Україні".

Зазначається, що наразі база даних містить інформацію та особисті дані понад 30 тисяч українських дітей, яких викрала Росія у 100 місцях на тимчасово окупованих територіях України.

Як розповів Натаніель Реймонд, виконавчий директор Лабораторії гуманітарних досліджень, робота групи підтримала 6 обвинувальних актів Міжнародного кримінального суду проти Росії, включаючи 2, пов'язані з викраденням дітей.

CNN нагадує, що Держдепартамент США припинив фінансування Лабораторії Єльського університету, включаючи ініціативу, яка досліджувала російські воєнні злочини в Україні, через роботу Департаменту ефективності уряду (DOGE) Ілона Маска.

Проте фінансування було ненадовго відновлене держсекретарем Марко Рубіо, щоб забезпечити передачу даних правоохоронному агентству Європейського Союзу - Європолу, з метою використання їх як доказів у майбутніх справах про воєнні злочини.

Зазначається, що деякі конгресмени США захищали роботу обсерваторії та її необхідність на початку цього року, і вони планують закликати адміністрацію Трампа не скорочувати фінансування.

"Ці дані є абсолютно необхідними для зусиль України щодо повернення їхніх дітей додому", - написали члени Конгресу США у листі до держсекретаря Марко Рубіо та міністра фінансів Скотта Бессента у березні.

"З 1 липня ми звільняємо весь наш персонал по всій Україні та інші команди, і наша робота відстеження за дітьми офіційно завершується", - каже Натаніель Реймонд.

Попри це у лабораторії сподіваються знайти приватне фінансування для ініціативи дослідження російських воєнних злочинів в Україні.

Топ коментарі
+22
Ну так может это должна финансировать Украина, а не США? Вместо закупки "щитов", "брусчатки" и пенсий для "прокуроров-инвалидов"... Хотя, у "лидера современности" другие приоритеты.
показати весь коментар
12.06.2025 00:00 Відповісти
+10
Жах!!! Господи, невже не можна трусонути якихось мільярдерів, щоб профінансували проект?
показати весь коментар
11.06.2025 23:58 Відповісти
+7
в цьому є частка правди,але економити на дітях державою яка піариться ввисоким рівнем прав,свобід,демократії,яка так печеться за людяність реально є мерзотним потворним виродком цивілізації
показати весь коментар
12.06.2025 00:04 Відповісти
Коментувати
Сортувати:
курва !
показати весь коментар
12.06.2025 00:06 Відповісти
Забудьте вы про США. Это пройденный этап!
показати весь коментар
12.06.2025 00:33 Відповісти
Это было во время войны в Ираке. Тогда Украина не поддреживала эту войну. В Киеве даже был митинг против войны. Может проплаченный. Видел по новостям. Имилил плакат.
"Буш - москаль"
показати весь коментар
12.06.2025 06:21 Відповісти
Чого ти *******?Амери нам просто допомагали.Наші ефективні менеджери працювали а амери просто на підхваті були.Чи ти думаєш що Україна не займалася пошуком дітей ?Он навіть з Австрії повернула дітей.
показати весь коментар
12.06.2025 09:31 Відповісти
Жах!!! Господи, невже не можна трусонути якихось мільярдерів, щоб профінансували проект?
показати весь коментар
11.06.2025 23:58 Відповісти
Це ви зєлю маєте на увазі? Він на Великому Крадівництві нагрібсь добре...
показати весь коментар
12.06.2025 05:51 Відповісти
Українським мільярдерам ,Кучмівських -пінчуку-ахметкі, в особливо, які стали ними при Зейлі , мендіч наприклад , ермак, татарова , смірнов діти не потрібні їм і Україна тільки дійна корова
показати весь коментар
12.06.2025 08:37 Відповісти
Їх не можна.Вони зелені.А от Порлха оп з радістю би розкуркулив під благим поикриттям
показати весь коментар
12.06.2025 09:32 Відповісти
проект чого? вся їхня робота перепост новин з фотографіями з інтернет джерел, подивіться на yale.edu, будь-який молодший репортер цензора зробить за мiнiмальну зарплату

такий же розпил бабла тільки яйця по 17 доларів
показати весь коментар
12.06.2025 09:10 Відповісти
Ну так может это должна финансировать Украина, а не США? Вместо закупки "щитов", "брусчатки" и пенсий для "прокуроров-инвалидов"... Хотя, у "лидера современности" другие приоритеты.
показати весь коментар
12.06.2025 00:00 Відповісти
в цьому є частка правди,але економити на дітях державою яка піариться ввисоким рівнем прав,свобід,демократії,яка так печеться за людяність реально є мерзотним потворним виродком цивілізації
показати весь коментар
12.06.2025 00:04 Відповісти
"я вам нічєго нє должен" (с)
у них свої діти у нас свої, то кому як не нам про своїх дбати? Забугорних дядьок на всіх не вистачає, попит перевищує пропозицію
показати весь коментар
12.06.2025 00:20 Відповісти
Вони "економлять" не на своїх дітях.А ми економимо на своїх.
показати весь коментар
12.06.2025 09:34 Відповісти
И как это оправдывает действия Трампа? Он закрывает все, что давало Штатам т.н. soft power. Последствия такого циничного подхода к экономии бюджетных средств проявятся в долгосрочной перспективе, правда апологеты "экономии" даже не свяжут причину и следствие.
показати весь коментар
12.06.2025 02:39 Відповісти
Последствия такого циничного подхода к экономии бюджетных средств

Одна из причин разрыва отношений Маска и Трампа.
Это все затеял Маск. Он подсчитал что своими действиями сумеет сэкономить США порядка 250 миллиардов.
Президент подает бюджет где долг Америки увеличится на 2,5 триллиона.
Это про экономию сокращением
показати весь коментар
12.06.2025 06:27 Відповісти
викрадення дітей- один із найтяжчих злочинів; не можна втрачати спеціалістів з досвідом
показати весь коментар
12.06.2025 00:18 Відповісти
показати весь коментар
12.06.2025 00:18 Відповісти
Может янелох профинансирует ?Без паники.
показати весь коментар
12.06.2025 00:21 Відповісти
Соромно.
показати весь коментар
12.06.2025 08:01 Відповісти
Хм...але ж у нас хтось займається цим?Чи тупо на амерів переклали?Агов,дефективні менеджери,ви ж цим займалися?
показати весь коментар
12.06.2025 09:28 Відповісти
Треба сп*жити ще пару мильярдів, підвищити зарплату депутатам їх помічникам, прокурорам, мусорам, а діти? Діти ідуть на йух