11318 відвідувачів онлайн

Дан підтримав ідею об’єднання Румунії з Молдовою: "Хочу, щоб дві країни стали однією"

Дан, Санду

Президент Румунії Нікушор Дан заявив про підтримку ідеї об'єднання Румунії з Республікою Молдова. Він наголосив, що ця історична мета може бути досягнута лише за умови чіткої волі.

Про це він сказав у промові щодо двосторонніх румунсько-молдовських відносин, повідомляє Stiripesurse, інформує Цензор.НЕТ.

"Я хочу, щоб ці дві країни в якийсь момент стали однією. Має бути воля. У Румунії, на мою думку, вона є. Як тільки вона з'явиться і в Республіці Молдова, ми будемо готові до цього. І для того, щоб це стало можливим, Румунія також повинна виглядати краще, ніж зараз",- заявив Дан.

На запитання, які кроки необхідно зробити для зміцнення довіри між двома державами, президент сказав про важливість вирішення конкретних проблем і розвитку інфраструктури, що з'єднує два береги Пруту. Водночас він зауважив, що цей процес вимагатиме часу.

"Починаючи з найпростіших, менш структурних проблем – таких як митниця та громадянство – і продовжуючи тими інфраструктурними проєктами, мостами, енергетичними з'єднаннями, які ми повинні зробити вчасно або навіть швидше", - сказав очільник Румунії.

За його словами, ключовим кроком для зближення двох країн є підтримка євроінтеграції Молдови.

"Найважливіше – це підтримка європейського шляху, тому що, коли Республіка Молдова – я сподіваюся, через 3-4 роки – стане частиною Європейського Союзу, питання її безпеки стане набагато спрощенішим", - заявив Дан.

Топ коментарі
+18
Це може статися просто в один день. Як тільки ***** захоче захопити Молдову то уряд цієї країни за годину проголосить про злуку з мамою Румунією та стане під парасольку НАТО. А поки у Молдові є можливість незалежно красти, то розмови про одну країну залишаться розмовами.
показати весь коментар
15.06.2025 01:16 Відповісти
+13
У Молдовы давно был этот шанс. Румыны предлагали широкую автономию у составе Румынии. Но совковые президенты прокацапленные тем более, тему сбивали. И удачно. Но война у нас и Санду подействовали. Есть шанс влететь на автомате в ЕС и НАТО. У Молдовы армии нет. А на Приднестровье просто наплевать и забыть. Оно уже никому не нужно--- задворки там .
показати весь коментар
15.06.2025 02:49 Відповісти
+12
Звісно,"совкові" жителі колишньої НДР ностальгують по "Штазі",Еріку Хонекеру, "Берлинському муру" та багатьом іншим речам,які вони проміняли на "європейську ковбасу".
показати весь коментар
15.06.2025 07:22 Відповісти

Завантаження...