9914 відвідувачів онлайн
7 619 23

Зеленський відзначив орденом Свободи 16-річних Тіграна Оганнісяна та Микиту Ханганова, яких окупанти вбили у Бердянську

Окупанти поховали тіла підлітків таємно

Президент України Володимир Зеленський підписав указ про нагородження орденом Свободи посмертно Тіграна Оганнісяна та Микити Ханганова, яких російські загарбники вбили 24 червня 2023 року в тимчасово окупованому Бердянську.

Про це повідомляє Цензор.НЕТ із посиланням на пресцентр Офісу Президента.

Як нагадали в ОП, після початку повномасштабного вторгнення Росії та окупації Бердянська хлопці залишилися вдома. Тігран Оганнісян активно висловлював свою проукраїнську позицію, через що неодноразово зазнавав тиску з боку окупаційних військ: був викрадений із дому, у якому мешкав із бабусею, піддавався катуванням та знущанням, включно з електрошоком та імітацією розстрілу, був арештований представниками окупаційної влади.

Микита Ханганов також не приховував своєї проукраїнської позиції. У жовтні 2022 року окупанти намагались арештувати хлопця, допитували разом із батьком і згодом почали фабрикувати справу про нібито диверсію на залізниці та влаштовувати обшуки вдома. Справу проти хлопця готували до суду та планували засудити його до 20 років увʼязнення.

"Тігран Оганнісян і Микита Ханганов були друзями. Окупанти вбили їх 23 червня 2023 року. Після цього в мережу потрапило відео з останніми словами хлопців: "Усе, це смерть, пацани. Прощавайте. Слава Україні! Героям слава!"

Після двох років із моменту вбивства окупанти так і не віддали тіла вбитих Тіграна Оганнісяна та Микити Ханганова рідним", - додали в Офісі Президента.

Нагадаємо, у червні 2023 року стало відомо про загибель в окупованому Бердянську двох підлітків, Тиграна Оганнісяна та Микити Ханганова, яких російська влада звинувачувала у нібито підготовці диверсії на залізниці. У соцмережах Оганнісян встиг оприлюднити відео, у якому говорить: "Двох точно (ідеться про постріли в російських силовиків, - ред.). Все, це смерть, пацани, прощайте! Слава Україні!".

Згодом окупаційна влада Бердянська підтвердила інформацію про вбивство 24 червня двох підлітків, яких називає "проукраїнськими терористами". Співзасновниця Медійної ініціативи за права людини, координаторка напрямку "Війна і правосуддя" Ольга Решетилова повідомила, що підлітків убив снайпер.

У липні цього року Медійна ініціатива за права людини повідомила, що тіла підлітків досі не віддали батькам.

Топ коментарі
+50
Хлопці справді є Героями України!! Прийде час обов'язково нагородять цих видатних і справжніх Патріотів!! Вічна Слава і Пам'ять Тіграну Оганнісяну і Микиті Ханганову!!
показати весь коментар
19.07.2025 16:50 Відповісти
+28
спочатку тупо здав південь, потім медальки посмертно пороздавав. ну, круто. лайк.
показати весь коментар
19.07.2025 17:59 Відповісти
+20
Цвiт України . Нехай з Богом спочивають.
Пiсля вiйни колись ухилянти будуть народжувати собi подiбних.
показати весь коментар
19.07.2025 16:56 Відповісти
Коментувати
Сортувати:
Хлопці справді є Героями України!! Прийде час обов'язково нагородять цих видатних і справжніх Патріотів!! Вічна Слава і Пам'ять Тіграну Оганнісяну і Микиті Ханганову!!
показати весь коментар
19.07.2025 16:50 Відповісти
Цвiт України . Нехай з Богом спочивають.
Пiсля вiйни колись ухилянти будуть народжувати собi подiбних.
показати весь коментар
19.07.2025 16:56 Відповісти
Так вони вже народжують 100 років. Героїв та патріотів у топку в послідовникам режиму та вертухаям теплі місця.
Менти разом із ТЦК та СБУ тікали перші, залишивши ухилянтів один на один, без зброї, із окупантом.
Не туди ви каміння кидаєте.
показати весь коментар
20.07.2025 00:51 Відповісти
Ми всі дякуємо Вам. Чоловіки.
показати весь коментар
19.07.2025 17:01 Відповісти
https://censor.net/ua/comments/locate/3426948/019212d8-0e0b-70c6-944b-5c5efcefb05a
показати весь коментар
19.07.2025 17:09 Відповісти
спочатку тупо здав південь, потім медальки посмертно пороздавав. ну, круто. лайк.
показати весь коментар
19.07.2025 17:59 Відповісти
Героям України, слава
показати весь коментар
19.07.2025 18:17 Відповісти
Кцп підла сволота...дуже жалко хлопців -героїв і їх рідних.
показати весь коментар
19.07.2025 18:37 Відповісти
Слава Україні! Героям Слава! 🫡🇺🇦
показати весь коментар
19.07.2025 19:59 Відповісти
Ещё Наполеон говорил, что лучший солдат--это солдат в 16 лет! В таком возрасте героизм от сердца, на подсознательном уровне. И абсолютное почти бесстрашие. Осознано встретили свою они смерть. Вечная Слава этим Героям Украины!
показати весь коментар
19.07.2025 21:07 Відповісти
Круті хлопці.
показати весь коментар
19.07.2025 21:18 Відповісти
Пропозиція для вірян УПЦ(я не е прибічником..але).Канонізувати ціх двох героїв України...Та Католіків..подати на прирівняння їх до Ліку Святих..Не знаю як там це робиться але пропоную тим хто тямить,зайнятись цім..
показати весь коментар
19.07.2025 21:48 Відповісти
Можна було і героїв України дати. Вони це довели.
показати весь коментар
20.07.2025 00:46 Відповісти
Справжніх героїв нагородити орденом Свободи через рік могла тільки кацапська потвора і то тільки після скасування звання Героя України.
показати весь коментар
20.07.2025 03:10 Відповісти
Вічна слава Героям! Нескорені і вічно молоді залишаться з нами навічно на пантеоні України.
показати весь коментар
20.07.2025 03:57 Відповісти
Це Герої... Низький уклін і співчуття рідним юних Героїв... Не змирилися з окупацією недоістот кац..пських рідної землі, віддали своє молоде життя за Україну, де вони хотіли жити.... Владі в Київі ГАНЬБА!!!!!! Бо вона дала можливість безкарно красти красти і красти, вбиваючи віру в справедливу Україну ... в цей момент гине цвіт України, юнаки та юнки.....То як це виглядає??? Сумно....
показати весь коментар
20.07.2025 05:17 Відповісти
жаль хлопців, по тихому потрібно було діверсії робити
навіщо світитись...
Героям Слава!
показати весь коментар
20.07.2025 06:32 Відповісти
Зеленський - це перший ворог свободи. Так, саме перший
показати весь коментар
20.07.2025 08:59 Відповісти
Не минуло й два роки
показати весь коментар
20.07.2025 10:10 Відповісти
Зеленський особисто винен в окупації Бердянська і в смерті цих підлітків.
За це він повинен сидіти в тюрмі пожиттєво.
показати весь коментар
20.07.2025 11:02 Відповісти
Вічна пам'ять юним героям! Серце стискається від болю від усвідомлення того, що цвіт нації гине у цій проклятій війні. Хіба можна при таких втратах і горі народу красти на оборонці, дивитися крізь пальці на свавілля судів, прокурорів-інвалідів, виплачувати їм величезні суми у бідній країні, обкрадати народ і армію.
показати весь коментар
20.07.2025 11:46 Відповісти
кацапские ********..на это могут быть слова??????
показати весь коментар
20.07.2025 14:09 Відповісти