10949 відвідувачів онлайн

Юнаки, яким цьогоріч виповнюється 17 років, повинні стати на військовий облік до 31 липня, - ТЦК

До 31 липня 17 річним потрібно стати на військовий облік

До 31 липня громадяни чоловічої статі, яким у рік взяття на облік виповнюється 17 років, повинні стати на військовий облік.

Про це повідомили у Чернігівському ТЦК та СП, інформує Цензор.НЕТ.

Там пояснили, що на облік громадяни беруться із внесенням відповідних відомостей до Єдиного державного реєстру призовників, військовозобов’язаних та резервістів шляхом:

  • проходження електронної ідентифікації та уточнення своїх персональних даних засобами електронного кабінету призовника, військовозобов’язаного, резервіста в порядку, визначеному Кабінетом Міністрів України;
  • особистого прибуття до районного (міського) територіального центру комплектування та соціальної підтримки з поданням необхідних документів, перелік яких встановлюється Міністерством оборони України.

"Наголошуємо, що взяття громадян України на військовий облік призовників не прирівнюється до призову на військову службу! Натомість, взяття громадян України на військовий облік призовників проводиться з метою визначення наявного людського потенціалу, встановлення освітнього рівня громадян, вивчення їх особистих якостей.

Не підлягають взяттю на військовий облік призовників громадяни України, які відбувають покарання в установах виконання покарань або до яких застосовано примусові заходи медичного характеру", - зазначили в ТЦК.

Громадяни, які не стали на військовий облік призовників у визначений період, беруться на військовий облік призовників лише після особистого прибуття до районного (міського) ТЦК та СП.

До 31 липня 17 річним потрібно стати на військовий облік

Топ коментарі
+18
А що це за Державна установа тцк сп? Вона має якесь право за Конституцією щось вимагати? 🤬
показати весь коментар
24.07.2025 15:27 Відповісти
+18
Молодь масово тікає із країни мрій Зє. А ці клоуни живуть в якомусь вигаданому самими ж світі...
показати весь коментар
24.07.2025 15:33 Відповісти
+13
....а інакше в бус закинуть вперед ногами.
показати весь коментар
24.07.2025 15:26 Відповісти
Коментувати
Сортувати:
А ота свора осіб, разом з Гончаруком, Богданом…., уже стали ОСОБИСТО, на облік у ТЦК??
показати весь коментар
24.07.2025 15:25 Відповісти
....а інакше в бус закинуть вперед ногами.
показати весь коментар
24.07.2025 15:26 Відповісти
Де ж ти його бачив, боте? Невже на Russia Today? Чи, може, соловйов особисто показував?
Сам видалиш свою маячню, чи модераторів попросимо?
показати весь коментар
24.07.2025 16:08 Відповісти
Так так, все це брехня і ІПСО, ніколи такого не було щоб ТЦК когось збивали.
Ну може було, але це все знято в москві особисто путіним
показати весь коментар
24.07.2025 19:02 Відповісти
У ЗСУ теж є втрати, тому без мобілізації Україна зникне за рік-півтора, а якщо піти на всі вимоги #уйла - його послідовник знову нападе, бо #уйло вимагає скоротити армію і мати лише ту зброю, яку самі виробимо, тобто по суті матимемо пару сотень тисяч солдат з дронами, кількома старими радянськими літаками, кількома десятками ракет, без ППО, без бронетехніки, без артилерії, а з гарантій ненападу - "зуб даю!" від #уйла. Якщо хтось вважає, що капітуляція зараз вбереже Україну від знищення - від вбіса помиляється. А заклики до опору мобілізації (у тому числі відбілювання рашистів, типу вони не гірші за ТЦК) - це заклики втратити армію і впасти під росію.

Вимагати покарання за дійсно незаконні дії - треба.
А ще треба усвідомити, що за відсутності добровольців, варіантів два - примусова мобілізація або знищення і зникнення України. Бо лише ідіот вважатиме, що росія більше не нападе на беззахисну Україну.
показати весь коментар
24.07.2025 19:36 Відповісти
пішов ти... краще в тюрму ніж в армію.
показати весь коментар
25.07.2025 01:25 Відповісти
Зав'язували б ви з тією самогонкою🤗🤣🤣🤣
показати весь коментар
24.07.2025 16:40 Відповісти
А що це за Державна установа тцк сп? Вона має якесь право за Конституцією щось вимагати? 🤬
показати весь коментар
24.07.2025 15:27 Відповісти
Спитаєш у рускіх, коли вони тебе згвалтованого й побитого кинуть у яму.
показати весь коментар
24.07.2025 15:51 Відповісти
а тебе кинуть?
показати весь коментар
24.07.2025 16:39 Відповісти
Тю,а де буряти ділися?
показати весь коментар
24.07.2025 17:18 Відповісти
Не лише буряти, а й "рускіє" чудово вбивають дітей, жінок, пенсіонерів на неокупованих територіях. Скидами з дронів, ударами FPV, КАБами.

Закликаючи поступитись #уйлу на перемовинах, ти закликаєш залишитись без західної зброї і без достатньої армії проти військових злочинців - не лише бурятів, а й слов'ян з боліт.

Чи до чого ти закликаєш, відбілюючи військових злочинців з армії росії?
показати весь коментар
24.07.2025 21:00 Відповісти
Воу воу, тише. Видохніть, щось вас понесло. Де я написав от те все що ви написали?
Тут зазвичай бурятами лякають, що вони прийдуть. Тому і спитав, а де вони ділися. А тебе понесло, що я щось закликаю і когось відбвлюю.
показати весь коментар
24.07.2025 21:25 Відповісти
"Лякають"? То буряти кацапи тобі не страшні?
Не занадто страшно кацапи вбивають цивільних, які нічого нікому не робили і просто жили, поки кацапи не скинули на них вибуховий пристрій?
показати весь коментар
24.07.2025 23:30 Відповісти
А кадировці що, тобі не страшні?
Не занадто страшно кадировці вбивають цивільних, які нічого нікому не робили і просто жили, поки кадировці не скинули на них вибуховий пристрій?
показати весь коментар
24.07.2025 23:45 Відповісти
Кадирівці, буряти, узкіє - всі підпадають під визначення "кацап".
До чого твоє питання про "бурятів"? Тобі мало звірств кацапів проти українців, вони для тебе не страшні?
показати весь коментар
25.07.2025 10:45 Відповісти
Ти тупе чи тупий?
показати весь коментар
25.07.2025 12:01 Відповісти
Методичка закінчилась, боте? Запитай нову
показати весь коментар
25.07.2025 19:55 Відповісти
Тиж все ж зебілятко тупе і ще тупіше
показати весь коментар
25.07.2025 21:08 Відповісти
Боте, то до чого тут буряти? Чекаєш на них?
показати весь коментар
25.07.2025 21:49 Відповісти
Ахахаа, ну ти реально тупий зебобік. Пам'ять як у рибок гупі у зебілів.
показати весь коментар
25.07.2025 22:13 Відповісти
Висери подоляцьких ботів мене не цікавлять! 🤬
показати весь коментар
24.07.2025 18:01 Відповісти
Відкрию страшенну таємницю - законодавство України складається не лише з Конституції. Є ще кодекси, закони, постанови кабміну. Правознавство в школах вже не викладають?
Якщо коротко - так, ТЦК та СП офіційно зареєстровано Міноборони. Так, у кожного є свій код в реєстрі юросіб. Повноваження врегульовано законодавством. Детальніше - в Гуглі.
показати весь коментар
24.07.2025 16:35 Відповісти
Наведи посилання на закон яким створено така установа як ТЦК та СП та які в нього повноваження. Управління ветеринарної медицини теж зареєстровано в Міністерстві аграрної політики, Міністерстві юстиції , але це не означає, що ти теж повинен стати до до них на облік.
показати весь коментар
24.07.2025 19:39 Відповісти
Жодна стаття Конституції чи діючого закону України не забороняє створювати ТЦК та СП на підставі постанов кабміну. Тому див. постанову кабміну № 154 від 23 лютого 2022 року.

Численні згадки про територіальні центри комплектування та соціальної підтримки знайдеш у законах України "Про мобілізаційну підготовку та мобілізацію", "Про військовий обов'язок і військову службу", "Про оборону України". Це відповідь стосовно повноважень.
показати весь коментар
24.07.2025 20:38 Відповісти
Ну так жодна стаття Конституції чи діючого законо не зобов"язує виконувати вимоги установи створеної у незаконний спосіб. Повноваження , права та обов"язки державної установи прописуються не у численних згадках в законодавсті , а конкретно в законі яким вона створена. Тому ще раз запитую, наведи посилання на закон яким утворено і надано повноваження щось вимагати у громадян такій "конторі" як ТЦК та СП.
показати весь коментар
24.07.2025 22:03 Відповісти
Якому закону суперечить створення ТЦК та СП?
Повноваження ТЦК та СП виписано в кількох законах, присвячених організації оборони України від військового втручання, їх назви перераховано вище.

Все інше - така сама кремлядська маячня, як "воєнний стан - це не війна, оголосіть війну, інакше війни нема".
показати весь коментар
24.07.2025 23:36 Відповісти
Згідно ст.68 Конституції кожен зобов"язаний дотримуватися Конституції України та законів України , тому в черговий раз запитую , яким законом створено ТЦК , який закон дає йому повноваження до чогось зобов"язувати громадян. Все інше - телемарафонна маячня.
Але яку відповідь можна отримати від "великого" правознавця , який навіть не бачить юридично-правової різниці між воєнним станом і станом війни.
показати весь коментар
25.07.2025 00:29 Відповісти
Щоб почати дотримуватись законів України - треба почати існувати, чи не так? Для цього потрібно зареєструватись.
Реєстрація юросіб відбувається згідно з Законом України "Про державну реєстрацію юридичних осіб, фізичних осіб - підприємців та громадських формувань". У жодній статті цього закону нема такої обов'язкової вимоги для реєстрації державної установи, як наявність рішення щодо її створення виключно в законі України.

Щодо маячні, що в Україні нема війни - не 3,14зди.
показати весь коментар
25.07.2025 10:57 Відповісти
Ти хоч сам зрозумів, що написав ? До чого тут реєстрація і початок існування, до чого тут ЗУ Про державну реєстрацію ? Відкрий гугл, користуватися яким ти так закликав, і почитай, що будь-яка державна установа може діяти тільки на підставі закону. Звідси випливає просте питання ,яким законом утворено ТЦК, яким законом йому надані повноваження щось вимагати у громадян?
Про війну я взагалі нічого не писав, це ти приплів її сюди і намагаєшся якось поєднати тепле з мокрим: військовий облік 17 річних і законодавче визначення війни.
показати весь коментар
25.07.2025 13:46 Відповісти
ТЦК та СП діють на підставі щонайменше трьох законів, перерахованих мною вище.

А військовий облік завжди був з 16 років, якщо ти народився і досяг 18-річчя в Україні - ти про це знаєш.
показати весь коментар
25.07.2025 16:35 Відповісти
Посилання в студію на ці 3 закони, в яких чітко прописано обов"язки та права ТЦК. А тобі не здається дивним, що за 3 роки війни, коли в тцк одна з головних ролей в обороні країні, влада досі не прийняла профільний закон стосовно діяльності даної контори, а лише "згадує" в інших ЗУ. Саме завдяки цій правовій невизначенності та відсутності законного статусу ТЦК і творить всю цю дичину з мобілізацією, знаючи , що законодавчо покарати їх неможливо, оскільки вони фактично поза законом.
показати весь коментар
26.07.2025 14:29 Відповісти
Що знову ловитимуть? На вулицях тишина, 🏍️ мотоцики не ганяють, продаж слабоалкогольних напоїв значно знизиться. Юнаки повиїдзжать за кордон, Нова робоча сила.
показати весь коментар
24.07.2025 15:30 Відповісти
Правильно, он Залужний в свіжому інтерв'ю вже підбадьорив новими прогнозами, так шо пора ставати на облік.
показати весь коментар
24.07.2025 15:31 Відповісти
Нічого вони нікому не повинні, а незаконна контора може йти на три літери.
показати весь коментар
24.07.2025 15:33 Відповісти
Молодь масово тікає із країни мрій Зє. А ці клоуни живуть в якомусь вигаданому самими ж світі...
показати весь коментар
24.07.2025 15:33 Відповісти
Вони-то наче й повинні. Але прикол тут не в тому. Згідно постанови КМУ №1487 органи місцевого самоврядування (міськради, сільради) щорічно надають до ТЦК списки таких юнаків, які прописані у відповідній громаді і яким на цей рік виповнюється 17 років. А якщо когось немає у списку, до директори шкіл і ліцеїв люб'язно нададуть голові ОТГ списки учнів...Тобто можна нікуди не йти, тебе без твого відома й так здадуть, як стєклотару...
показати весь коментар
24.07.2025 15:39 Відповісти
Славна практика часів совка. Військомати, медкомісії із 15 років.
показати весь коментар
24.07.2025 15:43 Відповісти
За совка було трохи не так. Медкомісія через місяць після 16-річчя. Якщо проблеми із здоров'ям,- направляли по лікарнях на безкоштовне лікування. Наступна медкомісія - у 18. Після неї або лікування, або призов..Хто не хотів служити, - вступав в інститут.
показати весь коментар
24.07.2025 16:26 Відповісти
Яке ж ти недалеке...Маразматиків наслухалося що квартири в совку всім раздавали безкоштовно, а в інститут було легше вступити аніж в бурсу ?Менше сиди під під'їздом на лавочці..
показати весь коментар
24.07.2025 17:19 Відповісти
Квартири швидко і безкоштовно давали в нових містах: Степногірськ, Славута, Новояворівськ, Орбіта і ще у 20. Будівельники спочатаку будували житло, заселялись, а потім починали будувати електростанцію або великий завод.
показати весь коментар
24.07.2025 17:52 Відповісти
Були інститути, куди не було бажаючих іти, тому ішли , хто не хотів служити.
показати весь коментар
24.07.2025 17:55 Відповісти
Ти явно не жив у совку..бо поняття немаєш про ті часи..
показати весь коментар
24.07.2025 23:16 Відповісти
Раз на пів року із 15 років організовано, прямо зі школи везли автобусом в військомат на медкомісію. Нащо ти пишеш цю дичину?
показати весь коментар
24.07.2025 18:26 Відповісти
Почитайте інших далі; один пише, що в 9 класі, а інший теж про 16 років. Я не брешу. Наші реалії гірше, ніж радянські; вільне житло є в безпечних районах, але місцеві феодали біженцям не дають. Тому одні тікають за кордон, а інші залишаються в окупації.
показати весь коментар
24.07.2025 20:58 Відповісти
Під кінець совка при десятирічній шкільний програмі існувало 11 класів. Якась чергова реформа освіти. Просто один клас пропускали. Приміром із шостого відразу у восьмий. Так що 9 клас і є 15 років для тих хто пішов із семи років. Все вірно. Не треба мені писати що було лише дві комісії у 16 та 18. Кожні пів року нас, тоді школярів, саджали в автобус та везли у військомат на медогляд. І ніхто нікого нікуди не направляв, і не лікував.
показати весь коментар
24.07.2025 21:11 Відповісти
Здивований такою інформацією. Я закінчив школу раніше. Не здорових хлопців з медкомісії направляли по лікарях; це в 16 років. У 18 перед призовом одного знайомого поклали у військовий госпіталь. Підлікували - і до армії. Він розповідав, що там були сачкісти, які імітували нетримання сечі вночі. Але лікарі знайшли хитра протидію,- і реготав увесь госпіталь.
показати весь коментар
24.07.2025 21:55 Відповісти
От. Я цього не знала.тепер і варіантів нема. Це просто ніщивники України генерують таке.
Збурювати народ.
показати весь коментар
24.07.2025 16:26 Відповісти
Чим далі війна йде тим більше буде молоді виїжджати...76 відсотків ви за це голосували?
показати весь коментар
24.07.2025 15:41 Відповісти
Ставайтке на облік зеленій банді кремля, щоб після того як ******* здасть Україну ***** москальні легше було насильно мобілізувати на мясні штурми європейських країн оцих дітей. Все готово нате наші хазяї користуйтеся!
показати весь коментар
24.07.2025 15:45 Відповісти
Интересно а зелёные шмаркли как и гланая зелёная шмаркля будет 4х разовые шмаркди в плоточек
показати весь коментар
24.07.2025 15:53 Відповісти
ЗЕскотва змушує молодих хлопців тікати з країни
показати весь коментар
24.07.2025 16:02 Відповісти
Мечтать не вредно. Всех юношей родители за шкирку заграницу до 18 вывозят. А после того как снизят рано или поздно моб возраст вы их вообще ее увидете
показати весь коментар
24.07.2025 16:09 Відповісти
Навіщо це роблять?навіщо такі рішення генеруються і вбрасуються в натовп?
В мене є версії.
Щоб ще більше українців виїжджали за кордон, рятуючи своїх дітей. Бо раніше було з 18 років. Тепер з 17.
І щоб матері вже пішли на банкову і вимагали підписання нашої капітуляції. Щоб завершити "оце все".

Це придумує ворог України.
Коли ми визнаємо, хто ж є творцем цієї маячні?
От навіщо це роблять?
показати весь коментар
24.07.2025 16:23 Відповісти
На учёт всегда с 16 ставили
показати весь коментар
24.07.2025 16:38 Відповісти
Що роблять? Я своє перше ВЛК пройшов ще класі в дев'ятому, як і всі інші, тоді ж поставили на облік, мені було десь років 16.
показати весь коментар
24.07.2025 16:44 Відповісти
Це придумує ворог України.

Коли ми визнаємо, хто ж є творцем цієї маячні?

От навіщо це роблять?

А Ви що думаєте що в ВР, Кабміні, ОП - друзі чи патриоти України сидять?
показати весь коментар
24.07.2025 18:19 Відповісти
Не виннi.Мали лише 11 рочкiв.
показати весь коментар
24.07.2025 16:40 Відповісти
90% коментаторів тупо кремлядські тролі, хоч і патякають українською за рару ржубликів..
показати весь коментар
24.07.2025 17:44 Відповісти
А як дитина дізнається що їй требайти в ТЦК якщо у неї батьки старовєри і отшельнікі?
показати весь коментар
24.07.2025 18:59 Відповісти
Ну це таке. Не знання не позбавляє