12234 відвідувача онлайн

Глава МЗС Австрії Майнль-Райзінгер про можливість вступу країни до НАТО: Нейтралітет нас не захищає

Майнль-Райзінгер про вступ Австрії до НАТО

Міністерка закодонних справ Австрії Беате Майнль-Райзінгер заявила, що сам по собі нейтралітет більше не гарантує безпеки Австрії.

Про це повідомляє Цензор.НЕТ із посиланням на Die Welt.

"Зрозуміло одне: сам по собі нейтралітет нас не захищає. Австрію на тлі дедалі більш непевної глобальної безпекової ситуації і дедалі агресивнішої Росії захищають інвестиції у власну обороноздатність, а також у партнерські відносини", – сказала Майнль-Райзінгер.

Вона наголосила, що є принципово відкритою до публічних дебатів про майбутнє австрійської політики безпеки та оборони.

"Хоча наразі в парламенті і серед населення немає більшості, яка б підтримала членство в НАТО, такі дебати можуть бути дуже плідними", – додала міністерка.

Майнль-Райзінгер зауважила, що Австрія не може сидіти склавши руки і казати: якщо ми нікому не завдамо шкоди, то ніхто не завдасть шкоди й нам. На її думку, це було б наївно.

"Світ змінився. Але я хотіла б сказати прямо: в особі ЄС ми вже маємо партнера, який захистить нас у надзвичайній ситуації. Водночас ми робимо значний внесок у європейську безпеку. Ми відправляємо солдатів до численних миротворчих місій ЄС і робимо все можливе, щоб підтримати спільну європейську політику безпеки і оборони у фінансовому, військовому і політичному плані. У цьому сенсі нейтралітет Австрії вже помітно змінився з моменту вступу до ЄС 1995 року", – сказала вона.

Топ коментарі
+8
Респект, за здоровий глузд!
Довго доходить, ОЧЕВИДНЕ, до керовників Австрії, те, що уже очевидне для Швеції та Фінляндії, особливо, після московських війн в Ічкерії, Грузії, Абхазії, Нагірному Карабасі, Молдові та 11 років, війни московитів, проти Мирної України!!
Але ж, не за дарма, гадила Австійцям, ота очильниця МЗС Австрії, що так швидко, утікла на мордовію, як і якунОвощ та башар асад!?!
показати весь коментар
27.07.2025 14:36 Відповісти
+6
Україну нейтралітет дуже захистив і захищає

.
показати весь коментар
27.07.2025 14:32 Відповісти
+5
Да на яркий хрін Австрія в НАТО потрібна.В Австрії практично немає армії і немає бажання її створювати в реальні строки. Це ще одна Угорщина, яка ні за кого не буде воювати, але буде вимагати повної та гарантованої безпеки від НАТО. Австрія набита російською агентурою та шанувальниками раші, як соняшник насінням. Це 100% баласт для НАТО.
показати весь коментар
27.07.2025 15:07 Відповісти

Завантаження...