4697 відвідувачів онлайн

Єврокомісія закликала Україну якнайшвидше призначити голову БЕБ, - ЗМІ

Бюро економічної безпеки

Європейська комісія офіційно звернулася до української влади із вимогою невідкладно призначити керівника Бюро економічної безпеки (БЕБ) відповідно до чинного закону та прозорих процедур відбору.

Про це заявив речник Єврокомісії, передає Цензор.НЕТ із посиланням на "УП".

У Брюсселі наголосили, що реформа БЕБ є частиною зобов’язань України в межах процесу євроінтеграції. Призначення очільника Бюро має бути проведене згідно з новим законом про реформування відомства та через відкритий конкурсний процес.

"Це необхідно для просування реформи БЕБ та забезпечення його незалежного й ефективного функціонування", - підкреслив речник.

У звіті Єврокомісії щодо розширення ЄС за 2024 рік також наголошується на важливості впровадження цього закону, зокрема шляхом добору керівника за критеріями доброчесності та професійної компетентності.

Топ коментарі
+11
Якби єрмак протащив якусь офісну підстилку, то вже б давно призначили.
Ці тварюки зелені хочуть контролювати ВСЕ
показати весь коментар
29.07.2025 16:04 Відповісти
+10
Не про НАБУ. І не про САП. Справжній сюжет скандального закону - не на поверхні. Його не побачать ті, хто читає «по діагоналі» або взагалі не читає. Бо головне - навіть не в НАБУ чи САП.
Головне - в маленькому абзаці, який перетворює керівництво ОП на касту недоторканних.
Відтепер підозру Голові Офісу Президента та його заступникам зможе підписати лише Генпрокурор. Один-єдиний. І тільки він.
Це не просто юридична деталь - це броня для людей, які не мають жодних посадових повноважень, але де-факто керують державою. Тепер, навіть якщо вони влаштують бійку в барі - за це має відповідати лише ручний прокурор. Бо більше - ніхто не зможе. І не треба себе обманювати - 95% «слуг» навіть не зрозуміли, за що голосують. Або не хотіли зрозуміти. Бо це саме той випадок, коли закони пишуть не для людей, а для «божків», які мають сидіти на Банковій і бути поза правом.
А ще - це той самий випадок, коли вільна преса мала би бути в залі засідань. Бо суспільство має знати не лише текст закону, а й обличчя тих, хто натискає кнопки за недоторканність «наближених до тіла». Свобода ЗМІ - це не примха. Це інструмент контролю за владою. Бо саме в тиші, без камер і прямих трансляцій, ухвалюють рішення, які змінюють країну.

P.S. Варто ще раз уважно перечитати ті правки, які «скасовують» норми про НАБУ і САП.
Бо схоже, вони - димова завіса. А головне залишиться.Тихо. «Випадково». Назавжди.

Юрій Максимів
показати весь коментар
29.07.2025 16:26 Відповісти
+9
Призначать, коли маріонетка Єрмака "конкурс пройде".
показати весь коментар
29.07.2025 15:59 Відповісти

Завантаження...