4193 відвідувача онлайн

Нові ексгумаційні роботи у Польщі та Україні можуть розпочатися 4 серпня, - Сікорський

Сибіга, Сікорський

Польща очікує на початок робіт з ексгумації останків польських військових, які загинули в 1939 році поблизу Львова. Ексгумаційні роботи можуть розпочатися 4 серпня.

Про це заявив міністр закордонних справ Польщі Радослав Сікорський на спільній пресконференції з українським колегою Андрієм Сибігою у Хобєліні на півночі Польщі, передає "Укрінформ", повідомляє Цензор.НЕТ.

Польський міністр назвав успіхом польсько-української співпраці прогрес, досягнутий у пошуку та ексгумаціях жертв Волинської трагедії.

"Польсько-українська співпраця в Пужниках продемонструвала, що з цього питання можна підтримувати конструктивний діалог. Видаються подальші дозволи на проведення пошукових та ексгумаційних робіт. Ми також очікуємо на початок українських робіт у селі Юречкова (село в Польщі за 2 км від кордону з Україною, - ред.)", - сказав Сікорський.

Дипломат розповів, що 1 серпня відбулася зустріч української та польської груп з історичних питань, і вона мала позитивні результати.

Також Сікорський повідомив, що польська сторона очікує на початок робіт з ексгумації останків польських військових, які загинули в 1939 році поблизу Львова.

"Я розумію, що роботи можуть розпочатися вже в понеділок (4 серпня, - ред.)", - додав глава МЗС Польщі.

Топ коментарі
+5
Польща має дозволити богослужіння УГКЦ в колишніх українських храмах на території Польщі.
показати весь коментар
02.08.2025 00:34 Відповісти
+5
Ну от мені цікаво як вони будуть визначати кому належать конкретні останки? Так в "полльські жертви" вони запишуть всіх підряд кого знайдуть...
показати весь коментар
02.08.2025 02:12 Відповісти
+3
Є у поляків якась підла задумка … Бо Волинь то лиш привід, а рвуться до Львова копати. Чи мо де собачу грамоту зарито, де пише-«то єшч польса жємля» ? Не спроста це все… Чекаємо чергового шкандалю, бо без того пан пшек жич не моге.
показати весь коментар
02.08.2025 00:50 Відповісти
Коментувати
Сортувати:
Польща має дозволити богослужіння УГКЦ в колишніх українських храмах на території Польщі.
показати весь коментар
02.08.2025 00:34 Відповісти
Є у поляків якась підла задумка … Бо Волинь то лиш привід, а рвуться до Львова копати. Чи мо де собачу грамоту зарито, де пише-«то єшч польса жємля» ? Не спроста це все… Чекаємо чергового шкандалю, бо без того пан пшек жич не моге.
показати весь коментар
02.08.2025 00:50 Відповісти
Не думаю що Україна колись заперечувала проти евакуації залишків тіл окупантів. Просто трохи не на часі.
показати весь коментар
02.08.2025 00:56 Відповісти
Чомусь у Польші майже нічого не кажуть про те, що красновці
втопили в крові Варшавське повстання,
показати весь коментар
02.08.2025 01:18 Відповісти
може поляки хочуть зайнятися ексгумацією українських жертв в Маріуполі ?

ну раз їх тема ексгумації так активно цікавить під час коли українців геноцидять москалі, то нехай в Маріуполі потренуються
показати весь коментар
02.08.2025 01:28 Відповісти
от саме зараз це просто ******* важливо.
показати весь коментар
02.08.2025 01:48 Відповісти
Господи. У пшеків більше немає проблем і історії крім Волині. Мабуть скоро вже почнуться 'східні креси'. Твою ж матку боску!
показати весь коментар
02.08.2025 01:48 Відповісти
Ну так війна у нас. В Польші все ок. Вона в ЄС, вона в НАТО. Ну бо вони не вибирали собі януковичів, які тягнули нас до росіі, вони не обирали Єрмака, який кришує корупцію
показати весь коментар
02.08.2025 11:41 Відповісти
Ну от мені цікаво як вони будуть визначати кому належать конкретні останки? Так в "полльські жертви" вони запишуть всіх підряд кого знайдуть...
показати весь коментар
02.08.2025 02:12 Відповісти
Мабуть у поляків як і у москалів на одну хромосому більше. Або менше.
показати весь коментар
02.08.2025 06:45 Відповісти
Ти здивуєшся, але якшо в мене дід би там був, то по моіх генах його би знайшли легко. Це називаться - ******* наука
показати весь коментар
02.08.2025 11:42 Відповісти
Мого діда в 1939 вислали в Гулаг з Млиніва. В 1958 його "активували" (звільнили в звяку з повним виснаженням організму) на поселення в Красноярському краї. Без права повернення в Україну. Я не збираюся шукати його могилу, порівнювати ДНК і влаштовувати шоу публічної ненависті, демонстрації горя від втрати незнайомої мені людини. Достатньо знати що він закатований "ТФТ" "тяхкою фізичною працею" кацапами в концтаборах за те що набив морду комуністу за вимагання хабара при здачі натурального податку. Коли прийшли німці того прийомщика податків селяни повісили. Тепер його називають "жертва Холокосту"... Після війни "асвабадітєлі" "асвабаділі" бабцю від господарства і реманенту і відмовили в лікуванні дітей "націоналіста". Вижив з трьох один. Мій батько. І там би й здох в рабстві у тому Млинові, якби бабця не відвела прєдсєдатєлю-комуністу корову за паспорт для мого батька. Він вступив до сільгоспакадемії в Києві, захистив кандидатську і докторську, одружився з дочкою академіка, побудував дім і забрав матір з села, посадив сад, виростив мене і я теж захистив докторську... Полякам не вдалось отримати репарації за знищення поляків від німців, від угорців і від кацапів. Навіть після знищення їх еліти кацапами в авіакатастрофі вони стиснули булки і тихо сопуть в дві дірки. Вирішили самоствердитись як "народ-жертва" за рахунок українців... Це огидно. Нам зараз не до них, але ми теж можемо довести що полонізація проводилась фашистськими методами, а "Волинська різанина" була спровокована самими поляками... Ну от як з такими сусідами йти вперед з головою повернутою взад?...
показати весь коментар
02.08.2025 14:25 Відповісти
Я взагалі не розумію до чого к тім подіям Україна.
показати весь коментар
02.08.2025 06:44 Відповісти
Дійсно, Україна як держава на той момент не існувала і ніяк на ці події не впливала. Ті всі люди мали польскі паспорти. Але якщо так хочуть, хай копають
показати весь коментар
02.08.2025 06:54 Відповісти
Взагалі на той час це була суверена теріторія Польші і там одні грамадяни Польши різали інших громадян Польші та навпаки. До чого тут ******* Україна як шо та Польша не була спроможна підтримувати мір та порядок серед власних громадян?
показати весь коментар
02.08.2025 07:39 Відповісти
Чомусь у іполяків нема пртензій до росії. Наприклад про співпрацю отамана Краснова з німцями при знищення варшавського повстання. Мовчать про розстріли тисяч польских офіцерів у Катині. Нарешті про розділ Польші російською імператрицею Катериню другою
показати весь коментар
02.08.2025 06:50 Відповісти
В киівські биковні їх декілька тисяч поляків розстріляли і зарили, в харківскі обл теж, але про це - тиша! Тож не биндера робив, а братушкі нквд. Чому сібіга не запитає кулєгу радика, про ексгумвціі ТАМ??
показати весь коментар
02.08.2025 09:09 Відповісти
А чому б під час війни за виживання українів як народу не почати копирсатись у могилах 100 річної давнини?
показати весь коментар
02.08.2025 08:26 Відповісти
Бажаю, шоб кацапська ракета чи шахед йоКнув десь поблизу есгуматорів, шоб БЕЗ жертв і поранень, але ДУЖЕ ДУЖЕ близько.
показати весь коментар
02.08.2025 09:13 Відповісти
Почему сейчас, 100 лет спустя???
В разгар кровавой воны ????
Послать пшеков за срусским кораблём.
Признать дискуссии о "волынской трагедии" уголовно наказуемым актом кацапской пропагандонской диверсии.
Призвать польское правительство к покаянию за геноцид и вековые преступления против украинцев.
Потребовать выявление и осуждение всех поляков причастных к преступлениям и выплату компенсации потомкам жертв польских преступлений.
показати весь коментар
02.08.2025 12:06 Відповісти