3744 відвідувача онлайн

Фінляндія планує скасувати виплати на інтеграцію біженців: рішення стосуватиметься й українців, - ЗМІ

У Фінлянії розглядають скасування виплат на інтеграцію біженців

Цього тижня Міністерство фінансів Фінляндії запропонувало припинити виплати муніципалітетам і соціальним центрам за програми інтеграції біженців та шукачів притулку. Найбільш відчутно це вплине на біженців з України.

Про це пише Yle, повідомляє Цензор.НЕТ.

Міністерка фінансів Ріікка Пурра презентувала проєкт бюджету на 2026 рік, у якому передбачено скасування фінансової підтримки для структур, що займаються інтеграцією новоприбулих. Зокрема, йдеться про такі послуги, як курси мови, сприяння у працевлаштуванні та ознайомчі лекції про життя у Фінляндії.

У Мінфіні Фінляндії підрахували, що така економія дасть можливість за два роки скоротити витрати на 317 мільйонів євро. 

Директорка з питань імміграції Міністерства зайнятості та економіки Соня Хямяляйнен зазначила, що основні отримувачі цих послуг - це громадяни України. У 2025 році на них припадало близько двох третин усіх інтеграційних виплат, а у 2026-му очікується до 75%.

Вона нагадала, що після початку повномасштабного вторгнення РФ в Україну суми компенсацій різко зросли: з 50–60 мільйонів євро на рік до понад 150 мільйонів.

Вищезгадану пропозицію Міністерства фінансів Фінляндії розглянуть восени під час урядових переговорів, а остаточне рішення ухвалить парламент.

Топ коментарі
+13
Все буде просто і раціонально. Європа забере тільки молодь (дітей) яким дорослі ще не встигли привити корупційний тип "схематозного мислення". Соціальні паразити там не потрібні - своїх дівати нікуди, а пенсії платити треба. А як інакше? Наприклад, ви готові платити білорусам за втечу з Білорусі від диктатора лукашенка? А "нещасним кацапам" за втечу від відвертого фашиста *****? Я категорично "ні" бо та "зараза" в головах що вони принесуть з собою буде вражати цілі покоління... Ми обравши корумповану владу, яка нас буквально вбиває і грабує, не гідні співчуття - всі свої проблеми ми створили собі самі. Нас почнуть вважати людьми лише тоді коли ми будемо робити самі для себе життєво необхідний мінімум - боротися з корупцією реально.
показати весь коментар
10.08.2025 01:04 Відповісти
+10
правопопулизм, максимально, что и з этого будет проголосовано - более ускоренная интеграция, чтобы люди как можно быстрее интегрировались и выходили на самообеспечение (устраивались на работу, либо становились самозанятыми)
показати весь коментар
10.08.2025 00:43 Відповісти
+10
Та да. Бо у Фінляндії нові стандарти краси. Звикайте.
Міс Хельсінкі-2017. Гаряча афрофінка Сефора Ікалаба.
Ну, прям така душка. А її білі суперниці, - жахливі білі уродки і расістки...

показати весь коментар
10.08.2025 02:04 Відповісти
Коментувати
Сортувати:
Будуть повертатися додому. І це правильно.
показати весь коментар
10.08.2025 00:36 Відповісти
Та да. Бо у Фінляндії нові стандарти краси. Звикайте.
Міс Хельсінкі-2017. Гаряча афрофінка Сефора Ікалаба.
Ну, прям така душка. А її білі суперниці, - жахливі білі уродки і расістки...

показати весь коментар
10.08.2025 02:04 Відповісти
Ну це перебор вже
показати весь коментар
10.08.2025 06:08 Відповісти
За три роки вже всі давно мають роботу, діти ходять в школу, жорослі мають житло. Повертатись в куди? В дупу? Україна нічого не дасть: ні роботи нема, ні житла
показати весь коментар
10.08.2025 09:53 Відповісти
правопопулизм, максимально, что и з этого будет проголосовано - более ускоренная интеграция, чтобы люди как можно быстрее интегрировались и выходили на самообеспечение (устраивались на работу, либо становились самозанятыми)
показати весь коментар
10.08.2025 00:43 Відповісти
Все буде просто і раціонально. Європа забере тільки молодь (дітей) яким дорослі ще не встигли привити корупційний тип "схематозного мислення". Соціальні паразити там не потрібні - своїх дівати нікуди, а пенсії платити треба. А як інакше? Наприклад, ви готові платити білорусам за втечу з Білорусі від диктатора лукашенка? А "нещасним кацапам" за втечу від відвертого фашиста *****? Я категорично "ні" бо та "зараза" в головах що вони принесуть з собою буде вражати цілі покоління... Ми обравши корумповану владу, яка нас буквально вбиває і грабує, не гідні співчуття - всі свої проблеми ми створили собі самі. Нас почнуть вважати людьми лише тоді коли ми будемо робити самі для себе життєво необхідний мінімум - боротися з корупцією реально.
показати весь коментар
10.08.2025 01:04 Відповісти
Я, наприклад, працювати вже не можу. І не хочу! Також не хочу доживати емігрантом в чужому середовищі. Це при тому що свою докторську захищав в LSE, володію англійською і жив та працював в 12 країнах. Повернувся додому не для того щоб якесь ***** вказувало мені що тут моє і як я маю жити аби ***** відчувало себе "могутнім" десь в *****стані, а ******* на "вялічіі" алкодегенерати нишпорили в моїй хаті. Яка користь від мене не те що в Європі, а й тут? Лікувати щоб "здоровеньким помер"? Таких як я мільйони і вони нікому не потрібні в будь якій європейській країні. Є величезна різниця між "громадянином" і "емігрантом". Недієздатний емігрант це не навіть не другий, а третій сорт. Так, будуть вічливо посміхатись, формально співчувати, але навіть всіх працездатних будуть вважати зрадниками своєї батьківщини і не гідними поваги...
показати весь коментар
10.08.2025 03:57 Відповісти
серед медичного персоналу і соціальних працівників в Європі дуже багато іноземців а їм вже напевно байдуже ємігронт ви чи місцевий. Хвора людина розглядається не як соціальний паразит а як ресурс що забезпечує функціонування медичної галузі. Взагалі будь-яка людина, в будь-якому стані споживає послуги, товари, продукти харчування, тощо і тим самим інвестує єкономіку. Практично вся фінансова допомога мігрантів залишається в країнах перебування.
показати весь коментар
10.08.2025 09:46 Відповісти
Він розказує, шо «дохтар наук» а всвоіх висловлюваннях непослідовний. Та і не розуміє як працює економіка. певно доктор філософііі, як з мєнтами часто буває
показати весь коментар
10.08.2025 10:00 Відповісти
Сумніваюся я, шо серед біженців мільйони докторів наук, які не хочуть працювати. Я би сказав - одиниці. Та й старих також мало в порівнянні з молоддю, адже молоді простіше виіхати було. Ну і останнє: строчити коменти вмієте, а працювати ні. Дивно це якось, ну бо це значить є світлий розум та засоби щоби заробити гроші хоч через інтернет. Тому такі так: повернуться ледарі та невдахи. Які і в Україні працювати не будуть. Що ще більше навантажить соціалку
показати весь коментар
10.08.2025 09:58 Відповісти
Вот такое "высасывание" десятилетиями, всего интеллектуального, талантливого, пассионарного, способного, трудолюбивого из менее благополучных стран, способствует тому, что этим странам, которым и без того очень трудно конкурировать из-за неблагоприятно сложившихся исторических обстоятельств, доминирующим на всех уровнях: политика, экономика, культура, становится и закрепляются не лучшие представители народа, в следствии чего изменится становится еще труднее. Около 300 стран нашей планетеки, в 20-21 век вошли в очень разном состоянии развития и возможностей, и никто с этим считаться не собирается.
показати весь коментар
10.08.2025 13:02 Відповісти
Ми не створювали собі тих проблем, які маємо. Усі партії нас дурили; згадайте їх гасла: "покращення життя вже мьогодні","весна прийде- саджали будемо" ... До речі , про корупцію писали письменники царських часів. Письменники міжвоєнних часів писали про різні злочини, крім корупції. Невже у Сталіна її не було?
показати весь коментар
10.08.2025 08:37 Відповісти
Винні всі. Кожен десь промовчав, десь дав хабаря, десь поступився і ось маємо тотально корумповану країну якою правлять корумповані представники національних меншин.
показати весь коментар
10.08.2025 12:20 Відповісти
А чому ви давали хабаря ?
показати весь коментар
10.08.2025 12:29 Відповісти
Останній хабар в роду дала моя бабця голові колгоспу за паспорт для батька в 1956 році. Віддала корову. Але ж я не сліпий і не глухий. Вимагають, дають і беруть масово.
показати весь коментар
10.08.2025 12:40 Відповісти
10 років тому лікар мені сказав:"Ти що, хочеш безкоштовно лікуватися? "Не хер його не посилав і крісло йому на голову не одягав. Засів за книги з народної медицини і вилікувався. До речі, моя сім'я і родичі розсіяні по 3 країнах. Повернеться лише одна.
показати весь коментар
10.08.2025 13:48 Відповісти
Якщо не отримує, або отримує в морду і кримінальне переслідування то більше не вимагає. Звідси той хто дає корумпує і розтліває. Хабарник і хабародавець стають спільниками...
показати весь коментар
11.08.2025 00:19 Відповісти
Цікаво вони на заміну цього приймуть закон про збільшення виплат при народженні дитини, бо з такою недалекоглядною політикою їхнє населення буде скорочуватися і старіти 🤦
показати весь коментар
10.08.2025 03:49 Відповісти
давно пора!скільки можна паразитувати в Європі?
показати весь коментар
10.08.2025 08:12 Відповісти
Халява закончилась. Милости прошу к нашему шалашу💩
показати весь коментар
10.08.2025 10:23 Відповісти
Спасибо, но в "ваш шалаш" они не поедут.
показати весь коментар
10.08.2025 11:36 Відповісти
Читаючи коментарі залишається лише дивуватися скільки серед нас щирих патріотів Фінляндії, Німеччини, Нідерландів, які вболівають за витрати з бюджетів "своїх" країн! Ви краще уявіть собі ситуацію: вас нарешті почули і тепер в Україну повертаються ті 7 млн.,які емігрували у 2022.р. У вас є для них робочі місця? У вас є для них бомбосховища? Ви зможете швидко забезпечити житлом тих ,хто його втратив? Чи може жінки та діти, які складають 80% тих, хто виїхав, поповнять армійські бригади?
показати весь коментар
10.08.2025 11:03 Відповісти
Опять ошибка перевода: Финляндия планирует...
Не Финляндия, а министр в Финляндии. Не планируют, а поступило предложение, не отменить, а перенести финансирование с федерального уровня на муниципальный.
показати весь коментар
10.08.2025 11:34 Відповісти