США обговорюватимуть з партнерами майбутні гарантії безпеки для України, - Рубіо

США консультуватимуться з європейськими лідерами щодо майбутніх гарантій безпеки для України.
Про це заявив державний державний секретар США Марко Рубіо в інтерв’ю CBS, передає "Укрінформ", повідомляє Цензор.НЕТ.
Рубіо запитали про те, як може працювати запропонована президентом Дональдом Трампом ідея безпекових гарантій для України.
"Саме над цим ми й будемо працювати… Це одна з причин, чому я вчора розмовляв з усіма радниками з питань національної безпеки, з групою з різних європейських країн. Завтра сюди приїжджають європейські лідери, глави держав разом з президентом Зеленським, щоб обговорити це більш детально", - сказав очільник Держдепу.
Він наголосив, що Україна "має право укладати угоди про безпеку з іншими країнами та створювати безпекові альянси з іншими країнами".
Крім цього, Рубіо відкинув припущення, що європейські лідери приїдуть до Вашингтона, щоб "захистити Зеленського від тиску".
"Ні, це не так. Вони приїжджають не для цього – це неправда. Вони не приїжджають сюди завтра, щоб захистити Зеленського від тиску… О, це така дурнувата медійна версія, що вони приїжджають сюди завтра, тому що Трамп збирається змусити Зеленського укласти невигідну угоду", - заявив дипломат.
За словами глави Держдепу, президент США запросив їх приїхати для обговорення подальших дій.
Рубіо додав, що упродовж останніх днів відбулося кілька раундів консультацій, зокрема у Великій Британії, і нинішні переговори у Вашингтоні мають стати продовженням цього процесу.
«Що ж, це був чи не найблювотніший епізод за всю бридку історію міжнародної дипломатії - побачити, як путіна вітають на американській землі. Було блювотно бачити, як йому аплодують на червоній доріжці.
Було блювотно дивитися на його посмішку Голлума, коли він став одним з небагатьох світових лідерів, яких запросили проїхатися на задньому сидінні президентського лімузина.
Було справді дивно чути, як йому надали американську платформу для його брехні про причини війни в Україні - країні, яка у 2014 році, коли він вперше напав на неї, не становила жодної загрози для росії.
Слухаючи його солодку передбачуваність, з якою він намагався одночасно підлеститися та непомітно принизити Дональда Трампа, мені хотілося блювати. Б'юся об заклад, що вам теж - і більшість із нас навіть не українці.
Уявіть собі, як це - бути одним із цих героїв, що перебували в бою, у бліндажі під Покровськом, борючись за свободу своєї країни, і чути, як президент Сполучених Штатів - капітан команди «Вільний світ» - називає путіна «босом».
Блювота.
Подумайте про десятки тисяч українських вдів та сиріт. Подумайте про покалічених та понівечених; подумайте про українських мирних жителів, які живуть щодня і щоночі в жаху від путінських бомб та ракет, які падали на їхні голови навіть під час так званих переговорів на Алясці.
Запитайте себе, що відчували ці люди, коли чули, як президент США - у певному сенсі головний гарант свободи та демократії у світі - говорить про «фантастичні стосунки», які він має з путіним, диктатором, який катує їхню країну вже три з половиною роки.
Це був огидний момент, бо путін - воєнний злочинець, чия постійна брехня та агресія аналогічні Гітлеру