8576 відвідувачів онлайн

Спортсмени з РФ та Білорусі братимуть участь у зимовій Олімпіаді-2026 під "нейтральним" прапором

Олімпіада 2026: росіяни та білоруси виступатимуть як нейтральні атлети

Російські та білоруські спортсмени зможуть брати участь у зимових Олімпійських іграх-2026 в Мілані та Кортині-д'Ампеццо тільки як "нейтральні" атлети. Правила залишилися такими ж, як і під час Ігор у Парижі-2024.

Про це повідомляє пресслужба організації, інформує Цензор.НЕТ.

Відповідне рішення погодили на Виконавчій раді Міжнародного олімпійського комітету (МОК).

МОК зберіг критерії допуску відповідно до рекомендацій Виконавчої ради від 28 березня 2023 року:

  • росіян і білорусів допустять за результатами кваліфікацій тільки в індивідуальних змаганнях, команди розглядатися не будуть;
  • участь заборонена тим, хто публічно підтримує війну, а також військовим і працівникам силових структур Росії та Білорусі;
  • спортсмени повинні дотримуватися антидопінгових правил і підписати умови участі, зобов’язавшись поважати Олімпійську хартію.

Майбутня участь "нейтральних" спортсменів в Олімпіаді-2026 також безпосередньо залежатиме від позиції відповідних міжнародних федерацій.

Так, в окремих видах спорту, як-от хокеї, бобслеї та скелетоні, санному спорті, керівні федерації заздалегідь ухвалили рішення не допускати росіян та білорусів до Ігор-2026.

Спортсмени з РФ і Білорусі виступатимуть без прапора, гімну і національної символіки. У МОК зазначили, що медалі росіян і білорусів не враховуватимуть у медальному заліку національних збірних, а під час нагородження замість державних символів використовуватимуть прапор і гімн AIN (Athlete Individuel Neutre), застосовані на Олімпіаді-2024.

Зимові Олімпійські ігри 2026 року пройдуть в італійських Мілані та Кортині-д'Ампеццо 6-22 лютого.

Топ коментарі
+10
А чого під нейтральним?? хай вже зі свастикою виходять, а цей їбанутий світ, буде аплодувати!,(
показати весь коментар
19.09.2025 22:50 Відповісти
+8
Ну и зачем на Олимпиаде эти "вежливые' гибридные спортсмены? Украинский Крым тоже без флагов захватывался, какими-то " нейтральными и неизвестными" гражданами. Ничему мировое сообщество не учится. россии+беларуси (вернее Белоруссии) можно всё, и ничего за это не будет - милости просят
показати весь коментар
19.09.2025 22:46 Відповісти
+6
Настали часи, коли Правда, Честь, і Гідність виявились не в фаворі.
Але це не означає, що ми повинні від них відмовитись!
показати весь коментар
19.09.2025 22:39 Відповісти
Коментувати
Сортувати:
Настали часи, коли Правда, Честь, і Гідність виявились не в фаворі.
Але це не означає, що ми повинні від них відмовитись!
показати весь коментар
19.09.2025 22:39 Відповісти
А ще хай вони підпишуть декларацію, що засуджують напад РФ на Україну.
показати весь коментар
19.09.2025 22:40 Відповісти
А потім хай ті декларації звернуть в трубочку і друг другу🤣...
показати весь коментар
19.09.2025 23:40 Відповісти
Ну и зачем на Олимпиаде эти "вежливые' гибридные спортсмены? Украинский Крым тоже без флагов захватывался, какими-то " нейтральными и неизвестными" гражданами. Ничему мировое сообщество не учится. россии+беларуси (вернее Белоруссии) можно всё, и ничего за это не будет - милости просят
показати весь коментар
19.09.2025 22:46 Відповісти
Белорусская ССР - название как нельзя кстати подходит к этому образованию на сегодняшний день.
показати весь коментар
20.09.2025 01:31 Відповісти
А чого під нейтральним?? хай вже зі свастикою виходять, а цей їбанутий світ, буде аплодувати!,(
показати весь коментар
19.09.2025 22:50 Відповісти
Під нейтральним значить не під чиїм ? Тобто якшо його з мєлкашки на біатлоні в голову грохнути то претензій не буде в силу того що Ванька нічий ?
показати весь коментар
19.09.2025 23:23 Відповісти
Геніально!
показати весь коментар
19.09.2025 23:41 Відповісти
******* СТИД ,,,,
показати весь коментар
19.09.2025 23:42 Відповісти
Ще нехай дозволять приїхати у Кортіно кацапським вболівальникам з триколорами, а вони обовʼязково там будуть і будуть кричати «раіся впердє» . Неофашисти на батьківщині фашизму бажані гості.
показати весь коментар
19.09.2025 23:44 Відповісти
не парижом 2024 єдиним! значить і в громадських кортіно дампесських вбиральнях, теж з'являться надписи гімном, пальцями по стінах і на "русськом языґе" ))
показати весь коментар
20.09.2025 00:05 Відповісти
Лицемірство аж зашкалює. А під нейтральним прапором кацапи перестануть бути кацапами, а їхні ігри - фінансуванням геноциду українців, так?
показати весь коментар
20.09.2025 00:06 Відповісти
Так це що, і спортсмени від ІГІЛ можуть під нейтральним прапором в тому балагані участь прийняти?
показати весь коментар
20.09.2025 00:26 Відповісти
І іґіл, і хамас, і аль-каїда, і "красниє брігади", і "красниє кхмєри", і "тіґри таміл-ілама"... І "виступати" будуть в балаклавах... Аби "пат нєйтральним флагом". І спонсори знайдуться.
показати весь коментар
20.09.2025 00:47 Відповісти
Стісняюсь спитать: а проліт шахедів над трибунами у якості вітання учасників олімпіади від х-ла організатори передбачили?
показати весь коментар
20.09.2025 00:54 Відповісти
Гроші не пахнуть