5330 відвідувачів онлайн

Росія відключила ЗАЕС і готує її перепідключення до власної енергосистеми,- МЗС

Росія хоче перепідключити ЗАЕС до своєї енергосистеми

Росія відключила Запорізьку АЕС від української енергомережі нібито для "тесту" та готує її приєднання до власної системи. Як повідомляє Цензор.НЕТ, про це у соцмережі X заявив міністр закордонних справ України Андрій Сибіга.

"Росія свідомо знеструмила станцію в рамках підготовки до перепідключення до своєї мережі", — зазначив Сибіга.

Міністр попередив, що наступним кроком може стати запуск реактора під окупацією без належного охолодження та зовнішнього контролю, що підвищує ризик ядерних інцидентів.

Очільник МЗС закликав МАГАТЕ забезпечити безперешкодний доступ ремонтних бригад та постачання спеціалізованого обладнання для відновлення живлення ЗАЕС з української території.

Росія продовжує системні атаки на українські енергетичні об’єкти, що підвищує небезпеку аварій та загрожує стабільності енергосистеми країни. Міжнародна спільнота своєю чергою закликається посилити тиск на РФ та забезпечити захист атомних об’єктів відповідно до норм безпеки МАГАТЕ.

Тим часом очільник Кремля Володимир Путін не визнав, що росіяни обстрілюють територію тимчасово окупованої ЗАЕС, і традиційно звинуватив в ударах Україну. Також він заявив, що РФ може завдати "дзеркальних ударів" по АЕС в Україні у відповідь нібито на обстріл українською стороною окупованої ЗАЕС.

Топ коментарі
+40
Найбільшу атомну станцію у Європі зеля здав рашистам за перший тиждень війні, завдяки його зраді.
Тепер рашисти будуть собі виробляти електроенергію на ній.
Зелений зрадник рулить.
показати весь коментар
02.10.2025 22:18 Відповісти
+19
"українські диверсанти" розмінувчли Чонгар, бойкотували вчасний підрив Антонівського моста, чим сприяли швидкому захопленню ЗаЕС. Тільки "українськими" іих диверсантів можна назвати умовно через наявність українських паспортів. Насправді за духом, переконанняі діями на шкоду Україні - це кацапсські (без лапок) диверсанти.
показати весь коментар
02.10.2025 22:35 Відповісти
+17
і шо цікаво!
нічого не вибухнуло!
ніякої радіації.
як же так?

гроссі, абсолютно відкрито віддав українську атомну станцію кацапам.
єврокуколди озабочєни?
показати весь коментар
02.10.2025 22:17 Відповісти
Коментувати
Сортувати:
***** сьогодні заявило: то нє ми відключили, то башні підірвали українські диверсанти.
показати весь коментар
02.10.2025 22:14 Відповісти
"українські диверсанти" розмінувчли Чонгар, бойкотували вчасний підрив Антонівського моста, чим сприяли швидкому захопленню ЗаЕС. Тільки "українськими" іих диверсантів можна назвати умовно через наявність українських паспортів. Насправді за духом, переконанняі діями на шкоду Україні - це кацапсські (без лапок) диверсанти.
показати весь коментар
02.10.2025 22:35 Відповісти
А що повине сказати Путло Погане?
Що ЗАЕС йому здали, а може й продали, в Омані2020?
Путло не може палити Верховного Резидента Єрмака та його ЗЕдах!
показати весь коментар
03.10.2025 13:22 Відповісти
і шо цікаво!
нічого не вибухнуло!
ніякої радіації.
як же так?

гроссі, абсолютно відкрито віддав українську атомну станцію кацапам.
єврокуколди озабочєни?
показати весь коментар
02.10.2025 22:17 Відповісти
Претензій нема у МАГАТЕ бо наша влада не відкликала ліцензію на експлуатацію станції ніби і немає ніякої окупації і сторонніх людей на режимному об'єкті.
показати весь коментар
03.10.2025 00:34 Відповісти
"Єврокуколди" за півроку попереджали, що буде біда, якби папуаси хоч трішки готувались, то ту електростанцію обкопали трьома морями, ну або вивезли більшість обладнання як варіант.
показати весь коментар
03.10.2025 11:05 Відповісти
Банда з егергоатому повинна буда взагалі цей обʼєкт зупинити поаністю після захоплення, а не водити хороводи з окупантами. Відразу через магате призупинити вмі ліцензії і заблокувати обʼєкт
показати весь коментар
02.10.2025 22:17 Відповісти
Зупинити атомну реакцію? Спочатку почитай що таке атомна реакція, тоді будеш балаболити. Це всерівно шо зупинити вибух?!
показати весь коментар
02.10.2025 22:54 Відповісти
не гони, за добу все зупиняеться, стрижні у реактор, потім тіко охолоджують генераторами остаточне тепло
показати весь коментар
03.10.2025 05:40 Відповісти
Найбільшу атомну станцію у Європі зеля здав рашистам за перший тиждень війні, завдяки його зраді.
Тепер рашисти будуть собі виробляти електроенергію на ній.
Зелений зрадник рулить.
показати весь коментар
02.10.2025 22:18 Відповісти
Не будуть: без води. А так все точно щодо політичної оцінки.
показати весь коментар
02.10.2025 22:20 Відповісти
Рашисти не так для виробництва ЕЕ її хочуть запустити а скоріше для шантажу. Наприклад, не дасте води на станцію то буде вибух. Будете стріляти по окупованих територіях то пошкодите енергосистему і буде вибух. Не відбудуєте дамбу щоб подати воду в окупований крим то буде вибух. Не капітулюєте то буде вибух і тд... Одним словом рашистські сцикуни які тільки вміють воювати ховаючись за жінками з дітьми або шантажувати терактами, знайдуть 100500 причин щоб лякати глобальною катастрофою в разі якщо Україна не капітулює
показати весь коментар
02.10.2025 23:44 Відповісти
все правильно, и судя по всяким взрывам дамб и т.п. это будет не шантаж, а тупо "мирный" ядерный взрыв с большим загрязнением. типа, Хйло нипричем и ядерной бимбой (которая столько говна явно не создаст, как ни старайся) не стрелял, дорогой товарищ Трамп может спать спокойно с чистой совестью. выводы можно сделать. и что делать - тоже.
показати весь коментар
03.10.2025 00:14 Відповісти
там реактор ввер, його підірвати треба мати нобелевку з физики, то не рбмк як у чорнобилі
показати весь коментар
03.10.2025 05:41 Відповісти
"случайно" подорвать с глобальными последствиями - конечно, вряд ли получится. но если полноценно запустить и иметь такую основную цель - то никаких проблем нет. или вы считаете, что магате скажет - и Хйло испугается? выскажут озабоченность постфактум (и, очевидно, другие люди).
показати весь коментар
03.10.2025 11:39 Відповісти
ви мало що розуміетє про ядерні реакції
ти м паче - там контайнмент
його теж розібрати?

пишіть українською, поважайте усіх
показати весь коментар
04.10.2025 05:37 Відповісти
если цель будет - максимально нагадить с большим количеством жертв, чтобы все боялись (или хз, какая там мотивация), никаких препятствий нет. топливо - есть, холопы-камикадзе \ пленные \ зк - тоже. после взрыва дамбы (а также общей реакции на захваты ядерных станций, включая красную дорожку) это выглядит абсолютно реально.
показати весь коментар
04.10.2025 12:14 Відповісти
...головне для тр встигти Нобеля отримати.. він вже сказав, якщо Нобеля йому не дадуть, то це буде образа... для сша... от як: тр=сша і не менше
показати весь коментар
03.10.2025 10:17 Відповісти
росіяни обстрілюють територію тимчасово окупованої ЗАЕС Джерело: https://censor.net/ua/n3577546

Цю фразу як зрозуміти?
показати весь коментар
02.10.2025 22:23 Відповісти
Що саме не зрозуміло? Станція окупована рашистами. Також вони її обстрілюють щоб звинуватити нас. Роблять картинку що вони її захищають
показати весь коментар
02.10.2025 22:50 Відповісти
Навіщо їм це? Логічніше тоді Курську АЕС обстріляти і накидати туди уламки безпілотників ЗСУ.
показати весь коментар
02.10.2025 23:01 Відповісти
Це вони створюють картинку для свого бидло-населення.
показати весь коментар
03.10.2025 09:32 Відповісти
Кацапи як завжди крадуть, але ж, але ж...щось же можна було зробити. Чи як завжди - ********? Щось вже од цього керівництва зло бере безмірне.
показати весь коментар
02.10.2025 22:29 Відповісти
Кацап'ячі гниди.
показати весь коментар
02.10.2025 22:40 Відповісти
Зрадники пустили кацапів на обєкт ще в 2022. Щось ніхто з "зеленої міжпухи" не збирається повертати Запоріжську АЕС Україні. Це тупо факт, що свідчить про абсолютну бездарність військового керівництва України.
P.S. А гауляйтер Баліцкій досі живий...
показати весь коментар
02.10.2025 22:44 Відповісти
показати весь коментар
02.10.2025 23:02 Відповісти
Так не тормозіть а розхерачте інфраструктуру всю. Бо якщо рашисти підключать станцію то буде пздц. Це буде мавпа з самою великою гранатою яка буде вимагати виконати всі її умови
показати весь коментар
02.10.2025 23:16 Відповісти
Тобто рашисти підключать ЗАЕС до своєї системи в оголосять над окупованими територіями заборонену для бойових дій зону, щоб буцімто не пошкодити енергосистему ЗАЕС.
показати весь коментар
02.10.2025 23:39 Відповісти
Які ризики для населення, що поруч? Хто знає??
Чи потрібна безпека того реактору, чи може "хай горить сарай русня в пеклі ядерних відходів ??
Згадайте Каховську дамбу!!! Русня нічого справного НЕ залишить після себе!! Все на лінії фронту вже є екологічною катастрофою
показати весь коментар
02.10.2025 23:22 Відповісти
Що за кіпіш?Думаюче населення України вже давно знає,кому окуповані землі України хочуть віддати,а значить,нічого не буде.Хер кого заселишь,якщо вони будуть засраті радіацією.Максимум що можуть зробити-імітувати аварію,щоб під цим соусом лякати українське населення прилеглих територій,щоб тікали,бо у них плани і на правий берег.
показати весь коментар
03.10.2025 09:40 Відповісти
У вас вкрали машину є документи на руках, але у розшук ви не подаєте.
Те саме з ЗАЕС українську ліцензію на безпечну експлуатацію досі не скасовано...
показати весь коментар
03.10.2025 00:29 Відповісти
Чому зараз не знищують лінію, що вороги тягнуть до заес? Чому не нищать залізницю до Криму? Який сенс обговорювати те, що було? Де адекватна реакція на тут і тепер?
показати весь коментар
03.10.2025 00:58 Відповісти
В якщо мозок включити?
Договорняк!!!
показати весь коментар
03.10.2025 09:41 Відповісти
1.Себіга - видатний вчений-ядерник.Він такий же папуга,як і його шеф.
2.99 відсотків присутніх взагалі не розуміють,що ляпають.
3.НАЕК мовчить з політичних міркувань, чим підтримує цю ахінею на радість орками.
4.Якщо хочете хоть щось зрозуміти - читайте М.Шустера,Купного,Кошарну.
показати весь коментар
03.10.2025 02:11 Відповісти
Про ситуацию на ЗАЭС. Пожалуйста, распространите этот текст. За все сказанное отвечаю репутацией. Которая может быть востребована даже скорее, чем я думаю.

ЗАЭС - важная часть войны. Это трофей и средство давления, которое удобно использовать в разных сценариях. Появились "эксперты", уподобляющие ее Фукусиме. Это агенты или полезные идиоты и вот почему:

5 дней назад начата спецоперация РФ по переключению собственных нужд ЗАЭС на электропитание от РФ. Под нее созданы основания и информационное прикрытие.

До конца 2025, руководство ЗАЭС пообещало Кириенко начать эксплуатацию согласно норм РФ. Это не значит включение в сеть, но необходимо показать некий успех.

Пока ЗАЭС запитана от энергосистемы Украины, ключи для переключений в наших руках. РФ тянет свою ЛЭП, элементы которой раньше успешно повреждались украинскими средствами. Сейчас у нее высокая степень готовности, а для подключения нужно прервать электроснабжение от Украины.

Поэтому "украинским" дроном повреждена фаза С последней живой линии на расстоянии 2,8 км от АЭС. Нужен относительно несложный ремонт, подобный которому наши ремонтники делали буквально за часы. Нас к ремонту не пускают, сами не ремонтируют без объяснений причин.

Аварийные системы ЗАЭС запитаны от аварийных дизелей уже более 100 часов. Такой режим можно продолжать бесконечно. По количеству дизелей тройное резервирование, реально больше

Ситуацию используют для нагнетания страха. Уже пошли слухи, что дизтоплива не хватает и дизеля могут отключиться в любой момент. Работают они на солярке с автозаправки. Расчет на дурака, которому в голову не придет, что мешает залить топливо и отремонтировать линию. Через этих дураков зарубежная "общественность" будет давить на Украину, чтобы мы сложили руки и позволили РФ "спасти мир от катастрофы".

Если мы раздолбаем линию, которую они подводят, включится волна истерики-на это особый расчет. Нас выставят, как творцов если не катастрофы, то неприемлемого риска. Таким способом нам пытаются связать руки.

Главное для понимания: даже если все 18 аварийных блочных дизелей, 4 общеблочных и мобильные установки выйдут из строя, станции ничего не будет. Остаточные энерговыделения низкие, 500-700 кВт. Если ничего не делать дней 20-30 после отключения последнего дизеля, ничего страшного не произойдет: активные зоны будут охлаждаться за счет испарения воды. Его можно интенсифицировать снятием теплоизоляции, вскрытием лючков парогенераторов и т.п. Это доказано расчетами на моделях, используемых при анализе безопасности АЭС. Результаты расчетов официальны, находятся, в том числе, в распоряжении США. Конечно, в случае чего их будут всячески шельмовать, но противодействие этому уже другая военная специальность.

А "экспертов" надо пробивать через чатЖПТ сотоварищи. Какой опыт позволяет тебе называться экспертом? чей холоп будешь? Брать на карандаш и сообщать куда положено. Можете направлять ссылку мне, а я передам людям, что ведут хронологию войны.
показати весь коментар
03.10.2025 07:20 Відповісти
Вони по повітрю будуть приєднуватися до своєї сістеми? Будь які мережі будуть під ударом
показати весь коментар
03.10.2025 04:22 Відповісти
це взагалі неможливо фізично
то бздури
показати весь коментар
03.10.2025 05:43 Відповісти
До запуску з па-рашиной сторони можна розподільчу трансформаторну станцію ліквідувати?
показати весь коментар
03.10.2025 06:44 Відповісти
не знищення Україною ЛЄП новозбудованої кац..пами за такий довгий термін вказує на те, що МАГАТЕ і Київ погодилися з цим...
показати весь коментар
03.10.2025 07:03 Відповісти
Задовбали з цією АЕС. Теж мені. Ой лишенько не подається енергія по ЛЕП, ой шож буде, ай-ай-ай. Та нічо не буде. Генератор може працювать місяцями, а моторесурс 2-3 роки безпереривної роботи. ТІки масло міняй і паливо підвозь. Кричать лишенько 10 днів вона типу протягне на генераторах. Це *******. Буде роботать безкінечно довго при вчасному тех обслуговуванні генераторів і вчасному підвозу дизеля.
Взагаі треба відрубати лінію живлення і нехай кацапи з нею їбуться самі, раз окупували.
показати весь коментар
03.10.2025 08:59 Відповісти
Цю станцію скоріше за все Ахмет продав своїм рузьке братам , тому не знають, як ще щось збрехати і віддати її .
показати весь коментар
03.10.2025 09:22 Відповісти