8750 відвідувачів онлайн
3 298 21

Виявлено ознаки афілійованості Корецького жіночого монастиря з РПЦ, - Держетнополітики

Корецький Свято-Троїцького жіночий монастир

Державна служба України з етнополітики та свободи совісті (ДЕСС) завершила дослідження щодо можливих зв’язків Корецького Свято-Троїцького жіночого ставропігійного монастиря з Російською православною церквою (РПЦ), діяльність якої заборонена в Україні відповідно до Закону "Про захист конституційного ладу у сфері діяльності релігійних організацій".

Про це інформує Цензор.НЕТ із посиланням на пресслужбу ДЕСС.

За його результатами дослідження встановлено низку ознак афілійованості монастиря із РПЦ, серед яких:

  • Корецький монастир є структурною частиною Російської православної церкви;

  • у його статуті містяться положення про підлеглість та входження до структури РПЦ;

  • рішення керівних органів РПЦ підтверджують канонічну й організаційну залежність монастиря;

  • керівництво РПЦ впливає на управлінські рішення монастиря;

  • керівницю монастиря призначає та статут затверджує РПЦ.

На підставі цих висновків ДЕСС наказала вжити заходів щодо припинення діяльності Корецького монастиря, керівний центр якого розташований на території держави-агресора та належить до структури забороненої в Україні Російської православної церкви.

Корецький Свято-Троїцький жіночий монастир — одна з найстаріших чернечих обителей Волині, розташована в місті Корець (Рівненська область). За різними джерелами, її історичні корені сягають XVI–XVII століть.

Топ коментарі
+11
Та давно вже пора гнати кацапських попів, і сраних підпопків, ще як мінімум з 2014 року.....
показати весь коментар
24.10.2025 20:53 Відповісти
+7
гнати кацапських шльондр...
показати весь коментар
24.10.2025 20:52 Відповісти
+7
Під час 2 світової американці зібрали всіх мешканців японського походження не порушуючи права і свободи громадян чому б і нам не зібрать всю кацапню що в Україні і не послать на болота
показати весь коментар
24.10.2025 21:00 Відповісти
Коментувати
Сортувати:
Руськомонашок, які вже старі гуманно приспати. Молодих відправити до військових борде... ой, допоміжних частин.
показати весь коментар
24.10.2025 20:45 Відповісти
а нахіба?
Ну що б що?
Щоб довести всьому світу що українці це просто таки ті ж самі кацапи по звірствам?
А чи не варто використати їх як обміний фонд?
Чи вже немає ж тих українців яків в катівнях у свинособак москалів?
показати весь коментар
24.10.2025 20:55 Відповісти
Хай старі їдуть на кацапстан, а молоді в європу працювати
показати весь коментар
24.10.2025 22:01 Відповісти
Ой, там такі ******* баби в тому монастирі...
показати весь коментар
24.10.2025 20:50 Відповісти
гнати кацапських шльондр...
показати весь коментар
24.10.2025 20:52 Відповісти
Та давно вже пора гнати кацапських попів, і сраних підпопків, ще як мінімум з 2014 року.....
показати весь коментар
24.10.2025 20:53 Відповісти
Під час 2 світової американці зібрали всіх мешканців японського походження не порушуючи права і свободи громадян чому б і нам не зібрать всю кацапню що в Україні і не послать на болота
показати весь коментар
24.10.2025 21:00 Відповісти
а не простіше буде взяти за аксіому, що - всі релігійні установи "в законі", від православної церкви, які існували з часів рашистської імперії та совка являються частинами рпц?
показати весь коментар
24.10.2025 21:06 Відповісти
Місцеві люди кажуть, що то є власність московського главпопа гундяя, в міру кіріла, а як воно насправді - невідомо. Але територію в центрі міста той монастир займає велику.
показати весь коментар
24.10.2025 21:06 Відповісти
А насправді -то українська історична святиня з тимчасово розміщеними в ній безтомосними сектантами рпц які окупували її та сіють ненависть в дУші українців.
показати весь коментар
24.10.2025 22:28 Відповісти
Притаманним не посіють.
показати весь коментар
24.10.2025 22:45 Відповісти
Скільки ще вам потрібно экспертиз? З такою толерантністю такого підступного ворога не перемогти!
Якщо воно плаває як качка.... ну ви зрозуміли!
показати весь коментар
24.10.2025 21:25 Відповісти
Стільки років, ціла група осіб з Урядового кварталу, приймають «ніяку позицію» щодо відстоювання Національних інтересів України в протидії московській секті в рясах фсбшників, на території України!!
Дерсекретарі, в КМУ та ЦОВВ і особи в ОДА, тихо саботують активну протидію цьому дійству московитів в Україні!!
Вони за посади, гроші від Українців отримують, чи від московської секти фсбешників ******??
показати весь коментар
24.10.2025 22:33 Відповісти
uk.wikipedia

Православний монастир у Корці був заснований близько 1571 року князем Богушем Корецьким як Воскресенський.
Був двічі руйнований. Відновлений як католицький францисканський кляштор у 1620-1633 роках княжною Софією Корецькою (у чернецтві Серафимою, від 1580 року ігуменя монастиря) коштом її небожа князя Самуїла Корецького на честь Святої Трійці.
У 1752-1765 роках монастирем володіли уніати: єпископ Феодосій (Рудинецький) ввів сюди монахинь василіанського ордену. Православні інокині разом з ігуменею Анною були виселені з монастиря.
Після 42 років перебування на приватних помешканнях монахині звернулись до єпископа Мінського Віктора (Садковського), і указом імператриці Катерини II від 12 квітня 1795 року монастир було знову відкрито як православний.
Вдруге монастир згорів під час варшавського повстання 1831 року. 3авершилось відбудовою спаленого храму.
21 вересня 1880 року обитель було освячено як Свято-Троїцький жіночий монастир.
Після того сюди переселено черниць із Свято-Воскресенського монастиря, а там організовано притулок для дівчат.
Від 1897 року при монастирі існувала двокласна школа.
За радянської влади монастир був одним із дев'яти українських монастирів, що лишився незакритим.
показати весь коментар
24.10.2025 23:09 Відповісти
Далі,що ? Так,де та, на чій землі монастир?Ось і той хазяїн.Потрібно поважати своїх предків,та себе.
показати весь коментар
25.10.2025 00:06 Відповісти
Зробить те, що робили з монастирями , на території України, кацапи (що при царській івперії, що при комуністичній) - розігнать "нахрєн"!!! А монастир передать ПЦУ...
показати весь коментар
25.10.2025 07:17 Відповісти
В Україні легально діють тисячі осередків РПЦ-ФСБ під брендом УПЦ, а не лише цей монастир. Вся ця "боротьба" з ворожою агентурою є дешевою профанацією.
показати весь коментар
25.10.2025 07:45 Відповісти
Це вже на якому році війни до влади стали надходити чутки що у Корецького жіночого монастиря, який і є монастирем РПЦ, є ознаки афілійованості з РПЦ ?
показати весь коментар
25.10.2025 08:15 Відповісти
Зайдіть в Києві,на Подолі, в Свято-Вознесенський Флорівський жіночий монастир,то побачите графіті на всю стіну з російським святим Серафімом Саровським.До якої церкви афілійований цей монастир і всі моснастирі в Києві?У Свято-Введенський чоловічий монастир навідуються представники "кварталу" і "слуг",бо там їх духівники,що перейшли туди з Лаври,а цей монастир належить до упц мп.Нема політичної волі і бажання нищити осередки фсб,у лиці упц мп,в Україні,бо це дієва база,що підтримує оп.❤️🇺🇦❤️