12824 відвідувача онлайн

Словаччина не дасть "жодного цента" на фінансування витрат для військової підтримки України, - Фіцо

Роберт Фіцо

Словаччина не планує фінансувати ініціативу ЄС та НАТО щодо закупівлі зброї у США та подальшої передачі її Україні через механізм PURL.

Про це заявив прем'єр країни Роберт Фіцо, цитує словацький Dennik N, передає Цензор.НЕТ.

Словаччина не допомагатиме через PURL

"Я не підпишу жодної гарантії щодо фінансування України, що стосується військових витрат у 2026 та 2027 роках. Словаччина жодним центом не братиме участі у фінансуванні військових витрат України", - сказав Фіцо.

Він вважає безглуздим, що "Європа на європейські гроші закуповує в США озброєння і потім передає його Україні".

Допомога Україні

Словацький прем'єр заявив, що його країна не внесе "жодного цента" на фінансування витрат для військової допомоги України.

"Якщо хтось хоче придбати у нас боєприпаси або озброєння, будь ласка, купуйте, але самі ми нікому нічого не дамо. Якби ми були більш солідарні між собою у ЄС, то просували б спільно продукцію, яка корисна для всього ЄС, і ми б могли заощадити багато грошей", - додав Фіцо.

Що таке програма PURL?

  • Програма PURL була запроваджена в липні 2025 року президентом США Дональдом Трампом та генсеком НАТО Марком Рютте.

Її суть полягає в тому, що члени НАТО купують американську зброю для України.

Станом на жовтень 2025 року через PURL уже зібрали 2 мільярди доларів, а більшість країн НАТО вже долучилися до цієї ініціативи.

  • Перший пакет програми із закупівлі озброєння для Києва профінансували Нідерланди на суму 578 млн дол., другий - Данія, Норвегія та Швеція на 495 млн дол., третій - Німеччина на 500 млн дол. Четвертий - на 500 млн дол. - оголосила Канада.
Топ коментарі
+17
Здохни,дірява фіца.
показати весь коментар
29.10.2025 21:05 Відповісти
+15
цю істоту потрібно ігнорувати в нашому просторі а в реалі просто знищити ( беріть у приклад моссад чи простий кгб)
показати весь коментар
29.10.2025 21:08 Відповісти
+15
Дірявий, недострелений фіцик, в українців дуже хороша пам'ять. Тобі ***** все нагадаємо коли прийде час...
показати весь коментар
29.10.2025 21:17 Відповісти
Коментувати
Сортувати:
Здохни,дірява фіца.
показати весь коментар
29.10.2025 21:05 Відповісти
ну непогано так гнида свириденко з'їздила в турне..

це вже zельона перемога чи ще ні ?

показати весь коментар
29.10.2025 21:06 Відповісти
"Тривають спільні консультації урядів України та Словацької Республіки у Кошицях. Вдячна Премʼєру Роберту Фіцо за прийом. Продовжуємо конструктивний українсько-словацький діалог та співпрацю на практичних рівнях", - написала прем'єр.

неуйовий такий собі конструктив )))
показати весь коментар
29.10.2025 21:08 Відповісти
Конструктив же - відкрили школу і пофоткались
Для дітей українських громадян, які проживають у Словаччині, відкриють українську державну школу у Братиславі.
Джерело: https://censor.net/ua/n3580299
показати весь коментар
29.10.2025 21:25 Відповісти
фіцо і єрмаківська фіцулька!
показати весь коментар
29.10.2025 21:24 Відповісти
цю істоту потрібно ігнорувати в нашому просторі а в реалі просто знищити ( беріть у приклад моссад чи простий кгб)
показати весь коментар
29.10.2025 21:08 Відповісти
Цент - це ***** - ні шагу - в сторону України
показати весь коментар
29.10.2025 21:08 Відповісти
вороги України мають гинути незалежно від статусу
показати весь коментар
29.10.2025 21:10 Відповісти
А чи є у фіци той цент? Чи може фіца сам на подсосє сидить у ЄС та НАТО з тими центами?
показати весь коментар
29.10.2025 21:12 Відповісти
Ми вже перекрили їм Дружбу в знак подяки?
показати весь коментар
29.10.2025 21:13 Відповісти
Звісно , що ні
показати весь коментар
29.10.2025 21:22 Відповісти
Поки в кишеню зє капає з тієї "дружби" - ні.
показати весь коментар
29.10.2025 22:07 Відповісти
Дірявий, недострелений фіцик, в українців дуже хороша пам'ять. Тобі ***** все нагадаємо коли прийде час...
показати весь коментар
29.10.2025 21:17 Відповісти
показати весь коментар
29.10.2025 21:29 Відповісти
Хто цей косоокий снайпер? Най закінчує роботу.
показати весь коментар
29.10.2025 22:01 Відповісти
Ги! А в Словачини і СВОГО цента нема без дотацій ЄС.
Яі в Угорщині.
показати весь коментар
29.10.2025 22:05 Відповісти
Недолюдок.
показати весь коментар
29.10.2025 22:05 Відповісти
Так ви довбограї і так живете на дотації ЄС))) Бомж розповідає, що нікого не випустить у свою квартиру))) Фіцо з Орбаном ідіть нах...
показати весь коментар
29.10.2025 22:13 Відповісти
Не встоє Україна,до тебе прийдуть,мудило!Кажуть, сім'я не без уродів.Фіцо,Орбан - це і є ті уроди,які на балансі в ФСБ па-раші.
показати весь коментар
29.10.2025 22:30 Відповісти
Эй, ты! Недострелённый! Давай-ка на укол!
показати весь коментар
29.10.2025 22:32 Відповісти
Думаю цього ніхто і не помітить...
показати весь коментар
29.10.2025 22:53 Відповісти
Жлобяра фіцо , то йди на.......уй
показати весь коментар
30.10.2025 00:13 Відповісти
Да вигнати к чортям з ес єтих вилупків!
показати весь коментар
30.10.2025 00:54 Відповісти
Бо знає шо українці вкрадуть та вкладуть у свої офшори. А як українці гніваються шо їм сказали - йдіть на хрін, корупційні вилупки всі разом. Є варіант - купуйте. Але на цензорі сидять головні крадії - так гніваються за свої, їмиже вкрадені гроші. Смішно читати.
показати весь коментар
30.10.2025 03:53 Відповісти
Зрозуміло, шо не дасть. Але не тільки тому, шо нею керує мудак, а теж тому, шо просто не має. В Словаччині конкретна бідося - зрозуміло, в тім числі й тому, шо нею керує мудак...