11878 відвідувачів онлайн

США розгорнули війська біля Венесуели під приводом боротьби з наркотрафіком

США нарощують військову присутність у Карибському басейні

США розпочали масштабну операцію біля Венесуели для боротьби з наркотрафіком. Розгорнуто авіаносну ударну групу, що може свідчити про можливу військову інтервенцію.

Як інформує Цензор.НЕТ, про це заявив міністр оборони США Піт Гегсет у соцмережі Х.

"Президент Трамп віддав наказ діяти – і Міністерство оборони виконує його.

Під командуванням об'єднаної оперативної групи "Південне спис" і Південного командування (Southcom – ред.) ця місія захищає нашу Батьківщину, позбавляє нашу півкулю від наркотерористів і захищає нашу Батьківщину від наркотиків, які вбивають наших людей. Західна півкуля – це наш дім, і ми його захистимо", - йдеться в дописі.

11 листопада в Білому домі відбулася нарада, під час якої голова Об'єднаного комітету начальників штабів Ден Кейн та інші високопоставлені військові представили президенту  Трампу військові варіанти дій у регіоні. Серед розглянутих варіантів - можливі наземні удари по Венесуелі.

Масштабне нарощування сил США

У регіон направлено військові кораблі, винищувачі F-35 та розвідувальні літаки. Кульмінацією стала відправка авіаносної ударної групи на чолі з найбільшим у світі авіаносцем USS Gerald R. Ford. На борту перебувають до 5 тисяч військовослужбовців, авіакрило із винищувачами F/A-18 Super Hornets та крилаті ракети Tomahawk великої дальності.

Активізація операцій проти наркотрафіку


За даними The Hill, у понеділок було завдано двадцятого удару по судну, що нібито займалося наркотрафіком, внаслідок якого загинуло четверо людей. З вересня, відколи розпочалася кампанія з розстрілу човнів у Карибському басейні, американські військові вбили щонайменше 80 осіб, не надавши доказів їх причетності до злочинної діяльності.

Адміністрація США підтвердила, що нарощування військових сил є частиною стратегії тиску на президента Венесуели Ніколаса Мадуро, якого Вашингтон вважає "нелегітимним лідером".

Топ коментарі
+6
Коли читаєш «під приводом», здається новину передруковано з російських джерел.
показати весь коментар
14.11.2025 07:07 Відповісти
+5
"До болю знайомо...". В Україну, кацапи, прийшли бороться з "нацизмом" та "фашизмом"... А тут - з "наркоторгівлею"...
показати весь коментар
14.11.2025 07:17 Відповісти
+3
Венесуела красива країна, і жінки там красиві. Треба її очистити від кацапізму
показати весь коментар
14.11.2025 08:00 Відповісти
Коментувати
Сортувати:
Коли читаєш «під приводом», здається новину передруковано з російських джерел.
показати весь коментар
14.11.2025 07:07 Відповісти
Сильний їсть слабкого. Закон природи. Жінки завжди віддають перевагу ілюзіям. Теж закон природи.
показати весь коментар
14.11.2025 07:31 Відповісти
Малося на увазі, що хтось тут наче на боці підХу?ловської венесуели. Та висвітлює "НАТОвську агресію" згідно методичок Ху?ла.
показати весь коментар
14.11.2025 07:55 Відповісти
Вам усім по 90 років. Пора вже навчитися називати речі своїми іменами.
показати весь коментар
14.11.2025 08:10 Відповісти
Це не про наркотики. Це про нафту. Як не дивно, в випадку інтервенції виграють всі крім Мадуро, наркокартелей і *****.
показати весь коментар
14.11.2025 07:08 Відповісти
А вы за Мадуро переживаете?
Забыли - как еще недавно венесуэльцы голодали буквально?
Кто их тогда от голода спасал?
Америка.....
Вспомните -каким стал Афганистан
Когда туда пришли американцы
И что там сейчас?
Посмотрите фильм
13 дней, 13 ночей
Да ,американцы не бессеребренники
Они хотят нефть
Но они могут принести народу Венесуэлы нормальную жизнь
Голод в стране с самыми большими запасами нефти -это за гранью
Неплохо было бы ,чтобы американцы пришли и в Украину
И дали для начала ****....нашему Мадуро - по фамилии Зеленский
показати весь коментар
14.11.2025 07:49 Відповісти
Мадуро капут, нафта по 10
показати весь коментар
14.11.2025 07:11 Відповісти
"До болю знайомо...". В Україну, кацапи, прийшли бороться з "нацизмом" та "фашизмом"... А тут - з "наркоторгівлею"...
показати весь коментар
14.11.2025 07:17 Відповісти
А сапожки-то з однії пари.
показати весь коментар
14.11.2025 07:27 Відповісти
А я завжди казав, що США від Росії, в сфері зовнішньої політики, мало чим відрізняються... Ті ж самі "імперіалісти" - просто "в халаті демократії"... На даний момент, просто, Трамп той "халат" "розстебнув"...
показати весь коментар
14.11.2025 07:50 Відповісти
На 5:30 все одно
показати весь коментар
14.11.2025 08:04 Відповісти
А ЩО означає "5.30"? Не розумію...
показати весь коментар
14.11.2025 08:11 Відповісти
Соромлюсь казати
показати весь коментар
14.11.2025 08:12 Відповісти
Ти ВЖЕ "сказав"... Тому пояснюй...
показати весь коментар
14.11.2025 08:15 Відповісти
Усе впало.
На пів шостого - так кажуть
показати весь коментар
14.11.2025 08:18 Відповісти
А! От ти про що...
показати весь коментар
14.11.2025 08:44 Відповісти
Мочі собаку. Нафта наш!
показати весь коментар
14.11.2025 07:22 Відповісти
Бажаю сша, щоб пошвидше 2029 рік наступив. Як у Термінаторі.
показати весь коментар
14.11.2025 07:26 Відповісти
Идиот
показати весь коментар
14.11.2025 08:15 Відповісти
Придбане Венесуели у Росії за останні роки включає 92 танки Т-72Б1 - схожі на ті, що використовуються в Україні - та 123 бойові броньовані машини БМП-3, які оснащують бронетанкові бригади разом із 81 танком AMX-30, раніше придбаним у Франції, за даними IISS.
Артилерійські системи включають російську самохідну гаубицю Мста-С та реактивні системи залпового вогню Смерч.

Вважається, що у Венесуелі є 21 літак Су-30МК2.
Су-30 співіснують із кількома старими американськими винищувачами F-16, які Венесуела придбала до приходу Чавеса до влади.

Венесуела також має російські системи ППО, що включають 12 батарей ракет дальнього радіусу дії С-300; дев'ять систем Бук і 44 установки Печора, обидві середньої дальності; а також численні переносні пускові установки Ігла-С, за даними IISS.
показати весь коментар
14.11.2025 07:33 Відповісти
Треба, крім "залізяк", враховувать і "прокладку" між спинкою сидіння і важелями управління... Тобто ЕКІПАЖ! Вся та техніка, тобою перерахована - техніка МИНУЛОЇ війни... Вона зараз уже "морально застаріла"... Системи ППО "заточені" на протистояння ЛІТАКАМ З ЕКІПАЖАМИ... Як протистоїть ППО маломірним БПЛА, ми бачимо в російсько-українській війні. Те ж саме стосується танків та БМП...
Спалять їм те "залізо", користуючись українським досвідом, за кілька тижнів... І що далі? Партизанить будуть? А воно треба венесуельцям? Тим більше, що окуповувать Венесуелу США не потрібне. Окупація потрібна, щоб мать доступ до ресурсів країни. У Венесуели це лише НАФТА. Але у США є два ВЛАСНІ, РОЗВИНУТІ джерела - внутрішнє і зовнішнє (Аравійський півострів). Тому достатньо перерізать "венесуельський струмок" і змусить голодуючий народ вибрать лояльну США владу...
Аналогія, як не дивно - РОСІЯ... Але вона, в Україні, воює за ЛЮДСЬКИЙ ресурс. У них не вистачає РОБОЧИХ РУК... І не просто РОБОЧИХ, а "ІНТЕЛЕКТУАЛЬНО "робочих"... Але вони їх не можуть ні самі виростить, ні "купить", як це можуть зробить США...
показати весь коментар
14.11.2025 08:09 Відповісти
Американцям на пару днів і цього мотлоху не стане!)
показати весь коментар
14.11.2025 08:48 Відповісти
завершив 200 воєн, переміг весь наркотрафик у світі, алілуйя!...
показати весь коментар
14.11.2025 07:50 Відповісти
а!... ще - на планеті завершилась пандемія ожиріння!...
показати весь коментар
14.11.2025 07:53 Відповісти
Венесуела красива країна, і жінки там красиві. Треба її очистити від кацапізму
показати весь коментар
14.11.2025 08:00 Відповісти
Хоч всі і силіконові, але так, красиві. Чоловіки, до речі, теж там ще здавна так само свою красу робили
показати весь коментар
14.11.2025 08:07 Відповісти
З росією у вас все ок, ссикуни?
показати весь коментар
14.11.2025 08:02 Відповісти