12490 відвідувачів онлайн

Зеленський підписав закон про виплату 50 000 гривень за народження дитини

В Україні підвищили виплати за народження дитини

Президент України Володимир Зеленський підписав закон, що передбачає збільшення виплат при народженні дитини та запроваджує нові види державної допомоги для сімей із дітьми.

Про це йдеться в картці законопроєкту №13532 на сайті ВР, інформує Цензор.НЕТ.

Скільки отримуватиме родина

Нові розміри підвищених виплат почнуть діяти з 1 січня 2026 року.

Документ установлює розміри допологової та післяпологової допомоги:

  • 7000 гривень — допомога у зв’язку з вагітністю й пологами для незастрахованих людей.
  • 50 000 гривень — одноразова допомога при народженні.
  • "Пакунок малюка" — одноразова натуральна допомога при народженні або у виді грошової компенсації на вибір батьків.
  • 7000 гривень — допомога для догляду за дитиною до досягнення нею однорічного віку. Може призначатися також на дітей, яким на день набрання чинності законом не виповнилось одного року, тобто тим, які були народжені 2025 року.
  • 8000 гривень — "єЯсла", допомога для догляду за дитиною віком від 2 до 3 років у разі працевлаштування (у режимі повного робочого часу) матері або іншого законного представника, який фактично здійснював догляд за дитиною до 1 року.
  • Також законопроєкт передбачає застосування підвищувального коефіцієнта 1,5 для визначення розміру допомоги для догляду за дитиною до одного року та допомоги "єЯсла" для дітей з інвалідністю.
  • 8000 гривень — "єСадок", грошова виплата по догляду за дитиною коштом місцевого бюджету для забезпечення догляду за дитиною віком від 4 до 6 років у разі відсутності вільного місця у комунальних закладах дошкільної освіти з 2028 року.
  • 5000 гривень — "Пакунок школяра", одноразова грошова допомога учням перших класів.

Що передувало

На початку листопада Верховна Рада ухвалила законопроєкт №13532, який передбачає збільшення розміру державної допомоги при народженні дитини.

Топ коментарі
+11
От шо "Міндічгейт" робить. Щоб забалакати і перевести стрілки, що хочеш пообіцяють.
показати весь коментар
14.11.2025 16:51 Відповісти
+9
ІМПІЧМЕНТ
показати весь коментар
14.11.2025 16:51 Відповісти
+4
Йду реєструватися на сайті знайомств...
Якщо мене довго не буде - мене не забанили!
показати весь коментар
14.11.2025 16:52 Відповісти
Коментувати
Сортувати:
От шо "Міндічгейт" робить. Щоб забалакати і перевести стрілки, що хочеш пообіцяють.
показати весь коментар
14.11.2025 16:51 Відповісти
ІМПІЧМЕНТ
показати весь коментар
14.11.2025 16:51 Відповісти
Йду реєструватися на сайті знайомств...
Якщо мене довго не буде - мене не забанили!
показати весь коментар
14.11.2025 16:52 Відповісти
Але ж є ризик - цей паскуда занадто брехливий!
показати весь коментар
14.11.2025 17:26 Відповісти
мені сусідка (холостячка) теж саме сказала...
показати весь коментар
14.11.2025 17:27 Відповісти
Розумна жінка, не упускайте її! 😀
показати весь коментар
14.11.2025 17:28 Відповісти
показати весь коментар
14.11.2025 17:29 Відповісти
Ще бажано заборонити аборти, окрім випадків вагітності після зґвалтувань та коли є ознаки хвороб дитини.

Кожному опоненту - шуруйте дивитися, як відбувається ця процедура, і як по шматках дістають тіла дітей.
показати весь коментар
14.11.2025 16:52 Відповісти
Угу, і ще вагітним школяркам виплачувати "підйомні". Щоб вже від кислобздійні нічим не відрізнятись.
показати весь коментар
14.11.2025 16:58 Відповісти
Так, а в чому проблема? Нам треба більше 90 мільйонів населення, тут будь-які методи підходять, в тому числі використання біотехнологій та сурогатних жінок.
показати весь коментар
14.11.2025 17:00 Відповісти
"Вам" - це кому?
показати весь коментар
14.11.2025 17:09 Відповісти
Українській нації треба, для виживання в таких обставинах.
показати весь коментар
14.11.2025 17:15 Відповісти
Не Африка. Не буде такого, що б не наобіцяли. Хіба що наплодять бомжів і алкашні. які за гроші будуть родити, аби було за що бухати.
показати весь коментар
14.11.2025 17:18 Відповісти
Це залежить від пропаганди та діяльності держави. Третій рейх без проблем вирішив цю проблему.
показати весь коментар
14.11.2025 17:20 Відповісти
Вам треба, то йдіть і народжуйте. А народжувати в такий час, це майже самовбивство.
показати весь коментар
14.11.2025 17:20 Відповісти
араби, африканці та азіати народжують в ще гірших умовах, і норм.

показати весь коментар
14.11.2025 17:23 Відповісти
Якщо їм норм, то їхні проблеми.
показати весь коментар
14.11.2025 17:26 Відповісти
То їхня перевага, і вони швидко колонізують країни, де місцеві довбні не хочуть розмножуватися через ідіотські причини.
показати весь коментар
14.11.2025 17:31 Відповісти
Причини досить вагомі. Якщо хтось вважає їх ідіотськими, то скоріш за все в нього інтелект на рівні тих же африканців та індусів, які живуть в лайні.
показати весь коментар
14.11.2025 17:50 Відповісти
Ті самі африканці, азіати, індуси не мають цих "вагомих проблем", ані на батьківщині, ані в країнах, куди вони емігрували. Лише місцеві білі бовдури думку думають, як би менше дітей народити.
показати весь коментар
14.11.2025 17:54 Відповісти
Угу. Білі бовдури, а африканці розумні. Це расизм, чувак.
показати весь коментар
14.11.2025 17:58 Відповісти
Хочеш одну із причин? На білий розумнику, розкажи тут https://t.me/zvilneniaZSU як це важливо підтримувати демографію. Розкажи це людям, у яких діти з інвалідністю, а право на звільнення зі служби забрали. Але, залишили право на відстрочку.
показати весь коментар
14.11.2025 18:13 Відповісти
Ну так и живут в говне. Вас их образ жизни и гигиена устраивает? Кошка, вон, тоже плодится, аж гай шумит, в уличных условиях, кто из котят выжил-тот молодец. Можно и таким образом жизнь устраивать.
показати весь коментар
14.11.2025 17:31 Відповісти
Китай і Тайвань теж в лайні живуть? В третьому рейху народжуваність була більше 3 дітей в середньому, і це при тому, що рівень комфортності життя тоді був меншим.
показати весь коментар
14.11.2025 17:33 Відповісти
По китайским провинциям покатайтесь, чего нового увидите. Да и по большим городам не всё так красиво. Опять же Украине до Китая и Тайваня как до Луны раком. А за 3-й рейх-так там гос.программа была, и правительство считало немецкую нацию уберменшами, и всё делалось на благо нации, а не как в Украине.
показати весь коментар
14.11.2025 17:45 Відповісти
>А за 3-й рейх-так там гос.программа была, и правительство считало немецкую нацию уберменшами, и всё делалось на благо нации, а не как в Украине.

от я за те, щоб і у нас так все робилося
показати весь коментар
14.11.2025 17:47 Відповісти
Якщо заборонять аборти, то їх будуть робити нелегально. Тоді і дітей більше не народиться і безплідних жінок побільшає...
показати весь коментар
14.11.2025 17:19 Відповісти
Хай роблять нелегально, це буде дорого і ризиковано -> непопулярно.
показати весь коментар
14.11.2025 17:21 Відповісти
В СРСР це було дорого, небезпечно, переслідувалось законои і ... популярно. В Польщі аборти заборонили - так польки з небажаною вагітністю їздять і інші країни аборти робити.
Для збільшення народжуваності треба створювати нормальні умови молодим сім'ям . В кімнаті гуртожитку або в однокімнатній квартирі трьох дітей мало хто захоче народжувати.
показати весь коментар
14.11.2025 17:27 Відповісти
>В СРСР це було дорого, небезпечно, переслідувалось законои і ... популярно.

статистика є? певен майже на 100%, що абортів робили менше, ніж зараз.

>В Польщі аборти заборонили - так польки з небажаною вагітністю їздять і інші країни аборти робити.

наявність лазівок не є проблемою, головне - зменшити статистику. Заборона вбивств вводиться не з метою зробити вбивства абсолютно неможливими, а лише для того, щоб зменшити їх кількість.

>Для збільшення народжуваності треба створювати нормальні умови молодим сім'ям .

І це теж. Але в реальності, навіть в офігенних умовах заходу, білі дуже рідко народжують. Тож причина в іншому.
показати весь коментар
14.11.2025 17:30 Відповісти
Кількість абортів по роках
2011 163,7
2014 109,4
2015 101,9
2019 74,6
2020 61,1
2021 55,2
2022 44,9
2023 45,1

1. Повна заборона дасть менше 45 тис народжень. Це погоди не зробить, але криміналізує цей сегмент.
2. за 10 років кількість абортів знизилась майже вчетверо. Це не підвищидо народжуваність.
3. На Заході догляд за дітьми дуже дорогий - няні, приватні школи, часто платна вища освіта... Це сильно впливає на рішення заводити дітей. Тим не менш, населення США росте досить непогано...
показати весь коментар
14.11.2025 18:02 Відповісти
В СРСР в кінці 1980х-1991 "на 100 рождений приходилось более 150 абортов"
показати весь коментар
14.11.2025 18:08 Відповісти
(зевая) сгусток материи не является живым организмом. Поэтому все разговоры про шматки будущих детей неуместны.
показати весь коментар
14.11.2025 18:04 Відповісти
от подивіться на поведінку видаленого ембріону, як він рухається, і тоді зрозумієте, що цей мем - фіговий, і не відповідає дійсності.
показати весь коментар
14.11.2025 18:14 Відповісти
Зараз усі баби з цензора побіжать народжувати. Добре хоч електику вимикати стали, народжуваність підвищиться.)
показати весь коментар
14.11.2025 17:00 Відповісти
((((( коментів стане менше....
показати весь коментар
14.11.2025 17:19 Відповісти
Всі дурепи вже вишикувались в чергу...
показати весь коментар
14.11.2025 17:17 Відповісти
Яка сім'я (крім цкунів, мусорів депутатів і іншого сміття яке не навчене воювати) в здоровому глузді буде робити дітей в країні коли йде війна? Ці 50к ні про що..
показати весь коментар
14.11.2025 17:34 Відповісти
Мені просто цікаво з яких запасів воно буде виплачувати оці гроші як і 1000 ? Це мабуть як би прийшов бармен в бар і сказав "всім пива за рахунок закладу"
показати весь коментар
14.11.2025 17:36 Відповісти
о, ленка клюнет и родит
показати весь коментар
14.11.2025 17:36 Відповісти
Аж на сльозу пробило, це ж такий турботливий про дітей. А хто захистить тих дітей, які кожного дня під ракетами, твій асфальт на 500 мільярдів?
показати весь коментар
14.11.2025 17:41 Відповісти
Ти краще скажи, де мільярди, які ти з Міндічем вкрав? А куди їх діти, ми і без тебе, чмирька, розберемось