11023 відвідувача онлайн

Європа запропонувала альтернативний мирний план із 24 пунктів щодо припинення війни РФ проти України, - The Telegraph

Країни Європи представили 24 пункти як альтернативу американській ініціативі

Країни Європи представили альтернативний мирний план щодо припинення війни РФ проти України. Контпропозиція лідерів Європи складається з 24 пунктів.

Європейський план завершення російсько-української війни публікує газета The Telegraph, інформує Цензор.НЕТ.

Відмінності від плану США 

Згідно з документом, отриманим The Telegraph, альтернативний європейський план закінчення війни в Україні суттєво відрізняється від 28-пунктової пропозиції США. 

Зокрема, серед ключових відмінностей європейського плану — відсутність обмежень щодо чисельності українських Збройних сил.

Також  європейський план не забороняє Україні приєднуватися до НАТО. Остаточне рішення залежатиме від "консенсусу в межах альянсу".

Повна версія плану

The Telegraph опублікувала повний текст європейського мирного плану:

  1. Після припинення війни будуть створені заходи для надійного миру та безпеки.
  2. Росія та Україна зобов’язуються дотримуватися припинення вогню у повітрі, на суші та на морі.
  3. Обидві сторони негайно починають переговори щодо моніторингу дотримання перемир’я третіми сторонами.
  4. Контроль за припиненням вогню здійснюватимуть союзники України під керівництвом США, переважно дистанційно з використанням супутників, БПЛА та інших технологій.
  5. Створюється механізм подання звітів про порушення режиму припинення вогню та обговорення заходів для виправлення ситуації.
  6. Росія поверне всіх викрадених українських дітей, процес контролюватимуть міжнародні партнери.
  7. Сторони конфлікту обмінюють усіх військовополонених (принцип "всіх на всіх"). Росія звільняє всіх цивільних затриманих.
  8. Територіальні переговори відбуватимуться за поточною лінією бойового зіткнення.
  9. Після забезпечення стійкості припинення вогню сторони вживають заходів для гуманітарного полегшення ситуації, включно з пересуванням членів сімей через лінію фронту.
  10. Суверенітет України поважають і підтверджують. Україну не примушують до нейтрального статусу.
  11. Україна отримує юридично підкріплені гарантії безпеки, включно зі США, за аналогією зі Статтею 5 Уставу НАТО.
  12. На ЗСУ та оборонну промисловість України не накладаються жодні обмеження.
  13. Гарантами безпеки Києва виступає група європейських країн та інших зацікавлених держав, Україна має право розміщувати на своїй території сили союзників.
  14. Вступ України до НАТО можливий за згодою всіх членів альянсу.
  15. Україна стає членом Європейського Союзу
  16. Україна готова залишатися без’ядерною державою та дотримуватися Договору про нерозповсюдження ядерної зброї (ДНЯО).
  17. Територіальні питання обговорюються з Росією і вирішуються після повного припинення вогню.
  18. Після погодження територіальних питань Росія та Україна зобов’язуються не змінювати їх силою.
  19. Україна відновлює контроль над Запорізькою АЕС за участі США та над Каховською ГЕС, буде створено механізм передачі контролю.
  20. Україна отримує безперешкодний прохід по Дніпру та контроль над Кінбурнською косою.
  21. Україна та її партнери здійснюють економічне співробітництво без обмежень.
  22. Україна буде повністю відновлена та отримає фінансову компенсацію, включно з використанням російських активів, які залишатимуться замороженими до відшкодування збитків.
  23. Санкції проти Росії можуть поступово пом’якшуватися після досягнення стабільного миру та автоматично відновлюватися у разі порушення мирного договору.
  24. Розпочнуться окремі переговори щодо європейської архітектури безпеки за участю всіх держав ОБСЄ.
Топ коментарі
+20
1. Нова коаліція в Раді. Новий спікер.
3. Відсторонення Зе-шобла.
4. Створення Уряду Національного порятунку.
5. Всі сили і ресурси на Сили Оборони.
показати весь коментар
23.11.2025 20:06 Відповісти
+12
показати весь коментар
23.11.2025 20:04 Відповісти
+7
пункт для амністії корупціонерів є? Немає?
Тоді умєрка і алі-баба проти!
показати весь коментар
23.11.2025 20:05 Відповісти
Коментувати
Сортувати:
показати весь коментар
23.11.2025 20:04 Відповісти
Отличненько. Теперь можно с обоими планами работать хоть год. А Россию ждет лютая зима с вынесением генерации, НПЗ и прочих стратегических объектов.
показати весь коментар
23.11.2025 20:05 Відповісти
А Україну, що чекає?
показати весь коментар
23.11.2025 20:22 Відповісти
І Україну чекає люта зима без світла, тесла і води. Але ж ми знаємо, що українці самі собі вибрали цей шлях. До 2019 року у них все було і вони вільно пересуватилися через кордони, працювали, відпочивали, не ховалися по підвалах і не відкривали нові цвинтарі. Не ховалися від ТЦКа і т.п. Світла було хоч дупой жуй.., але їм Беня, медведчук і Зеля сказали, що вони живуть не так і зробили так, як вони мають жити.
показати весь коментар
23.11.2025 20:33 Відповісти
Ну все що ти написав було до 2022 року, а не до 2019. Якось поякісніше вкидуй, чи шо.
показати весь коментар
23.11.2025 20:41 Відповісти
Не твоя свинособача справа, хахлокацапе!
показати весь коментар
23.11.2025 20:38 Відповісти
З якого хера Україна повинна залишатися без'ядерною державою? Будапештським меморандумом Пуйло витер ср-у, і Україна вільна від будь-яких зобов'язань. А без ядерної зброї черговий Пуйло обов'язково все повторить.
показати весь коментар
23.11.2025 20:30 Відповісти
З припиненням допомоги від США винесенням генерації, НПЗ та інших стратегічних об'єктів в кацапії будуть займатись хіба що диверсійні групи бусифікованих, озброєних саперними лопатками кулеби.
показати весь коментар
23.11.2025 20:38 Відповісти
США вже рік як припинили допомогу зброєю і грошами, ти гальмуєш.
показати весь коментар
23.11.2025 20:40 Відповісти
Де ти, падло, бачив допомогу від Трумпових США за 11 місяців?
показати весь коментар
23.11.2025 20:40 Відповісти
пункт для амністії корупціонерів є? Немає?
Тоді умєрка і алі-баба проти!
показати весь коментар
23.11.2025 20:05 Відповісти
показати весь коментар
23.11.2025 20:24 Відповісти
1. Нова коаліція в Раді. Новий спікер.
3. Відсторонення Зе-шобла.
4. Створення Уряду Національного порятунку.
5. Всі сили і ресурси на Сили Оборони.
показати весь коментар
23.11.2025 20:06 Відповісти
Ну це ще куди не йшло....
показати весь коментар
23.11.2025 20:07 Відповісти
Отличный план
Особенно то, что в плане нет ПРОЩЕНИЯ ГРЕХОВ МАФИИ ЗЕЛЕНСКОГО
Меня это порадовало
показати весь коментар
23.11.2025 20:07 Відповісти
Ґаліна, ти повинна протестувати, бо про русскій язик і церкву нічого не гарантують.
показати весь коментар
23.11.2025 20:24 Відповісти
Я вам - не ТЫ!!!!!!!!!!
Говорю и пишу - как хочу
Закон не запрещает
Я - не крещеная !!!!!!
Чтобы верить в Добро
Мне не надо ходить в церковь
Вы же пишете ,что НЕ ПОНИМАЕТЕ РУССКИЙ!!!!!
Тогда откуда вы знаете содержание моих текстов?
И последнее
Отзовите с фронта всех русскоговорящих
И воюйте вместо них
А если не хотите вместо них воевать - то заткнитесь!!!!
показати весь коментар
23.11.2025 20:41 Відповісти
показати весь коментар
23.11.2025 20:42 Відповісти
Серйозно?
показати весь коментар
23.11.2025 20:07 Відповісти
План більш прийнятний - Україна вступить в НАТО за згоди всіх членів і Байден і Трамп проти - як це трактувати?
показати весь коментар
23.11.2025 20:08 Відповісти
Розслабитесь. Україна ніколи не вступить в НАТО, як власне і в Європейський Союз, але обмежувати суверенітет, та брати на себе такі зобов'язання в рамках "мирного плану", точно не можна.
показати весь коментар
23.11.2025 20:26 Відповісти
А де пункт про кацапських військових злочинців і аудит отриманої зеленими фін допомоги?
показати весь коментар
23.11.2025 20:08 Відповісти
Ніяких пунктів про аудіт не було, а пункт про амністію відкинули.
показати весь коментар
23.11.2025 20:34 Відповісти
Коли немає плана перемоги будемо мати плани тих, кому ми до жопи.
показати весь коментар
23.11.2025 20:10 Відповісти
Європейських військових не має не те що на полі бою, вони навіть бояться збивати россійські ракети/бпла в глубокому тилу... Але пункти плану такі, наче вони стоять десь на підступах до пітера чи москви и ось-ось підуть на штурм...
показати весь коментар
23.11.2025 20:12 Відповісти
***** не прийме ніякий план. Тому поки з усіх сил не будуть давити парашію економічно на суші, на морі, кругом… як поганого щура, допоки ця ******* буде воювати
показати весь коментар
23.11.2025 20:15 Відповісти
Більше планів хороших і різних! Чекаємо плани від БРІКС, ОПЕК, ШОС, ЮНЕСКО.
показати весь коментар
23.11.2025 20:15 Відповісти
Можно еще план Ватикана, Лиги Арабских наций, союза тюркских народов, Всемирной Ассоциации психиатров. Гы-гы-гы
показати весь коментар
23.11.2025 20:22 Відповісти
Оце вже краще.
показати весь коментар
23.11.2025 20:16 Відповісти
Это все ровно то что они уже предлагали раньше и что раша категорически откинула.
показати весь коментар
23.11.2025 20:16 Відповісти
Ілюзія.
показати весь коментар
23.11.2025 20:18 Відповісти
А де 25-й пункт???

"у разі якщо московія відмовляється від запропонованого плану,одразу половина наявних війскових ресурсів евросоюзу включно з новітніми винищувачами рафаль,еврофайтер,гріпен та пілотами,ракети таурус,танки леклерк з лео а8 та війскові контингенти країн евросоюзу негайно прибувають на допомогу і займають тилові і глибокоприфронтові зони України в якості стримування. На додачу до війскової компоненти, 30% ввп країн йде на фінансування війскових і гуманітарних операцій. "

Ну це щоб максимально потужний і "реалістичний" план пропонувати.
показати весь коментар
23.11.2025 20:18 Відповісти
Які ще мирні плани? Тільки загнати кацапів на болота, інакше все повториться!
показати весь коментар
23.11.2025 20:19 Відповісти
План для України в ******** умовах в цілому прийнятний. Але саме через це буду дуже здивований, якщо на нього погодяться росіяни.
показати весь коментар
23.11.2025 20:19 Відповісти
***** не погодиться, навіть на той план з 28 пунктів, що нібито написаний в Кремлі, бо він все одно не вирішує і 25% того, на що претендує *****.
показати весь коментар
23.11.2025 20:33 Відповісти
Красіва, але нереалістично. ***** на тке ніколи не погодиться.

Тому ***** треба валити
показати весь коментар
23.11.2025 20:25 Відповісти
Дам тобі "парабелум"!
показати весь коментар
23.11.2025 20:41 Відповісти
блин... ну какие планы???, вдуйте руссне и ее саттелитам санкции по самое не хочу, вооружите Украину, примите в ЕС и нато ее не оккупированные части Украины, введите войска...для особо тупорылых, перепишите Корейский сценарий....
показати весь коментар
23.11.2025 20:28 Відповісти
Ці пункти писали дипломати, а не мародери і крадуни українсих грошей із "Енергоатома". Дякую країнам ЄС, які долучилися до цих подій і підтримують Україну.
показати весь коментар
23.11.2025 20:30 Відповісти
Цей план мертвонароджений, зроблений чисто для галочки. Всім зрозуміло, що реально ніхто його взагалі розглядати не буде, оскільки Трампу надоїли пусті балачки та витрата часу на обговорення пустих прожектів, які ніколи не будуть прийняті кацапами. План, який запропонували США, є модернізованим планом, погодженим між США та кацапією на Алясці, відповідно, він має великі шанси бути підписаним ****** за умови невнесення до нього принципових змін. Тож Трамп буде наполягати саме на його прийнятті, інакше шанси на укладення миру просто відсутні.
показати весь коментар
23.11.2025 20:32 Відповісти
Значить трамп вчергове обдристається на міжнародній арені від імені США.
показати весь коментар
23.11.2025 20:36 Відповісти
Так же ж корумпований функціонер зебілів Умєров, перебуваючи у США по своїх мутних справах, https://www.pravda.com.ua/news/2025/11/21/8008312/ погодився з "мирним планом Трампа" авторства дмітрієва-віткова-кушнера. Окрім пункту про аудит міжнародної допомоги України.
Тож тепер є високий ризик, що він буде всіляко обсирати і торпедувати 24-пунктний європейський план, будучи членом української делегації на переговорах в Женеві.
Потрібно його негайно звідти відкликати та доставити в Україну на допит в НАБУ.
показати весь коментар
23.11.2025 20:33 Відповісти
Ніяких пунктів про аудіт міжнародної допомоги не було в жодній версіі плану, не вигадуйте чухню.
показати весь коментар
23.11.2025 20:38 Відповісти
Хороший план, можна було б погодитись якби Росія на це пішла, але навряд!
показати весь коментар
23.11.2025 20:36 Відповісти
Хороший та не зовсім..... жодного пункту про покарання за військові здочини.
Жодного пункту про компенсацію людям які втратили усе!!!
Й жодного пункту про військове втручання "союзників" у разі повторного нападу рашистів.
Але навіть з цього нічого невийде бо нелюдь-син Сатани х7йло відчув вже кров та безкарність. Хіба на короткий проміжок часу - потрібний рашистам для відновлення й чергового нападу.
показати весь коментар
23.11.2025 20:40 Відповісти
покарання на окремому міжнародному трибуналі, до чого тут мирна угода?
показати весь коментар
23.11.2025 20:43 Відповісти
Жодного слова про про покарання війскових злочинців..... йшов світ.... йшов ... й прийшов..... назад у середньовіччя, бо боягузи ЄС бояться х7йла таки а США керує аморальний президент.
показати весь коментар
23.11.2025 20:36 Відповісти
Так викинули кацапський пункт про амністію. Це означає, що таки планують міжнародний трибунал над кацапами.
показати весь коментар
23.11.2025 20:39 Відповісти
А корумпованих зебілів не треба вибирати. А то спочатку кварталом любцютьмя а потім не знають як їх позбутися.
показати весь коментар
23.11.2025 20:38 Відповісти
Вилизе зараз ***** Шарікович та виперде, що не врахували його інтереси та парашки
показати весь коментар
23.11.2025 20:39 Відповісти
А у нас есть какой-то план? Был ли вообще когда-то за 4 года войны? Их пишут все кроме нас. Понятно что выхлоп был бы нулевой, (впрочем как и с европейским) но все же. Хоть какая-то альтернатива с который можно было пойти к тому же Трампу и хоть что-то решать. Ну хоть сделать видимость. Собственно эта европейская писанина это тоже видимость и попытка просто сохранить лицо. Но мы даже этого не делаем.
показати весь коментар
23.11.2025 20:43 Відповісти