9460 відвідувачів онлайн

Відключення світла триватимуть в кращому разі до початку квітня, - голова Ради асоціації відновлюваної енергетики Ігнатьєв

Скільки триватимуть відключення світла

За сприятливого розвитку ситуації графіки вимкнень електропостачання діятимуть протягом усієї зими й можуть бути скасовані лише на початку квітня.

Про це розповів голова Ради Української асоціації відновлюваної енергетики Станіслав Ігнатьєв, інформує Цензор.НЕТ із посиланням на espreso.

Невтішні прогнози

На превеликий жаль, ми маємо звикнути до цих графіків відключень електроенергії, які будуть достатньо довгими. Вони триватимуть всю зиму, а залишать нас, в кращому випадку, десь на початку квітня. Тобто графіки будуть тривалими та складними. Але треба звикнути і жити в цих графіках", - зауважив експерт.

На його думку щодо проходження зими, то немає ні негативного сценарію, ні позитивного, скоріше, цей сценарій - посередині.

Можливі нові атаки на енергетику

"Оптимістичний сценарій - ми не панікуємо, живемо з приладами накопичення електроенергії, які треба встигати швидко заряджати. Негативний сценарій - звісно, ворог буде продовжувати завдавати ударів по наших елементах енергосистеми, внаслідок чого ми добами будемо сидіти, як і зараз, без електричної енергії. Середньозважений сценарій - треба звикнути до графіків, які у нас були раніше - 4 години через 4 без стабільного електропостачання", - прокоментував Ігнатьєв.

Топ коментарі
+14
Тому шо ліпший друг Зеленського Міндіч і Вовін кум Чернишов на москву регулярно двушечку відсилали.
показати весь коментар
08.12.2025 08:56 Відповісти
+10
ЕЕеее, з ***** провинна не знимаєтся, тут дякують міндічам з чернишовими та особисто Зе за "побудований" триривневий зазист енергетиці, за народні мільярди та двушечки на москву.
показати весь коментар
08.12.2025 09:06 Відповісти
+9
Пох- головне країну зберегти, а все інше вже давно не новина для нас
показати весь коментар
08.12.2025 08:49 Відповісти
Коментувати
Сортувати:
Київ 7 нема, 3 - 3,5 є.
показати весь коментар
08.12.2025 08:46 Відповісти
у всіх так , Миколаїв
показати весь коментар
08.12.2025 08:48 Відповісти
У всіх по різному. Десь і співпадає.
показати весь коментар
08.12.2025 08:54 Відповісти
Чому на мацкве світло є 24/7 ?!!!
показати весь коментар
08.12.2025 08:48 Відповісти
Тому шо ліпший друг Зеленського Міндіч і Вовін кум Чернишов на москву регулярно двушечку відсилали.
показати весь коментар
08.12.2025 08:56 Відповісти
Пох- головне країну зберегти, а все інше вже давно не новина для нас
показати весь коментар
08.12.2025 08:49 Відповісти
З зебандою зберегти країну майже неможливо, треба вимагати відставку з формуванням уряду наіонального спасіння. Геть на вихід без речей ,зебанда мародерів, нікчем та зрадників!
показати весь коментар
08.12.2025 09:06 Відповісти
Нездатні зберегти навіть електрику зможуть зберегти країну . Це повня маячня.
показати весь коментар
08.12.2025 10:17 Відповісти
я перепрошую ще раз!!!

якщо послуга подається по годинах (у договорі такого немає)
то чому ми повинні платити???????

послуга не надається
бо я не можу її отримати коли потрібно мені а не ахметову
показати весь коментар
08.12.2025 08:50 Відповісти
ми платимо за використані кіловати.
показати весь коментар
08.12.2025 08:52 Відповісти
ти читав шо я написав про час?
чи це занадто складна концепція?
показати весь коментар
08.12.2025 08:53 Відповісти
путіну напиши скаргу-баран!дав же бог землячків!я тут знаю одного виродка- так він принципово не платив за світло 2 роки поки не відключили! чекав на кацапів в надії що спишуть борги! ти напевно з таких!
показати весь коментар
08.12.2025 09:07 Відповісти
Міндич теж путіну писав шоб його випустили ,мабуть.
показати весь коментар
08.12.2025 10:18 Відповісти
Замініть там "послуга" на "відйом коштів під видом послуги" і все стане на свої місця.
показати весь коментар
08.12.2025 10:38 Відповісти
нам світла не треба , нам піаніст світить ! нам хліба не треба роботу давай !
показати весь коментар
08.12.2025 08:50 Відповісти
Погано воно в нього світить
показати весь коментар
08.12.2025 09:06 Відповісти

показати весь коментар
08.12.2025 08:51 Відповісти
Прошла зіма, настало лєто, спасіба Міндічу (лідору і цілому легіону зрадників і мародерів) за ето.
показати весь коментар
08.12.2025 08:52 Відповісти
Прийшла зіма і свєта нєту, спасіба Міндічу (лідору і цілому легіону зрадників і мародерів) за ето.
показати весь коментар
08.12.2025 10:39 Відповісти
чого ви скиглите , отримали 1000 зеленського купіть свічки
показати весь коментар
08.12.2025 08:53 Відповісти
А у квітні повернеться Міндіч і компанія почне "підготовку" до наступної зими?)
показати весь коментар
08.12.2025 08:54 Відповісти
Вмієш ти здивувати -Ігнатьєв
показати весь коментар
08.12.2025 08:55 Відповісти
Ось так ворог знищує енергетику ,а нікчемна влада продовжує трансортування російськтї нафти в "дружні" Угорщину і Словачину хай заробляють на ракети ,а це 7 мільярда євро ,я вже не кажу що відповіді немає по енергетиці рф та лднр.
показати весь коментар
08.12.2025 08:58 Відповісти
Як жеж не вміло лаптеногі боти тут намагаються перекласти провину за світло з їхнього плешивого *****, на наше керівництво )))) ну до чого ж ви жалюгідні ))))
показати весь коментар
08.12.2025 08:59 Відповісти
ЕЕеее, з ***** провинна не знимаєтся, тут дякують міндічам з чернишовими та особисто Зе за "побудований" триривневий зазист енергетиці, за народні мільярди та двушечки на москву.
показати весь коментар
08.12.2025 09:06 Відповісти
Охирка Сумська обл. вчора не було 12 годин з 24. Причому в нічь також виключають, але не так. Основне день- вечір. 4 немае, 2 є. Сьогодні 13 годин не буде світла з 24. Ввечеі три бпла в будинок. Йшли як у себе вдома. Дакуємо за все зеленському, міндічу, єрмаку, умєрову і решті пізд.... Хай все, що вони накрали встане їм поперек горла. Їм і їхнім дітям і внукам, бо крали заради їхнього безпроблемного життя.
показати весь коментар
08.12.2025 09:02 Відповісти
Нажаль не стане поперек горла ,треба вимагати відставку всієї злодійкуватої зебанди
показати весь коментар
08.12.2025 09:10 Відповісти
Камянець- подільський 15 год немає світла
показати весь коментар
08.12.2025 09:13 Відповісти
Чернівці 16 нема, 8 є
показати весь коментар
08.12.2025 09:13 Відповісти
Друже, в мене тіпа краще))) (((...
показати весь коментар
08.12.2025 09:30 Відповісти
Таке "щастя" не лише у вас, так що нє скігліть

показати весь коментар
08.12.2025 09:22 Відповісти
Та ви пригадайте жахливий початок 2019 року: зрадницькі мінські домовленності, погане цілодобове світло в хатах, тарифний геноцид, космічні ціни на цибулю, нестерпна корупція, захмарний індекс борщу, долар по 26, пенсія "а ну спробуй прожити хоча б місяць", війна на якій наживалися та не бажали закінчувати, але потім же прийшов зеленський і з кожним роком ставало все краще і краще, ну а зараз так взагалі все зешибісь.
показати весь коментар
08.12.2025 09:16 Відповісти
Правдивий сарказм... Нагаласавалі зебіли.
показати весь коментар
08.12.2025 09:20 Відповісти
- Хто розмінував Чонгар і Перекоп;
- Хто заблокував у 10.02.22 виділення ЗСУ 50 млрд.;
- Хто провалив оборонні закупівлі (зброя, шоломи, бронежилети);
- Хто знищив і дискредитував зовнішню розвідку (Вагнергейт);
- Хто закрив в 2020 році ракетну програму "Вільха" і "Гром";
- Хто Посадив до в'язниці бойових генералів(Марченка, Павловського);
- Хто дав наказ на вiдвiд вiйськ з зони ООС на 10 км.;
- хто розформовував танкові батальйони які прикривали Київ.
- Хто забрав з "передової" контрснайперські підрозділи.;
- Хто заборонив в зоні ООС аеророзвідку;
- Хто Ігнорував даних розвідки США, НАТО про вторгнення РФ;
- Хто за 3-и роки не збільшив грошове забеспення солдату ЗСУ.
показати весь коментар
08.12.2025 09:49 Відповісти
Я би не вживав тут слово "у кращому разі". Слово "Щонайменше" тут більше пасує.
показати весь коментар
08.12.2025 09:17 Відповісти
але запускати реактори чаес не будемо, краще сидіти в темноті.
показати весь коментар
08.12.2025 09:20 Відповісти
дебілам не зрозуміти, що роботу атомного реактора ПРИЗУПИНЯЮТЬ, коли перебиті електромережі підстанцій!
показати весь коментар
08.12.2025 09:30 Відповісти
реактори чаес вимкнули ще за кучми, до чого тут підстанції, ліл
показати весь коментар
08.12.2025 09:34 Відповісти
Ні, ну ти тупий як американець по Задорнову.
Наприклад, заряджаєш ти телефон. Якщо перерізати провід живлення, то телефон зарядиться?
показати весь коментар
08.12.2025 09:41 Відповісти
я тобі вже писав, що не було новин про пошкодження мереж, які пов'язані з чаес, скільки ще разів це треба повторювати?!
показати весь коментар
08.12.2025 09:45 Відповісти
Які ще мережі до мертвої станції? Вона ніколи, від слова зовсім, працювати більше не буде. НІКОЛИ!!!
показати весь коментар
08.12.2025 09:52 Відповісти
ще раз, її можна відремонтувати і запустити, і це буде дешевше, ніж будувати нові енергоблоки (ХАЕС).
показати весь коментар
08.12.2025 09:55 Відповісти
Що відремонтувати? Четвертий блок??? Тобі скількі рочків?
Для довідки: інші три блоки в робочому стані, тільки вони зупинені і більше НІКОЛИ працювати не будуть! Це ти можеш зрозуміти???
показати весь коментар
08.12.2025 10:00 Відповісти
Де я писав про четвертий енергоблок? Нащо ти тупиш або займаєшся маніпуляцією?

>Для довідки: інші три блоки в робочому стані, тільки вони зупинені і більше НІКОЛИ працювати не будуть!

бо ти так вирішив, окей.
показати весь коментар
08.12.2025 10:03 Відповісти
"ще раз, її можна відремонтувати і запустити" - твої слова? На ЧАЕС зруйнований тільки 4-й блок. Що не так?
А рішення про зупинку не моє, а ЄС. І під це рішення було збудовано укриття за кошти ЄС з умовою, що станція більше не буде працювати.
показати весь коментар
08.12.2025 10:08 Відповісти
>"ще раз, її можна відремонтувати і запустити" - твої слова? На ЧАЕС зруйнований тільки 4-й блок. Що не так?

зруйнований 4 блок, зруйнований. Це блть очевидно, що мова не може йтися про його ремонт. Я писав про інші блоки, з яких могли зняти деталі, або які могли з часом прийти в неробочий стан. В будь-якому разі, перед запуском ті енергоблоки треба перевірити, і скоріше за все, ремонтувати. Тупо герметичність вузлів треба перевірити і виправити.

>А рішення про зупинку не моє, а ЄС.

а вони йдуть подалі.

>І під це рішення було збудовано укриття за кошти ЄС з умовою, що станція більше не буде працювати.

а нам потрібна енергія, тому цілі енергоблоки треба запустити.
показати весь коментар
08.12.2025 10:14 Відповісти
Ядерне паливо з енергоблоків вилучено і вони законсервовані та після 2065 року будуть утилізовані.
показати весь коментар
08.12.2025 11:06 Відповісти
раптово: ядерне паливо можна і нове використати.
показати весь коментар
08.12.2025 11:12 Відповісти
Консервація виконувалась декілька років і декілька років потрібно для нового запуску. Дешевше нову станцію збудувати.
показати весь коментар
08.12.2025 11:15 Відповісти
нову станцію буде дорожче будувати, як мінімум тому що треба буде лити фундамент та будувати конфайнмент, не кажу вже про необхідність купувати reactor vessel, які у нас не виробляють. А РБМК взагалі не мають такого елементу в конструкції, там лише трубопроводи з нержавійки.
показати весь коментар
08.12.2025 11:19 Відповісти
Дешевше купити свічки і спокійно жити.
показати весь коментар
08.12.2025 11:21 Відповісти
это бот.
показати весь коментар
08.12.2025 10:53 Відповісти
"ліл" напевно ти - в Україні БАГАТО атомних станцій - Хмельницька, Рівненська, Южно-Українська і це не рахуючи Запорізької(найбільша в Європі) та Чорнобильської АЕС!
показати весь коментар
08.12.2025 09:41 Відповісти
Зараз бьють тількі по розподільчих підстанціях. ГЕС, ТЕС, ТЕЦ вже зруйновані і не працюють. Залишилось три АЕС. Вони працюють, але без електромереж яким чином поставляти електроенергію? Відрами носити?
показати весь коментар
08.12.2025 09:38 Відповісти
ще один. реактори чаес вимкнули ще за кучми, і не було новин щодо пошкодження мереж, які живлять чи живляться від чаес.
показати весь коментар
08.12.2025 09:40 Відповісти
Бляха-муха! Електроенергію нам зараз постачає Євросоюз. При чому тут ЧАЕС?
Але при зруйнованих підстанціях яким чином доставити електроенергію до твоєї халупи?
показати весь коментар
08.12.2025 09:44 Відповісти
У нас проблема в тому числі з генерацією, але ти тупиш і не розумієш цього.
показати весь коментар
08.12.2025 09:46 Відповісти
Я тобі вже сказав, с генерацією все гаразд, також допомагає Євросоюз.
Відкрий інет і прочитай, що таке розподільча електропідстанція.
показати весь коментар
08.12.2025 09:49 Відповісти
яке "все гаразд" с генерацією, якщо русня вибила купу ТЕЦ, ти реально такий повільний?
показати весь коментар
08.12.2025 09:54 Відповісти
Я тобі вже відповідав, що у нас працюють тільки атомні станції, інші ремонтуються. А недостачу потужності компенсує ЄС. Чи до тебе, як до жирафи, це не доходить?
показати весь коментар
08.12.2025 09:57 Відповісти
>А недостачу потужності компенсує ЄС.

тоді не було би відключень, вони існують саме через брак генерації, яке ж ти повільне, це триндець.
показати весь коментар
08.12.2025 10:05 Відповісти
Ти дійсно тупий, кацапи зараз руйнують всі підстанціі, вивчи питання, телепень.
показати весь коментар
08.12.2025 10:10 Відповісти
Буквально на днях атакували тец, телепень. Якби проблема була лише в підстанціях, частина користувачів взагалі не мала б живлення. А так живлення є, просто регулюється - через брак генерації.
показати весь коментар
08.12.2025 10:15 Відповісти
Ти зовсім не розумієш як працює енергосистема. Візьми підручник по системам розподілу електроенергії і вивчи питання.
До чого тут брак генерації, якщо електроенергію нам зараз постачає ЕС?
Орбан час від часу погрожує, що відключить рубильник, якщо будуть ображати мадьяр на Закарпатті.
показати весь коментар
08.12.2025 10:22 Відповісти
>якщо електроенергію нам зараз постачає ЕС?

Вони постачають лише частину того, що необхідно.
показати весь коментар
08.12.2025 10:24 Відповісти
Окей, припустимо, що ЄС постачає 100% втраченої генерації. Нащо тоді вводити черги відключення? Що вони дають? Хтось руцями переключає кабелі, чи як це працює?

Якщо винесли розподільчі підстанції, черги відключень їх ніяк не замінюють.
показати весь коментар
08.12.2025 10:26 Відповісти
Коли підстанція працює в штатному режимі регулювання потоків елктроенергії виконується за допомогою "руць" і компьютерів.
А коли винесли підстанцію, то електроживлення виконується резервними мережами. А вони не безрозмірні, є межа пропускної спроможності, тобто по одній лінії екектропередачі неможливо забезпечити всіх споживачів.
показати весь коментар
08.12.2025 10:42 Відповісти
є інше, більш реалістичне пояснення: генерації та імпорту не вистачає, тому споживачі отримують енергію дозовано.
показати весь коментар
08.12.2025 11:17 Відповісти
Купи свічки і буде тобі щастя.
показати весь коментар
08.12.2025 11:19 Відповісти
у мене інвертор та LFP батареї на 7.5kW*h, нащо мені свічки.
показати весь коментар
08.12.2025 11:23 Відповісти
І чого ж ти тоді паришся?
показати весь коментар
08.12.2025 11:25 Відповісти
Бо болить душа за Україну.
показати весь коментар
08.12.2025 11:31 Відповісти
ти видно уроки прогулюєш - дрімуча неосвіченість просто пре з тебе фонтаном! не ганьбись та піди вивчи підручник з географії!
показати весь коментар
08.12.2025 09:45 Відповісти
ти ідіот?
там все розобране давно
показати весь коментар
08.12.2025 09:49 Відповісти
сам ідіот, можна зібрати знов як було, я вивчав ті реактори (РБМК) і знаю їх конструкцію.
показати весь коментар
08.12.2025 09:53 Відповісти
ну то ти знаєш шо вони конструктивно лайно небезпечне?
або приїжджай, налагодь! 😁
чого тут волати?
показати весь коментар
08.12.2025 10:13 Відповісти
Ці реактори цілком нормально і без аварій працюють у білокацапів і кацапів, тож не бреши.
показати весь коментар
08.12.2025 10:16 Відповісти
це гарний приклад!!!
є на кого ровнятись...
в мене все... пока
показати весь коментар
08.12.2025 10:28 Відповісти
якби ці реактори були в інших країнах, їх би так само використовували без проблем. Це цілком нормальні реактори, просто треба бити ногами всіх, хто захоче робити експерименти на них, ось і все.
показати весь коментар
08.12.2025 10:30 Відповісти
чувак, йди до дятлова
так зрозуміло?

досить нам кацапського лайна в Україні
рбмк то породження дебіла александрова
для збагачення збройного урану
показати весь коментар
08.12.2025 10:54 Відповісти
>для збагачення збройного урану

скоріше для виробництва збройного плутонію, а так майже вгадав

і так, нам це теж потрібно - для створення ядерної зброї.
показати весь коментар
08.12.2025 11:01 Відповісти
кому вам? франції? 🤣
показати весь коментар
08.12.2025 11:57 Відповісти
у мене прапор Нідерландів, бо я використовую VPN, а фізично я в Україні. Якби мешкав десь в Нідерландах, може мені було би пофіг.
показати весь коментар
08.12.2025 12:05 Відповісти
ну ти тут хизуєшся знаннями
роби а не кизди!

я створив 16 держреєстрів, маю право відпочити на пенсії? 😁
показати весь коментар
08.12.2025 12:21 Відповісти
Пішли на..., 14 немає, лідопі....
Чернівці...
показати весь коментар
08.12.2025 09:20 Відповісти
черга 2,2 сьогодні без електрики 15 годин! НЕ НОЄМ!
показати весь коментар
08.12.2025 09:32 Відповісти
Це дуже потужно і незламно
показати весь коментар
08.12.2025 10:28 Відповісти
Я голосував за Порошенка, бо він відтягував час щоб країна змогла зустріти підарів вже з підготовленою армією. Зеленського не сприймав не тому що він з 95-го кварталу, а тому що новачок в политиці у військовий час це втрата. Що й ми побачили після 19-го року з великим крадівництвом і таке інше.
показати весь коментар
08.12.2025 10:33 Відповісти
и что что новичек? а вот какраз творчество в квартале показывало его моральные качества! и всем было понятно что он шел в президенты как марионетка бени.а беня уже заигрывал с кацапами так как его прижали америкосы за воровство.
показати весь коментар
08.12.2025 11:04 Відповісти
Та що це падло киздить? В Києві графіки 7/3, так взагалі жити неможливо.
показати весь коментар
08.12.2025 10:38 Відповісти
Це надовго, а може назавжди. Тому треба шукати альтернативу централізованому електропостачанню, наприклад https://youtu.be/TdDYmYjz3Wo?si=9aAMvt2zPqeqVh-k .
показати весь коментар
08.12.2025 10:52 Відповісти