9701 посетитель онлайн

Отключения света продлятся в лучшем случае до начала апреля, - председатель Совета ассоциации возобновляемой энергетики Игнатьев

Сколько продлится отключение света

При благоприятном развитии ситуации графики отключений электроснабжения будут действовать в течение всей зимы и могут быть отменены только в начале апреля.

Об этом рассказал председатель Совета Украинской ассоциации возобновляемой энергетики Станислав Игнатьев, сообщает Цензор.НЕТ со ссылкой на espreso.

Неутешительные прогнозы

К большому сожалению, мы должны привыкнуть к этим графикам отключений электроэнергии, которые будут достаточно длительными. Они продлятся всю зиму, а покинут нас, в лучшем случае, где-то в начале апреля. То есть графики будут длительными и сложными. Но нужно привыкнуть и жить по этим графикам", - отметил эксперт.

По его мнению, что касается прохождения зимы, то нет ни негативного сценария, ни позитивного, скорее, этот сценарий - посередине.

Возможны новые атаки на энергетику

"Оптимистический сценарий - мы не паникуем, живем с приборами накопления электроэнергии, которые нужно успевать быстро заряжать. Негативный сценарий - конечно, враг будет продолжать наносить удары по нашим элементам энергосистемы, в результате чего мы сутки будем сидеть, как и сейчас, без электрической энергии. Средневзвешенный сценарий - нужно привыкнуть к графикам, которые у нас были раньше - 4 часа через 4 без стабильного электроснабжения", - прокомментировал Игнатьев.

Топ комментарии
+14
Тому шо ліпший друг Зеленського Міндіч і Вовін кум Чернишов на москву регулярно двушечку відсилали.
показать весь комментарий
08.12.2025 08:56 Ответить
+10
ЕЕеее, з ***** провинна не знимаєтся, тут дякують міндічам з чернишовими та особисто Зе за "побудований" триривневий зазист енергетиці, за народні мільярди та двушечки на москву.
показать весь комментарий
08.12.2025 09:06 Ответить
+9
Пох- головне країну зберегти, а все інше вже давно не новина для нас
показать весь комментарий
08.12.2025 08:49 Ответить
Комментировать
Сортировать:
Київ 7 нема, 3 - 3,5 є.
показать весь комментарий
08.12.2025 08:46 Ответить
у всіх так , Миколаїв
показать весь комментарий
08.12.2025 08:48 Ответить
У всіх по різному. Десь і співпадає.
показать весь комментарий
08.12.2025 08:54 Ответить
Чому на мацкве світло є 24/7 ?!!!
показать весь комментарий
08.12.2025 08:48 Ответить
Тому шо ліпший друг Зеленського Міндіч і Вовін кум Чернишов на москву регулярно двушечку відсилали.
показать весь комментарий
08.12.2025 08:56 Ответить
Пох- головне країну зберегти, а все інше вже давно не новина для нас
показать весь комментарий
08.12.2025 08:49 Ответить
З зебандою зберегти країну майже неможливо, треба вимагати відставку з формуванням уряду наіонального спасіння. Геть на вихід без речей ,зебанда мародерів, нікчем та зрадників!
показать весь комментарий
08.12.2025 09:06 Ответить
Нездатні зберегти навіть електрику зможуть зберегти країну . Це повня маячня.
показать весь комментарий
08.12.2025 10:17 Ответить
я перепрошую ще раз!!!

якщо послуга подається по годинах (у договорі такого немає)
то чому ми повинні платити???????

послуга не надається
бо я не можу її отримати коли потрібно мені а не ахметову
показать весь комментарий
08.12.2025 08:50 Ответить
ми платимо за використані кіловати.
показать весь комментарий
08.12.2025 08:52 Ответить
ти читав шо я написав про час?
чи це занадто складна концепція?
показать весь комментарий
08.12.2025 08:53 Ответить
путіну напиши скаргу-баран!дав же бог землячків!я тут знаю одного виродка- так він принципово не платив за світло 2 роки поки не відключили! чекав на кацапів в надії що спишуть борги! ти напевно з таких!
показать весь комментарий
08.12.2025 09:07 Ответить
Міндич теж путіну писав шоб його випустили ,мабуть.
показать весь комментарий
08.12.2025 10:18 Ответить
Замініть там "послуга" на "відйом коштів під видом послуги" і все стане на свої місця.
показать весь комментарий
08.12.2025 10:38 Ответить
нам світла не треба , нам піаніст світить ! нам хліба не треба роботу давай !
показать весь комментарий
08.12.2025 08:50 Ответить
Погано воно в нього світить
показать весь комментарий
08.12.2025 09:06 Ответить

показать весь комментарий
08.12.2025 08:51 Ответить
Прошла зіма, настало лєто, спасіба Міндічу (лідору і цілому легіону зрадників і мародерів) за ето.
показать весь комментарий
08.12.2025 08:52 Ответить
Прийшла зіма і свєта нєту, спасіба Міндічу (лідору і цілому легіону зрадників і мародерів) за ето.
показать весь комментарий
08.12.2025 10:39 Ответить
чого ви скиглите , отримали 1000 зеленського купіть свічки
показать весь комментарий
08.12.2025 08:53 Ответить
А у квітні повернеться Міндіч і компанія почне "підготовку" до наступної зими?)
показать весь комментарий
08.12.2025 08:54 Ответить
Вмієш ти здивувати -Ігнатьєв
показать весь комментарий
08.12.2025 08:55 Ответить
Ось так ворог знищує енергетику ,а нікчемна влада продовжує трансортування російськтї нафти в "дружні" Угорщину і Словачину хай заробляють на ракети ,а це 7 мільярда євро ,я вже не кажу що відповіді немає по енергетиці рф та лднр.
показать весь комментарий
08.12.2025 08:58 Ответить
Як жеж не вміло лаптеногі боти тут намагаються перекласти провину за світло з їхнього плешивого *****, на наше керівництво )))) ну до чого ж ви жалюгідні ))))
показать весь комментарий
08.12.2025 08:59 Ответить
ЕЕеее, з ***** провинна не знимаєтся, тут дякують міндічам з чернишовими та особисто Зе за "побудований" триривневий зазист енергетиці, за народні мільярди та двушечки на москву.
показать весь комментарий
08.12.2025 09:06 Ответить
Охирка Сумська обл. вчора не було 12 годин з 24. Причому в нічь також виключають, але не так. Основне день- вечір. 4 немае, 2 є. Сьогодні 13 годин не буде світла з 24. Ввечеі три бпла в будинок. Йшли як у себе вдома. Дакуємо за все зеленському, міндічу, єрмаку, умєрову і решті пізд.... Хай все, що вони накрали встане їм поперек горла. Їм і їхнім дітям і внукам, бо крали заради їхнього безпроблемного життя.
показать весь комментарий
08.12.2025 09:02 Ответить
Нажаль не стане поперек горла ,треба вимагати відставку всієї злодійкуватої зебанди
показать весь комментарий
08.12.2025 09:10 Ответить
Камянець- подільський 15 год немає світла
показать весь комментарий
08.12.2025 09:13 Ответить
Чернівці 16 нема, 8 є
показать весь комментарий
08.12.2025 09:13 Ответить
Друже, в мене тіпа краще))) (((...
показать весь комментарий
08.12.2025 09:30 Ответить
Таке "щастя" не лише у вас, так що нє скігліть

показать весь комментарий
08.12.2025 09:22 Ответить
Та ви пригадайте жахливий початок 2019 року: зрадницькі мінські домовленності, погане цілодобове світло в хатах, тарифний геноцид, космічні ціни на цибулю, нестерпна корупція, захмарний індекс борщу, долар по 26, пенсія "а ну спробуй прожити хоча б місяць", війна на якій наживалися та не бажали закінчувати, але потім же прийшов зеленський і з кожним роком ставало все краще і краще, ну а зараз так взагалі все зешибісь.
показать весь комментарий
08.12.2025 09:16 Ответить
Правдивий сарказм... Нагаласавалі зебіли.
показать весь комментарий
08.12.2025 09:20 Ответить
- Хто розмінував Чонгар і Перекоп;
- Хто заблокував у 10.02.22 виділення ЗСУ 50 млрд.;
- Хто провалив оборонні закупівлі (зброя, шоломи, бронежилети);
- Хто знищив і дискредитував зовнішню розвідку (Вагнергейт);
- Хто закрив в 2020 році ракетну програму "Вільха" і "Гром";
- Хто Посадив до в'язниці бойових генералів(Марченка, Павловського);
- Хто дав наказ на вiдвiд вiйськ з зони ООС на 10 км.;
- хто розформовував танкові батальйони які прикривали Київ.
- Хто забрав з "передової" контрснайперські підрозділи.;
- Хто заборонив в зоні ООС аеророзвідку;
- Хто Ігнорував даних розвідки США, НАТО про вторгнення РФ;
- Хто за 3-и роки не збільшив грошове забеспення солдату ЗСУ.
показать весь комментарий
08.12.2025 09:49 Ответить
Я би не вживав тут слово "у кращому разі". Слово "Щонайменше" тут більше пасує.
показать весь комментарий
08.12.2025 09:17 Ответить
але запускати реактори чаес не будемо, краще сидіти в темноті.
показать весь комментарий
08.12.2025 09:20 Ответить
дебілам не зрозуміти, що роботу атомного реактора ПРИЗУПИНЯЮТЬ, коли перебиті електромережі підстанцій!
показать весь комментарий
08.12.2025 09:30 Ответить
реактори чаес вимкнули ще за кучми, до чого тут підстанції, ліл
показать весь комментарий
08.12.2025 09:34 Ответить
Ні, ну ти тупий як американець по Задорнову.
Наприклад, заряджаєш ти телефон. Якщо перерізати провід живлення, то телефон зарядиться?
показать весь комментарий
08.12.2025 09:41 Ответить
я тобі вже писав, що не було новин про пошкодження мереж, які пов'язані з чаес, скільки ще разів це треба повторювати?!
показать весь комментарий
08.12.2025 09:45 Ответить
Які ще мережі до мертвої станції? Вона ніколи, від слова зовсім, працювати більше не буде. НІКОЛИ!!!
показать весь комментарий
08.12.2025 09:52 Ответить
ще раз, її можна відремонтувати і запустити, і це буде дешевше, ніж будувати нові енергоблоки (ХАЕС).
показать весь комментарий
08.12.2025 09:55 Ответить
Що відремонтувати? Четвертий блок??? Тобі скількі рочків?
Для довідки: інші три блоки в робочому стані, тільки вони зупинені і більше НІКОЛИ працювати не будуть! Це ти можеш зрозуміти???
показать весь комментарий
08.12.2025 10:00 Ответить
Де я писав про четвертий енергоблок? Нащо ти тупиш або займаєшся маніпуляцією?

>Для довідки: інші три блоки в робочому стані, тільки вони зупинені і більше НІКОЛИ працювати не будуть!

бо ти так вирішив, окей.
показать весь комментарий
08.12.2025 10:03 Ответить
"ще раз, її можна відремонтувати і запустити" - твої слова? На ЧАЕС зруйнований тільки 4-й блок. Що не так?
А рішення про зупинку не моє, а ЄС. І під це рішення було збудовано укриття за кошти ЄС з умовою, що станція більше не буде працювати.
показать весь комментарий
08.12.2025 10:08 Ответить
>"ще раз, її можна відремонтувати і запустити" - твої слова? На ЧАЕС зруйнований тільки 4-й блок. Що не так?

зруйнований 4 блок, зруйнований. Це блть очевидно, що мова не може йтися про його ремонт. Я писав про інші блоки, з яких могли зняти деталі, або які могли з часом прийти в неробочий стан. В будь-якому разі, перед запуском ті енергоблоки треба перевірити, і скоріше за все, ремонтувати. Тупо герметичність вузлів треба перевірити і виправити.

>А рішення про зупинку не моє, а ЄС.

а вони йдуть подалі.

>І під це рішення було збудовано укриття за кошти ЄС з умовою, що станція більше не буде працювати.

а нам потрібна енергія, тому цілі енергоблоки треба запустити.
показать весь комментарий
08.12.2025 10:14 Ответить
Ядерне паливо з енергоблоків вилучено і вони законсервовані та після 2065 року будуть утилізовані.
показать весь комментарий
08.12.2025 11:06 Ответить
раптово: ядерне паливо можна і нове використати.
показать весь комментарий
08.12.2025 11:12 Ответить
Консервація виконувалась декілька років і декілька років потрібно для нового запуску. Дешевше нову станцію збудувати.
показать весь комментарий
08.12.2025 11:15 Ответить
нову станцію буде дорожче будувати, як мінімум тому що треба буде лити фундамент та будувати конфайнмент, не кажу вже про необхідність купувати reactor vessel, які у нас не виробляють. А РБМК взагалі не мають такого елементу в конструкції, там лише трубопроводи з нержавійки.
показать весь комментарий
08.12.2025 11:19 Ответить
Дешевше купити свічки і спокійно жити.
показать весь комментарий
08.12.2025 11:21 Ответить
это бот.
показать весь комментарий
08.12.2025 10:53 Ответить
"ліл" напевно ти - в Україні БАГАТО атомних станцій - Хмельницька, Рівненська, Южно-Українська і це не рахуючи Запорізької(найбільша в Європі) та Чорнобильської АЕС!
показать весь комментарий
08.12.2025 09:41 Ответить
Зараз бьють тількі по розподільчих підстанціях. ГЕС, ТЕС, ТЕЦ вже зруйновані і не працюють. Залишилось три АЕС. Вони працюють, але без електромереж яким чином поставляти електроенергію? Відрами носити?
показать весь комментарий
08.12.2025 09:38 Ответить
ще один. реактори чаес вимкнули ще за кучми, і не було новин щодо пошкодження мереж, які живлять чи живляться від чаес.
показать весь комментарий
08.12.2025 09:40 Ответить
Бляха-муха! Електроенергію нам зараз постачає Євросоюз. При чому тут ЧАЕС?
Але при зруйнованих підстанціях яким чином доставити електроенергію до твоєї халупи?
показать весь комментарий
08.12.2025 09:44 Ответить
У нас проблема в тому числі з генерацією, але ти тупиш і не розумієш цього.
показать весь комментарий
08.12.2025 09:46 Ответить
Я тобі вже сказав, с генерацією все гаразд, також допомагає Євросоюз.
Відкрий інет і прочитай, що таке розподільча електропідстанція.
показать весь комментарий
08.12.2025 09:49 Ответить
яке "все гаразд" с генерацією, якщо русня вибила купу ТЕЦ, ти реально такий повільний?
показать весь комментарий
08.12.2025 09:54 Ответить
Я тобі вже відповідав, що у нас працюють тільки атомні станції, інші ремонтуються. А недостачу потужності компенсує ЄС. Чи до тебе, як до жирафи, це не доходить?
показать весь комментарий
08.12.2025 09:57 Ответить
>А недостачу потужності компенсує ЄС.

тоді не було би відключень, вони існують саме через брак генерації, яке ж ти повільне, це триндець.
показать весь комментарий
08.12.2025 10:05 Ответить
Ти дійсно тупий, кацапи зараз руйнують всі підстанціі, вивчи питання, телепень.
показать весь комментарий
08.12.2025 10:10 Ответить
Буквально на днях атакували тец, телепень. Якби проблема була лише в підстанціях, частина користувачів взагалі не мала б живлення. А так живлення є, просто регулюється - через брак генерації.
показать весь комментарий
08.12.2025 10:15 Ответить
Ти зовсім не розумієш як працює енергосистема. Візьми підручник по системам розподілу електроенергії і вивчи питання.
До чого тут брак генерації, якщо електроенергію нам зараз постачає ЕС?
Орбан час від часу погрожує, що відключить рубильник, якщо будуть ображати мадьяр на Закарпатті.
показать весь комментарий
08.12.2025 10:22 Ответить
>якщо електроенергію нам зараз постачає ЕС?

Вони постачають лише частину того, що необхідно.
показать весь комментарий
08.12.2025 10:24 Ответить
Окей, припустимо, що ЄС постачає 100% втраченої генерації. Нащо тоді вводити черги відключення? Що вони дають? Хтось руцями переключає кабелі, чи як це працює?

Якщо винесли розподільчі підстанції, черги відключень їх ніяк не замінюють.
показать весь комментарий
08.12.2025 10:26 Ответить
Коли підстанція працює в штатному режимі регулювання потоків елктроенергії виконується за допомогою "руць" і компьютерів.
А коли винесли підстанцію, то електроживлення виконується резервними мережами. А вони не безрозмірні, є межа пропускної спроможності, тобто по одній лінії екектропередачі неможливо забезпечити всіх споживачів.
показать весь комментарий
08.12.2025 10:42 Ответить
є інше, більш реалістичне пояснення: генерації та імпорту не вистачає, тому споживачі отримують енергію дозовано.
показать весь комментарий
08.12.2025 11:17 Ответить
Купи свічки і буде тобі щастя.
показать весь комментарий
08.12.2025 11:19 Ответить
у мене інвертор та LFP батареї на 7.5kW*h, нащо мені свічки.
показать весь комментарий
08.12.2025 11:23 Ответить
І чого ж ти тоді паришся?
показать весь комментарий
08.12.2025 11:25 Ответить
Бо болить душа за Україну.
показать весь комментарий
08.12.2025 11:31 Ответить
ти видно уроки прогулюєш - дрімуча неосвіченість просто пре з тебе фонтаном! не ганьбись та піди вивчи підручник з географії!
показать весь комментарий
08.12.2025 09:45 Ответить
ти ідіот?
там все розобране давно
показать весь комментарий
08.12.2025 09:49 Ответить
сам ідіот, можна зібрати знов як було, я вивчав ті реактори (РБМК) і знаю їх конструкцію.
показать весь комментарий
08.12.2025 09:53 Ответить
ну то ти знаєш шо вони конструктивно лайно небезпечне?
або приїжджай, налагодь! 😁
чого тут волати?
показать весь комментарий
08.12.2025 10:13 Ответить
Ці реактори цілком нормально і без аварій працюють у білокацапів і кацапів, тож не бреши.
показать весь комментарий
08.12.2025 10:16 Ответить
це гарний приклад!!!
є на кого ровнятись...
в мене все... пока
показать весь комментарий
08.12.2025 10:28 Ответить
якби ці реактори були в інших країнах, їх би так само використовували без проблем. Це цілком нормальні реактори, просто треба бити ногами всіх, хто захоче робити експерименти на них, ось і все.
показать весь комментарий
08.12.2025 10:30 Ответить
чувак, йди до дятлова
так зрозуміло?

досить нам кацапського лайна в Україні
рбмк то породження дебіла александрова
для збагачення збройного урану
показать весь комментарий
08.12.2025 10:54 Ответить
>для збагачення збройного урану

скоріше для виробництва збройного плутонію, а так майже вгадав

і так, нам це теж потрібно - для створення ядерної зброї.
показать весь комментарий
08.12.2025 11:01 Ответить
кому вам? франції? 🤣
показать весь комментарий
08.12.2025 11:57 Ответить
у мене прапор Нідерландів, бо я використовую VPN, а фізично я в Україні. Якби мешкав десь в Нідерландах, може мені було би пофіг.
показать весь комментарий
08.12.2025 12:05 Ответить
ну ти тут хизуєшся знаннями
роби а не кизди!

я створив 16 держреєстрів, маю право відпочити на пенсії? 😁
показать весь комментарий
08.12.2025 12:21 Ответить
Пішли на..., 14 немає, лідопі....
Чернівці...
показать весь комментарий
08.12.2025 09:20 Ответить
черга 2,2 сьогодні без електрики 15 годин! НЕ НОЄМ!
показать весь комментарий
08.12.2025 09:32 Ответить
Це дуже потужно і незламно
показать весь комментарий
08.12.2025 10:28 Ответить
Я голосував за Порошенка, бо він відтягував час щоб країна змогла зустріти підарів вже з підготовленою армією. Зеленського не сприймав не тому що він з 95-го кварталу, а тому що новачок в политиці у військовий час це втрата. Що й ми побачили після 19-го року з великим крадівництвом і таке інше.
показать весь комментарий
08.12.2025 10:33 Ответить
и что что новичек? а вот какраз творчество в квартале показывало его моральные качества! и всем было понятно что он шел в президенты как марионетка бени.а беня уже заигрывал с кацапами так как его прижали америкосы за воровство.
показать весь комментарий
08.12.2025 11:04 Ответить
Та що це падло киздить? В Києві графіки 7/3, так взагалі жити неможливо.
показать весь комментарий
08.12.2025 10:38 Ответить
Це надовго, а може назавжди. Тому треба шукати альтернативу централізованому електропостачанню, наприклад https://youtu.be/TdDYmYjz3Wo?si=9aAMvt2zPqeqVh-k .
показать весь комментарий
08.12.2025 10:52 Ответить