7932 відвідувача онлайн

Київ очікує репараційний кредит: Зеленський вирушає на зустріч до Брюсселя

зеленський

Президент України Володимир Зеленський повідомив, що Україна розраховує на можливість отримання репараційного кредиту від Європейського Союзу.

Під час спілкування з журналістами 8 грудня глава держави зазначив, що вже найближчим часом відбудуться важливі переговори у Брюсселі, інформує Цензор.НЕТ.

Фінансова допомога

"Ми летимо до Брюсселя, де пройде зустріч з Урсулою фон дер Ляєн, Антоніо Коштою та Марком Рютте. Кошти — це рішення Єврокомісії. Ми розраховуємо на ці гроші, але все залежить від Європи. Я впевнений, що це питання буде вирішене", — заявив Зеленський.

За його словами, Київ очікує, що європейські партнери підтримають механізм фінансової допомоги, що дозволить Україні отримати необхідні ресурси для стабільності та відновлення.

Заморожені активи РФ

  • Після повномасштабного вторгнення РФ в Україну 2022 року багато країн Заходу запровадили санкції, в межах яких були "заморожені" - тобто заблоковані для використання - частина резервів Центральний банк Російської Федерації (ЦБР), а також інші російські державні або приватні активи: готівка, облігації, цінні папери, майно, рахунки, активи компаній і фізичних осіб.
  • За оцінками західних аналітиків - приблизно $335 млрд російських активів було заблоковано після вторгнення.
  • Інші джерела подають, що резерви ЦБР, які підпали під блокування, оцінюються у межах €260-€300 млрд. При цьому велика частина цих активів (особливо резервів) зберігається у депозитарії Euroclear - саме там акумульована значна частина "заморожених активів".
Топ коментарі
+2
З таким дипломатом-довбой*бом, щоб не відмовили в допомозі взагалі!
показати весь коментар
08.12.2025 20:21 Відповісти
+2
Мабуть цей кредит потрібен Zе шоб ще одну дорогу до Буковелю побудувати?
показати весь коментар
08.12.2025 20:25 Відповісти
+1
Сотні кацапських мільярдів повинні бути виділені Україні!
показати весь коментар
08.12.2025 20:27 Відповісти
Коментувати
Сортувати:
Дірку від бублика ти отримаєш від задньоприводних
показати весь коментар
08.12.2025 20:18 Відповісти
Ну за проценты с расейских счетов регулярно оплачиваются поставки оружия. А сейчас разговор уже за само "тело" счетов
показати весь коментар
08.12.2025 20:48 Відповісти
Ця триндіж про кофіскацію ще з початку війни
показати весь коментар
08.12.2025 21:24 Відповісти
Макрон не виділив декілька мільярдів із 18?)
показати весь коментар
08.12.2025 20:19 Відповісти
Не давати.
показати весь коментар
08.12.2025 20:20 Відповісти
З таким дипломатом-довбой*бом, щоб не відмовили в допомозі взагалі!
показати весь коментар
08.12.2025 20:21 Відповісти
Они готовы давать деньги на войну, а не спонсировать твои хотелки.
показати весь коментар
08.12.2025 20:23 Відповісти
Мабуть цей кредит потрібен Zе шоб ще одну дорогу до Буковелю побудувати?
показати весь коментар
08.12.2025 20:25 Відповісти
Сотні кацапських мільярдів повинні бути виділені Україні!
показати весь коментар
08.12.2025 20:27 Відповісти
А потім їх благополучно зебанда вкраде і усьо
показати весь коментар
08.12.2025 20:38 Відповісти
Ну не потрібно вже перебільшувати, якби так все й було, то й Україна нічого не мала, все б розікрали, були б усі голі і босі.
показати весь коментар
08.12.2025 20:40 Відповісти
Давайте гроші за безпекові послуги, панове партнери-союзники.
показати весь коментар
08.12.2025 20:31 Відповісти
А де алібаба? Осів у Лондоні чи ще кудись полетить?
показати весь коментар
08.12.2025 20:39 Відповісти
Счазз, дадуть тобі гроші, тримай кишеню ширше! Який мародер кумедний
показати весь коментар
08.12.2025 20:45 Відповісти
Їдь їдь Володя!
Там тобі стільки грошей 💰 напіхають, що діставати їх будеш вже в "Феофанії", з допомогою лікаря-проктолога.
Вдягнися як безхатченко (стиль має бути витриманим), ну і "клєтчаті" сумки не забудь взяти з собою!
показати весь коментар
08.12.2025 20:49 Відповісти
Якщо і дадуть, то не ішаку. Воно ж не розуміє, що все буде привязано до виборів.
показати весь коментар
08.12.2025 20:50 Відповісти
отправился с большим мешком для денег и потужным планом перемоги