8956 відвідувачів онлайн

РФ залякує бельгійських політиків та фінансистів з Euroclear через заморожені активи для України

Штаб-квартира Euroclear у Брюсселі

Бельгійські політики та високопоставлені фінансові керівники з Euroclear стали об'єктом кампанії залякування, організованої російською розвідкою. Москва намагається не допустити використання своїх заморожених активів на користь України.

Про це пише Guardian з посиланням на дані європейських розвідувальних служб, передає Цензор.НЕТ.

Методи залякування Росії

Співрозмовники видання повідомили про навмисний напад на ключових посадовців Euroclear — фінансового депозитарію, який зберігає більшість заморожених активів Росії.

Зокрема, як пише Guardian, погрози були спрямовані на адресу директорки Euroclear Валері Урбен та інших керівників вищої ланки групи фінансових послуг.

  • За даними джерел, вважається, що цю кампанію залякування організувала російська військова розвідка, відома як ГРУ, хоча щодо ступеня загрози висловлюються різні оцінки.

У Euroclear відмовилися від коментарів, проте заявили: "Будь-які потенційні загрози розглядаються з найвищим пріоритетом та ретельно розслідуються, часто за підтримки відповідних органів влади".

Залякування топпосадовців влади

Джерела The Guardian повідомили також, що премʼєр-міністр Бельгії Барт Де Вевер теж отримував погрози.

У жовтні та листопаді 2025 року Барт Де Вевер робив заяви щодо заморожених російських активів, у яких повідомляв, що Росія "дала нам зрозуміти, що у разі конфіскації Бельгія та я особисто відчуватимемо наслідки вічно", що Україна "не може виграти цю війну" проти Росії та що Росія вже заявила про контрзаходи у випадку вилучення активів на користь України: замороження активів країн Європи, європейських компаній у Росії та "у дружніх юрисдикціях".

Топ коментарі
+14
НАРЕШТІ...солоденькі европейці бачать істинних рузкіх, а не оте що вони собі навигадували про "хруст французской булки". Може далі чомусь навчаться що не треба мати справу з людоїдами
показати весь коментар
18.12.2025 00:01 Відповісти
+10
це вам не яійсь там сраний ІДІЛ, це значно гірше, бо у ІДІЛа нема полонію та А-232.
І ви самі іх впустили до себе додому.
показати весь коментар
18.12.2025 00:02 Відповісти
+5
Та коли вже ЄС нарешті повигонитьз своєї території всіх кацапських шпигунів і корисних ідіотів, що сидять на зарплаті у пуйла?! Як можна було допустити таку економічну залежність ЄС від цих сучих деспотій - рашки і Китаю?
показати весь коментар
18.12.2025 00:13 Відповісти

Завантаження...