9157 відвідувачів онлайн

Танкер Bella 1, який переслідували США, змінив реєстрацію на російську. Це ускладнить затримання, - ЗМІ

Нафтовий танкер Bella 1

Нафтовий танкер, який з 15 грудня намагається втекти від берегової охорони США в Атлантичному океані, раптово був офіційно перейменований і змінив реєстрацію на російську. Це може ускладнити затримання судна.

Про це пишуть Insider та New York Times, передає Цензор.НЕТ.

Що відомо

Берегова охорона США намагалася перехопити нафтовий танкер, що прямував для забору нафти з Венесуели, останні два тижні.

Як зазначається, коли американські війська наблизилися до судна, воно не мало валідного національного прапора. Це робило його судном без держави, на яке згідно з міжнародним правом, можна висадитися в морі.

Американська влада отримала ордер на арешт, який дозволив би їм затримати судно. Ордер був запрошений через попередню участь Bella 1 у торгівлі іранською нафтою, а не через його зв’язки з Венесуелою.

Перейменування танкера

Однак судно не виконало вимогу для висадки й рушило далі. Співрозмовник видання назвав ситуацію "активним переслідуванням" нафтового танкера. Надалі судно почало транслювати сигнали лиха сусіднім суднам, надіславши майже сотню сповіщень.

  • 30 грудня стало відомо, що на борту судна недбало намалювали російський прапор, очевидно, намагаючись вимагати захисту від Москви. А вже 31-го танкер був офіційно перейменований з Bella 1 на Marinera та зареєстрований у росії. Його порт приписки — Сочі.

NYT пише, що російська реєстрація може ускладнити спроби США взяти судно на абордаж. Позиція російського уряду щодо корабля незрозуміла.

Посольство РФ у Вашингтоні не відповіло на запит журналістів про коментар. Білий дім, Пентагон та Міністерство внутрішньої безпеки США також не відповіли на запити.

Топ коментарі
+18
Чесно кажучи, якась муйня. Тобто, злочинець Джо, змінює ім'я на Боба і він вже чистий які ангел? Якщо судна будуть заносити до ,,чорного списку,, по назві то це просто пшик. Бо це можна змінювати від порту до порту. Чому не банять по IMO, яке неможливо змінити НІКОЛИ?
показати весь коментар
01.01.2026 17:43 Відповісти
+15
Пропозиція: У склад ескадр, які блокують танкери, що рухаються до Венесуели, та звідти, варто приєднать корабель з українськими "Магурами" на борту... (Або просто на одному з кораблів ВМС США, піднімать прапор України... ). Венесуела до України не дотягнеться, а от "хитросраким" відразу "відіб"є охоту" граться з національною належністю...
показати весь коментар
01.01.2026 17:44 Відповісти
+9
Ну так тепер це закона військова ціль для Малюка,підкинте його бекі і він вирішить це питання
показати весь коментар
01.01.2026 17:45 Відповісти
Коментувати
Сортувати:
Чесно кажучи, якась муйня. Тобто, злочинець Джо, змінює ім'я на Боба і він вже чистий які ангел? Якщо судна будуть заносити до ,,чорного списку,, по назві то це просто пшик. Бо це можна змінювати від порту до порту. Чому не банять по IMO, яке неможливо змінити НІКОЛИ?
показати весь коментар
01.01.2026 17:43 Відповісти
Нічого ти не розумієш!
Джо потрібно не просто змінити ім'я на Боба, а й стати лгбт нігером з "особливими потребами" - тоді все проканає!
показати весь коментар
01.01.2026 18:05 Відповісти
Чергова маячня для ДУРНІВ, від оточення Трампа!!! Американців, така возня за гроші ******, це насторожує!!
Далі, ще буде🤑🤑🤑🤑….
показати весь коментар
01.01.2026 18:16 Відповісти
Президент Сполучених Штатів Америки Джон Кеннеді свого часу клав на офіційний прапор се-ре-сер кораблів, які намагались прорвати блокаду Куби.

"Да, были люди
В наше время,
Не то что нынешнее племя"

.
показати весь коментар
01.01.2026 18:19 Відповісти
Бздо рудого стоїть на весь Мексиканський Американський залів !

донні, ти навіщо залів перейменував ?
щоб обісратись в американському ?

.
показати весь коментар
01.01.2026 18:45 Відповісти
Флаг что болтается в жопе судна - это скорее традиция. сейчас на практике флаги нахер не нужны - есть радио и базы данных с интернетом. флаг судна (который определяется портом приписки) - это по сути твоя прописка в паспорте. никому не нужна, но должна быть. при том, что по факту ты можешь жить в другом месте, в другом городе или даже стране. абсолютно аналогично и тут. то, что на бумаге там Мальта, панама, Либерия, ну или ещё какой удобный флаг - это вообще пофигу. подняв флаг рф (истинных хозяев) судно как бы говорит: можете меня остановить, но это судно российской федерации, которое она будет защищать. вы ходите по ******* тонкому льду.

(я канеш был бы рад, чтоб судно с экипажем арестовали, но просто пояснил логику)
показати весь коментар
01.01.2026 17:43 Відповісти
То треба креативно. Дрона під ватерлінію та сказати, ми рятуємо а не висаджуємо десант
показати весь коментар
01.01.2026 17:45 Відповісти
Типу, все ,розходьтеся.
Прєдмєта спора нє сущєствуєт
показати весь коментар
01.01.2026 17:44 Відповісти
Не знаю, як там буде "на паруском єзикє", але українською фрази "вимагати захисту від Москви" та "вимагати від Москви захисту" будуть сприйматися по різному.
показати весь коментар
01.01.2026 17:44 Відповісти
Пропозиція: У склад ескадр, які блокують танкери, що рухаються до Венесуели, та звідти, варто приєднать корабель з українськими "Магурами" на борту... (Або просто на одному з кораблів ВМС США, піднімать прапор України... ). Венесуела до України не дотягнеться, а от "хитросраким" відразу "відіб"є охоту" граться з національною належністю...
показати весь коментар
01.01.2026 17:44 Відповісти
Корвет " Гетьман Іван Мазепа" міг би пройти зодові випробування океанами...
показати весь коментар
01.01.2026 17:56 Відповісти
И в каком порту его вооружать?
показати весь коментар
01.01.2026 17:58 Відповісти
Навіщо? Будь-якого "суховантажу" достатньо...Трюм великий, сховать БЕКи туди. Там же (або в надбудові, чи просто в "морських" контейнерах на палубі), розвернуть "технічну позицію", для передстартової підготовки. Там же, на палубі, поставить кранову установку для спуску БЕК, на воду. На тому ж судні поставить комплекс управління...
показати весь коментар
01.01.2026 18:36 Відповісти
И дроны там безхозные могут случайно проплывать.
показати весь коментар
01.01.2026 19:20 Відповісти
Такі, як у Середземному морі?
показати весь коментар
01.01.2026 19:26 Відповісти
Ну так тепер це закона військова ціль для Малюка,підкинте його бекі і він вирішить це питання
показати весь коментар
01.01.2026 17:45 Відповісти
>Берегова охорона США намагалася перехопити нафтовий танкер, що прямував для забору нафти з Венесуели, останні два тижні.

на якій підставі?
показати весь коментар
01.01.2026 17:47 Відповісти
На підставі підозри про перевезення наркоти, здається.
показати весь коментар
01.01.2026 17:53 Відповісти
хіба юрисдикція берегової охорони сша дозволяє їм захоплювати танкери біля кордонів інших країн?
показати весь коментар
01.01.2026 17:58 Відповісти
Не знаю. Але Україні вигідно. Бо друг нашого ворога нам ворог. Мадуро голосує завжди в унісон з кацапами.
показати весь коментар
01.01.2026 18:04 Відповісти
Україна від цього нічого не отримує, бо це знов те саме використання сили замість права. Просто зараз це сша замість русні, а принципової різниці немає.
показати весь коментар
01.01.2026 18:09 Відповісти
Так а нахєра тоді вся ця муйня із прапорами? Ходили б під правором раїсі і ніхто б не чіпав.
Хтось дуже сильно бреше.
показати весь коментар
01.01.2026 17:47 Відповісти
Піднімайте прапор України, команда сама тей танкер втопить.
показати весь коментар
01.01.2026 17:52 Відповісти
Буданга! Давай своїм БЕКом ****! Ціль жирна і пуста!
показати весь коментар
01.01.2026 17:53 Відповісти
якась чергова маячня-відмазка. Достатньо з'ясувати дату реєстрації цього "Маринера", бо реєстація можлива лише після виконання цілого возу вимог. А параша як завжди, срати хотіла на морське право. Добре що сомалійськи пірати не такі кончені як росіянці
показати весь коментар
01.01.2026 17:53 Відповісти
Достатньо вивісити на корить старі труселя у формі росйського триколору і могутня США пустить потужного шептуна.
показати весь коментар
01.01.2026 18:04 Відповісти
От і подивимося, чи Трамп президент сильної країни, чи фіговий листочок для ху"ла.
показати весь коментар
01.01.2026 18:14 Відповісти
вовын корабль трамп усрется трогать.
Пора уже и за Трампом носить чемодан, как носят за пуйлом.
показати весь коментар
01.01.2026 18:20 Відповісти
Фіни затримали ,а піндоси всрались
показати весь коментар
01.01.2026 18:15 Відповісти
Так вони не ходять під ху....лом, а трампонутий від нього залежить
показати весь коментар
01.01.2026 18:18 Відповісти
Це дуже ускладнює, бо ху....ло трампонутому дозволу не дасть, а без дозволу від шефа, трампонутий нічого зробити не може
показати весь коментар
01.01.2026 18:17 Відповісти
Пусть американский корабль поднимет флаг Украины и изменит порт приписки на Одессу.
показати весь коментар
01.01.2026 18:19 Відповісти
Для смены регистрации на подводную достаточно одной торпеды.
показати весь коментар
01.01.2026 18:22 Відповісти
Це як чувак якого везуть здавати у навчальний центр, а його по дорозі бронює якась мутна компанія з сусідньої області бо він "внізапна влаштувався там на роботу".
показати весь коментар
01.01.2026 18:25 Відповісти
Зате це не ускладнить прой@б оцієї всієї трампонівської шобли на проміжних виборах до Конгресу США.
показати весь коментар
01.01.2026 18:33 Відповісти
СЛУХАЙ КУЙЛО,МИ ТУТ ВРОДІ БИ БУДЕМО ДОГАНЯТИ.АЛЕ ПОКИ МИ ДОГАНЯЄМО ПЕРЕПИШИ КОРИТО НА 3,14ДЕРАЦІЮ( ТВІЙ ТАМПОН ІЗ США"
показати весь коментар
01.01.2026 18:37 Відповісти
А стать він не змінив?
показати весь коментар
01.01.2026 18:42 Відповісти
у територіальних водах Венесуели заблоковано кілька десятків танкерів, які перебувають під санкціями і чекають на безпечний момент для відплиття. Серед «завислих» танкерів виявилися 2 танкери, які доставили до Венесуели легку нафту і нафту, з Росії - Premier та Hyperion. Обидва судна останніми днями змінили прапори - замість Гамбії вони перейшли під прапор РФ. Найменший з 2 танкерів - танкер-продуктовоз Hyperion - залишив порт Амуай і води Венесуели взагалі, прямуючи до порту Картахена (Колумбія). Нафтоналивний танкер-Афрамакс Premier поки що залишається на якірній стоянці венесуельського порту Хосе, ймовірно, спостерігаючи за підсумками переходу Hyperion.
показати весь коментар
01.01.2026 18:59 Відповісти
Можливо він і був спочатку російський при Байдені переписали на іншу країну, а тепер осміліли.
показати весь коментар
01.01.2026 19:19 Відповісти
Топити катери наркоторговців - це поки що рівень першої армії світу. Залиште цей танкер нам, дітки.
показати весь коментар
01.01.2026 19:20 Відповісти
Значить нехай американські кораблі змінять реєстрацію на українську.
показати весь коментар
01.01.2026 19:20 Відповісти
Боїтеся самі кацапню займати , то зверніться по допомогу до українських спецслужб .!
Для них якраз - трикольорова кацапська ганчірка - як червона для бика .!!
показати весь коментар
01.01.2026 19:23 Відповісти