4224 відвідувача онлайн

СБС збили російський "шахед", оснащений ПЗРК. ВІДЕО+ФОТО

Індустрія дронів

Бійці батальйону Darknode 412-ї бригади Nemesis перехопили російський "шахед", оснащений переносним зенітно-ракетним комплексом.

Про це в телеграм-каналі повідомили Сили безпілотних систем ЗСУ, інформує Цензор.НЕТ.

СБС збили "шахед" із ПЗРК на борту 

"Цей ворожий БПЛА також оснащений радіомодемом та камерою, що дозволяє керувати дроном з території РФ та здійснювати пуск ракети", - сказано в повідомленні.

Зазначається, що екіпажу батальйону Darknode вдалось збити "шахед", який становив загрозу авіації України.

Наразі триває дослідження тактики застосування нової зброї противника.

Про те, що росіяни почали встановлювати на "шахеди" ПЗРК повідомив також і український спеціаліст із військової електроніки Сергій Бескрестнов (Флеш).

"Сьогодні ми вперше зіткнулися з Шахедом, на борту якого встановлено ПЗРК. Шахед обладнаний камерою і радіомодемом. Запуск ракети здійснюється пілотом Шахеда, який керує ним з території РФ",- написав він.

СБС збили модифікований
СБС збили модифікований

Флеш закликав пілотів армійської авіації взяти до відома появу нової загрози.

"Слід уникати підходу до Шахеда зустрічним курсом і бути обережніше з тими, хто стоїть на колі", - наголосив експерт.

Топ коментарі
+40
Зате у нас новий міністр оборони, Федоров четвертий)
показати весь коментар
04.01.2026 22:27 Відповісти
+37
Он вони довершують їх постійно, а ми? Міністрів переставляємо наче лярв у борделі?
показати весь коментар
04.01.2026 22:30 Відповісти
+20
Чесний бій існує хіба що в казочках та легендах. Бо якщо так розмірковувати, то і FPV-дрон проти людини в полі - не чесно. Якщо ми будемо з ресурсним ворогом воювати "чесно" - це призведе до поразки
показати весь коментар
04.01.2026 22:49 Відповісти
Коментувати
Сортувати:
Зате у нас новий міністр оборони, Федоров четвертий)
показати весь коментар
04.01.2026 22:27 Відповісти
ми можемо повторити схему яку розробили росіяни і встановити ПЗРК на свої БПЛА далекого радіусу дії, щоб збивати кілька російських літаків по дорозі на НПЗ
показати весь коментар
04.01.2026 22:33 Відповісти
Вибачте, але Вам треба проспатися. Бо стріляти доведеться у хвостову зону, а там пропеллер (вертілятьр по народному). Тактично і технічно це повна дурня.
показати весь коментар
04.01.2026 23:14 Відповісти
Ти видно переспав , ну або "вертілятором" стукнуло непогано )) 1. Поглянь на фото де "вертілятор" у шахеда . 2. У якій "хвостовій зоні " ти збираєшся стріляти ?
показати весь коментар
05.01.2026 00:46 Відповісти
Відповідаю:
1) Гвинт у шашеда у хвості. Атака під час повітряного бою майже завжди відбувається з задньго ракурсу, тобто щоб відбитись кацапському чмирю тре стріляти собі у хвіст (де пропеллер).
2) Я не збираюсь стріляти з шахеда собі у хвіст. У Вас запаморочення. Ліки прийміть. Я написав, що ракурс прицілювання-враження у такої системи обмежений 30º для Ігли (про Вербу не знаю) і тільки в передньому ракурсі.
показати весь коментар
05.01.2026 01:28 Відповісти
1.Перечитай статтю , телепню , про що там автор попереджує подивися (( 2. Ти взагалі "стріляти" можеш хіба своїм анусом після того як гороху нажерся , ліки тобі у цьому не допоможуть , зміни раціон .
показати весь коментар
05.01.2026 01:34 Відповісти
1) Перечитую, переконуюсь що ти читати не вмієш. Там попереджують про небезпеку фронтальної атаки балалайок. Саме про що я і писав.
2) Можу. Стріляв і стріляю. Семе з ПЗРК. Для тупого - подивись що таке 9к38
показати весь коментар
05.01.2026 01:43 Відповісти
"Стрільцю" , не їж гороху , у тебе від нього - струс залишків мізків у фронтальній частині справа та на тім'ї ((
показати весь коментар
05.01.2026 02:01 Відповісти
шахеди зараз стаями літають і сильно низько, і часто кола наматують під час накопичення, а іноді зовсім не фіксуються. Тому це небезпечно для авіації, бо льотчики не можуть знати на якому з тих шахєдів ПЗРК. і можна заходити на ціль, а позаду літака може бути така приблуда з пзрк
показати весь коментар
05.01.2026 17:53 Відповісти
Напевно, тут ідея не про " відбитись " якщо тебе ззаду хтось переслідує. Ідея захопити когось на зустрічному курсі , попереду. + Вони кружляють, огляд спереду міняється .
показати весь коментар
05.01.2026 23:20 Відповісти
З морського дрона був збитий рашистський гелікоптер. Уже давненько.
показати весь коментар
05.01.2026 09:07 Відповісти
Фьодоров такий міністр оборони ,
як з гімна куля 😡
показати весь коментар
04.01.2026 22:34 Відповісти
один рєзніков був з яйцями!! такі дорогого коштують! ))
показати весь коментар
04.01.2026 23:40 Відповісти
А до цього були інші?
показати весь коментар
04.01.2026 23:41 Відповісти
Той буде " цифрою" воювати...або " онлайн"..)))
показати весь коментар
05.01.2026 04:31 Відповісти
а при якому міністрі з морського дрона був збитий кацапський гелікоптер ?
а при якому міністрі з морського дрона був збитий кацапський Су-30 ?

Зате у вас
показати весь коментар
05.01.2026 18:08 Відповісти
А чи точно ефективніші? 🤔
показати весь коментар
04.01.2026 22:31 Відповісти
Он вони довершують їх постійно, а ми? Міністрів переставляємо наче лярв у борделі?
показати весь коментар
04.01.2026 22:30 Відповісти
Камасутра по-зеленські.
показати весь коментар
04.01.2026 23:00 Відповісти
Тільки не ми, а один сутенер.
показати весь коментар
04.01.2026 23:04 Відповісти
Підлість кацапів безмежна 😡
Ну не можуть кацапські виродки взяти Украіну в чесному бою ,
тому вони використовують всяку хрінь , щоби нас знищити !!
Ідіть на..... уй , кляті кацапи , так як наша країна для Українців!!
показати весь коментар
04.01.2026 22:32 Відповісти
Чесний бій існує хіба що в казочках та легендах. Бо якщо так розмірковувати, то і FPV-дрон проти людини в полі - не чесно. Якщо ми будемо з ресурсним ворогом воювати "чесно" - це призведе до поразки
показати весь коментар
04.01.2026 22:49 Відповісти
існує такий слоган "зазвичай добро бореться зі злом. але в важкі часи безвиході, злу може протистояти тільки інше зло".
показати весь коментар
04.01.2026 23:43 Відповісти
А у нас дроны перехватчики скоро будут. Но это не точно.
показати весь коментар
04.01.2026 22:35 Відповісти
Чудо-вироб з гівна та палок. Воно аж ніяк не ефективне, але мета мабуть в психологичній атаці.
показати весь коментар
04.01.2026 22:49 Відповісти
Може ефективне, а може і ні... Але ворог, постійно проводить різні досліди в реальних бойових умовах. Нещодавно була інформація про шахед з інфрачервоним прожектором...
показати весь коментар
04.01.2026 23:12 Відповісти
Ти у своїй німеції збігай кабель у Берліні віднови , бо без тебе обіцяють тільки 8 січня зробити . Щодо гівна і палок .... щоб тобі у двір такі палки гепнулися , потім розкажеш про враження (( , а ефективність довели українці коли над Чорним морем вертольоти кацапські збивали , та і літака здається .
показати весь коментар
05.01.2026 00:57 Відповісти
На жаль ми не робимо нічого аналогічного, щоб знищувати авіацію РФ, яка безкарно скидає по 1200 кабів щотижня на наші передові позиції...
показати весь коментар
04.01.2026 22:55 Відповісти
Дурна ідея. Це або Ігла або її розвиток у кацапів Верба. Ракета у пусковій трубі - х...' з нею, але судячи з відео лаптєносці упхали штатний пусковий механізм (приспособа під пусковою трубою), що річ не одноразова і не дешева. Пуск можливий лише у фронтальну зону, де у цієї балалайки маневреність так сбі. До тогож треба мати прицільні приспособи з відносно великою зоною визначення цілі. "Мертва зона" для таких ПЗРК 500 м. Тобто це що таке? Шахед-винищувач?
Ну, або у расєї асобий путь, якого я зовсім не розумію.
показати весь коментар
04.01.2026 23:11 Відповісти
Вже не раз сміялися з кацапських ідей,але потім виявлялося що не дуже смішно. Це вони випробовують хоч щось, а дальше ще невідомо як вони ті випробування використають, але явно що для нас з цього нічого доброго не світить.
показати весь коментар
04.01.2026 23:20 Відповісти
Та да... І не раз лаптєносні ідеї виявлялись справді лаптєносними. Хоча не реаугавти на це не треба.
показати весь коментар
05.01.2026 01:36 Відповісти
Може і дурна (залежить від тактики: якщо такий шахед ставити в кінці зграї, то можна і підловити, поки вертоліт буде збивати передні шахеди), однак наступний крок - це ставити на шахед швидкісний дрон-перехоплювач (кацапи до них колись дійдуть), а сам шахед використовувати як ретранслятор. А вертольоти дронами ми вже ловили.
показати весь коментар
04.01.2026 23:33 Відповісти
Вимагати змінити тактику, збивати шахеди з кінця зграї.
Знову вся надія на волонтерів і "ЄС", що допоможуть технично.... На владу нажій жодних
показати весь коментар
04.01.2026 23:51 Відповісти
Кхе... Якби ж це так було легко...
Типу - от вони летять і у нас є вибір, з голови чи з кінця збивати. Нажаль сувора реальність ламає все...
показати весь коментар
05.01.2026 01:33 Відповісти
на жаль..
показати весь коментар
05.01.2026 09:30 Відповісти
Це не ти часом у серпні 2022 тут верещав що шахєди - лайно не варте уваги ? Якщо ти - то дурний ти сам і твоя молитва (( Кілька тижнів тому над однією з центральних областей кацапи збили наш вертоліт , причину так і не встановили достеменно , єдине що визначили - це не технічна несправність , локаційне спостереження навіть не бачило шахеда (( Такі статті пишуть для тих хто працює над захистом власної техніки , а не для ідіотів зрідні тобі .
показати весь коментар
05.01.2026 01:08 Відповісти
Не знаю що ти за брехливе лайно, але ні, у 2022 про іранські шахеди я такого точно не писав.
Як ти, чорнорота зараза, пишеш, дійсно, було втрачено вертоліт. І як ти, ще раз чорнорота зараза пишеш обставини не встановлено. Чи має до цього відношеняя кацапсько-іранська літалка - не відомо. Ти, **** щось знаєш? поділись!
Ідіот -саме ти, баран, нічого нерозуміючий у техніці. Закриваю спілкування, зроби собі клізму, сподіваюсь попустить...
показати весь коментар
05.01.2026 01:19 Відповісти
Тобі , дивлюся ,клізма не потрібна )) Головне тепер гарно помийся після того як обі .рався ))
показати весь коментар
05.01.2026 01:39 Відповісти
Як це чудо ГСН активує??!
показати весь коментар
04.01.2026 23:31 Відповісти
Мабуть ********, де не треба активувати апмупу охолодження
показати весь коментар
04.01.2026 23:49 Відповісти
Вони керуються в реальному часі через білоруські сім-карти?
показати весь коментар
04.01.2026 23:37 Відповісти
Та в них і українських сімок вистачає.
показати весь коментар
04.01.2026 23:46 Відповісти
Український зв'язок можна вимикати. А от у прикордонні де добивают білоруські станції треба ставити глушилки. Так бачу
показати весь коментар
05.01.2026 00:10 Відповісти
"Вони керуються в реальному часі через білоруські сім-карти?" .... Вони керуються за допомогою шахедів-ретрансляторів , що літають по колу і передають сигнал від та до оператора з інших шахедів .
показати весь коментар
05.01.2026 01:13 Відповісти
Ок, але шахед-ретранслятор має мати інтернет. А ми маєм не дати йому зв'язку
показати весь коментар
05.01.2026 01:25 Відповісти
Ну не дай йому зв"язатися з кацапським супутником або масковим , через які він той інтернет отримує . Іноді це хлопцям вдається , а іноді - ні ((
показати весь коментар
05.01.2026 01:37 Відповісти
Що значить 'не дай'. Це справа тих хто існує на мої податки. Виконувати
показати весь коментар
05.01.2026 02:10 Відповісти
Всі претензії до бундесверу , хоча , скільки там твоїх податків, швидше на тебе витрачають ((((
показати весь коментар
05.01.2026 02:32 Відповісти
Пердюк ти дебіл
показати весь коментар
05.01.2026 05:27 Відповісти
Ого. Скотчем примотали?
Я читав у ФБ що ракети-повітря-повітря з радянських запасів ставлять.
А тут - цілий пзрк.
Нам потрібні дешеві гвинтові літаки + обладнання на них яке здалеку виявляє всі параметри шахеда, який тип
показати весь коментар
04.01.2026 23:47 Відповісти
"вам" - це кому? норвезьким підарасам?
показати весь коментар
05.01.2026 00:24 Відповісти
Чому боти так кидаються на проксі в країні де судять Ріфмастера та Червінського?
показати весь коментар
05.01.2026 05:28 Відповісти
"бути обережніше з тими, хто стоїть на колі" - сложності пєрєвода? на якій "колі" хто стоїть? на "кругу"? на окружной?
показати весь коментар
05.01.2026 00:23 Відповісти
"сложності пєрєвода? " ні - твоя безграмотність , а може і деменція .... візьми шкільний підручник з математики , розберися що таке коло , а що таке круг . Якщо тебе ковбасить від вживання терміну "на колі " , то запитай у того хто це написав чому він вжив саме таку фразу , а не доступне твоїм мізкам - "літати по колу " , може це тому що людина має справу з літальними апаратами ? ((
показати весь коментар
05.01.2026 01:27 Відповісти
Якщо призначити професійного воєнного то все може піти не за планом.
показати весь коментар
05.01.2026 00:24 Відповісти
А що нашим розробникам заважає прикріпити пзрк на бабу ягу і підкараулювати Су-шки, коли вони мітають ФАБи
показати весь коментар
05.01.2026 01:21 Відповісти
тому що ттх вампіра трішки не підходять для таких справ ((
показати весь коментар
05.01.2026 01:30 Відповісти
ттх з землі не підходять, а ттх з повітря на висоті чому ні?
показати весь коментар
05.01.2026 02:48 Відповісти
З якого повітря ? (( Літак скидає каб з висоти десь 10 км за десятки кілометрів від лінії бойового зіткнення на швидкості у сотні км/год . Як плануєш його дістати дроном з обмеженим часом перебування у повітрі , швидкістю авто і висотою польоту максимум у кілька сотень метрів ?
показати весь коментар
05.01.2026 02:59 Відповісти
Як не кажи але кацапи навіть з пзрк приліпленим скотчем і то давно переплюнули Україну та її дронові розробки. Ось чому ліпше мати х*евих але реальних союзників як в раши ніж добрих сша та нато
показати весь коментар
05.01.2026 01:46 Відповісти
"двушка на місцеву" повертається?
показати весь коментар
05.01.2026 09:54 Відповісти
на збитий він не схожий, він повністю цілий. і виникають питання - він не вдарявся об землю, не вибухнув?
показати весь коментар
05.01.2026 11:23 Відповісти