5006 відвідувачів онлайн

Володів Porsche та здійснював дорогі подорожі: у Швейцарії суд зобов’язав українця повернути всі отримані соцвиплати

Судовий прецедент у Швейцарії: українця зобов’язали відшкодувати соцвиплати

Суд у Швейцарії зобов'язав громадянина України, який приїхав до країни на початку повномасштабного вторгнення та отримав тимчасовий захист, повернути більш як 67 тисяч франків (понад 72,5 тисячі євро) соціальної допомоги.

Про це пише 24 heures, інформує Цензор.НЕТ.

Володів люксовим авто та подорожував 

Зазначається, що 40-річний українець прибув до Швейцарії влітку 2022 року та почав отримувати соціальну допомогу.

Проте в результаті розслідування з'ясувалося, що українець володіє автомобілем Porsche вартістю близько 37 тисяч швейцарських франків.

Крім цього, отримувач соціальної допомоги здійснив кілька поїздок до Австрії, Франції, Італії, Німеччини, Португалії, Бельгії та Люксембургу. Під час подорожей чоловік активно витрачав значні суми, які надходили на його рахунки, зокрема в євро.

Що постановив суд?

У суді заявили, що витрати українця не відповідають задекларованим фінансам. 

Суд зобов'язав біженця з України повернути 67 тис. франків соціальної фінансової допомоги, які він отримував.

  • Щодо авто українця, то його визнали майновим активом.
  • Окрім цього, швейцарський суд домігся скасування виплат українцю, зазначивши, що він може самостійно забезпечувати свої потреби, маючи необхідні ресурси.
Топ коментарі
+11
Хитровиїбаний ''біженець''
показати весь коментар
17.01.2026 01:26 Відповісти
+8
по любому черговий прокурор інвалід на пенсії
показати весь коментар
17.01.2026 01:49 Відповісти
+6
Якась неправильна країна ця Швейцарія. І чому вони такі багаті?
показати весь коментар
17.01.2026 01:26 Відповісти
Коментувати
Сортувати:
Коли народився українець, єврей заплакав.
показати весь коментар
17.01.2026 01:21 Відповісти
Якась неправильна країна ця Швейцарія. І чому вони такі багаті?
показати весь коментар
17.01.2026 01:26 Відповісти
Хитровиїбаний ''біженець''
показати весь коментар
17.01.2026 01:26 Відповісти
Це той, що не попав до ВРУ, як слуга НЕ народу, від зеленського!!
Якийсь друг отих ригоАНАЛЬНИХ?!?!?
показати весь коментар
17.01.2026 01:57 Відповісти
прізвище цього бідосі? здається виїхав він також незаконно
показати весь коментар
17.01.2026 01:29 Відповісти
Нізя казать бо він пенсіонер інвалід, працює в прокуратурі
показати весь коментар
17.01.2026 01:37 Відповісти
Якби їм показали стоянки машин біля прокуратур, судів, чи податкових, вони би тому «біженцю» ще доплатили.
показати весь коментар
17.01.2026 01:29 Відповісти
Тут точно нема помилки ? це що за такі виплати кінські ? Виходить, що виплачували по 1.5 - 2 к євро. Якось не віриться, що вони там так гроші наліво і направо роздають.
П.С ШІ каже, що всередньому 200-500 дол, "Факти" в статті за 24рік кажуть, що там під 1000 доларів.
показати весь коментар
17.01.2026 01:36 Відповісти
виплачуються невеликі суми, значно більші йдуть на виплату комунальних послуг і медичного страхування біженців
показати весь коментар
17.01.2026 01:45 Відповісти
Я тоже обратил внимание. Какие-то баснословные выплаты.
показати весь коментар
17.01.2026 02:00 Відповісти
Я помню один карась российский на австралииймком форуме спрашивал когда сможет подавать на соцвыплаты после приезда по визе инвестора (2-3 миллиона долларов инвестиций)
показати весь коментар
17.01.2026 01:47 Відповісти
по любому черговий прокурор інвалід на пенсії
показати весь коментар
17.01.2026 01:49 Відповісти
От побачите, він ще повернеться в Україну після війни і буде дербанити гроші які будуть давати пострадавшим від війни
показати весь коментар
17.01.2026 02:15 Відповісти
Таких хитродупих багатенько і в Німеччині.

Суд Швейцарії все вирішив правильно.
показати весь коментар
17.01.2026 02:52 Відповісти
якась куца стаття, судді не такі як в Україні виявились ))
показати весь коментар
17.01.2026 02:59 Відповісти
Хіба воно одно,їх тисячі
Судити і посадити в російську тюрму