9568 відвідувачів онлайн

Жодна країна Європи не здатна так швидко відновитися, як Київ після обстрілів, - експерт повідомив, чи може столиця залишитися без тепла

Харченко: Київ зробив більше для захисту енергетики, ніж вся країна разом

Жодна країна Європи не змогла б так ефективно відреагувати на наслідки рекордного обстрілу, який зазнав Київ в ніч на 9 січня, та настільки швидко відновити теплопостачання. Комунальні служби спрацювали злагоджено та ефективно, що дозволило врятувати систему в цілому.

Про це заявив директор Центру досліджень енергетики Олександр Харченко в інтерв’ю Liga.Net, інформує Цензор.НЕТ. 

"По-перше, була підготовка. І "Київтеплоенерго" до такого сценарію готувалося. Інструктували відповідальних по будинках, робили тренування, що робити. І коли нам знищили найбільші джерела тепла, вони швидко злили воду, там, де його точно не буде. І почали підключати інші джерела, бо в Києві є 180 окремих котелень, розкиданих по місту. Одночасно відновлюючи те, що пошкоджено. Навіть відключали гарячу воду, знижували температуру теплоносія, щоб підключити якомога більше будинків до тих джерел, які працюють. Щоб в людей було хоча б не -5, а +10. І найголовніше – система опалення вціліла в цій ситуації. Чесно, я певен, що жодна країна Європи нічого такого зробити була б не здатна", - заявив Харченко.

Він зазначив, що київська влада, готуючись до обстрілів, встановила резервні генератори та забезпечила додатково 56 мегават, якби не це – ситуація була б набагато гіршою.

"Якщо насправді, Київ зробив більше, ніж вся країна разом. Отак чесно, моя особиста оцінка. Себто кількість закупленого газопоршневого обладнання, і встановленого. 56 мегават вони встановили. І якби не ці 56 мегават, і якби не резервні генератори, яких Київ мав більше, ніж будь хто, ситуація була би кратно гіршою. Київ б’ють найбільше, це об’єктивно. В Києві зконцентрована найбільша кількість ударів. А самі ТЕЦ, на жаль захистити фізично нереально", - заявив експерт.

Експерт наголосив, що не бачить такого сценарію, що Київ повністю залишиться без опалення.

"Чи можливо таке, що Київ повністю залишиться без опалення? Ні, я не бачу такого сценарію, в принципі. Щонайменше 60-70% Києва завжди будуть мати опалення, навіть після найгірших атак. Да, можливо будуть елементи, коли в окремих районах будуть знову зливати воду, потім знов набирати. Це можливі операції", - наголосив директор Центру досліджень енергетики.

Топ коментарі
+10
Жодна влада європейської країни НІКОЛИ Б НЕДОПУСТИЛА ВІЙНИ НА СВОЇЙ ТЕРИТОРІЇ
показати весь коментар
19.01.2026 17:16 Відповісти
+7
Чемберлєн-старий хрєн вже "не допускав".
показати весь коментар
19.01.2026 17:18 Відповісти
+4
Після 2019 жити стало так весело,що я хочу щоб знову було нудно як до цього "хоч паржом"
показати весь коментар
19.01.2026 17:17 Відповісти
Коментувати
Сортувати:
Жодна влада європейської країни НІКОЛИ Б НЕДОПУСТИЛА ВІЙНИ НА СВОЇЙ ТЕРИТОРІЇ
показати весь коментар
19.01.2026 17:16 Відповісти
Чемберлєн-старий хрєн вже "не допускав".
показати весь коментар
19.01.2026 17:18 Відповісти
🤣🤣не бачу звязку
показати весь коментар
19.01.2026 17:21 Відповісти
Не дивно.
показати весь коментар
19.01.2026 17:21 Відповісти
🤣🤣ти й сам його не бачиш..
показати весь коментар
19.01.2026 17:22 Відповісти
Ну так, вам-то видніше, що я бачу.
показати весь коментар
19.01.2026 17:23 Відповісти
Я бачу шо коли аргументів не має залишається тільки поважно надувати щоки
показати весь коментар
19.01.2026 17:26 Відповісти
Та бачте на здоров'я, хто ж вам очі затуляє?
показати весь коментар
19.01.2026 17:31 Відповісти
🤣🤣🤣так ти просто Притягнув до теперішньої ситуації за вуха Чемберлена
показати весь коментар
19.01.2026 17:35 Відповісти
Та ні, це ви скинули всю відповідальність на зєлю, залишивши русню білою та пухнастою.
показати весь коментар
19.01.2026 17:37 Відповісти
Здалися б відразу? Іншого категоричного способу не знаю )
показати весь коментар
19.01.2026 17:24 Відповісти
За звичай нормальні люди домовляються
показати весь коментар
19.01.2026 17:37 Відповісти
І до чого тут Чемберлен, дійсно?
показати весь коментар
19.01.2026 17:38 Відповісти
Ну так просвіти.....чи гугл мені в допомогу🤣🤣🤣
показати весь коментар
19.01.2026 17:45 Відповісти
Прихильник політики умиротворення агресора. https://uk.wikipedia.org/wiki/30_%D0%B2%D0%B5%D1%80%D0%B5%D1%81%D0%BD%D1%8F 30 вересня https://uk.wikipedia.org/wiki/1938 1938 році підписав https://uk.wikipedia.org/wiki/%D0%9C%D1%8E%D0%BD%D1%85%D0%B5%D0%BD%D1%81%D1%8C%D0%BA%D0%B0_%D1%83%D0%B3%D0%BE%D0%B4%D0%B0 Мюнхенську угоду з https://uk.wikipedia.org/wiki/%D0%90%D0%B4%D0%BE%D0%BB%D1%8C%D1%84_%D0%93%D1%96%D1%82%D0%BB%D0%B5%D1%80 Гітлером, https://uk.wikipedia.org/wiki/%D0%91%D0%B5%D0%BD%D1%96%D1%82%D0%BE_%D0%9C%D1%83%D1%81%D1%81%D0%BE%D0%BB%D1%96%D0%BD%D1%96 Муссоліні та https://uk.wikipedia.org/wiki/%D0%95%D0%B4%D1%83%D0%B0%D1%80_%D0%94%D0%B0%D0%BB%D0%B0%D0%B4%D1%8C%D1%94 Даладьє. Повернувшись до https://uk.wikipedia.org/wiki/%D0%9B%D0%BE%D0%BD%D0%B4%D0%BE%D0%BD Лондона, Чемберлен пред'явив публіці на аеродромі підписану угоду зі словами: «Я привіз вам мир». На що https://uk.wikipedia.org/wiki/%D0%92%D1%96%D0%BD%D1%81%D1%82%D0%BE%D0%BD_%D0%A7%D0%B5%D1%80%D1%87%D0%B8%D0%BB%D0%BB%D1%8C Вінстон Черчилль, 3 жовтня того ж року, відповів: «Англії був запропонований вибір між війною і безчестям. Вона вибрала безчестя і отримає війну».

Також відомо, що після мюнхенської згоди Гітлер попросив Чемберлена передати його найкращі побажання та вдячність https://uk.wikipedia.org/wiki/%D0%93%D0%B5%D0%BD%D1%80%D1%96_%D0%A2%D0%B0%D0%BD%D0%B4%D1%96 Генрі Танді. Чемберлен обіцяв подзвонити йому, що він й зробив після повернення.

Вже наступного року стало зрозуміло, що політика умиротворення не принесла Європі миру: розпочалася https://uk.wikipedia.org/wiki/%D0%94%D1%80%D1%83%D0%B3%D0%B0_%D1%81%D0%B2%D1%96%D1%82%D0%BE%D0%B2%D0%B0_%D0%B2%D1%96%D0%B9%D0%BD%D0%B0 Друга світова війна. Чемберлен оголосив війну Гітлеру 3 вересня 1939 року, будучи прем'єр-міністром кілька місяців керував державою у стані війни. Під його керівництвом велася, так звана, https://uk.wikipedia.org/wiki/%D0%94%D0%B8%D0%B2%D0%BD%D0%B0_%D0%B2%D1%96%D0%B9%D0%BD%D0%B0 «Дивна війна». Наступного року в нього виникли суперечності з лейбористами, під впливом яких Чемберлен, уже тяжко хворий, https://uk.wikipedia.org/wiki/10_%D1%82%D1%80%D0%B0%D0%B2%D0%BD%D1%8F 10 травня https://uk.wikipedia.org/wiki/1940 1940 залишив пост прем'єр-міністра, поступившись ним https://uk.wikipedia.org/wiki/%D0%92%D1%96%D0%BD%D1%81%D1%82%D0%BE%D0%BD_%D0%A7%D0%B5%D1%80%D1%87%D0%B8%D0%BB%D0%BB%D1%8C Вінстону Черчиллю, прихильникові безкомпромісної боротьби з Гітлером.

https://uk.wikipedia.org/wiki/%D0%9D%D0%B5%D0%B2%D1%96%D0%BB%D0%BB_%D0%A7%D0%B5%D0%BC%D0%B1%D0%B5%D1%80%D0%BB%D0%B5%D0%BD Звідси
показати весь коментар
19.01.2026 17:48 Відповісти
Та ніякі б угоди не спрацювали після Версальсьського миру .Велика Британія (Чемберлен) та Франція намагалися «задобрити» Гітлера за рахунок польші та чехословаччини..А ******** своєму народу коли немає результату то святе..
показати весь коментар
19.01.2026 18:05 Відповісти
То просто Чемберлен, судячи з вашого твердження вище, не був нормальною людиною.
показати весь коментар
19.01.2026 18:07 Відповісти
Чемберлен відомий домовлянець, на домовлявся так що Гітлер повірив що уся "антанта" повні слабаки і в результаті це призвело до ВМВ...
показати весь коментар
19.01.2026 17:53 Відповісти
Після Версальського миру та принизливі умови для Німеччини ?? Та ще й територіальні претензії німеччини???
І незабувай..то були імперії
показати весь коментар
19.01.2026 17:58 Відповісти
О пішли радянсько москальскі байки про принизливі умови , ой агресора наказали ....Які імперії ?
показати весь коментар
19.01.2026 18:03 Відповісти
Британська..французька японська
показати весь коментар
19.01.2026 18:06 Відповісти
Французька республіка це імперія?)
показати весь коментар
19.01.2026 18:13 Відповісти
Третя Французька Республіка (1870-1940) успадкувала та значно розширила https://www.google.com/search?q=%D0%94%D1%80%D1%83%D0%B3%D1%83+%D0%A4%D1%80%D0%B0%D0%BD%D1%86%D1%83%D0%B7%D1%8C%D0%BA%D1%83+%D0%BA%D0%BE%D0%BB%D0%BE%D0%BD%D1%96%D0%B0%D0%BB%D1%8C%D0%BD%D1%83+%D1%96%D0%BC%D0%BF%D0%B5%D1%80%D1%96%D1%8E&sca_esv=bfda1312cc855ae4&sxsrf=ANbL-n4oDV7ncHkjFlLhecC0__wXOTuwBQ%3A1768841571307&ei=***********************&ved=2ahUKEwik4My1iJiSAxVBDhAIHQhFCIYQgK4QegQIARAB&oq=%D1%82%D1%80%D0%B5%D1%82%D1%8F+%D1%84%D1%80%D0%B0%D0%BD%D1%86%D1%83%D0%B7%D1%8C%D0%BA%D0%B0+%D1%80%D0%B5%D1%81%D0%BF%D1%83%D0%B1%D0%BB%D1%96%D0%BA%D0%B0+%D1%8F%D0%BA%D1%96+%D0%BC%D0%B0%D0%BB%D0%B0+%D0%BA%D0%BE%D0%BB%D0%BE%D0%BD%D1%96%D1%97&gs_lp=Egxnd3Mtd2l6LXNlcnAiU9GC0YDQtdGC0Y8g0YTRgNCw0L3RhtGD0LfRjNC60LAg0YDQtdGB0L_Rg9Cx0LvRltC60LAg0Y_QutGWINC80LDQu9CwINC60L7Qu9C-0L3RltGXMggQABiABBiiBDIFEAAY7wUyCBAAGIAEGKIEMggQABiABBiiBDIIEAAYgAQYogRIuIsBUIwmWMN_cAB4ApABAJgBlgGgAZoRqgEEMC4xN7gBDMgBAPgBAZgCEqAC2BLCAgQQABhHwgIGEAAYFhgewgIFECEYoAHCAgUQIRifBcICBxAhGKABGAqYAwCIBgGQBgiSBwQxLjE3oAfkZrIHBDAuMTe4B8QSwgcGMi0xNi4yyAdugAgA&sclient=gws-wiz-serp Другу Французьку колоніальну імперію, володіючи величезними територіями в Африці (Алжир, Туніс, Марокко, Французький Індокитай, Мадагаскар, Сенегал), Азії (Французький Індокитай, частина Китаю), Океанії (Нова Каледонія, Французька Полінезія) та Карибському басейні (Мартиніка, Гваделупа, Гаїті).
показати весь коментар
19.01.2026 18:54 Відповісти
Імперія - це велика держава, що об'єднує різнорідні території та народи під єдиною владою, часто шляхом завоювань, і характеризується сильним центром, що домінує над підкореними периферіями, які мають відмінні права та управління,
показати весь коментар
19.01.2026 18:56 Відповісти
Ммм ви москалів нормальними вважаєте і з ним домовлятися пропонуєте?
показати весь коментар
19.01.2026 17:50 Відповісти
в Європі здебільшого індивідуальне опалення будинків (централізоване в основному на Скандинавії) - тому там таких проблем з опаленням взагалі не виникло б
показати весь коментар
19.01.2026 18:25 Відповісти
Логічно.. Вона б зразу віддала ***** те що він вимагає і війни б не було .
показати весь коментар
19.01.2026 17:36 Відповісти
Лао Цзи казав...Перемогу віддай ворогові, а собі візьми плоди.
показати весь коментар
19.01.2026 17:43 Відповісти
Я такого в його цитатах не пам'ятаю .
По друге - плодами перемоги користується завжди той хто переміг .
показати весь коментар
19.01.2026 17:47 Відповісти
Згадай Піррову перемогу
показати весь коментар
19.01.2026 17:49 Відповісти
Згадав . Пірр переміг , але щоб здобути перемогу над римлянами - він довго і нудно воював . Перемога йому не дісталась безболісно .. Він втратив майже всю армію . Це те до чого йдуть зараз і кацапи .
показати весь коментар
19.01.2026 17:56 Відповісти
Їх ніхто і не буде питатися... Як і нас не запитували.
показати весь коментар
19.01.2026 17:51 Відповісти
тИ тут таку х....у...йню намолотив!!! Це із серії чуєш дзвін та не знаєш де він!!! Одне зрозуміло з твоїх думок, мокшанським болотом від тебе несе!!!!
показати весь коментар
19.01.2026 18:21 Відповісти
Зелебоба здритни🤣🤣🤣
показати весь коментар
19.01.2026 18:51 Відповісти
Європейські країни захищені НАТО. Вам це відомо?
показати весь коментар
19.01.2026 18:54 Відповісти
Європейські країни захищені сполученими штатами
показати весь коментар
19.01.2026 18:57 Відповісти
Вся історія Європи це війни на її територіях.
показати весь коментар
19.01.2026 19:39 Відповісти
Після 2019 жити стало так весело,що я хочу щоб знову було нудно як до цього "хоч паржом"
показати весь коментар
19.01.2026 17:17 Відповісти
Дурік .ти забув добавити про шашлики
показати весь коментар
19.01.2026 17:19 Відповісти
Віталій Кличко молодець.
показати весь коментар
19.01.2026 17:21 Відповісти
З НЕТу
Володимир Горковенко
Намагаюся порахувати скільки Україна отримала від партнетів допомоги на відновлення енергетики.Станом на вересень 2023 року прем'єр-міністр Шмигаль, розповідав, що українська енергетика отримала потужний захист завдяки допомозі партнерів у € 2,3 млрд
Але ще є Фонд підтримки енергетики України (Ukraine Energy Support Fund) створений у квітні 2022 року. На початок 2026 року він звітував про залучення €1,6 млрд.
У червні 2024 року країнами G7 було анонсовано виділення додаткового $1 млрд, що включав $500 млнʼ від США та €300 млн від ****.
Протягом 2025 року Європейський банк реконструкції та розвитку спрямував Україні близько €1 млрд на відновлення енергетичної інфраструктури.
У рамках Ukraine Facility (почала діяти з березня 2024 року)та інших інструментів ЄС на відновлення енергетики, транспортних мереж та підтримку бізнесу загалом було розподілено близько €5,9 млрд.
Загалом отримуємо цифру майже € 11 млрд лише на відновлення енергетики. Тепер питання: чому у нас все так фігово з енергетикою?
показати весь коментар
19.01.2026 19:08 Відповісти
Експерт такий собі експерт - вагон самовпевненості, нічого більше. Він не може знати, як би відновлювалися країни Європи, оскільки в них не було обстрілів. Це боєць того самого експертного батальйону, що обіцяють "Варшаву за 3 дні".
показати весь коментар
19.01.2026 17:24 Відповісти
"Експерт" гарна професія відповідальності ні якої , головне з вумним виглядом нести шо завгодно ).
показати весь коментар
19.01.2026 17:27 Відповісти
Блекаут у Берліні: ультраліва група взяла на себе відповідальність за підпал електростанції
Внаслідок пошкодження кабелів на електростанції без електропостачання та тепла залишилися близько 50 тисяч домогосподарств.
Українські біженці відкрили "Пункт незламності" для жителів Берліна під час блекауту
Українські біженці, які проживають у Берліні, відкрили для місцевих мешканців "Пункт незламності", де можна зігрітися, зарядити гаджети та випити гарячого чаю під час тривалого блекауту.
І це лише якісь всраті кабелі підпалили, а не ТПшку ракетами розваляли.
показати весь коментар
19.01.2026 17:30 Відповісти
Ну ця клоунада потрібна шоб далі роздувати шо пуйло нападе🤣🤣🤣
показати весь коментар
19.01.2026 17:38 Відповісти
Від цієї "клоунади" німці в шоці були. А якщо по-дорослому буде?
показати весь коментар
19.01.2026 17:40 Відповісти
Ну треба ж дурачкам напарити якось міфічну війну з пуйлом
показати весь коментар
19.01.2026 17:44 Відповісти
Так і війни не треба, достатньо ще на декількох ТПшках кабелі підпалити - і німці, як "умниє люді", одразу побіжать дагаварівацца. Газ там, більшість АдН у парламенті, віра-мова, оце все.
показати весь коментар
19.01.2026 17:46 Відповісти
Як у цих мережевих експертів все просто - просто треба підпалити кілька кабелів і вуаля. Суцільний офіс простих рішень.
показати весь коментар
19.01.2026 17:53 Відповісти
Що треба, щоб занурити частину столиці Німеччини у "кам'яний вік" так, щоб оті "хохли" свої "пункти незламності" відкривали? Всього лише підпалити декілька кабелів силами якихось фріків.
показати весь коментар
19.01.2026 17:57 Відповісти
А то він не напав!
показати весь коментар
19.01.2026 19:41 Відповісти
Дурня.Краще би ці українці тут відкрили шось.І взагалі вже нудить від цих пафосних слів.
показати весь коментар
19.01.2026 17:39 Відповісти
Мова не про "крутих українців", а про те, що лише підпалені мавпами кабелі увігнали шматок столиці Німеччини у "кам'яний вік".
показати весь коментар
19.01.2026 17:41 Відповісти
Кам'яний вік - це постійна відсутність світла, опалення, інтернету, зв'язку. Тимчасова проблеми зі світлом у кількох кварталах Берліну явно не тягнуть на кам'яний вік. В Україні вимкнення світла значно масштабніші і зачепили всі області, а не пару районів, та навіть тут експерди на кшталт харченка не заїкаються навіть про "кам'яний вік".
показати весь коментар
19.01.2026 17:58 Відповісти
Нас десятками ракет і сотнями дронів, а німців - каністрою бензину. Ефект - приблизно однаковий. Що ті, що ті сиділи геть без світла декілька днів.
показати весь коментар
19.01.2026 17:59 Відповісти
Приблизно однаковий? Нам розбили значяеу части України.І нам надади стільки всього,що сама Україна би і ніколи це не виготовила.
показати весь коментар
19.01.2026 18:20 Відповісти
В нас і до війни в селах постійні ремонти і відлключення світла.Такого в Німеччині не було і не буде.
показати весь коментар
19.01.2026 18:22 Відповісти
Німцям нічого не розбивали, техніка чудова, *******. І ось тобі - сиділи днями без світла. Там мали б за лічені години полагодити. Але не змогли.
показати весь коментар
19.01.2026 18:26 Відповісти
Якщо у них все так гарно, чого наші "пункти незламності" розгортали? Німцям гострих вражень бракує?
показати весь коментар
19.01.2026 18:40 Відповісти
За які гроші там розгорнули?
показати весь коментар
19.01.2026 18:42 Відповісти
Навіщо мені ця інформація?
показати весь коментар
19.01.2026 19:15 Відповісти
За лічені години не розповідайте.В нас он на цілий день світло виключали,щоб просто кабель на високовольній поміняти.Приїхала ціла бригада,а працювало кілька чоловік і вмикнули вже світло,коли робочий час закінчився.Ніякого відношення,це до обстрілвів немає.Це було ще раніше і в наса їх тут не було.І газовшики пріжджають в годинки 3,щоб добути свій робочий день.Бо біля мене є невелика розподільча станціяю.За водоканал можу сказати,як працюють,що розриють і залишать все.В німців на другий день все вже як новеньке.А в Німеччині там,не тільки кабелі пошкодили,а й обладнання.
показати весь коментар
19.01.2026 18:41 Відповісти
У неділю, 4 січня, ультраліва група Vulkangruppe опублікувала лист-зізнання, в якому заявила про свою причетність до підпалу кабелів.
У заяві радикали назвали свої дії "суспільно необхідною акцією" та спрямували їх проти, за їхніми словами, "жадібності енергетичної галузі" і впливу технологічних корпорацій.
У листі також зазначено, що підпал кабельного мосту через канал Телтов та створення короткого замикання сталевими прутами розцінюється групою як "акт самооборони та міжнародної солідарності". Джерело: https://censor.net/ua/n3593783

У ТПшок від КЗ чудові захисти, так обладнання не пошкодиш.
Про інші руйнування, крім кабелів, не повідомлялось.
показати весь коментар
19.01.2026 18:44 Відповісти
Ну може і не хочуть повідомляти.А може взагалі це спланована акція,яка веде і до владних кабінетів.Бо ж нікого ще навіть не знайшли.
показати весь коментар
19.01.2026 18:49 Відповісти
Так, німці самі себе підпалили, але про масштаби підпалу чомусь мовчать.
показати весь коментар
19.01.2026 18:50 Відповісти
''Ремонтні роботи ускладнені серйозністю пошкоджень та наявністю газової труби поруч із кабелями. Оператор сподівається повністю відновити постачання до 8 січня.''
показати весь коментар
19.01.2026 18:51 Відповісти
Роздовбані ракетами українські трансформатори - то є несерйозні пошкодження. От кабелі у Німеччині - інша справа.
показати весь коментар
19.01.2026 18:53 Відповісти
Розбиті трансформатори,це розбита енергетика і це вже катастрофа.
показати весь коментар
19.01.2026 19:14 Відповісти
Це ти разом з експердом порівняв ракетні удари по києву з підпалом кабелів чи як?
показати весь коментар
19.01.2026 17:51 Відповісти
Тобто коли в Німеччині кабель підпалили - ото катастрофа національного масштабу, а коли в Україні ТЕЦ роздовбали ракетами - то це уєздная канітєль.
показати весь коментар
19.01.2026 17:52 Відповісти
Хто тобі сказав, що підпал кабеля - це "катастрофа національного масштабу"??? Харченко чи сам собі придумав?
показати весь коментар
19.01.2026 17:54 Відповісти
Іронії чи то не розумієте, чи то нє положєно.
показати весь коментар
19.01.2026 17:55 Відповісти
Так , але це завдяки бригадам енергетиків і комунальників . Це суто - їхня заслуга .. Заслуга простих людей .
Чинуш всіх рангів і звань це не стосується .
показати весь коментар
19.01.2026 17:41 Відповісти
Київ замовив мініелектростанції у 2024 році, відтоді про них нічого не чути, - ЗМІ Джерело: https://censor.net/ua/n3596110
показати весь коментар
19.01.2026 17:42 Відповісти
Їм навіть невідомо що в кожній оселі індівудуальне опалення ,хотя, аби збрехати
показати весь коментар
19.01.2026 18:15 Відповісти
Это правда по Берлину видно!
показати весь коментар
19.01.2026 20:11 Відповісти