8720 відвідувачів онлайн

Китай продовжить "конструктивну роль" у гуманітарних питаннях України, - МЗС КНР

китай

Китай закликає сторони російсько-українського конфлікту уникати ескалації збройного протистояння та заявляє про намір по-своєму відігравати конструктивну роль для полегшення гуманітарної ситуації в Україні.

Про це заявив речник МЗС КНР Ґо Цзякунь, передає Цензор.НЕТ із посиланням на Укрінформ.

"Китай незмінно закликає всі сторони дотримуватися трьох принципів для зменшення напруженості та створення умов політичного врегулювання "української кризи". Зокрема, уникати розширення фронту, утримуватись від ескалації бойових дій та не роздмухувати полум’я конфлікту", - сказав Ґо, коментуючи масовані обстріли Росією критичної інфраструктури України.

Гуманітарна ситуація в Україні

Він також заявив, що Китай "продовжуватиме по-своєму відігравати конструктивну роль для полегшення гуманітарної ситуації в Україні", однак не уточнив, у чому саме полягатимуть ці кроки.

У МЗС КНР нагадали, що Китай декларує нейтралітет щодо війни, не називає Росію агресором і не засуджує її дії. Пекін утримується від практичних кроків для припинення війни, обмежуючись закликами до абстрактних "сторін конфлікту" щодо деескалації та політичного врегулювання.

Топ коментарі
+8
Китайці можуть йти на ***. Покидьки жовтопикі.
показати весь коментар
29.01.2026 11:39 Відповісти
+7
Поставляючи росіїї обладнання для виготовлення ракет та іншої зброї.
показати весь коментар
29.01.2026 11:40 Відповісти
+4
це вузькоокий хрін закликає не бити по кацапських складах із бк, нпз та норах-бункерах *****?
показати весь коментар
29.01.2026 11:37 Відповісти
Коментувати
Сортувати:
прям Конфуций как то
показати весь коментар
29.01.2026 11:37 Відповісти
******. галіма лабуда якогось суньх*уйвчая. про мир любов і братство. в рещультаті китайці практично всю історію в якомусь тоталітарно-феодальному рабстві існують. без відродження, реформації, права та демократії.
показати весь коментар
29.01.2026 12:01 Відповісти
це вузькоокий хрін закликає не бити по кацапських складах із бк, нпз та норах-бункерах *****?
показати весь коментар
29.01.2026 11:37 Відповісти
Пасиба вам, благадєтєлі .
показати весь коментар
29.01.2026 11:38 Відповісти
Китайці можуть йти на ***. Покидьки жовтопикі.
показати весь коментар
29.01.2026 11:39 Відповісти
першк, що плдумав, і хотів написати. На щастя, курсор зачепився за ваш комент, відбив охоту сказати те ж саме.
показати весь коментар
29.01.2026 15:40 Відповісти
Поставляючи росіїї обладнання для виготовлення ракет та іншої зброї.
показати весь коментар
29.01.2026 11:40 Відповісти
Китай заявляє про намір підігрівати війну в Україні - як вони роблять насправді
показати весь коментар
29.01.2026 11:43 Відповісти
Китай забезпечує Росію супутниковими знімками високої та надвисокої роздільної здатності цивільних об'єктів на території України, які надалі використовуються для здійснення ракетних і дронових ударів.
показати весь коментар
29.01.2026 11:45 Відповісти
Яка ще в сраці «конструктивна роль»? Хоч один високопоставлений китаєць приїхав до України за 4 роки кризи війни?
показати весь коментар
29.01.2026 11:48 Відповісти
конструктивную?!!! контрацептивы косорылые
показати весь коментар
29.01.2026 11:54 Відповісти
червонодупий китай ,допоможіть краще своєму народу ,здихатися режиму сі , та не вбивайте своїх громадян ,заради органів, для свого омоложування чиновників !!! ...
показати весь коментар
29.01.2026 11:58 Відповісти
Косоокі виродки називають війну проти України "Українським конфліктом".
показати весь коментар
29.01.2026 12:12 Відповісти
Макаки косорилі, мало вас японці геноцидили під час "японо-китайського конфлікту"!
показати весь коментар
29.01.2026 12:12 Відповісти