8666 відвідувачів онлайн

Принцип самовизначення не може застосовуватися щодо Криму і Донбасу, - Гутерріш відкинув спроби РФ виправдати окупацію

Гутерріш про принцип самовизначення для Криму і Донбасу

Генеральний секретар ООН Антоніу Гутерріш заявив, що принцип самовизначення націй не можу застосовуватися щодо Криму та Донбасу, наголосивши на переважанні принципу територіальної цілісності України.

Як інформує Цензор.НЕТ із посиланням на Укрінформ, про це він заявив на пресконференції.

Що відомо?

Так, у відповідь на запитання російського журналіста, чи може ООН розглядати випадок Криму й Донбасу як такий, до якого варто застосувати цей принцип, Гутерріш зазначив: "Є два важливі принципи. Перший принцип – територіальна цілісність держав. Інший принцип – самовизначення народів".

Він зауважив, що самовизначення народів можливе лише за наявності низки необхідних умов, пославшись на висновок управління ООН з правових питань.

"Ми дійшли висновку, що принцип самовизначення не може застосовуватися щодо Криму і Донбасу, тож у цій ситуації переважає принцип територіальної цілісності України", - наголосив генсек.

Що передувало?

За повідомленнями пропагандистських розЗМІ, Москва намагається прирівняти ситуацію навколо Гренландії до своїх дій на окупованих територіях України. У цьому контексті РФ звернулася в ООН із запитом щодо визнання права жителів Донбасу й Криму на самовизначення.

Топ коментарі
+24
Щось у лісі здохло. Вже нема чим посіпак з лопати годувати.
показати весь коментар
30.01.2026 07:47 Відповісти
+16
Шо такоє?зарплату із Крємля задерживают ?
показати весь коментар
30.01.2026 08:24 Відповісти
+13
Російські міньони без грошей залишилися .
показати весь коментар
30.01.2026 07:49 Відповісти
Коментувати
Сортувати:
Щось у лісі здохло. Вже нема чим посіпак з лопати годувати.
показати весь коментар
30.01.2026 07:47 Відповісти
Російські міньони без грошей залишилися .
показати весь коментар
30.01.2026 07:49 Відповісти
Нема міньйонів - нема мінету.
показати весь коментар
30.01.2026 10:03 Відповісти
показати весь коментар
30.01.2026 10:55 Відповісти
Ну не можна натягнути правову сову на правовоий глобус навіть за гроші. Не існує в природі ані народу Криму, ані народу Донбасу! Нікому самовизначатися. А у росіян (переважають у Криму) є своя чималенька держава -росія! Велкам на Псковщину, косити борщовик...
показати весь коментар
30.01.2026 11:39 Відповісти
шош ти фраер сдал назад
показати весь коментар
30.01.2026 07:58 Відповісти
Грошей, золота і технологій на купівлю снарядів в Ірані та Сєв.Кореї не вистачає. А тут ще бюрократам ООН треба за "правильні слова" башляти. А нафтогазові доходи торік впали на 40+%...

В кацапів є такий вираз - "трішкин кафтан" - оце вони зараз і натягують його на "скрізь треба гроші, кожного треба підмазати".
показати весь коментар
30.01.2026 10:55 Відповісти
Гутерріш згадав про Крим. а Шашличний не згадує
показати весь коментар
30.01.2026 08:03 Відповісти
Зеленський вже 1 раз загинув там захищаючи Крим.
показати весь коментар
30.01.2026 09:57 Відповісти
саме цікаве, що Гут'єрреш "відповів на запитання російського журналіста" (а, конткретно, "тасс"у), і касапи вимушені були самі таке друканути.
показати весь коментар
30.01.2026 08:13 Відповісти
Шо такоє?зарплату із Крємля задерживают ?
показати весь коментар
30.01.2026 08:24 Відповісти
...культурна автономія понаєхавших, це що? Якщо понаєхавших щось не задовольняє, то вони мусять чеймодан- вакзал- рідна гавнань, то й усе! Вони в гостях і не мають права диктувати титульній нації, яка їх приютила, якісь свої особливі права і забаганки.
Лише такий підхіл до іммігрантів є справедливим чесним для обох сторон.
показати весь коментар
30.01.2026 09:03 Відповісти
Ой, а як же ж так? Що, немає народу бамбасу?
показати весь коментар
30.01.2026 08:41 Відповісти
Атоми вже повірили у самобутній бамбаський народ.
показати весь коментар
30.01.2026 10:00 Відповісти
"бамбасіти" і "крисчанє"-негодують.
показати весь коментар
30.01.2026 10:12 Відповісти
Не зовуть більше у кремль, любітєля водкі, чорнай ікри і маасковскіх мальчіков с резіновимі попкамі.
Можна і покалякати.
показати весь коментар
30.01.2026 09:23 Відповісти
Очікуване,хочуть на міжнародному рівні так би мовити узаконити заволодіння чужими землями через вчинення агресії проти суверенної країни.ООН хоч і безпорадна організація але таке визнання було б просто кринжове та само вбивче..
показати весь коментар
30.01.2026 10:16 Відповісти
Та не може бути!
Мабуть, вчасно грошей не підвезли. Просто так ТАКЕ не відбувається.
показати весь коментар
30.01.2026 10:38 Відповісти
Дідусь проявив принциповість!
показати весь коментар
30.01.2026 10:43 Відповісти
А яких націй? Домбасята і кримородці ?
показати весь коментар
30.01.2026 10:50 Відповісти
потрібно нашій вр внести в конституцію п.ять сусідніх областей рф і заявити в оон що це відповідь ***** і параші дзеркальна відповідь і нехай госдура і пропогандони верещать до потєрі пульса