8296 відвідувачів онлайн

Орбан погрожує зупинити постачання електроенергії Україні: Можуть статися погані речі

Орбан пригрозив зупинити постачання електроенергії Україні

Прем'єр Угорщини Віктор Орбан погрожує припинити постачання електроенергії до України, якщо не буде відновлений транзит нафти нафтопроводом "Дружба".

Як інформує Цензор.НЕТ із посиланням на Telex, про це Орбан заявив на заході з активістами партії "Фідес".

"Українці хочуть створити хаос в Угорщині"

Так, Орбан отримав кілька запитань від аудиторії про нафтопровід "Дружба", який був пошкоджений росіянами, але угорський уряд звинуватив Україну в перебоях з постачанням.

За словами Орбана, метою українців є створення економічного хаосу і енергетичної надзвичайної ситуації в Угорщині, а також поразка партії "Фідес" на квітневих виборах.

"Хаос у свідомості українців – це шлях до перемоги опозиції на виборах", – сказав угорський прем'єр.

"Можуть статися погані речі"

Також він не виключив, що якщо українці не відновлять транзит нафтопроводом, Угорщина припинить постачання електроенергії в Україну.

"Якщо ми це зупинимо, можуть статися погані речі… Ми, звичайно, припускаємося помилок, але ми не можемо сказати, що ми грубі чи безмозкі. Ми точно знаємо, як поводитися в такій ситуації, і ми з цим впораємося. Будь-кому, хто нас вкусить, виб'ють зуби", - заявив Орбан.

Що передувало?

Нагадаємо, прем’єр-міністр Словаччини Роберт Фіцо заявив, що аварійні постачання електроенергії в Україну можуть бути припинені, якщо до понеділка, 23 лютого, президент Володимир Зеленський не відновить постачання нафти.

  • 27 січня російські окупаційні війська завдали удару по об’єкту критичної інфраструктури групи "Нафтогаз" у західному регіоні України. Ймовірно, ціллю атаки стала розташована у Бродах найбільша нафтоперекачувальна станція України, яка забезпечує роботу південної гілки нафтопроводу "Дружба".
  • Прем’єр-міністри Угорщини та Словаччини Віктор Орбан та Роберт Фіцо звинуватили Україну у затягуванні відновлення роботи нафтопроводу через "політичні мотиви", а 18 лютого влада цих двох країн оголосила про припинення експорту нафтопродуктів в Україну як відповідь на зупинку транзиту Україною російської нафти.
  • Окрім того, Фіцо попередив, що Словаччина також перегляне свою підтримку євроінтеграції України та може призупинити постачання електроенергії.
  • Водночас Угорщина отримала дозвіл на імпорт російської нафти альтернативним морським маршрутом через Хорватію з подальшим транспортуванням нафтопроводом.
Топ коментарі
+18
вітє нада вийтє
показати весь коментар
21.02.2026 19:00 Відповісти
+16
Погані речі стануться...особисто для орбана...в квітні...
показати весь коментар
21.02.2026 19:09 Відповісти
+14
Він вже ж цеї теми не злізе - вибори на носі
показати весь коментар
21.02.2026 18:56 Відповісти
Коментувати
Сортувати:
Він вже ж цеї теми не злізе - вибори на носі
показати весь коментар
21.02.2026 18:56 Відповісти
вітє нада вийтє
показати весь коментар
21.02.2026 19:00 Відповісти
... і зупинити музику! Назавжди для нього!
показати весь коментар
21.02.2026 19:19 Відповісти
Агентам фсб в ЄС і НАТО, - орбану і фіцо, ****** поставив завдання щодо убивству Українців, от вони і шантажують керівництво ЄС і НАТО!
показати весь коментар
21.02.2026 20:46 Відповісти
Hайбільшу частку у структурі імпорту України і надалі займає Угорщина.

Міжкордонна пропускна здатність для імпорту електроенергії з Угорщини до України є значною, що дозволяє імпортувати значну кількість електроенергії.

Угорщина була найбільшим імпортером електроенергії з СРСР серед країн Ради економічної взаємодопомоги (РЕВ).

У 1970-80-х роках Угорщина стабільно займала перше місце за обсягами закупівель радянської електроенергії. Наприклад, у середині 1980-х років на Угорщину припадало близько 30-40% всього радянського експорту електроенергії в соціалістичні країни.

Основні постачання йшли через об'єднану енергосистему «Мир». Ключову роль відігравала унікальна для того часу лінія електропередач 750 кВ «Вінниця - Західноукраїнська - Альбертірша», введена в експлуатацію в 1979 році. Вона безпосередньо поєднувала енергосистему СРСР з угорською. На відміну від Польщі (багатої на вугілля) або Румунії (яка мала власні запаси нафти та газу), Угорщина мала обмежені паливні ресурси, що робило прямі постачання електроенергії найбільш вигідними.

За останні десять років сонячна енергія зросла й тепер забезпечує чверть електроенергії Угорщини. У 2024 році вона обійшла газ і стала другим за величиною джерелом електроенергії після ядерної.

Орбан непогано заробляє на експорті електроенергії до України, перепродуючи електроенергію сусідів та свої надлишки.
показати весь коментар
21.02.2026 18:57 Відповісти
Україна офіційно запропонувала Європейському Союзу альтернативні маршрути транзиту російської нафти до Угорщини та Словаччини замість пошкодженого обстрілом РФ нафтопроводу "Дружба".

У документі наголошується, що 27 січня російські удари завдали значних пошкоджень елементам нафтотранспортної системи України, включно з технологічним і допоміжним обладнанням "Дружби".
Українські фахівці проводять технічний огляд, оцінюють можливості ремонту та ліквідовують наслідки.
При цьому вони змушені виконувати аварійно-відновлювальні роботи під постійною загрозою авіаударів.
показати весь коментар
21.02.2026 19:20 Відповісти
"Така логістика могла би бути організована або через нафтотранспортну систему України, або морським шляхом з подальшим перевантаженням у морських портах і транспортуванням трубопроводом "Одеса-Броди" до держав-членів ЄС", - ідеться в пропозиції.
показати весь коментар
21.02.2026 19:22 Відповісти
Давайте дивитися на речі тверезо. Справа не в нафті і не в ''дружбі''.А справа в прициденті, коли орбан і фіцо почали шантаж України і примушують її йти на поступки московському режиму. І даже якщо Україна прогнеться і запустить ''дружбу'' це буде лише початком наростання шантажу і терору проти України. Тому потрібно триматись як цвях і не згинатись. Бо якщо прогнешся раз то далі тебе скрутять в дулю
показати весь коментар
21.02.2026 20:03 Відповісти
"Будь-кому, хто нас вкусить, виб'ють зуби", - заявив Орбан. Клован таки допиз..вся)))
показати весь коментар
21.02.2026 18:58 Відповісти
Вічнозелений двигун
показати весь коментар
21.02.2026 19:43 Відповісти
Яке їхало таке здибало
показати весь коментар
21.02.2026 19:48 Відповісти
Серо сер,ащо у вас з прапорцем? Чому випи....те з Америки?
показати весь коментар
21.02.2026 20:32 Відповісти
В унісон з фіцо заспівав старий кондом зі смаком папрікаша!
- Ми разриваем с вами кантракт!
- А чому?
- А нам так ***** приказал.
- Зустринімся в суді.

Угорци та словаки запьатять гарну неустойку.
показати весь коментар
21.02.2026 18:59 Відповісти
Зеля, активуй квартальних сценарістів "шуток юмора", і ФАС!
показати весь коментар
21.02.2026 19:02 Відповісти
Так ЗЄ вже ж пожартував про пузо Орбана.

Найдорожчий жарт у Світі - 90 ярдів євро.
показати весь коментар
21.02.2026 19:06 Відповісти
Отут найшла коса на камінь - у Віті вибори на носі, у ЗЄ вибори на носі.
Чуємо дзвін сталевих яєць двох злодіїв.

А на касі платять громадяне, які їх обрали.
показати весь коментар
21.02.2026 19:05 Відповісти
В Угорщині вибори в квітні, а нагадай коли в Україні, товарісч?
показати весь коментар
21.02.2026 21:04 Відповісти
У тому-то і фішка, що може у травні, а може у грудні, а може наступного року.

Але ЗЄ до них готується вже майже рік. У регіонах вже штаби сформовані і друкуються агітки.
показати весь коментар
21.02.2026 21:07 Відповісти
Погані речі стануться...особисто для орбана...в квітні...
показати весь коментар
21.02.2026 19:09 Відповісти
Угорці спокон віків вибирають собі не тих союзників та наступають на одні й ті ж граблі. Не здивуюсь, якщо вони знову проголосують за партію бородавчастого.
показати весь коментар
21.02.2026 21:08 Відповісти
чим ця жаба краще за путіна?
показати весь коментар
21.02.2026 19:09 Відповісти
Жартик не зайшов.
показати весь коментар
21.02.2026 19:13 Відповісти
Настрашив їжака голою ж..опою.
показати весь коментар
21.02.2026 19:16 Відповісти
Зеленський:" може потрібно екстрено звернутися до США, ООН, ЄС, активізувати дипломатичну роботу з Угорщиною, та ні... якісь дурниці в голову лізуть ща краще в телеграмі ржаку потужну кину в сторону Орбана"
показати весь коментар
21.02.2026 19:16 Відповісти
Орбан це вже збитий льотчик. Його погрози нічого не варті. ***** йому вже не допоможе. І Трамп також.
показати весь коментар
21.02.2026 19:21 Відповісти
Треба просити НАТО,щоб на пару місяців призупинили дію п*ятої статті для цієї циганви Треба нагадати їм про 56 рік та привести до тями. Думаю 3-4 бригади за пару тижнів з цим впораються.
показати весь коментар
21.02.2026 19:22 Відповісти
1 цілком вистачить
показати весь коментар
21.02.2026 19:28 Відповісти
Невже угорцям всеодно, що їх вітя на пуйла працює та є агентом кремля, к. сьома могілєвіч завербував?
показати весь коментар
21.02.2026 19:22 Відповісти
він буде погрожувати аж до квітня
Але зупинити не зможе. Бо це не його е/е, а євросоюзівська.
показати весь коментар
21.02.2026 19:23 Відповісти
Після фіцо, це вже було прогнозовано.
"Скільки тебе ждать можна!?"(с)
показати весь коментар
21.02.2026 19:24 Відповісти
Це доречі між іншім і є ціна жартів зе. Покепкував так покепкував. Дипломатично, тонко і головне як далекоглядно. Стратег ві Бога
показати весь коментар
21.02.2026 19:31 Відповісти
«Могут случиться плохие вещи» - звучит так, будто это не заявление политика, а подпись к прогнозу погоды: Сегодня облачно, местами шантаж, возможны перебои с логикой.))
показати весь коментар
21.02.2026 19:35 Відповісти
Дурне думає,що як відімкне струм українцям,то його оберуть знову?)
показати весь коментар
21.02.2026 19:39 Відповісти
Ну то хай зупинить.
Хочу подивитись як цього орбана поріжуть просто на п*ятаки Європейці))))
показати весь коментар
21.02.2026 19:40 Відповісти
Будь-кому, хто нас вкусить, виб'ють зуби", - заявив Орбан. МАДЯРСЬКИЙ ПЕС ВЖЕ СТІЛЬКИ КУСАЄ УКРАЇНУ .ЩО ВАРТО КУПИТИ "ГИЦЛЯ" АБИ ВДАВИВ МАДЯРСЬКОГО ПСА...
показати весь коментар
21.02.2026 19:43 Відповісти
ЦЕ НЕ угорський ток. Мад'яри тільки здійснюють транзит через свою країну. Так що хай стулить пельку. Договора з ЄС., а не з Угорщиною, хай з Брюселем розбирається.
показати весь коментар
21.02.2026 19:46 Відповісти
Якщо захоче, то вмить зупинить. Знайде привід...наприклад, цигани зрізали дроти на брухт))
показати весь коментар
21.02.2026 19:52 Відповісти
Угорщина і Словаччина разом з тим забезпечує понад 70% імпорту електроенергії в Україну
Близько 40% імпорту газу - Угорщина
Близько 10% дизельного палива - Угорщина

Виглядає так, що в разі ескалації конфлікту Україна постраждає більше,
показати весь коментар
21.02.2026 19:50 Відповісти
А ще вони можуть закрити транзит фур через КПП Тиса і Ужгород(замість 50 фур на добу пропустять 5)Нелох бикував а ми будем за це все розплачуватись.
показати весь коментар
21.02.2026 20:34 Відповісти
краще на голодному пайку чим хліб від підрів
показати весь коментар
21.02.2026 20:40 Відповісти
А що скаже Європа? Це вже Європейські цінності шантаж і тероризм мирного населення від Орбана, чи ще ні? Які далі ************ Орбан буде вимоги до України висувати від свого московського Тирана? Хтось ще вірить в якісь мірні угоди?
показати весь коментар
21.02.2026 19:57 Відповісти
квітень наближається
-квітень наближається
орбан здувається
туДутуТутуту
показати весь коментар
21.02.2026 19:57 Відповісти
Так скажи своєму хазяїну *****, щоб не бомбив нафтопровід
показати весь коментар
21.02.2026 20:02 Відповісти
Як що міжнародне право вже не існує, а ***** вбивця, агресор і ворог, який воює з Україною, а Угорщина союзнік *****, то ...
показати весь коментар
21.02.2026 20:04 Відповісти
не бачу причин відновлювати "дружбу" хай відключають. ось побачите, орбанів та фіців розірвуть на дрантя
показати весь коментар
21.02.2026 20:21 Відповісти
А то хіба його електроенергія, він виробляє? А якщо йому постачання з ЄС відключать?
показати весь коментар
21.02.2026 20:28 Відповісти
а можуть і зебри подохнути, яких воно підтримує...
показати весь коментар
21.02.2026 20:39 Відповісти
А чого б цим "великорозумним" фіцо і орбану не зібрати ремонтну бригаду, очоливши її, і під обстрілами полагодити "дружбу" з рашистами? Хоча вона в них і так "непорушна"... на жаль
показати весь коментар
21.02.2026 20:55 Відповісти
Тут питання чому ЄС дозволяє підарам фіцо та орбану так чинити
показати весь коментар
21.02.2026 21:02 Відповісти
В штани накладеш? Може для тебе, Вітю, й погано буде, а мені пох.
показати весь коментар
21.02.2026 21:08 Відповісти
Що ти, курва, знаєш про погані речі?
показати весь коментар
21.02.2026 21:45 Відповісти