9890 відвідувачів онлайн

Ліси та болота можуть стати природною обороною Європи, - єврокомісарка Росвалл

Природа як оборона: лісові та болотні бар’єри для Європи

Єврокомісарка Джессіка Росвалл заявила, що відновлення лісів і водно-болотних угідь може створити природний бар’єр і зміцнити безпеку кордонів ЄС.

Як інформує Цензор.НЕТ, про це пише  The Guardian.

Єврокомісарка зазначає,  що природу слід використовувати для зміцнення національної безпеки.

"Інвестування в природу і використання природи як природного інструменту контролю кордонів є необхідним, і водночас це збільшує біорізноманіття. Це взаємовигідна ситуація", – сказала вона.

Як приклад посадовець навела Польщу і Фінляндію, які мають сухопутні кордони з Росією або її союзниками і вже відновлюють природні екосистеми у прикордонних районах, щоб ускладнити можливе вторгнення.

"Я відвідувала ці місця: там роблять територію більш "ворожою" для проходу, залишаючи чагарники та дерева. Тоді іншим не так легко її перетнути", – сказала єврокомісарка.

Росвалл підкреслила, що відновлення водно-болотних угідь може слугувати природним захистом.

"Великим танкам дуже важко пройти через такі території", – зазначила вона.

Природа як складова національної безпеки

Росвалл закликала країни розглядати природне середовище як частину оборонної інфраструктури та враховувати ризики для національної безпеки, які виникають через екологічні проблеми. Здорова екосистема, за її словами, є ключовою для продовольчої та водної безпеки, що також відноситься до важливих складових безпеки держави.

"Нам потрібно інвестувати в природу. Найочевидніший приклад - це вода. Якщо у нас немає води, у нас немає безпеки. Подивіться на Україну, де атакують водну інфраструктуру. Вкрай важливо інвестувати в інфраструктуру і захищати її", - пояснила єврокомісарка.

Топ коментарі
+17
Ліса і болота ??? Тобто навіть не сподіваються що Збройні сили країн ЄС зможуть воювати ?
Моліться європейці щоб ми вистояли , бо інакше вам кришка .
показати весь коментар
10.03.2026 09:01 Відповісти
+10
Для піхоти це - не така вже й сильна перешкода. Для дронів - не перешкода взагалі.
показати весь коментар
10.03.2026 08:59 Відповісти
+7
краще гори насипайте
показати весь коментар
10.03.2026 09:04 Відповісти
Коментувати
Сортувати:
Для піхоти це - не така вже й сильна перешкода. Для дронів - не перешкода взагалі.
показати весь коментар
10.03.2026 08:59 Відповісти
Навіть навпаки - зеленка добре сприяє просочувчнню і накопиченню, захищаючи піхоту від дронів і засобів спостереження.
показати весь коментар
10.03.2026 09:16 Відповісти
Вже партизанити зібрались..
показати весь коментар
10.03.2026 09:00 Відповісти
Ага... "Американська ядерна парасолька" виявилася ненадійною...
А щодо боліт - то правильно... Дурнуваті кацапи на собі перевірили, що означають поліські болота, у березні. Далі асфальту не пхалися, бо навіть танки "на пузо сідали"... А на трасах, у колонах, наші молотили їх і авіацією, і артилерією, і ДРГ. Останні палили паливозаправники... Стріляв кожен кущ!
показати весь коментар
10.03.2026 09:07 Відповісти
То Ви про ті траси, які зелкна братія прокладала у рамках Великого крабудівництва? Так той асфальт вже починає злазити.
показати весь коментар
10.03.2026 09:20 Відповісти
Ліса і болота ??? Тобто навіть не сподіваються що Збройні сили країн ЄС зможуть воювати ?
Моліться європейці щоб ми вистояли , бо інакше вам кришка .
показати весь коментар
10.03.2026 09:01 Відповісти
вона про дрони нічого не чула
показати весь коментар
10.03.2026 09:02 Відповісти
краще гори насипайте
показати весь коментар
10.03.2026 09:04 Відповісти
Пусть там ещё и розовые пони пасутся под чутким ФСБ-шным руководством Греты Тумблер. Парашу надо уничтожить до последней свинособаки, а не болотами от неё отгораживаться.
показати весь коментар
10.03.2026 09:07 Відповісти
чотири роки стримування Україною орків просто в дупу, якщо в Європі таке в мізках...
показати весь коментар
10.03.2026 09:09 Відповісти
Європейці до всього підходять як справжні господарі.
показати весь коментар
10.03.2026 09:11 Відповісти
Приблизно так:
показати весь коментар
10.03.2026 10:39 Відповісти
Это жах,квартальный уровень сознания,пиз..ц Европе.
показати весь коментар
10.03.2026 09:12 Відповісти
назвіть мене сексістом!
але, джесіка росвал дуже мудрий тактик та стратег військової справи!
той, хто був у тих європах бачив в якому стані ліса болота і особливо дороги.
то ж оркам буде дуже до снаги срати на піаніни та підтиратися картинами!
показати весь коментар
10.03.2026 09:13 Відповісти
Я двічі прізвище комісарки перечитав, бо разом з іменем воно якийсь дивний натяк набуває: Джесссіка Розвал. Це про розвал і сходження, чи про "россійскій вал (рос.вал)"?
показати весь коментар
10.03.2026 09:24 Відповісти
Л- лукавство. Звичайна спроба записати природоохоронні бюджети у військові статті і таким чином показати високий відсоток ВВП витрачений на оборону.
показати весь коментар
10.03.2026 09:15 Відповісти
А ще у фільмі з Томом Крузом,людям допомогли бактерії та віруси))))
показати весь коментар
10.03.2026 09:15 Відповісти
Природа виходить на захист Європи !!!

показати весь коментар
10.03.2026 09:19 Відповісти
Не захоплюйтесь,це звичайне місце проживання свинособак
показати весь коментар
10.03.2026 09:23 Відповісти
Кам'яний вік, ***... У вас не було лісів та боліт у 1944-45-му???
показати весь коментар
10.03.2026 09:31 Відповісти
Ага, а ще річки. Он, пшеки у разі нападу кацапів одразу планують за Віслу сховатися.
показати весь коментар
10.03.2026 09:32 Відповісти
Тю, для чагарникiв е "солнцепьок", для болiт , з протилежноi cторони, вздовж кордону, проводити мелiоративнi заходи. А технiка дозволяе рити суцiльну канаву вздовж кордону. До того ж, кацапи звикли мiлкими групами ходити на м`яснi штурми. i так поки не перевeдуться всi кацапи. А головне, що такий метод дае свiй результ.
показати весь коментар
10.03.2026 09:38 Відповісти
А головне, на.уй ходити в атаку, якщо ти маеш мiрiаду штурмрових БПЛА...
показати весь коментар
10.03.2026 09:40 Відповісти
Кацапи та бульбаши у багнюці, як у себе вдома.
На сотню втоплених десять пройде.

Так що марно європейці на це сподіваються.
показати весь коментар
10.03.2026 09:43 Відповісти
Oдин плюс - европейцiв 500 000 000чол. У кацапiв чи ще й набереться 100 000 000 оркiв та манкуртiв.
показати весь коментар
10.03.2026 11:16 Відповісти
З тих 500 млн. європейців готово захищатися добре, якщо хоча б 10%.
Всі інші - тупо харч для кацапні.

До того ж, вони разом не вміють. Їх зжеруть по-одному поки інші будуть відмежовуватися і казати, що це не їхня війна.
показати весь коментар
10.03.2026 11:21 Відповісти
Дитячий садок, ясельна група.... В Європі живуть своїм життям.
показати весь коментар
10.03.2026 10:04 Відповісти
дура..
показати весь коментар
10.03.2026 10:25 Відповісти
Будуйте стіну як у "Грі престолів". Прохід як на картинці можна не робити.
показати весь коментар
10.03.2026 10:30 Відповісти
чого тільки не вигадаєш з переляку заплющівши очі
показати весь коментар
10.03.2026 10:46 Відповісти
А я розвiв би мiлiони слимакiв на 1 м2, щобы кацапи ковзали зi своею технiкою , та не могли просуватися.
показати весь коментар
10.03.2026 11:06 Відповісти
Ракетам, шахедам -це справді страшна перешкода! 🤡
показати весь коментар
10.03.2026 11:34 Відповісти
Тобто поставлять на кордон у себе пару калік в стримувати можливий наступ будуть болота і ліси? Нічого сказати, чудова стратегія!
показати весь коментар
10.03.2026 11:46 Відповісти
І молитва!!