9160 відвідувачів онлайн
2 046 51

До 2038 року Париж побудує новий авіаносець "Вільна Франція"

У Франції збудують новий авіаносець

Президент Франції Еммануель Макрон оголосив назву майбутнього авіаносця Військово-морських сил країни, який має замінити нинішній флагман флоту -  "Шарль Де Голль".

Як повідомляє Цензор.НЕТ, про це він заявив під час відвідин верфі поблизу Нанта. Новий корабель називатиметься "Вільна Франція" та має бути введений в експлуатацію у 2038 році.

"Вільна Франція" як символ опору

"Я хотів би віднести наш майбутній авіаносець у спадок генерала де Голля... французький дух — це дух опору", — заявив Макрон, оголошуючи назву судна.

Вартість проєкту оцінюється приблизно у 10 мільярдів євро. За словами президента, це інвестиція в незалежність і суверенітет Франції, яка також створює нові робочі місця.

Потужні характеристики нового авіаносця

Майбутній авіаносець матиме водотоннажність близько 80 тисяч тонн і довжину приблизно 310 метрів, що значно перевищує параметри "Шарля де Голля".

Судно зможе вміщувати до 2000 моряків і перевозити до 30 бойових літаків, включно з винищувачами Rafale, а також літаки дальнього радіолокаційного виявлення, гелікоптери, безпілотники та сучасні оборонні системи.

Як і чинний флагман, новий авіаносець буде оснащений ядерною енергетичною установкою з двома реакторами, які забезпечуватимуть роботу всіх систем, включно з катапультами для запуску літаків.

Макрон наголосив, що цей корабель стане "важливим компонентом сили стримування" Франції. Очікується, що його введуть у стрій у 2038 році — саме тоді завершиться термін служби нинішнього флагмана.

Топ коментарі
+12
От цей авіаносець французи і відправлять до Ормузької протоки на допомогу Трампу. ... Доні тримайся! Підмога йде!
показати весь коментар
18.03.2026 23:57 Відповісти
+3
Ліпше б побудували 10 по 50 тисяч тонн з тепловими двигунами -і вміщували вони кожен по ті самі 30 літаків . Але понти вони такі - понтові .
показати весь коментар
18.03.2026 23:57 Відповісти
+3
Мабуть, у Франції немає посередників з прокладками, таких, як арахамія чи єрмак, з шмигалем або свириденко?!?!
показати весь коментар
18.03.2026 23:57 Відповісти
Коментувати
Сортувати:
От цей авіаносець французи і відправлять до Ормузької протоки на допомогу Трампу. ... Доні тримайся! Підмога йде!
показати весь коментар
18.03.2026 23:57 Відповісти
Ліпше б побудували 10 по 50 тисяч тонн з тепловими двигунами -і вміщували вони кожен по ті самі 30 літаків . Але понти вони такі - понтові .
показати весь коментар
18.03.2026 23:57 Відповісти
"Ліпше б побудували 10 по 50 тисяч тонн з тепловими двигунами" .... Авжеж , таких як адмірал кузя (((( Саме цікаве як ти вирахував , що за кошти на одного атомного можна збудувати десять з енергетичною установкою іншого типу - там корпуси із вторинної сировини будуть , чи замість комп'ютерів арифмометри можна встановлювати ?
показати весь коментар
19.03.2026 01:42 Відповісти
Ця штуковина називається логікою - ядерні реактори дорожчі за теплові двигуни + серія здешевлює виробництво . А шодо кузі то він такий зявився не просто так - одна з причин шо парових катапульт совок не мав , але проблема парових катапульт полягає в тому шо вони парові і відповідно на півночі будуть проблеми - коли пара стикається з холодним повітрям відбувається шось ( тому напевно американські авіаносці не дуже часті гості в високих широтах ). Друга причина шо кузя мав сам себе захищати тому на нього навісили купу озброєння якого авіаносці США не мають ( тобто в совку кораблів супроводу не побудували - тобто класичного АУГу у совка не було ). Ну і приклад Британії - вони за неповну вартість Шарля де Голля ( а це майже 10 лярдів євро ) побудували два авіаносця з тепловими двигунами . Ну і шо ви на це відповісте ?
показати весь коментар
19.03.2026 02:27 Відповісти
Терміново зателефонуй Макрону, бо він тупий і цього всього не знає.
показати весь коментар
19.03.2026 06:00 Відповісти
Знає він все ( йому доповіли знаючі люди ) - просто ядрений авіаносець це про престиж а не про зручність використання . Ну показати шо тіко дві держави можуть таке виробляти - і одна з Франція .
показати весь коментар
19.03.2026 14:06 Відповісти
"йому доповіли знаючі люди" .... не ти часом доповідав ?
показати весь коментар
19.03.2026 17:26 Відповісти
"Будівництво французького атомного авіаносця «Шарль де Голль» (Charles de Gaulle) коштувало приблизно 20 мільярдів франків (у цінах на момент завершення будівництва), що в еквіваленті становило близько 3 мільярдів євро. Ти закусуй чимось корисним щоб не ввижалося і не троїлося ........ Тепер про британські - Вартість двох новітніх британських авіаносців класу Queen Elizabeth - HMS Queen Elizabeth та HMS Prince of Wales - становить приблизно £6,2-7,6 млрд ($8-10 млрд) за обидва кораблі, причому ціна кожного окремо оцінюється понад 3 млрд фунтів стерлінгів. Моя відповідь вас задовольнила ? Де там різниця " у рази " у вартості будівництва ???
показати весь коментар
19.03.2026 17:21 Відповісти
Будівництво може й коштувало але - але вся програма коштувала власне ті 10 лярдів ( а це розробка технології до прикладу ). Наприклад новий Гольф в салоні коштує 25 тисяч євро але - але розробка цього нового Гольфу вартувала 2 лярди євро , але завдяки серії окрема автівка вартує ті самі 25 тисяч .
показати весь коментар
20.03.2026 08:52 Відповісти
Тобто , аргументи чому "неатомні" "серійні" британці не стали дешевшими за "атомного" француза відсутні , перемикаємося на вартість програми .... Так вартість програми "Де Голля" була втричі меншою за британську (( Це так як із "гольфами" , які у 2000 продавалися за 15 тисяч , а нині за 30. Вартість нового француза розраховується виходячи із прогнозів інфляції , а вартість ********* американця вже перевищила французькі прогнози.
показати весь коментар
20.03.2026 11:07 Відповісти
Гаразд знавцю - скіко катапульт у Голля і скіко у Німітца . І яка французька компанія випаскала для Голля транспортні заправні і літаки на кшталт Хокая . Виж знавець а я так - такшо давайте відповідайте ( до речі а аналог Вікінга у французів був ?) .
показати весь коментар
20.03.2026 11:22 Відповісти
Ми зараз катапультами міряємося , чи вартістю будівництва авіаносців ? А тепер вишня на торт - дехто тут починав порівнювати французький авіаносець з британськими , а не американськими .... ну так от , на британських катапульт взагалі немає , а вони дорожчі . Визнай врешті-решт , що тупонув трішки із сумами , а не закопуйся у технічні деталі , які не вартують кількох мільярдів, і на яких ти трішки обхезався .
показати весь коментар
20.03.2026 18:17 Відповісти
Звісно деталі неважливі - подумаєш не ту детальку в проект внесли шо треба , внесли дешевшу і - і зекономили 10 лямів але . Ле потім пішли рекламації на товар і - і товар прийшлося заміняти і рплачувати інші збитки на 1 лярд . Зато зекономили - так шо дійсно деталі не важливі нахріна вони , не тре вам за детальки переживати - на цьому нехай вам щастить і я закінчую наше спілкування .
показати весь коментар
20.03.2026 20:01 Відповісти
Твої коментарі нагадують кацапські .... про щось і ні про що (( Бувай ТЕ!
показати весь коментар
20.03.2026 21:39 Відповісти
Мабуть, у Франції немає посередників з прокладками, таких, як арахамія чи єрмак, з шмигалем або свириденко?!?!
показати весь коментар
18.03.2026 23:57 Відповісти
Чому ви так вирішили? Я впевнений, що є, й вони чудово наживуть капітали на цьому великому будівництві.
показати весь коментар
19.03.2026 00:05 Відповісти
А міг би в честь "лідера світу" назвати... Чи "Гітлера".

"Гітлер переміг Зеленського на виборах, - https://www.bfmtv.com/politique/elections/municipales/ca-ne-me-fait-pas-rigoler-je-le-vis-bien-je-suis-habitue-le-surprenant-duel-hittler-zielenski-aux-municipales-raconte-par-les-candidats_AN-202603180042.html?at_brand=BFMTV&at_compte=BFMTV&at_plateforme=twitter&at_campaign=Fan_pages&at_medium=Community_Management BFMTV

У Франції на муніципальних виборах у місті Арсі-сюр-Об кандидат на ім'я Шарль Гіттлер випередив суперника Антуана Рено-Зеленського."
показати весь коментар
19.03.2026 00:00 Відповісти
На французком фамилия Гіттлер пишется: Gittler, а Гітлер - Hitler.
показати весь коментар
19.03.2026 00:12 Відповісти
Та звідки тому неуку знати щоі вимовляється навіть як Жіттле, перша буква поряд ї буквою "і" вимовляється як буква Ж і також без останьої букви "Р")))
показати весь коментар
19.03.2026 00:46 Відповісти
А додати пару літер в алфавіт французам і іншим користувачам латиниці шо завважає - лінь чи причина якась інша ( ось елліни були розумними і добавили до фінікійського алфавіту голосні букви - люди не збиралися мордувати себе там де це непотрібно ).
показати весь коментар
19.03.2026 02:32 Відповісти
Те що ви намагаєтесь давати пораду народу Франції і ще приблизно 250 міліонам у 29 країнах світу, де францусська мова являється офііційною, виявляє вас в поганому світлі. Як хама кацапського.
показати весь коментар
19.03.2026 10:23 Відповісти
Ви неправі - я вдячний французам за метричну систему яка спростила життя . Так само можна було зробити з алфавітом - яж не виступаю проти французької мови , я за те шоб нею було зручно користуватися - і зміна алфавіту це те шо потрібно але але . Але якшо з прийнятям метричної системи не побоялися змінити традиційні системи - то з алфавітом якось не якось .
показати весь коментар
20.03.2026 08:45 Відповісти
Дурниця по причині того що ви просто пропонуєте звичайну річ-щоб 300 лямів франкофонів взяли б так просто перейшли, по вашій забаганці, на нове письмо. Бо вам незручно))) І що б ви знали то є навіть франкофона країна де цифри прописом пишуться не так як класичній французскій, це Бельжік франкофони.
Це Україні потрібно вже тридцять років перейти на латинський алфавіт на якому пишуть усі цивілізовані слов*яни і який не розуміють кацапи.
показати весь коментар
20.03.2026 10:42 Відповісти
Та мені зручно бо я користуюсь кирилицею - а вона винахід не кацапський якшо шо і якого хріна я маю від неї відмовлятися . Крім того латиницю придумали римляни а римляни геноцидили предків тих хто користується їх винаходом - то шо французи відмовляться від латиниці як ви пропонуєте українцям відмовитися від кирилиці ( ше раз французів геноцидили винахідники алфавіту яким вони користуються ). До речі перехід на нове письмо відбувається постійно ( алфавіт при цьому залишається незміним ) - бо мова жива і постійно розвивається ( навряд ви без проблем прочитаєте текст на французькій століття так 18 ).
показати весь коментар
20.03.2026 11:07 Відповісти
ого як совєцкий кацапізм голловного мозку у твойому мозку!
А французи були при Римській імпері?
Римська Імперія дала Європі цивілізацію.
Де ти цього набрався?
Латиницею користуються нормальні цивілізовані люди Бо саме латиницею були і залишаються бути більшість наукових письмових робіт. Чому нашим братам поляки, чехи, словаки, і іншим зручно нею користуватися а українцям ні? Ти вважаєш українці гірші?
Та лише народ-людожер-кацапи не перейдуть на латиницю, бо вони тупорилі.
А ти просто старий совок який намагається не тільки затягнути в кацапське болото українців а іще нав*язувати іншим країнам правила їхньої мови.
показати весь коментар
20.03.2026 12:16 Відповісти
Для особливо розумних - універсальне рішення ніколи не буде кращим ніж спеціалізоване . Для тих хто не чує співбесідника за власник вереском - я не виступав за відмінну латиниці , я виступаю за збільшення її функціоналу . І ось вам приклад наукових робіт - багато формул використовують еллінські літери ( сігма альфа омега ) а програмісти використовують чи використовували шіснадцятиричну систему счислення ( де цифри від 10 до 16 позначаються літерами ). Виступати за полегшення там де це можливо це нормально - ненормально не розвиватися і продовжувати жити як тисячі років тому . Ше раз кацапи не придумували кирилицю - ******** французів не було в часи Рму але двоє їх предків були - це кельти ( гали ) і германці ( франки ). А тепер візьміть вийдіть в чисте поле і верещіть скіко вам влізе - мені ваш вереск до нічого - щасти вам і кінець нашій дискусії .
показати весь коментар
20.03.2026 14:37 Відповісти
по ходу тут у нас школяр який наслухався казок бабусі про смачне морозиво в сесесері.))
1) Напам*ятати тобі хто почав вищання коментом-"А додати пару літер в алфавіт французам і іншим користувачам латиниці шо завважає - лінь чи причина якась інша ( ось елліни були розумними і добавили до фінікійського алфавіту голосні букви - люди не збиралися мордувати себе там де це непотрібно )."?
2) Яка основна писемності у світі?
Правильна відповідь - англійська.
В англійській мові просто засилля від мови французів. І ось чому- тому що до деякого часу вся вища і середня ланка управління Великобританією використовувала і справах і в побуті лише французську мову яку чернь і неуки не розуміли.
3) Мені з тобою якось дуже сумно балакати. Тому що ти не знаєш ніфіга історію.
А ті хто не знають історію пишучи про те що знову цитую тебе-" Крім того латиницю придумали римляни а римляни геноцидили предків тих хто користується їх винаходом", мені не цікаві.

Ну не можливо подолати дурня тому що для цього потрібно опуститись на рівень дурня, а там досвідчений дурень завжди переможе будь якого інтелектуала. По причині тому що інтелектуал не шарить в тих нижніх придонних течіях примітивних думок мікроорганізма дурня.
Тому чаокакао і слухайся бабусю)))
показати весь коментар
20.03.2026 16:47 Відповісти
Щось мало літаків вміщує,як для такого розміру.До авіаносців США не дотягує.
показати весь коментар
19.03.2026 01:10 Відповісти
А тобі що - твій авіаносець ? Скільки хочуть - скільки вмістять , а розміри не про місткість у літаках , а про довжину літної палуби
показати весь коментар
19.03.2026 01:47 Відповісти
Ви в нас експерт - Німітци при такій масі і довжині вміщають 90 літальних апаратів якшо шо ( і коштували вполовину ніж Шарль де Голль - яж друкував серія це засіб здешевлення ).
показати весь коментар
19.03.2026 02:40 Відповісти
Напевно не мають технології,щоб до того ж Німіца дотягнути по всьому.Тут як пише і екіпаж вдвічі менший.
показати весь коментар
19.03.2026 10:48 Відповісти
Років тобі скільки , "ікспєрде" ?
показати весь коментар
19.03.2026 17:32 Відповісти
Багато.
показати весь коментар
19.03.2026 19:10 Відповісти
Тепер бачу що аж занадто ..... Ну ти тримайся ......
показати весь коментар
19.03.2026 21:05 Відповісти
Я не хитаюся,щоб триматися.
показати весь коментар
19.03.2026 21:06 Відповісти
Упав ? Буває .....
показати весь коментар
19.03.2026 21:13 Відповісти
Тебе в дитинстві,головою до землі кинули.
показати весь коментар
19.03.2026 21:25 Відповісти
Для тебе "експерте " : Будівництво авіаносця класу «Німіц» (наприклад, USS Abraham Lincoln) наприкінці 1980-х років коштувало приблизно $4,5 млрд. З урахуванням інфляції та модернізації, вартість корпусу сьогодні перевищує $11 млрд. Загальна вартість разом із палубною авіагрупою (літаки F-35C, Super Hornet) оцінюється у $12-16 млрд.
Щодо кількості літальних апаратів на його борту : у реальних бойових умовах та під час повсякденних операцій авіакрило зазвичай налічує близько 56-65 літальних апаратів, залежно від поставлених завдань ( це крім літаків плюс іще вертольоти ) , а щоб 90 вмістилося - їх потрібно зберігати не в ангарах , а на палубі - під час парадів це красиво виглядає - у житті виявилося неефективним .
показати весь коментар
19.03.2026 17:31 Відповісти
Все одно понад вдвічі літаків більше.
показати весь коментар
19.03.2026 19:13 Відповісти
Тобі нище вже відповіли.50 літній авіаносець,втричі більше авіації,має на боту.
показати весь коментар
19.03.2026 10:47 Відповісти
У тебе проблеми з орієнтацією у просторі - ти плутаєш нижче з вищим , крім того те що мені відповіли писав точно такий як ти "спеціаліст " (((((
показати весь коментар
19.03.2026 17:23 Відповісти
В тебе орієнтації і немає,як такої.
показати весь коментар
19.03.2026 19:11 Відповісти
А нижче,я мав на увазі,під моїм першем коментарем.
показати весь коментар
19.03.2026 19:18 Відповісти
Не знаю де ти там себе мав , але відходив ти себе знатно ))))
показати весь коментар
19.03.2026 20:54 Відповісти
Ти як видно,себе від мав досхочу.
показати весь коментар
19.03.2026 20:55 Відповісти
А ми на гумових човнах.
показати весь коментар
19.03.2026 03:32 Відповісти
А що ви на них у Нідерландах робите ? ((
показати весь коментар
19.03.2026 17:24 Відповісти
До 2038, це вже не актуально, напевно для французів теж
показати весь коментар
19.03.2026 08:05 Відповісти
Чому це? Китайці он нові будують.
показати весь коментар
19.03.2026 10:49 Відповісти
Ну китайцям для престижу тре - шо вони також можуть .
показати весь коментар
20.03.2026 11:09 Відповісти