12275 відвідувачів онлайн

Україна розраховує на системи ППО THAAD, які є у країн Близького Сходу, - Зеленський

Україна хоче отримати THAAD: Заява Зеленського

Президент Володимир Зеленський каже, що Україні потрібні системи ППО THAAD для захисту від російської авіації.

Як передає Цензор.НЕТ із посиланням на Укрінформ, про це глава держави заявив журналістам.

Що відомо?

За словами Зеленського, це питання вже обговорювали зі США.

"Україна вже має досвід роботи з представниками Близького Сходу та Затоки в консультаціях, експертизах. При цьому ми хочемо розраховувати на ті антибалістичні системи, які є у цих країн, але яких немає у нас. Мова, зокрема, про системи THAAD та інші. Таких систем немає і в Європі.

Дуже потрібно, щоб вони були в Україні. Тоді, наприклад, загрози російських авіаційних бомб просто не було б в Україні. Щонайменше на 200 кілометрів ми би точно зняли цю загрозу. Російські літаки просто не підлетіли б – і все", - зазначив президент.

Глава держави сказав, що Україна хотіла б мати відповідь на це питання також. Київ запропонує своє бачення з цього приводу.

"Потім американська сторона проаналізує все це. Можливо, щось скоротить, а може, ні – і відповість нам. Ми домовилися це зробити найближчим часом", - підсумував він.

Топ коментарі
+10
Зеля, ти дурко. Теди належать лише США і вони їх нікому не дають. Навіть там де вони стоять їх обслуговує армія США.
показати весь коментар
03.04.2026 12:59 Відповісти
+7
Потужне і незламне "Ми очікуємо від партнерів". Активність тільки на полі грабунку держави.
показати весь коментар
03.04.2026 12:57 Відповісти
+7
Головне прокукурікати, а там нехай хоч і ранок не настає.
показати весь коментар
03.04.2026 13:04 Відповісти
Коментувати
Сортувати:
Навіщо ракетну програму грім 2 закрив в 2019 році?
показати весь коментар
03.04.2026 12:57 Відповісти
Не плутай системи ППО, і ОТРК... ППО - ракети "земля-повітря" (бувають "повітря-повітря" - для літаючих платформ), які використовуються для боротьби з повітряними цілями... А ОТРК ("Грім-2) - ракети "земля-земля" (Ходили розмови про розробку варіанту "Грім-2", для запуску з повітряних платформ). Тобто, це ракети для ураження цілей наземних...
показати весь коментар
03.04.2026 13:03 Відповісти
Цікаво,а пісюніст знає,що таке "Кільчень"?
показати весь коментар
03.04.2026 13:06 Відповісти
Думаю, що знає... Але для нього слово "Кільчень" тісно зв"язано з "Великим асфальтобудівництвом"... А це для нього, зараз неприємно - бо нагадує про розбазарювання коштів, на розвиток озброєння, на те "будівництво"...
показати весь коментар
03.04.2026 13:11 Відповісти
Взагалі то ракета для цього комплексу розроблялась як універсальна. Тобто як для ОТРК, так і для ППО. Правда практичної реалізації в якості ППО я поки не чув.
показати весь коментар
03.04.2026 14:24 Відповісти
Не чув про розробку "Грім-2", як комплексу ППО...
показати весь коментар
03.04.2026 14:33 Відповісти
Ось знайшов у Вікіпедії. На початку розроблялась як універсальна платформа для балістики, крилатих і ракет ППО. Реалізовано поки тільки як балістика.

Ракета, що планується для використання у ОТРК «Грім», розроблялася у КБ «Південне» з універсальними характеристиками. При використанні у інших комплексах, її характеристики дозволяють вражати наземні, морські і повітряні цілі залежно від встановленої бойової частини і системи наведення.https://uk.wikipedia.org/wiki/%D0%A1%D0%B0%D0%BF%D1%81%D0%B0%D0%BD_(%D0%BE%D0%BF%D0%B5%D1%80%D0%B0%D1%82%D0%B8%D0%B2%D0%BD%D0%BE-%D1%82%D0%B0%D0%BA%D1%82%D0%B8%D1%87%D0%BD%D0%B8%D0%B9_%D1%80%D0%B0%D0%BA%D0%B5%D1%82%D0%BD%D0%B8%D0%B9_%D0%BA%D0%BE%D0%BC%D0%BF%D0%BB%D0%B5%D0%BA%D1%81)#cite_note-autoconsulting2016-37 [37]

Для ракети було створено 4 типи головок самонаведення:https://uk.wikipedia.org/wiki/%D0%A1%D0%B0%D0%BF%D1%81%D0%B0%D0%BD_(%D0%BE%D0%BF%D0%B5%D1%80%D0%B0%D1%82%D0%B8%D0%B2%D0%BD%D0%BE-%D1%82%D0%B0%D0%BA%D1%82%D0%B8%D1%87%D0%BD%D0%B8%D0%B9_%D1%80%D0%B0%D0%BA%D0%B5%D1%82%D0%BD%D0%B8%D0%B9_%D0%BA%D0%BE%D0%BC%D0%BF%D0%BB%D0%B5%D0%BA%D1%81)#cite_note-:1-22 [22]

електронно-оптична ГСН
інфрачервона ГСН
радіолокаційна ГСН
комбінована ГСН, що включає в себе можливості електронно-оптичної та радіолокаційної, яка працює в 3-мм діапазоні.
показати весь коментар
03.04.2026 14:45 Відповісти
Потужне і незламне "Ми очікуємо від партнерів". Активність тільки на полі грабунку держави.
показати весь коментар
03.04.2026 12:57 Відповісти
Тільки країни близького сходу про це платять живими грошима на сотні міліардів - та й таке.

ТАка світова економіка - звідти йде нафта, а туди готові товари в тому числі суперкари і дорогі бряцалки і того всі по нулям.

А от просто так давати те що коштує міліарди НЕ БУДУТЬ
показати весь коментар
03.04.2026 12:59 Відповісти
Ну, якщо вірити одному рудому нарцису, то нам вже "подарували" $350 млрд.
А одна батарея THAAD коштує "всього" якихось $3 млрд...
Тут справа не в вартості, а в наявності, - їх простто немає в потрібній кількості.
показати весь коментар
03.04.2026 13:12 Відповісти
слухати рудого навіть психіатри не можуть - тому і не беруть його в дурку бо самі здуріють
показати весь коментар
03.04.2026 13:15 Відповісти
Країни Сходу не можуть давати ТЕДів, бо вони ними не володіють.
показати весь коментар
03.04.2026 13:42 Відповісти
Зеля, ти дурко. Теди належать лише США і вони їх нікому не дають. Навіть там де вони стоять їх обслуговує армія США.
показати весь коментар
03.04.2026 12:59 Відповісти
На берегу нужно біло о бартере договариваться. А оказанная услуга уже ничего не стОит. Лошара.
показати весь коментар
03.04.2026 13:01 Відповісти
Головне прокукурікати, а там нехай хоч і ранок не настає.
показати весь коментар
03.04.2026 13:04 Відповісти
Так Штілерман най зробить, чи нє?
показати весь коментар
03.04.2026 13:07 Відповісти
Освоюй виробництво С-200, стратєх смарагдовий.
показати весь коментар
03.04.2026 13:09 Відповісти
А Трам розраховує на пару з йухлом розвалити ЕС. Який ТААД?
показати весь коментар
03.04.2026 13:09 Відповісти
Не бачити нам Теди - Трамп сказав шо військових США не буде в Україні
показати весь коментар
03.04.2026 13:11 Відповісти
Так без згоди Трампа ніхто не продасть, та і грошей на її придбання немає. На що тут можна розраховувати я не знаю. Звичайно він преЗЕдент, йому видніше.
показати весь коментар
03.04.2026 13:11 Відповісти
Клінічний ідіот. Таад ПРО, а не ППО. Вартує гору дєнєг. Розрахунок тільки американці.
показати весь коментар
03.04.2026 13:12 Відповісти
показати весь коментар
03.04.2026 13:17 Відповісти
Батарея THAAD, що складається з шести пускових установок, 48 перехоплювачів та радара AN/TPY-2, коштує від 1 до 3 мільярдів доларів

І таку скаженно дорогу установку (з ракетами!) нам просто подарують? Чи продадуть? І якщо продадуть, то хто платитиме? Знов еуропейців напружувати будемо?
показати весь коментар
03.04.2026 13:15 Відповісти
Іх не продають взагалі. Всі вони належать армії США.
показати весь коментар
03.04.2026 13:43 Відповісти
Чому це? ОАЕ придбали щонайменш дві батареї.

Контракт було підписано наприкінці грудня 2011 року - на початку січня 2012 року. Угода вартістю близько $2-3,5 млрд передбачала поставку двох батарей, які були передані до 2016 року
показати весь коментар
03.04.2026 15:20 Відповісти
Від європейців тільки губозакатувальна машинка. Не тирив би, були інші пропозиції
показати весь коментар
03.04.2026 14:50 Відповісти
Що воно несе ,головне що відправив більше дві сотні кращих операторів дронів звісно і дрони на перехоплювачі на Близький Схід,а чекати від арабів що вони передадуть щось ,це повна фігня.
показати весь коментар
03.04.2026 14:47 Відповісти