15169 відвідувачів онлайн

Дрони знову атакують порт Усть-Луга у Ленінградській області РФ. ВІДЕО+ФОТОрепортаж

З 5 ранку триває атака безпілотників триває атака безпілотників у порту Усть-Луга Ленінградської області РФ.

Про це повідомляє Цензор.НЕТ із посиланням на російські телеграм-канали.

Губернатор області Олександр Дрозденко заявив про нібито 20 збитих БпЛА.

Втім, реальні результати атаки та кількість безпілотників, які могли досягти цілей, залишаються невідомими.

В Усть-Лузі зранку триває атака безпілотників.

За даними місцевих джерел, над портом активно працюють мобільні вогневі групи. Водночас офіційної інформації про наслідки на об’єкті наразі немає.

Порт Усть-Луга: що відомо?

Порт Усть-Луга є одним із ключових енергетичних хабів Росії на Балтійському морі, через який здійснюється експорт нафти та нафтопродуктів. Останнім часом подібні об’єкти дедалі частіше стають цілями атак безпілотників.

Удари по ньому напряму б’ють по:

  • експортних доходах Росії;
  • логістиці палива;
  • військово-економічному потенціалу.

Удари по портах

У березні 2026 року повідомлялося про серію атак на портову інфраструктуру Ленінградської області РФ, зокрема в районі Балтійського моря. Найчастіше згадувалися порти Усть-Луга та Приморськ. Проте Сили Оборони намагались атакувати портову інфраструктуру Ленінградської області і раніше.

4 січня 2025 року, українські дрони намагалися атакувати найбільший у РФ морський торговельний порт Усть-Луга в Ленінградській області. Зазначається, далекобійні дрони Служби безпеки подолали понад 900 кілометрів, долетіли майже до Санкт-Петербурга та успішно уразили ціль. Зокрема, уразили ємності із газовим конденсатом. Наприкінці січня стало відомо, що постачання нафти через цей порт призупинилося.

12 вересня безпілотники атакували найбільший російський нафтоналивний порт "Приморськ", горіло мінімум одне судно.

Удари у березня 2026 року:

  • 23 березня у Ленінградській області Росії повідомили про масштабну атаку безпілотників, унаслідок якої сталася пожежа в порту Приморська та пошкоджено інфраструктуру. Унаслідок атаки було пошкоджено резервуар із паливом, що спричинило пожежу. Згодом Генштаб ЗСУ підтвердив ураження резервуарного парку та нафтоналивної інфраструктури;
  • У ніч проти середи, 25 березня, територію Ленінградської області РФ знову атакували безпілотники. Внаслідок атаки виникла пожежа в порту Усть-Луга. За даними соцмереж, імовірно, зазнав пошкодження корабель;
  • У ніч проти п’ятниці, 27 березня, Ленінградська область зазнала чергової атаки безпілотників - вже третьої поспіль. Повідомлялося про вибухи та пожежі в районі портів Приморськ і Усть-Луга. Ймовірно, було уражено портову інфраструктуру. Згодом стало відомо, що повністю вигорів один нафтоналивний причал;
  • У ніч проти неділі, 29 березня, безпілотники знову атакували Ленінградську область РФ.Порт Усть-Луга зазнав нових пошкоджень, виникла пожежа. У СБУ зазначили, що удару було завдано далекобійними безпілотниками Центру спецоперацій "Альфа";
  • У ніч на 31 березня російський порт Усть-Луга знову зазнав атаки безпілотників. Це вже третій удар по об’єкту за місяць і сьомий день поспіль атак у Ленінградській області.
Топ коментарі
+22
Гарна новина-потрібно добити...
показати весь коментар
07.04.2026 07:08 Відповісти
+7
Всьо сбілі, патєрь нет, гаріт трава і вьібілі акно
показати весь коментар
07.04.2026 07:34 Відповісти
+5
Хороший "мультік"... За скільки продали?
Це не "захист ЗЕ-пропаганди" - просто, "здорова критика". Придивися до хвостової частини ракети. Там одна з лопастей хвостового оперення виступає ВЕРТИКАЛЬНО ВГОРУ. Прямо на шляху вихлопу реактивного струменя, з маршевого двигуна... Як ти думаєш - ЩО з нею станеться, в польоті?
показати весь коментар
07.04.2026 08:38 Відповісти
Коментувати
Сортувати:
Гарна новина-потрібно добити...
показати весь коментар
07.04.2026 07:08 Відповісти
Я так розумію - заважають лише атмосферні явища... Бо там часто сильне задимлення... Не бить же, "всліпу"?
Вітер повіє, дим розсіється - і знову прилітають...
показати весь коментар
07.04.2026 08:32 Відповісти
Вчора була новина, що порт вже відновили, він знов працює, і що вже танкер загружається. То треба було повернути статус кво до статуса "ква".
показати весь коментар
07.04.2026 10:09 Відповісти
Танкер може "загружаться"... ОДИН! А що роблять решта "причалів"?
показати весь коментар
07.04.2026 10:12 Відповісти
Бить каждую ночь, чтобы там всё горело круглые сутки...
показати весь коментар
07.04.2026 09:16 Відповісти
тільки вікна засклили
показати весь коментар
07.04.2026 07:09 Відповісти
Всьо сбілі, патєрь нет, гаріт трава і вьібілі акно
показати весь коментар
07.04.2026 07:34 Відповісти
Цей об єкт має бути знищеним !
показати весь коментар
07.04.2026 07:31 Відповісти
вітькоф і зятьков просять зе!майжебонапарта зупинити атаки по кацапській нафті.
але, зе!лідар непохитний!
за березень, україна під особистим контролем зе!гундоса запустила ще більше дронів, випередив підарів!!!
мабудь про це, зе!поц і слухає байки від сирського та гнатова на ставках.....
показати весь коментар
07.04.2026 08:11 Відповісти
Усть Луга похоже таки окончательно выйдет из чата моЦкву видимо приберегают на 9 мая...
показати весь коментар
07.04.2026 08:26 Відповісти
мАскву і не треба бомбити на день побєдобєсія. там достатньо щоб під час параду завили сирени тривоги. кацапи там на красній площаді і повсираються
показати весь коментар
07.04.2026 09:04 Відповісти
Не, так не пойдёт, бомбить надо обязательно и бомбить конкретно . ибо хороший рюский это не обосраный а мёртвый рюский а быть обосраными это их обычное, рабочее, повседневное состояние..
показати весь коментар
07.04.2026 09:19 Відповісти
https://www.facebook.com/reel/2020095828901567
показати весь коментар
07.04.2026 08:29 Відповісти
Хороший "мультік"... За скільки продали?
Це не "захист ЗЕ-пропаганди" - просто, "здорова критика". Придивися до хвостової частини ракети. Там одна з лопастей хвостового оперення виступає ВЕРТИКАЛЬНО ВГОРУ. Прямо на шляху вихлопу реактивного струменя, з маршевого двигуна... Як ти думаєш - ЩО з нею станеться, в польоті?
показати весь коментар
07.04.2026 08:38 Відповісти
Зате на кожній стіні прапор висить.
Патріотичненько і потужно, все як ******** "зелене плем'я" мародерів.
показати весь коментар
07.04.2026 09:25 Відповісти
Це "мультік" для "лохів" - як українців, та к і "світових"...
показати весь коментар
07.04.2026 09:29 Відповісти
Щось з цим роліком не так. Зверни увагу на саму першу частину відео, до першої зміни ракурсу. Там ракети частково з прямоточним двигуном в корпусі і всі ракети з V-образним хвостовим оперінням, при цьому зверху на корпусі є отвір в місті, де помім типу приєднаий прямоточний двигун в інших частинах відео. Всюди далі по відео не побачив жодної ракети з V-образним хвостовим оперінням та знятим обтікачем. Тут явно ШІ попрацював.
показати весь коментар
07.04.2026 09:37 Відповісти
показати весь коментар
07.04.2026 09:40 Відповісти

А ще в першій частині кліпу на секунду проскакує графічний глюк в місті де перша мінка, прапор на першому відео брудний, на всіх інших він чистий і висить на різних висотах. Дешева підробка.
показати весь коментар
07.04.2026 09:51 Відповісти
Та там багато до чого "доколупаться" можна... Ти пишеш про зображення "ракети", "зі знятим обтічником"... Тобто, без рожевого ковпака, в носовій частині. Так от - там видно вхідне сопло ТУРБОРЕАКТИВНОГО двигуна. Такий вигляд мала носова частина МіГ-21, Су-7Б, передня частина двигунів Іл-28, Як-25, Як-28 ... І так далі. Питання: а де там розміщується більше півтони вибухівки?Навкруги двигуна? Чи в крилах?
Нас пробують "нагодувать милом", і "натягнуть валянок на голову", за допомогою ШІ...
показати весь коментар
07.04.2026 09:53 Відповісти
хоч шось підіймає настрій зранку
показати весь коментар
07.04.2026 08:59 Відповісти
Схоже за кадром таджики коментують, і головне - радіють дивлячись на все це.
показати весь коментар
07.04.2026 09:09 Відповісти
житєлі сєвєрной сталіци параші пєтєрбурха скіглять що дихати важко коли вітерець з усть-луги дме на пєтроград . надо челабітную послать царю ***** в маскву шо екологія страждає