12830 відвідувачів онлайн

НАТО намагається не стати "жертвою" війни Трампа з Іраном, - NYT

Війна з Іраном перетворилася на стрес для Альянсу

Окрім того, що американсько-ізраїльська війна з Іраном серйозно похитнула Близький Схід і створила значне навантаження на світову економіку, вона також поглибила прірву між президентом США Дональдом Трампом та союзниками Вашингтона по НАТО.

Як інформує Цензор.НЕТ, і це після того, як американські союзники понад рік терпіли погрози Трампа вивести Штати з Альянсу, що почалися ще під час його першого терміну в Білому домі, пише NYT.

Подробиці

Генеральний секретар НАТО Марк Рютте описав напружену зустріч із Трампом цього тижня як "розмову між друзями". Трамп висловився дещо інакше, заявивши, що Альянс, який його "дуже розчарував", не розуміє "нічого, якщо на нього не чинити тиск".

Трамп висловлює невдоволення й тим, що не може захопити Гренландію - автономну територію союзника по НАТО Данії, попри залаштункові переговори щодо арктичного острова, які, за словами Білого дому, просуваються успішно. Трамп знову змушує європейських лідерів намагатися переконати його "не відмовлятися" від Європи, навіть попри те, що їхні країни ледве справляються з економічними витратами, пов’язаними з війною США проти Ірану.

"Війна з Іраном стала трансатлантичним стрес-тестом. Ми не хочемо, я не хочу, розколу в НАТО", - заявив канцлер Німеччини Фрідріх Мерц, визнавши, що його країна страждає від порушень на енергетичному ринку, спричинених цим конфліктом.

Топ коментарі
+8
Якщо наприклад Туреччина(член НАТО з 1956) надумає атакувати наприклад Аргентину,то НАТО має негайно вступити у війну на її стороні?Руда обізяна розумово обмежена.Воно думає що інтереси є тільки в нього,а хто відмовляється танцювать під його дудку-вороги.
показати весь коментар
10.04.2026 14:10 Відповісти
+4
Спочатку цей рудий дегенерат обісрався зі своїми митними тарифами, потім обгадив всіх своїх партнерів, в тому числі і по НАТО. Кричав у кожному твіті про вихід США із НАТО, попереджав, що не збирається захищати НАТО та країни Європи. Погрожував захопити Канаду та Гренландію. Нарешті, ні з ким не погоджуючи, не застосовуючи ні 4-ту, ні відповідно 5-ту статті НАТО просто, як останній дебіл зайшов "на кухню з кувалдою і став бити там мух та комарів" - тобто став тупо бомбити Іран. Зрозуміло, що Іран з їхньою КВІР це ублюдки та частина "осі зла". Але чого добились США від своїх атак? Корисного, позитивного - практично нічого. А тепер цей недоумок вимагає, щоб НАТО вписалось за нього в цю авантюру? Дивує тільки одне - чого до цих пір всі разом в
Європі (звісно крім Орбановщини та Фіцовщини) не стануть поряд і не скажуть: Трампло, пішов ти на йуХ!!! Тобі місце в дурдомі, привязаним до ліжка.
показати весь коментар
10.04.2026 14:26 Відповісти
+2
У НАТО все добре. На них ніхто не нападає і в найближчі років 50 не нападе.
показати весь коментар
10.04.2026 14:15 Відповісти
Коментувати
Сортувати:
Ну ось яскравий приклад, НАТО всралося і всялися і виявилося зовсім не готовою до ******** війни
показати весь коментар
10.04.2026 14:05 Відповісти
У НАТО все добре. На них ніхто не нападає і в найближчі років 50 не нападе.
показати весь коментар
10.04.2026 14:15 Відповісти
Це тобі ху...до сказало, чи трампонутий
показати весь коментар
10.04.2026 14:20 Відповісти
Васья, ти не в ту стєпь пішов .
У НАТО все гут! Карщо - пу сидить під лавкою і не пікає. Навіть думати боїця про напад на " НАТО"
показати весь коментар
10.04.2026 15:25 Відповісти
Чого твій родич бурят ыстомін ходе по Полтаві з пістолетом?
показати весь коментар
10.04.2026 15:31 Відповісти
Де медведчук? Чого ти його не згадуєш?
показати весь коментар
10.04.2026 15:32 Відповісти
Тобто, сцить, як і у випадку з війною в Україні. Навіть не дивуюся.
показати весь коментар
10.04.2026 14:06 Відповісти
Якщо наприклад Туреччина(член НАТО з 1956) надумає атакувати наприклад Аргентину,то НАТО має негайно вступити у війну на її стороні?Руда обізяна розумово обмежена.Воно думає що інтереси є тільки в нього,а хто відмовляється танцювать під його дудку-вороги.
показати весь коментар
10.04.2026 14:10 Відповісти
але, україну туди не приймуть ні в якому разі!!!
як що, раніше, тому що ***** був проти, то зараз, тому що україна воює в рази сильніше ніж все грьобане нато разом!
це, як мажори зневажали ніщєброда, тому що ми не того статку, а тепер, ці ж мажори сцикують прийняти, тому що ми виявилися крутіше!!!
в рази крутіше!!!
і зі статками у нас все добре!!!
і б'ємося ми на смерть, але не зрадимо!!!
але ж юдоклан........
показати весь коментар
10.04.2026 14:10 Відповісти
Трампонутому подобаються тільки диктатори, такі як ху...ло, бульбафюрер та інші недофюрери. Якщо раніше президенти Америки боролися за лідерство та повагу у світі, то трампонутий опустив її за один термін. Скоро всі зрозуміють, що поки трампонутий при владі, на Америку сподіваються можуть тільки диктатори та дрібна шваль типу орбанутого, фіцанутого та їм подібні.
показати весь коментар
10.04.2026 14:18 Відповісти
Спочатку цей рудий дегенерат обісрався зі своїми митними тарифами, потім обгадив всіх своїх партнерів, в тому числі і по НАТО. Кричав у кожному твіті про вихід США із НАТО, попереджав, що не збирається захищати НАТО та країни Європи. Погрожував захопити Канаду та Гренландію. Нарешті, ні з ким не погоджуючи, не застосовуючи ні 4-ту, ні відповідно 5-ту статті НАТО просто, як останній дебіл зайшов "на кухню з кувалдою і став бити там мух та комарів" - тобто став тупо бомбити Іран. Зрозуміло, що Іран з їхньою КВІР це ублюдки та частина "осі зла". Але чого добились США від своїх атак? Корисного, позитивного - практично нічого. А тепер цей недоумок вимагає, щоб НАТО вписалось за нього в цю авантюру? Дивує тільки одне - чого до цих пір всі разом в
Європі (звісно крім Орбановщини та Фіцовщини) не стануть поряд і не скажуть: Трампло, пішов ти на йуХ!!! Тобі місце в дурдомі, привязаним до ліжка.
показати весь коментар
10.04.2026 14:26 Відповісти
НАТО.потрібно негайно вигнати США .В іншому випадку можлива висадка американо- рашистського окупаційного контингенту на американських війскових базах на території країн НАТО
показати весь коментар
10.04.2026 14:43 Відповісти
Правильно заголовок мав виглядати так- іран, боїться стати жертвою, від дій сша та НАТО.
показати весь коментар
10.04.2026 15:41 Відповісти
Довели кантору...