7040 відвідувачів онлайн

За українофобію пропонують запровадити кримінальну відповідальність: у Раді зареєстрували законопроєкт

За українофобію можуть ввести кримінальну відповідальність

До Верховної Ради внесли законопроєкт №15186, який передбачає запровадження кримінальної відповідальності за українофобію

Про це інформує Цензор.НЕТ.

Більше про проєкт закону 

Закон має посилити захист українців від дискримінації та інформаційних атак і дати правоохоронцям чіткі механізми реагування.

Автор документа народний депутат від "Євросолідарності" Микола Княжицький зазначає, що чинна редакція закону про ксенофобію не охоплює специфіку українофобії як інструменту гібридної війни.

 За його словами, ініціатива стала відповіддю на тривалий запит суспільства та необхідність захисту національної гідності українців всередині країни.

За словами депутата, законопроєкт має на меті "створити ефективний механізм захисту українців від дискримінації та інформаційних атак, що використовуються для розколу суспільства". Впровадження цих змін не потребуватиме додаткових витрат з бюджету, проте суттєво посилить інформаційну стійкість держави в умовах збройної агресії.

Що саме вважатиметься кримінальним злочином?

Згідно з законопроєктом, під проявами українофобії слід розуміти умисні дії, спрямовані на розпалювання ворожнечі, приниження національної честі, а також публічне заперечення права української нації на самовизначення та державність.

Зокрема, йдеться про:

  • Публічні заклики до заперечення суб’єктності Української держави та нації; Виправдання підкорення чи асиміляції українського народу, а також заперечення правомірності боротьби за незалежність;
  • Публічну зневагу до етнокультурних ознак, дискредитацію української мови та культури з метою підриву національної ідентичності.

Микола Княжицький

Топ коментарі
+20
НАРЕШТІ!!!!!

Бо у нас є захист ВСІХ крім українців. Українець взагалі найменш захищена людина на цій планеті

- за нього не вступляться бо він білий
- за нього не вступляться бо не мусульманин
- і взагалі - якщо когось гнобити то українця

В УКРАЇНІ ТАК САМО.
показати весь коментар
22.04.2026 20:31 Відповісти
+18
У ЗЕкагалу, який кримінальну відповідальність за антисимізм видав указ.
показати весь коментар
22.04.2026 20:34 Відповісти
+13
За свої виступи у 95 кварталі зеленський і без такого закону мав би понести відповідальність, але тодішній прокурор луценко скалив зуби на цих виступах. Ось і отримали те, що маємо сьогодні!
показати весь коментар
22.04.2026 20:42 Відповісти
Коментувати
Сортувати:
У кацапів ідею взяли?
показати весь коментар
22.04.2026 20:31 Відповісти
У ЗЕкагалу, який кримінальну відповідальність за антисимізм видав указ.
показати весь коментар
22.04.2026 20:34 Відповісти
кацапи на вірунів дрочать, у них подібний закон рпцшників захищає.
показати весь коментар
22.04.2026 20:34 Відповісти
В нас адаптують під наші реалії.
показати весь коментар
22.04.2026 21:04 Відповісти
НАРЕШТІ!!!!!

Бо у нас є захист ВСІХ крім українців. Українець взагалі найменш захищена людина на цій планеті

- за нього не вступляться бо він білий
- за нього не вступляться бо не мусульманин
- і взагалі - якщо когось гнобити то українця

В УКРАЇНІ ТАК САМО.
показати весь коментар
22.04.2026 20:31 Відповісти
Ти напевно так і не зрозумів яких самих українців захищатимуть. В законі не сказано, що українець не може бути українофобом. Ой не дарма меч у руци сліпий Феміди заточен з обох сторін якщо ти не помітив 😂
показати весь коментар
22.04.2026 21:51 Відповісти
3.14здець бужанському!
показати весь коментар
22.04.2026 20:32 Відповісти
Вивернутий світ. Юдофіли будуть переслідувати українофобів.
показати весь коментар
22.04.2026 20:33 Відповісти
Для баланса с законом про антисемитизм? Каждой фобии по закону! Дальше будет.
показати весь коментар
22.04.2026 20:36 Відповісти
зєля, як перший єврепейсський лідер України, внесе в законопроект свої особиті потужні доповнення.
показати весь коментар
22.04.2026 20:36 Відповісти
ого нарешті ...шось треба робити...бо торчок зеленниський одіним підписом всю Україну лобами стукнув , питання українців не існує...та воно 🤡 в загалі зі своїми законами с* ре і на племя і на всіх ...бо дурне ...
показати весь коментар
22.04.2026 20:36 Відповісти
За свої виступи у 95 кварталі зеленський і без такого закону мав би понести відповідальність, але тодішній прокурор луценко скалив зуби на цих виступах. Ось і отримали те, що маємо сьогодні!
показати весь коментар
22.04.2026 20:42 Відповісти
Что радуетесь дебиляки,сейчас этот закон провалят и потом его нельзя будет вносить вообще, это делается умышленно, познакомитесь с биографией фигуранта.
показати весь коментар
22.04.2026 20:45 Відповісти
Ти й свою біографію виклади,кацапчику...
показати весь коментар
22.04.2026 22:53 Відповісти
А закон про українофобію не є проявом антисемітизму?
показати весь коментар
22.04.2026 20:51 Відповісти
Може українофоба Бужанського нарешті посадять? Чи його антисемітський закон захищає?
показати весь коментар
22.04.2026 20:53 Відповісти
Звичайно посадять, друже. I Бужанського, i того, i iншого - багато кого посадять, або санкцiонують.

Але коли настануть вибори, то у тебе буде вибiр за кого проголосувати - за Зеленського, або за Зеленського, тому що противаги йому - ти сам ранiше пересаджав =)
показати весь коментар
22.04.2026 22:01 Відповісти
Україна і українці то таке... головне щоб жидів держава захищала.
показати весь коментар
22.04.2026 21:02 Відповісти
Чудовий інструмент для переслідування всіх незгодних. За бажання, кого завгодно будуть підганяти під цю чухню.
показати весь коментар
22.04.2026 21:03 Відповісти
Туфта ці всі закони, поперше існує конституція, в якій написано все, будь які заклики проти українського народу мають нести відповідальність, при тому що конституція не дозволяє щось робити проти інших національностей. По друге хто піднімає питання національності або щось, що суперечить конституції є ворогом України. Що нового придумав пан Княжицький?
показати весь коментар
22.04.2026 21:10 Відповісти
А що тоді робити з виступами кварталу 2005..2012 років? Там суцільна українофобія висміювання всього українського.
показати весь коментар
22.04.2026 21:15 Відповісти
закон зворотнеї дії не мае
показати весь коментар
22.04.2026 21:16 Відповісти
там по цему закону пів ВР присісти може, тому не приймуть
показати весь коментар
22.04.2026 21:15 Відповісти
Oo по тому закону 90% коментаторів на цензері можна буде притягати до відповідальності, особливо тих хто любить використовувати вираз типу "ішак" "зебіл" і так далі 😂 Запасаємося попкорном
показати весь коментар
22.04.2026 21:41 Відповісти
Все правильно!И наказывать рашисткую шолупонь,которая живет в Европе,в частности странах Балтии и постоянно оскорбляют Украину и украинцев , привлекая Интерпол.
показати весь коментар
22.04.2026 21:44 Відповісти
Залучити Інтерпол можна лише якщо карати тильки своїх громадян. 😂
показати весь коментар
22.04.2026 22:02 Відповісти
это как концлагерь строится.

любая критика власти = украинофобия = тюрьма
показати весь коментар
22.04.2026 23:10 Відповісти