11791 відвідувач онлайн

Погрожували вбити та змушували цілувати взуття: у Польщі побили 14-річного українця

побиття,польща

У місті Ольштин, що у Польщі, група дорослих чоловіків побила 14-річного хлопця з України. Під час інциденту вони ображали його національність та погрожували вбити.

Про це розповів адвокат Давид Денерт, який займається цією справою, та повідомило Генеральне консульство України в Гданську, передає Цензор.НЕТ.

Що відомо?

За словами адвоката, нападники не лише били хлопця, а й принижували, змусили стати на коліна, цілувати кросівки дівчині  та вигукували образи щодо його національності. Юнаку також погрожували, що якщо знайдуть, то вб’ють і вивезуть у багажнику в Україну.

Денерт зауважив, що це не звичайна бійка: якщо ці обставини підтвердяться, то можна говорити про дуже серйозну подію з можливим ксенофобським мотивом.

Видання inPoland.net з посиланням на Управління міської поліції в Ольштині писало, що подія могла статися під час травневих вихідних на території Старого міста.

  • За інформацією, яку поширювали в мережі, конфлікт почався, коли 12-річний українець — брат 14-річного постраждалого — разом із другом підійшов до групи польських дівчат, щоб познайомитися.
  • Після цього між підлітками нібито виникла словесна суперечка, під час якої дівчата почали ображати та шарпати хлопців. Коли 14-річний брат підійшов захистити молодшого, одна з дівчат нібито вдарила його в обличчя.
  • Потім дівчата викликали знайомих старших хлопців віком приблизно 20–30 років, які й жорстоко побили 14-річного українця.

Поліція розслідує побиття

Унаслідок інциденту хлопець пролежав у лікарні два дні. Нині до поліції вже подали заяву. Денерт каже, що нападники відомі, також є свідки та відеозаписи.

"Як юрист я буду домагатися, щоб цю справу розглядали з усією серйозністю — не лише як побиття дитини, а також як можливий злочин, вчинений із ненависті за національною ознакою. Немає згоди на те, щоб дітей били, принижували та залякували лише тому, що вони з України", - сказав він.

Наразі у справі проводять процесуальні та оперативно-розшукові дії. Кримінальні поліцейські відтворюють перебіг подій та встановлюють особи всіх учасників інциденту.

У поліції зазначили, що остаточні процесуальні рішення будуть ухвалені після збору достатньої доказової бази. 

Реакція консульства

У консульстві заявили, що взяли справу на контроль та перебувають у постійному контакті з матір’ю постраждалого. Його стан здоров’я з’ясували та пересвідчилися, що дитині надано необхідну медичну допомогу.

Також дипломатична установа звернулася до уповноважених польських органів влади з офіційними листами щодо забезпечення справедливого розслідування та покарання винних.

Топ коментарі
+17
В 14 річного українця є дім - Україна, він завжди може повернутись додому, за те и воює 5 рік ЗСУ
показати весь коментар
07.05.2026 23:28 Відповісти
+14
Ага, рай на землі. Але з нюансами....
показати весь коментар
07.05.2026 23:30 Відповісти
+14
Ще одні «брати», що хочуть «повторіть» на ті самі граблі. Потім будуть плакати і присилати землекопів.
показати весь коментар
07.05.2026 23:34 Відповісти
Коментувати
Сортувати:
Поляроїди ксенофоби ще ті.
Були б у нас нормальні політики, вони б усяке народне бурління спрямовували б не на семітів - а на пшепше - бо саме поляки тероризували та винищували русинську-вкраїнську націю весь час. Ще коли їх Пердослав неХоробрий надщербив меч об мури святого Києва
показати весь коментар
07.05.2026 23:25 Відповісти
2% від загальноі маси. Але Конфедерати у владі та ФСБ цю
ідею просувають і інфопростір. Іти підхопив
показати весь коментар
08.05.2026 08:22 Відповісти
Поляцькі шлюхи ще й кровожерливі гопнянки ?
Огидно.. тяжка стаття, і таких новин вже багато
показати весь коментар
07.05.2026 23:26 Відповісти
95% poliakiv normalni liudy. Moja simja v GB z poliakamy druzi.
показати весь коментар
08.05.2026 00:21 Відповісти
🤣🤣🤣
показати весь коментар
08.05.2026 00:46 Відповісти
Nashi razom z poliakamy zbyraly dopomogu Ukraini. Nihto ne pobyrajetsia.
показати весь коментар
08.05.2026 06:23 Відповісти
Не всі. Деякі ще думають))
показати весь коментар
08.05.2026 08:21 Відповісти
Підвтерджую. А ті хто вірять в те шо Конфедерати з РІS розводять, які мають 2% голосів доречі, та фсб підігріває - ті просто ідіоти
показати весь коментар
08.05.2026 08:18 Відповісти
В 14 річного українця є дім - Україна, він завжди може повернутись додому, за те и воює 5 рік ЗСУ
показати весь коментар
07.05.2026 23:28 Відповісти
Ага, рай на землі. Але з нюансами....
показати весь коментар
07.05.2026 23:30 Відповісти
Тут українців ******** ще більше
показати весь коментар
07.05.2026 23:35 Відповісти
Так, а Ви не бажаєте його запитати, чому він поїхав на чужину із країни зелених мрій?
показати весь коментар
08.05.2026 00:05 Відповісти
Кого запитити? Пацана 14 років? Та від ТЦК ховатись втомився, явно ж.
показати весь коментар
08.05.2026 00:31 Відповісти
Коли його мама вивезла до пшеків він був 10-ти річною дитиною. Думай що пишеш.
показати весь коментар
08.05.2026 00:35 Відповісти
Та він явно дибіл хворий)))
показати весь коментар
08.05.2026 08:16 Відповісти
Ти впевнений що в нього є дім? Може його дім давно кацапи знищили, коли його мама вивезла йому було 10 років. Навіть в 14 він дитина.
показати весь коментар
08.05.2026 01:13 Відповісти
де у 14 річного є дім в Україні? ага, от кому в Козині дім будували, для 14 річного українця. все стало на свої місця тепер.
показати весь коментар
08.05.2026 08:16 Відповісти
Ще одні «брати», що хочуть «повторіть» на ті самі граблі. Потім будуть плакати і присилати землекопів.
показати весь коментар
07.05.2026 23:34 Відповісти
От було б добре, щоб ці 20-30 річні педофіли за свою малолітню подружку шельму посиділи пару років. А щодо України то дякуйте Богу що росія пішла на Україну а не на Польщу.
показати весь коментар
07.05.2026 23:38 Відповісти
Мають посадити, наче Польща не толерує ксенофобію та й за побиття неповнолітнього має бути термін.
показати весь коментар
08.05.2026 00:02 Відповісти
Не «наче», а адвокат не зря давить на те шо це не «битовуха», а «ознаки ксенофобіі». Це 119 КК Польщі. Тобто 100% тюрма
показати весь коментар
08.05.2026 08:15 Відповісти
Польські діти підсвідомо втілюють мрії своїх батьків...
показати весь коментар
07.05.2026 23:47 Відповісти
Треба їм нагадати як вони жебрали в Європі коли їм безвіз зробили. На перехтестках жебрали, під магазами, коло пошти і т.д. і крали. Потім румунські цигани добавились, бились з ними, конкурентів витісняли. А коли їм дозволили працювати, зникли. Треба їм то нагадати, вони того дуже не *******. Ті що тут давно казали - зобачиш скільки українців тут будуе жебрати як Україні зроблять безвіз. А коли зробили то не було ні одного українця-жебрака. Я їм нагадував їхні слова, були дуже незадоволені. Я їх циганами називав після того. Злі були на мене до посиніння. Гонір.
показати весь коментар
08.05.2026 00:44 Відповісти
Цікаво. І багато ви знаєте поляків у Франції?
показати весь коментар
08.05.2026 01:42 Відповісти
А Англії їх до х*. Там сидять тихо
показати весь коментар
08.05.2026 03:58 Відповісти
Знав колись, вимерли як мамонти. Тут колись їх було багато, на шахтах працювали. Коли шахти позакривали після війни, їх вигнали і вони роз'їхались хто куди, одні до Польщі поїхали, інші в Канаду і Штати. А жебрати приїжджали вже совєцкі, алкаші і злодії. А коли через кілька років Франції була потрібна робоча сила то французи кораблями масово завозили раб-силу з Аджиру, Тунісу і Марокко. Їх перевага була в тому що вони знали мову, бо ці країни були Французькими колоніями. Знали мову і відразу були готові до роботи на конвеєрі. Потім розмножились і їхні нащадки, які народились в Франції, тепер створюють деякі проблеми. Завозили в основному коли президентом був Де Голь.
показати весь коментар
08.05.2026 05:56 Відповісти
В 95 познайомився з поляком в Лондоні. Він час від часу працював на мого лендлорда. Ну там кометичний ремонт, сантехніка, столярка. Гарна була людина. Роботяща. Тоді раптом зясувалось що я розумію його польськ, а він мою українську. Мої родичі до 39 були на Західній Україні. Він мене вчив жити в Лондоні. Де купувати, що саме. Навчив пити Гіннес, а коли дізнався що я не знаю смаку устриць спеціально поїхав о 4 ранку на рибний ринок і притяг цілу коробку. Світла людина.
показати весь коментар
08.05.2026 06:30 Відповісти
Та повно. А у Німеччині до якого "бомжесховища" не підійдеш (а вони ********** збиратися коло автобусних зупинок), з усіх боків тільки й чуєш їхній артикль: "Курррво! Курррво!"
показати весь коментар
08.05.2026 09:27 Відповісти
У поляків то ГОНОРЕЯ
показати весь коментар
08.05.2026 07:36 Відповісти
Я впевнений поліція це так не залишить , на цих довбограїв будуть відкриті справи
показати весь коментар
07.05.2026 23:47 Відповісти
Познайомитися захотіли ..Думали в казку потрапили? Пшеки-вороги. Все інше -нюанси про "ворог мого ворога-мій друг"
показати весь коментар
07.05.2026 23:47 Відповісти
Та никакие поляки не вороги. Просто гости загостились и начали вызывать раздражение у хозяев.
Гость хорош только три дня.
А всем хорошо вспомнить комментарии по приезду неших украинок с воюющей Сирии.
показати весь коментар
08.05.2026 02:01 Відповісти
Так поляки це гієни Європи, ніхто не знав чи що?
показати весь коментар
07.05.2026 23:48 Відповісти
дуже шкода ...полякам треба розум включити , і заздрість до українців не проявляти...бо русня чекає ,коли московія зайде до Польші ,і тоді побачимо як ці польські хлопаки ,будуть відбивати своїх дівчат ,від руцкого бурята!!!...
показати весь коментар
07.05.2026 23:52 Відповісти
Вони забули історію як під час другої світової їхні прадіди тікали аж за океан. А щодо захисту НАТО, так впевнений що їх виключать з НАТО заднім числом.
показати весь коментар
07.05.2026 23:58 Відповісти
Не всі поляки раді українцям скоріше навпаки як мадяри румини молдавани і це спокон віків якісь притензії по території
показати весь коментар
08.05.2026 00:02 Відповісти
Я аж ніяк не захисник малолітніх пшеків, але у Львові на "cтометрівці" щовечора серед малоліток відбуваються епічні сутички, в яких переважно йдеться про те, хто і як правильно подивився на якусь дівчинку
показати весь коментар
08.05.2026 00:14 Відповісти
Ну так власне. Але ж нє, тема «нелюбові» поляків до українців дуже хайпова, хоча і притягнута за вуха у інфпростір тролями з ФСБ, а деякі підіграють
показати весь коментар
08.05.2026 08:13 Відповісти
поляки чи не поляки, але коли 20-річний б'є 14-річного, то це не по-пацанськи в будь якій точці земної кулі
показати весь коментар
08.05.2026 00:37 Відповісти
В 12 років знайомляться з дівчатами ? А не зарано ? Краще б в танчики рубалися , ціліше були б.
показати весь коментар
08.05.2026 05:43 Відповісти
Ну по-перше дибілів хватає у всіх країнах. Нам просто показують кричущі випадки. І у нас такого хватає, але ніхто не звертає на це увагу, бо «неначасі». Чомусь нічого вже не обурює, коли у у тому ж Львові хтось починає орати «спєрдоляй на Донбас». Але є одна різниця, причому дуже велика: це адвокат не зря каже, шо ця побутова драка «має ознаки ксенофобії», бо у Польщі за таке 5-8 років в полнє реально тюрми дають по 119 статті КК Польщі. А в Україні за побиття за національною ознакою лише «ой, відмахайтася і без вас справ багато».
показати весь коментар
08.05.2026 08:11 Відповісти
Справжні довб*йо*и працювати на країну яка їх зневажає платити там податки , Польша як навіжена з 2022 року вистрілила в єкономічному плані і в не в останню чергу завдяки тому що наші люди там батрачать за копійки коли самі Поляки поїхали Працювати по Німеччинам , Британіям та Іспаніям - а дурні батрачать на панів за копійки котрі їм не в спину а в обличчя плюють - ІДІОТИ! Окей якщо ситуація така що доводиться залишатись за кордоном , так треба працювати , АЛЕ БЛ8ТЬ жити і працювати на Поляків ?! Ті поляки показали просто що в кожного на розумі , щоб їм цілували підошви , сподіваюсь що якомога менше Українців залишаться у Польші бо мені соромно навіть з України .
показати весь коментар
08.05.2026 08:18 Відповісти
Років десять тому розвозив персонал одного закладу у центрі Львова і адміністратор розказав таку історію:
- Сиділа в них компанія поляків, у котрих кожен тост був однаковий:
-Вип'ємо за polskie miasto Lwów!
Ясна річ, що це дратівало як відвідувачів, так і персонал, але до скандалу не дішло. Зрештою, поляки вирішили пійти і попросили рахунок і адміністратор забрав рахунок у офіціанта і особисто подав його заводилові компанії, додавши:
- Але сума, зазначена у рахунку, оплачується у злотих!
- Чому так? - здивувалися поляки.
- Бо то є polskie miasto Lwów!
показати весь коментар
08.05.2026 09:40 Відповісти