11840 відвідувачів онлайн

РФ везе африканських блогерів до Москви для просування пропаганди, - ЦПД

Кремль організував поїздку медійників з Африки на 9 травня

Кремлівські структури організовують поїздку до Москви для блогерів і медійників із країн Африки на святкування Дня перемоги.

Як повідомляє Цензор.НЕТ, про це заявили у Центрі протидії дезінформації.

За даними ЦПД, до Росії планують привезти представників Малі, Нігеру, Того, Мадагаскару та Танзанії.

Хто організовує поїздку

Одним із організаторів заходу називають підсанкційне пропагандистське видання "Африканська ініціатива", яке пов’язують із російськими спецслужбами.

Програма візиту передбачає не лише участь у заходах до 9 травня, а й навчання у так званій "медіашколі" в Калінінграді.

Там африканських блогерів та медійників навчатимуть "верифікації контенту" та "боротьби з фейками".

У ЦПД зазначають, що фактично йдеться про поширення російських пропагандистських методик.

Крім того, іноземні гості мають відвідати низку мілітарних пам’яток і пропагандистських центрів у Москві.

Для чого це Росії

У Центрі протидії дезінформації наголошують, що подібні заходи є частиною системної стратегії РФ із посилення впливу на Африканському континенті.

Під виглядом культурних та освітніх програм Москва формує мережу лояльних інфлюенсерів, які у майбутньому можуть просувати російські наративи у своїх країнах.

Топ коментарі
+6
Успєх інформаціонной політікі россіі.
Як там Бієнале проходить? Підкорили вже Європу своїми "перформансами"?
показати весь коментар
08.05.2026 10:59 Відповісти
+3
Ну це рівень,хулє
показати весь коментар
08.05.2026 11:14 Відповісти
+3
Та чого ж так, пропаганда російська ефективна, в Європі рейтинги проросійських партій попіднімаються, що для адекватних людей не зрозуміло, а навіть взяти наших українців зазомбованих роспропагандою, на початку війни сиділи тихенько, а зараз роблять своє діло, а навіть сектанти з московського пархату, то прямо жах, виявляється, що це не путін винен у війні, а наша влада (безумовно, що некомпетентність Зе вплинула), а пропаганда щодо виинних Żydzi, які заселяються в Україні, а навіть чув, що вони гроші платять росіянам щоб не бомбили . Ось так. Народ наш та взагалі у світі люди мають схильність до маніпуляцій, в людей не розвинуте критичне мислення. А ще біда, що гіпноз то діє на велику кількість народу і росіянці цим користуються.
показати весь коментар
08.05.2026 11:14 Відповісти

Завантаження...