5531 відвідувач онлайн

У ЦГЗ пояснили, як не заразитися хантавірусом

Чи загрожує хантавірус Україні

В Україні щороку реєструють десятки випадків хантавірусної інфекції.

Як повідомляє Цензор.НЕТ, про цей йдеться у заяві Центру громадського здоров’я, яку озвучив речник Микола Ганіч в ефірі національного телемарафону.

За його словами, вірус у більшості випадків передається від гризунів до людини. Між людьми він не поширюється, за винятком рідкісного штаму "Андес", який може передаватися лише за тривалого тісного контакту.

Як передається хантавірус і чим він небезпечний

Фахівці пояснюють, що зараження найчастіше відбувається через контакт із виділеннями гризунів. Вірус може потрапити в організм через пил, забруднені поверхні або їжу.

Микола Ганіч наголосив, що в місцях, де можуть бути гризуни, потрібно уникати сухого прибирання, яке піднімає пил у повітря.

"Потрібно бути обережними й уникати можливого контакту, тому що цей вірус може передаватися через виділення гризунів, які можуть міститися в пилу, на поверхнях, їжі, якщо вона була незахищена", — зазначив він.

Ситуація з хантавірусом у світі та пов’язані випадки

У ЦГЗ зазначають, що хантавіруси можуть викликати два основні типи хвороби — геморагічну гарячку з нирковим синдромом, яка поширена в Європі та Азії, а також легеневий синдром, характерний для Америки.

На тлі міжнародних випадків інфікування увага до вірусу зросла. Зокрема, на круїзному судні MV Hondius, що перебуває в Атлантиці, зафіксували спалах інфекції з летальними випадками.

У Польщі після цього запровадили санітарний нагляд за людиною, яка могла контактувати з пасажирами лайнера. Медики зазначають, що симптомів у неї поки немає, однак спостереження триватиме сім днів.

Топ коментарі
+12
Найстрашніший "хантавірус" - це вірус "зє-банашка".
Розповсюджується через телевізор. Інкубаційного періоду немає, або вкрай незначний.
Від цієї епідемії заразилися мільйони, загинули сотні тисяч і країна лежить у руїнах...
показати весь коментар
10.05.2026 23:16 Відповісти
+11
Нам варто перейматись не через цей розпіарений "хантавірус", а через ті хвороби, віруси, які до нас потраплять через мігрантів...

P.s. Мабуть, вже всі бачили відео, як вони в річках прають речі? Хоча, нам скажуть, що то все ІПСО.
показати весь коментар
10.05.2026 23:20 Відповісти
+11
Геть як на кацапах - ліліпутозараза. Видно це все від бункерного пацюка пішло.
показати весь коментар
10.05.2026 23:24 Відповісти
Коментувати
Сортувати:
Найстрашніший "хантавірус" - це вірус "зє-банашка".
показати весь коментар
10.05.2026 23:24 Відповісти
показати весь коментар
11.05.2026 00:19 Відповісти
Вони , дійсно , страшенно схожі , як два головорізи 😡
показати весь коментар
11.05.2026 00:35 Відповісти
Нам варто перейматись не через цей розпіарений "хантавірус", а через ті хвороби, віруси, які до нас потраплять через мігрантів...

P.s. Мабуть, вже всі бачили відео, як вони в річках прають речі? Хоча, нам скажуть, що то все ІПСО.
показати весь коментар
10.05.2026 23:20 Відповісти
А готують їжу разом зі щурами,бачили? а купаються там,де трупів палять бачили?
показати весь коментар
10.05.2026 23:42 Відповісти
головний щур сидить в бункері в мацкві і розпоширює раша-вірус.
показати весь коментар
11.05.2026 00:02 Відповісти
Та там різні процедури! Якісь спільноти чи касти палять, якісь пускають тіло за течією священної ріки.
показати весь коментар
11.05.2026 00:54 Відповісти
Якісь просто какають на спеціальних полях,а якісь будь де.
показати весь коментар
11.05.2026 01:03 Відповісти
Вже вияснили що ролік був знятий два роки тому. А до нього ще припасували інші, які реально в Індії були зроблені. Так що не розганяй тут.
показати весь коментар
11.05.2026 02:36 Відповісти
І доповню. Ще з дитинства пам'ятаю як в нашій сільскій річці на Кіровоградщині також прали одяг та білизну. Не знаю скільки людей вмерло від того але зараз вже, маю надію, не перуть. Бо є пралки та вода в хатах.
показати весь коментар
11.05.2026 02:40 Відповісти
у вірусах є одно прекрасна річ - від них неможливо купити бронь, тому їх можна розглядати як покарання для всіх, а кого за що, то вже кожний хай сам вирішує!
показати весь коментар
10.05.2026 23:27 Відповісти
Не розповсюджуйте кацапську пропаганду, той хантавірус - це звичайна модифікація грипу, потрібно берегтись, їсти вітаміни і займатись спортом і інякий вірус не буде страшний!
показати весь коментар
10.05.2026 23:31 Відповісти
У цих вірусів різні поверхневі білки, різна довжина генома, різна кількість сегментів РНК, вони інфікують різні типи клітин, і мають абсолютно різні впливи на регуляцію цитокінів.

Почитали хоча б Вікіпедію, перед тим як писати дурниці....
показати весь коментар
10.05.2026 23:57 Відповісти
Індуси і інші готують їжу і там щурі бігають.
показати весь коментар
10.05.2026 23:40 Відповісти
в мене в селі теж щурі бігають..То й що?
показати весь коментар
11.05.2026 00:00 Відповісти
та і в містах також бігають..
показати весь коментар
11.05.2026 00:11 Відповісти
нічого хорошого. Труїти не пробували?
показати весь коментар
11.05.2026 01:44 Відповісти
А є порадавчених і санітарних служб та мозу до місцевої влади та комунальних служд, що до проведення дератизації в містах, в будинках? Хтось знає, що її не робоять вже взагаліі тому і мишейі щцрів і навіть летючих мишей чимала кількість?
Дивлюсь увікно, а там стаї летючих мишей які гайсають в небі наче хмари.
показати весь коментар
11.05.2026 00:07 Відповісти
Надеюсь, это не перерастёт в очередную жесть.
показати весь коментар
11.05.2026 00:10 Відповісти
щурі-малороси,
інфіковані рузьге міром,
гірше хантавірусу..
показати весь коментар
11.05.2026 00:15 Відповісти
«Між людьми він не поширюється, за винятком рідкісного штаму "Андес", який може передаватися лише за тривалого тісного контакту»

Виглядає, як пропаганда нетривалих (хаотичних) статевих звʼязків.
показати весь коментар
11.05.2026 00:50 Відповісти
🤡🤡🤡