8617 відвідувачів онлайн

Лубінець відреагував на наругу окупантів над тілами полеглих українських бійців на Гуляйпільському напрямку: направив листи до МКЧХ та ООН

Наруга росіянами над тілами бійців ЗСУ: Лубінець вимагає міжнародної реакції

Уповноважений Верховної Ради України з прав людини Дмитро Лубінець направив листи до Міжнародного комітету Червоного Хреста та Організації Об'єднаних Націй за фактом наруги російськими загарбниками над тілами полеглих українських військових на Гуляйпільському напрямку.

Про це він повідомив у телеграм, інформує Цензор.НЕТ.

Реакція омбудсмена 

"Наруга над тілами полеглих воїнів є черговим підтвердженням системної жорстокості росіян і грубим порушенням норм міжнародного гуманітарного права. Це воєнний злочин, який не має терміну давності та обов’язково потребує розслідування і покарання винних. Я вже направив офіційні листи до МКЧХ та ООН. Такі злочини мають бути належним чином задокументовані, а винні — понести найсуворіше покарання", - заявив Лубінець.

Що передувало?

  • Нагадаємо, що напередодні Генштаб ЗСУ повідомив про те, що командир підрозділу ЗС РФ віддав прямий наказ обезголовити тіла полеглих українських воїнів 225 окремого штурмового полку на Гуляйпільському напрямку.
  • Підрозділ, військовослужбовці якого вчинили такі звірства, попередньо уже встановлено.
Топ коментарі
+5
Зате Європа і сша продовжує лизатися з рашистами які відрізають людям голови. Чому це на ООН не виноситься як і гвалтування і вбивство рашистами дітей?
показати весь коментар
13.05.2026 23:08 Відповісти
+4
Не розумію навіщо вони це роблять. Такі дикунські накази ніяк не впливають на перебіг військових дій. Моливо так кацапські командири готують з своїх підлеглих повних відморозків для повернення в *********.
показати весь коментар
13.05.2026 22:33 Відповісти
+3
А зеленський з єрмаком і КабМіндічами урядовими, у цей же час, з «шламбаумів» в Україні гроші мародерили собі «династію» і крипту….
Шмигаль-свириденко-гончарук та оті з ВРУ, навіть і не реагують, як Урядовці на ці злочини московитів в Україні!! Достатньо і отого Лубенця….
Свириденко з миловановим, знання «передають» недешево студентству, як державу мародерити шламбаумами, не до Захисників України їм!!
показати весь коментар
13.05.2026 23:09 Відповісти

Завантаження...