6519 відвідувачів онлайн
737 20

У російському полоні залишаються троє захисників ЧАЕС, - генерал-майор Півненко

У російському полоні залишаються ще троє нацгвардійців, які охороняли ЧАЕС

Троє військовослужбовців Національної гвардії України, які охороняли Чорнобильську атомну електростанцію та потрапили в полон на початку повномасштабного вторгнення РФ, досі перебувають у російському полоні.

Як повідомляє Цензор.НЕТ, про це заявив командувач Національної гвардії України генерал-майор Олександр Півненко в інтерв'ю агентству "Інтерфакс-Україна".

Майже всіх захисників уже повернули

Відповідаючи на запитання про повернення оборонців ЧАЕС, Півненко зазначив, що більшість військових уже вдалося звільнити.

"Майже всіх. Трьох військовослужбовців залишилося повернути", – сказав командувач Нацгвардії.

Як захоплювали ЧАЕС

Російські війська захопили територію Чорнобильської атомної електростанції 24 лютого 2022 року – в перший день повномасштабного вторгнення.

Часткову ротацію персоналу та евакуацію людей на станції вдалося провести лише 20 березня. Наприкінці березня українські Сили оборони витіснили російські війська з території ЧАЕС.

Під час відступу окупанти вивезли в полон близько 170 захисників станції.

Топ коментарі
+11
А хіба ЧАЕС обороняли? Наскільки пам'ятаю 300 бійців нацхвартії добровільно здалися рашистам а потім ще й допомагали рашистам налагоджувати побут на ЧАЕС. Ну звісно ж рашисти вже майже всіх цих нацгвардійців віддали в першу чергу, на відміну від захисників Маріуполя яких віддають по кілька чоловік при кожному обміну
показати весь коментар
22.06.2026 12:51 Відповісти
+7
Ніхто з 169 нацгвардійців ЧАЕС не захищали зовсім. Вийшов начальник варти та сказав здати зброю зняти бронікі. Більш того, гвардія охороняла деякий час станцію, без зброї, при окупантах.
показати весь коментар
22.06.2026 12:53 Відповісти
+5
Щось я не пам"ятаю шо ЧАЕС обороняли, з них толку як і з мусорів - нуль... Від бабці сторожихи більше користі..
показати весь коментар
22.06.2026 13:20 Відповісти

Завантаження...