Понад 48 млн грн збитків "Укрзалізниці": повідомлено про підозру директору однієї з філій, - Нацполіція

Викрито директора однієї з філій акціонерного товариства "Укрзалізниця", який шляхом зловживання службовим становищем заволодів майном та завдав матеріальних збитків. Підозрюваному загрожує до 12 років позбавлення волі.
Про це повідомляє Національна поліція України, передає Цензор.НЕТ.
Що відомо
Встановлено, що у травні-серпні 2025 року посадовець "Укрзалізниці" через електронну торгову систему "Прозорро.Продажі" провів 184 аукціони за "голландською" процедурою, за якою ціна поступово знижується.
Внаслідок проведення торгів з продажу послуг з використання напіввагонів встановлено, що у період проведення зазначених аукціонів попит не зменшувався, а зростав. Це дало змогу окремим суб’єктам господарювання користуватися майном державного товариства на умовах, які були економічно невигідними для нього.
Збитки на 48 млн грн
Нацполіція зазначає, що задокументовано 184 епізоди вчинення протиправної діяльності, внаслідок чого завдано матеріальних збитків на суму понад 48 мільйонів гривень.
Директору однієї з філій акціонерного товариства "Укрзалізниця" повідомлено про підозру за фактом заволодіння майном, шляхом зловживання службовим становищем, вчинене в умовах воєнного стану (ч. 5 ст. 191 Кримінального кодексу України).