11439 відвідувачів онлайн

Українці в Молдові зможуть отримати громадянство України у спрощеному порядку, - Свириденко

оформлення паспортів та інших документів здорожчає

Кабінет Міністрів включив Республіку Молдова до переліку держав, громадяни яких можуть набути громадянство України за спрощеною процедурою. Крім того, уряд працює над запровадженням дистанційного складання необхідних іспитів та оформленням документів через закордонні дипломатичні установи.

Як інформує Цензор.НЕТ, про це повідомила прем’єр-міністерка України Юлія Свириденко.

Українці в Республіці Молдова отримають можливість набути громадянство України у спрощеному порядку. Уряд включив Республіку Молдова до переліку держав, на громадян яких поширюється цей механізм.

Це рішення Прем’єр-міністр України Юлія Свириденко обговорила з Прем’єр-міністром Молдови Александру Мунтяну.

"Для наших країн це закономірний крок. Нас об'єднує спільний кордон, спільний шлях до Європейського Союзу та взаємна підтримка в умовах російської агресії. У Молдові живе велика українська громада, і ми хочемо, щоб люди мали простіший доступ до українського громадянства. Наступне завдання — зробити процедуру максимально зручною", — наголосила Очільниця українського Уряду.

Складання іспитів дистанційно

  • Сьогодні для набуття громадянства необхідно скласти іспити з української мови, Конституції та історії України, але зробити це можна лише в Україні.
  • Уряд працює над можливістю дистанційного складання іспитів. Також потрібно врегулювати завершальний етап оформлення документів через закордонні дипломатичні установи, щоб люди могли отримати український паспорт без зайвих перешкод.

Також сторони обговорили розвиток спільної транспортної інфраструктури, зокрема будівництво нового мосту між Україною та Молдовою, який відкриє додаткові можливості для людей та бізнесу.

Юлія Свириденко висловила вдячність Молдові за підтримку України.

Топ коментарі
+6
І, шо, прям черги будуть стояти у посольстві України. Сумнівна заява.
показати весь коментар
26.06.2026 14:29 Відповісти
+3
У Румунії схвалили законопроєкт про об'єднання з Молдовою
показати весь коментар
26.06.2026 14:24 Відповісти
+2
Так, там доволі погано: ремонту давно не було, купа бомжів, сморід стоїть. А наші люди там досить не часто сидять там. Бо як мінімум треба зайняти чергу на проходження митниці та поїзд.

Випадковий вокзал десь в Київській області значно краще виглядає, як правило має оновлений ремонт, мінімум бомжів. Часто там ще й кулери з водою та можливість заряджати пристрої.
показати весь коментар
26.06.2026 15:05 Відповісти

Завантаження...