10426 відвідувачів онлайн

Ізраїль блокує виїзд близько 50 українців із Сектора Гази через "безпекові міркування" та брак документів, - МЗС

Ізраїль не випускає частину українців із Гази - деталі від МЗС

У Секторі Гази наразі перебувають орієнтовно 40-50 громадян України та членів їхніх родин, які офіційно заявили про намір евакуюватися, проте не можуть залишити анклав через заборону з боку Ізраїлю.

Про це повідомив речник Міністерства закордонних справ України Георгій Тихий у відповіді на запит LIGA.net, передає Цензор.НЕТ.

Яка причина?

За словами речника МЗС, більшість із цих людей раніше вже включали до евакуаційних списків, але ізраїльська влада забороняла їм виїхати до України через Єгипет або Йорданію з безпекових міркувань.

"Основною проблемою залишається відсутність у значної частини осіб дійсних документів, що посвідчують особу чи підтверджують належність до громадянства України, що унеможливлює їх виїзд через Єгипет чи Йорданію з подальшим прямуванням в Україну", – пояснив Тихий.

Робота КПП "Рафах" під тотальним контролем

  • У зовнішньополітичному відомстві нагадали, що з 1 лютого 2026 року контрольно-пропускний пункт "Рафах" на кордоні Сектору Гази та Єгипту офіційно відновив свою роботу. Втім, сам факт відкриття термінала не гарантує вільного перетину кордону.
  • Будь-який виїзд цивільних осіб можливий лише після проходження детальних перевірок органами безпеки та фінального погодження з боку компетентних органів Ізраїлю.

Дипломатичний корпус України запевняє, що посольство в Ізраїлі та представництво України при Палестинській адміністрації постійно підтримують прямий зв’язок із заблокованими українськими громадянами та надають їм усе доступне консульське сприяння.

Наразі українські дипломати продовжують роботу з компетентними органами Палестини, спрямовану на документування членів сімей українських громадян. Ця евакуаційна справа перебуває на контролі Департаменту консульської служби МЗС та відповідних закордонних дипломатичних установ України.

Топ коментарі
+10
Наші дівки деякі вирішили вийти заміж, за "арабських шейхів"... У деяких містах України, ще з радянських часів, з учбовими закладами вищої та середньоспеціальної освіти було укладено угоди про підготовку "національних кадрів". Були і палестинські араби. От на них наші ідіотки, і "вішалися". А потім почали існувать "людськими свиноматками" - сопіли в три дірки, та народжували дітей. От це і є такі "громадяни України"...
показати весь коментар
26.06.2026 17:44 Відповісти
+7
Невідомий Вован зателефонує і все владнає. Він навіть при ковіді евакуював собачку з Китаю.
показати весь коментар
26.06.2026 17:32 Відповісти
+6
Як вони туди потрапили?
показати весь коментар
26.06.2026 17:33 Відповісти

Завантаження...