10223 відвідувача онлайн

Затримано ексохоронця російської катівні, яка діяла під час окупації Херсона, - СБУ. ФОТО

Служба безпеки затримала у Херсоні ще одного колаборанта. Ним виявився місцевий житель, який після тимчасового захоплення обласного центру пішов на співпрацю з ворогом і влаштувався "інспектором поста" в окупаційну тюрму РФ.

Про це повідомляє Цензор.НЕТ із посиланням на пресцентр СБУ.

За матеріалами справи, після зарахування до лав репресивного органу РФ він отримав зброю, формений одяг російського зразка та "посвідчення", з яким безперешкодно перетинав блокпости країни-агресора.

затримано ката

Які функції виконував зрадник?

Перебуваючи на "посаді", фігурант патрулював периметр в’язниці, до якої рашисти звозили учасників руху опору в регіоні.

Також він чергував на сторожовій вежі, звідки наглядав за тюремними корпусами і територією окупаційного об’єкта.

Після звільнення Херсона колаборант "заліг на дно" за місцем проживання. Але у квітні цього року він вирішив влаштуватися до місцевого правоохоронного органу, сподіваючись "замести сліди" своєї співпраці з окупаційною адміністрацією РФ.

Затримання

  • Співробітники СБУ затримали фігуранта на етапі подачі документів для оформлення до держустанови, в яких він приховав своє "минуле".
  • Слідчі Служби безпеки повідомили йому про підозру за ч. 7 ст. 111-1 Кримінального кодексу України (колабораційна діяльність).
  • Триває розслідування для встановлення всіх обставин злочину. Зловмиснику загрожує до 15 років позбавлення волі з конфіскацією майна.
Топ коментарі
+8
Ну якби був слюсарем або сантехніком, може б і втік. Але це чмо скоріш за все і до війни було в мусарні, сиділо на должності, або ДПСніком, потихеньку собі ворувало і наворувало на домік з кабанчиком, джипа і ше дещицю, кидати того і убігати в рашку з голою жопою не хотіло, от і вирішив зостатись і тихенько пропітляти. Тому і знов в мусарню назад поліз, бо професіі нема і іншого нічого те бидло робити не вміе, тіко машини на дорозі полосатою палкою зупиняти і "домовлятися". Хоча може я і не правий...
показати весь коментар
05.05.2026 13:05 Відповісти
+5
Це я підтверджую. Колись де до 2014-го був у Феодосії з дружиною. Лежимо на пляжі і поряд відпочивала кацапка з помАсков'я, приміром нашого віку. Чогось розговорились про життя, серед іншого вона каже, ми вот как прієдєм к вам та хоть наедімся, у вас єда такая вкусная, почєму не мАгу пАнять
показати весь коментар
05.05.2026 13:03 Відповісти
+4
Ніколи не міг, до кінця, зрозуміть поведінки колаборантів... Чому вони не тікають, разом з "господарями", після їх відступу? В СРСР таке було, в країнах Європи, в Китаї, під час ІІ Світової війни... І зараз повторюється, в Україні...
показати весь коментар
05.05.2026 12:32 Відповісти

Завантаження...