8421 відвідувач онлайн

Затримано командира батальйону, який вимагав у підлеглих 400 тис. грн за "лояльне ставлення". ФОТОрепортаж

Командиру батальйону однієї з військових частин на Запорізькому напрямку повідомили про підозру в одержанні неправомірної вигоди, поєднаному з вимаганням.

Про це повідомив Офіс Генпрокурора, передає Цензор.НЕТ.

Що відомо?

Слідство стверджує, що підполковник налагодив механізм отримання грошей від підлеглих. Командири підпорядкованих підрозділів мали щомісяця передавати йому по 200 тис. грн за так зване "лояльне ставлення".

"Йшлося про те, щоб командир батальйону не проводив перевірки, не ініціював службові розслідування та не накладав дисциплінарні стягнення,які могли потягнути позбавлення підлеглих додаткової грошової винагороди", - йдеться в повідомленні.

Командир батальйону на Запоріжжі вимагав кошти у підлеглих

В рамках розслідування задокументовано два епізоди одержання коштів.

Так, 2 квітня 2026 року підозрюваний отримав від підлеглого 200 тис. грн.

4 травня 2026 року під час одержання ще 200 тис. грн його затримали правоохоронці. Загальна сума задокументованої неправомірної вигоди становить 400 тис. грн.

Наразі до суду подано клопотання про застосування до підозрюваного запобіжного заходу у вигляді тримання під вартою, а також про його відсторонення від посади.

Командир батальйону на Запоріжжі вимагав кошти у підлеглих
Командир батальйону на Запоріжжі вимагав кошти у підлеглих
Командир батальйону на Запоріжжі вимагав кошти у підлеглих

Топ коментарі
+13
Може розстріляти одного такого для прикладу? Після суда звісно
показати весь коментар
06.05.2026 12:38 Відповісти
+10
Ну от картинка. Де його затримали? Далеко в тилу. В цивільній одежі. Напевно живе в квартирі. Тьолкі. Ресторани. Джипи. Проживає своє найкраще життя. А буде розказувати і по всіх паперах іти тіпа "бойовий" комбат. Буде враховуватися стаж один за три. Пільги. Утримання. Харчування. А скільки таких офіцерчиків є? Тьма. Доки не буде контролю про офіційно отримані кошти і ті що фактично витрачені, доки не буде контролю за статками оцих гівнюків, ніхто із них не буде думати ні про перемоги, ні про закінчення війни, ні про ротації, ні про переатестації, ні про відновлення, ні про переозброєння, ні про технології і інш. Всі вони будуть все робити щоб для них обставини ніколи не змінювалися. Якщо скажімо стріляють совковим неактуальним гімном, то так нехай будо до скону світу. Ха ха ха.
показати весь коментар
06.05.2026 12:46 Відповісти
+8
Це ж таке в кожному батальйоні-це система-і як ви думаєте куди далі ці кошти відправляє командир батальйону?
показати весь коментар
06.05.2026 12:38 Відповісти

Завантаження...