9275 відвідувачів онлайн

З Краматорська евакуюють пам’ятники Шевченку, Бикову та ліквідаторам ЧАЕС. ФОТО

У Краматорську на Донеччині триває евакуація культурної спадщини – місто тимчасово вивозить у безпечні регіони три пам’ятники, щоб зберегти їх від можливих атак російських військ.

Як повідомляє Цензор.НЕТ з посиланням на матеріал "Суспільне Донбас", про це журналістам розповів начальник пресслужби Краматорського виконкому Ігор Єськов.

За його словами, нині демонтують і готують до відправлення пам’ятники Тарасу Шевченку, Леоніду Бикову та скульптурну композицію на честь ліквідаторів аварії на ЧАЕС. Куди саме перевезуть об’єкти – наразі не розголошується з міркувань безпеки.

Наприкінці квітня з Краматорська вже евакуювали пам’ятник, присвячений Степану Чубенку – підлітку, якого у 2014 році розстріляли бойовики "ДНР" за проукраїнську позицію.

Єськов уточнив, що головною проблемою під час евакуації є статус самих об’єктів – не всі перебувають на балансі міської влади. Частина, зокрема пам’ятники Василю Стусу, Марії Примаченко та композиція "Коло життя", належать приватним власникам.

З Краматорська евакуюють пам’ятники Шевченку та Бикову
З Краматорська евакуюють пам’ятники Шевченку та Бикову
З Краматорська евакуюють пам’ятники Шевченку та Бикову

Топ коментарі
+9
А куди будуть проводити евакуацію? Коли вже з Дніпра почнуть?
Це все наслідки виборів 2019 року - розмінування Чонгару, акваторії Азовського моря, відведення наших військ, знищення ракетних пргограм, заглядання в очі пуйла для пошуку миру та оббріхування Порошенка, що то він не закінчує війну, бо наживається на ній. Цим він дав сигнал Європі і США дружити з кацапами, будувати газопроводи і торгівельні відносини.
А коли до Києва один за одним їздили західні дипломати та розвідки, попереджали про підготовку до нападу - Голобородько не ввів воєнний стан та не провів мобілізацію. Якби він це зробив хоча би на початку лютого 2022 року, то і нападу не було.
показати весь коментар
12.05.2026 10:25 Відповісти
+4
Відносно людей чи евакуюють, чи ні- не знаєте, не 3,14здіть! Волонтери там працюють дуже добре!
показати весь коментар
12.05.2026 10:52 Відповісти
+3
Памьяятники????Серьезно????(((
показати весь коментар
12.05.2026 10:55 Відповісти

Завантаження...